Poros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142750 Üzenet linkje2010-07-06 14:29:24  Re:

Szia Baraquda!
Ez már kicsit barátságosabb hangnem volt. icon_wink.gif
Persze, hogy menjen Porosra, aki odavágyik. Igazad van, hogy csak a negatív érzéseimet írtam le, le kell írnom azt is, hogy nagyon elragadó, bájos Poros városka a szép házaival, nagyon gyönyörűek a pínea fenyőerdők, a kolostor is.
Bejártuk az összes utat, ami csak a szigeten van, földutakat is. Az Askeli beach sem tetszett, mert keskeny, sokan voltak, direkt felette fut az út. Viszont arrafelé nagyon helyes szállások voltak. A strandok többsége azért nem tetszett, mert fura, sötét (nekem csúnya) színe volt a homoknak, keskeny volt a strandsáv és tele voltak napágyakkal.

Nem tetszett akkor sem a rengeteg nagy hajóról leszálló kicicomázott hölgy, a jachtkikötő sétányrészén a dupla árakat beszedő bárok.

Ahol mi ettünk, sokkal meghittebb volt, csend volt, szinte csak helyiek jártak oda, nagyon jó volt a konyha. A város tavernáiba be semmertünk ülni, mert eleve unszimpatikus az a hely, ahol fogdmegek próbálnak becsalni.

Mi nagyon jól éreztük magunkat Poroson, ezzel nem volt baj, senki kedvét nemakrom szegni. Csak volt, ahol még jobb volt, még szebb volt ésmivel Poros az utolsó állomás volt, sajnáltuk, hogy nem ott maradtunk tovább, ahol nekünk jobban tetszett.

Valóban kevés időt töltöttünk a szigeten, a legtöbb utazó még ennyit sem tölt, mint mi, csak pár órát "átruccanóban". Szerintem éppen akkor tetszett volna jobban nekem, ha csak röviden látom, és nem ismerem meg picit jobban. Nyilván, ha valaki sokáig ott él, az igazán bele tud szeretni. Az másképp érez.

A képeimből:
Askeli Beach


A kolostornál a platán, amiről írtál:


A nekem nem tetsző strandok egyike:


Amilyeneket szeretek:


Nincs napózóágy, van hely, nincs mégszinte út sem oda, magunk lehetünk.



Legutóbb vojandi szerkesztette (2010-07-06 14:34:56), összesen 1 alkalommal
# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142752 Üzenet linkje2010-07-06 14:33:10 

Baraquda, még a másikra reagálva: az Esmeralda nevű hatalmas nagy jachthajónál volt a biztonsági őr, egyenruhában, walky talkyval, nagy felkarizmokkal és pisztolytáskával a fenekén. icon_wink.gif
# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142753 Üzenet linkje2010-07-06 14:35:57 

A felvezető palló előtt állt minden alkalommal, ha arra jártunk, mellkason összekulcsolt kezekkel. Ő biztosan nem kapitány volt.
# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142797 Üzenet linkje2010-07-06 18:14:50 

huh, micsoda lavinát indított el a kérdezősködésem....Nagyon örülök Andi negatív észrevételének, mert ezt is le KELL írni. Mert nem minden ugyan olyan szép..Ha most vki tőlem kérdezné visszamennék-e Korfura, a válaszom "nem" lenne, mert annyit változott 15 év alatt, h kiábrándultam belőle. De az, h leírtátok a pozitívat is, az épp ugyan olyan jó nekem, aki oda - abba régióba - tervezem a nyaralást. Mivel sajna csak 1-1 napunk lesz átruccanni másik szigetre, így nagyon fontos a negatív vélemény épp úgy, mint a pozitív. Én egy görög ismerősömtől is megkérdeztem, h mit ajánlana, ő is Spetsest és Hydrát ajánlotta a 3 közül....Ettől még érdekelne Poros is - nem is kicsit -, de sajna nekem nincs fél évem nyaralni csak 10 napom.
Szóval kedves Baraquda - remélem nem csak támadsz, mint ahogy a nickedből eredne icon_wink.gif -, nagyon szívesen veszem tőled, ha írsz pár sort Spetses-ről is a "helyi" topikjában. Kedvességed előre is köszönöm
Ja...és a robogó almás két pici gyerekkel, így nekünk csak a kocsi jut, de sem Hydrán, sem Spetsesen - ha jól tudom - nincs autó forgalom...

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BARAQDA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#146886 Üzenet linkje2010-08-01 11:58:24  Válasz a #142750. hsz-ra Előzmény #142750

Csak egy kis lábjegyzet a következő levelemhez: Egy hajón a kapitány az úr, ő felel a biztonságért és neki kell felügyelnie mindent, az hogy pisztolya van nem meglepő, az lenne meglepő ha nem lenne, csak egy kis hajózási ismeret. Nem akarok nagyon okosnak tűnni, de az Esmeralda a "Douglas" híres parfümgyártó és forgalmazó vállalat (gondolom mindenki ismeri) elnökének a tulajdonában van, és minden évben ott nyaral! Direkt nem írtam nevet.
Az a picike platánfa mellette a kápolnával a "Monastery" bejárata, én azokra a 30 méteres fákra gondoltam ami bent található az udvarban, de amint lesz időm rá megkeresem és feltöltöm azokat a képeket! Azt hiszem az egy hosszabb hangvételű levél lesz kisebb történelmi beszámolóval, csak hogy mindenki képet kapjon róla, persze csak ha igénylik.

További szép napot mindenkinek

BARAQDA

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#146892 Üzenet linkje2010-08-01 12:27:10