Görög szavak, mondatok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#849 Üzenet linkje2005-07-19 12:18:13 

Bocsánat, most láttam az utolsó két sort, hogy te sem voltál 100 %-ig biztos a dologban.
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#850 Üzenet linkje2005-07-19 12:21:50 

Üdv!

Semmi gond azzal, ha kijavítasz, hiszen, az én görögöm igen gyengécske. icon_smile.gif De az igazi akkor lenne, ha a szerinted megfelelõ formulákat is beírnád és akkor mindannyian tanulhatnánk belõle.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#852 Üzenet linkje2005-07-19 12:27:24 

Nagyon szívesen, bár amint láthatod nem egyértelmûen jó a segítség. icon_smile.gif
Úgy tanultam meg, hogy az elsõ utam alkalmával az angolom a nullával volt egyenlõ (még ma sem sokkal több) és nem akartam csak tátogni, mint hal a parton, ezért beszereztem amit itthon csak lehetett és belevágtam. Nem bántam meg, mert a késöbbiekben kiderült, hogy néha a csapnivalóan gyenge görögöm többet ért, mint az utitársaim középfokú angolja, vagy felsõfokú némete. Azt hiszem mindenki úgy van vele, hogy ha az anyanyelvén szóltják meg, bármilyen nehezenérthetõen is, sokkal többre becsüli, mint egy általa magas szinten ismert, bármilyen kifogástalan idegen nyelven. A görögök sem kivételek ez alól. icon_wink.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#853 Üzenet linkje2005-07-19 12:28:02  nyelvtanulás

Szia Kriszta!

Én tanárral kezdtem el tanulni még jó pár évvel ezelõtt.
Tudom, nyelvkönyv nincs, én úgy tudom nem lehet kapni az országban. Nekem van egy, azt a tanáromtól kaptam, aki Thesszalonikibõl hozta. Ezt az Arisztotelész Egyetem adta ki, címe: Újgörög külföldieknek. Én ebbõl tanultam, aztán Görögországban ragadt rám sokminden, amikor ott dolgoztam.
A nyelvtana nehéz szerintem. Meg van benne a hímnem, nõnem, semleges, mint a németben, és mindent ragoznak. Tehát neked könnyebb lenne lehet. Én elõtte angolt tanultam, ott pedig nem ragozunk. Viszont ha komoly nyelvtant is akarsz tanulni, akkor van benne egy kis angolság is, hiszen megvan benne a 12 igeidõ, mint az angolban. Persze ezeket nem használják mind a görögök. Én kérdeztem kinn görögöket, hogy hátha eltudják nekem magyarázni pl. a befejezett jövõ használatát, de azt mondták ezt tanár tudja, egy hétköznapi görög nem igazán.
Én is vidéken lakom, a görög tanárom ráadásul elköltözött a családjával Görögországba így most magam tanulgatok. Bár már elkezdtem görögtanárt keresni, mert a nyelvtan miatt szükségem van rá, pont ma kaptam is két telefonszámot.
Újgörög-magyar szótárt lehet kapni, ha ott ahol laksz nincs a könyvesboltban, kérdezd meg, megrendelhetõ-e. Ha igen, szerintem megkéri a bolt és megtudod venni.

Ha tudok segíteni, szívesen segítek.

Üdv
Adri

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#855 Üzenet linkje2005-07-19 12:31:17 

Köszi hadnagy, hogy nem haragudtál meg.
Egyetértek veled. A görög nagyon megbecsülik ha valaki az õ nyelvükön próbál megszólalni, még ha az nem is tökéletes. Ezt én is tapasztaltam.

Természetesen elkészítem az én fordításomat is, és közzé teszem. Persze egy tanár abban is találhat hibát, ebben biztos vagyok, hiszen én sem felsõfokú szinten vagyok görögbõl.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#856 Üzenet linkje2005-07-19 12:43:31 

Kedves Adri!

Köszönöm a gyors válaszodat. Végül is a komoly nyelvtan nélkül is meglennék, ha a görögök megértenék, hogy mit akarok mondani. Itt ami volt szavakat azt megtanulgattam, és nagyon értékelték. Ciki lett volna, amikor magyarul megkérdezték tõlem, hogy vagyok, és nem tudtam volna görögül válaszolni, hogy jó, szóval tetszett nekik. Ráadásul úgy van ahogy Hadnagy írja a német nyelvtudásommal sokra nem mentem. Egyszerûen nem értették, hogy mit akarok. Így még az angollal spékelve 3 nyelven lett 1 mondtat összerakva idõnként. Én így jártam Paraliaba.

Majd most szeptemberben a családomból mennek Görögországba és akkor onnan próbálok valamit hozatni a tanuláshoz. jó, hogy leírtad.
Biztos fogok kérdezni is Tõled, ha majd megakadok.
Elõre is köszönöm a segítséget kedves vagy.

Üdv.
Kriszta

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#857 Üzenet linkje2005-07-19 12:46:55 

Készek a fényképek. - Oi fotografiesz íne etimoi.
Ha van kedved írj nekem levelet görögül. - An thelisz, grápsze mou to gramma elliniká.
Örülök az üzenetednek. - Hároume ja to minimá szou.
Nagyon kedves vagy. Eszi ísze poli agapitos. /i (os végzõdés ha fiúnak, i végzõdés ha lánynak mondod.)
Hallgatom a zenét és fáj a szívem. - Ákouo ti mousziki ke ponái i kardiá mou.
Szomorú vagyok. - Ego íme kaimos. (a szomorúban nem vagyok biztos)
Fáradt vagyok. - (Ego) Íme kouraszmenos/i.

Én így mondanám õket. Sajnos nem tudom beállítani a gépemen a görög betûket, így azt nem tudom elküldeni. Pedig úgy is szívesen leírnám.

Természetesen lehet, hogy ebbe is van hiba.

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#858 Üzenet linkje2005-07-19 12:51:07 

Kriszta!

Eszembe jutott még valami.

A www.szegedigorogok.hu weboldalon van görög nyelvlecke. Ezt egy szegeden élõ görög szerkeszti, és szójegyzet is van hozzá. Ez egy másik ismert nyelvkönyv: az Eliniká tórá nyomán van összeállítva. Én magát a könyvet még nem láttam csak hallottam róla, és hangkazettám van hozzá.
Szerintem jó kis összeállítás. Nézd meg.
De mindenkinek ajánlom, akit érdekel a görög nyelv.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#859 Üzenet linkje2005-07-19 12:59:02  tanulás

Ha windows rendszered van, akkor elég egyszerû hozzáadni a görög karakterkészletet. Ha megírod, kilyen oprendszered van, pontosan leírom, hol, hogyan kell...
Az egész augusztusom szabad lesz, szívesen összeállnék egy "tanulócsoportba", ha nektek is van kedvetek. Legalább egy-két alkalommal... Szívesen elutazokbárhová (az országon belül). icon_rolleyes.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#860 Üzenet linkje2005-07-19 13:13:41 

A word-ben mûködik is a görög betûzés, de itt a neten nem tudom megtenni. A helyzet az, hogy jelenleg a munkahelyemen vagyok és a kolléganõm sem tudott segíteni. Otthonról hamarabb megoldom ezt a problémát. Ha a saját gépemhez kerülök, akkor valószínû menni fog a dolog. Csatolni nem tudok ide? ha word-ben leírnám?

Az ötletet jónak tartom, én is benne lennék egy ilyen találkozóban. Augusztus nekem is, bár csak a másik fele. "Nagy sajnálatomra" jövõhét szombattól augusztus 10-ig Görögországban leszek. Miután hazajöttem, nekem jó.
Nekem Budapest is jó, mert Pesten dolgozom.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#862 Üzenet linkje2005-07-19 14:16:40 

Mindjárt átmegyek egy wines gépre és ellenõrzöm. De egyébként amit szövegszerkesztõben megírsz, azt simán be tudod copyzni ide.
Akkor részemrõl megbeszéltnek tekintem az augusztusi tanulást. Ha lehet itt Bp-n is, az nekem csak mégjobb. icon_smile.gif

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#867 Üzenet linkje2005-07-19 14:34:54 

Δεν κσερο καλα ελληνικα.

No megy ez... icon_smile.gif
Szóval XP alatt a következõ az eljárás: start menü->beállítások-> ûvezérlõpult->területi és nyelvi beállítások->nyelvek fül->részletek->beállítások fül->hozzáadás
És máris direktben gépelhetsz görög karakterekkel bárhol, ha a jobb alsó sarokban a kék "Hu" jelzésre kattintva "El"-re állítod át.

Ενδακσυ? icon_smile.gif (azt hiszem ezt sem egészen így kell helyesen leírni - inkább: Εντάξειicon_wink.gif

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#868 Üzenet linkje2005-07-19 14:42:10 

Adri!


Köszönöm a címet megfogom nézni. De jó Neked, hogy most utazol el, igazán szerencsés vagy.

Ha valamit találsz még ehhez a témához odakint, ha vissza érsz, légy szí írd meg, mert akkor még én is betudom szerezni.

Kriszta

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#869 Üzenet linkje2005-07-19 14:46:07 

Kedves Hadnagy!

Engem is érdekelne az augusztusi tanulás, fõleg, hogy Nektek ez ilyen jól megy már. Remélem lesz rá idõm. Nagyon jó dolog, hogy az XPt így átlehet állítani, ez így egyfajta házi gyakorlatom lesz, fogom használni az biztos.

Köszi
Kriszta

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#871 Üzenet linkje2005-07-19 14:51:50 

A milleniumot és a 98-at is hasonlóan át lehet állítani, de azokhoz már kell a telepítõlemez is, mert kéri a rendszer.
Most éppen azt kutatom, hogy a linux-ot is át tudom-e állítani. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
<   1 2 3 ... 111 112 113   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu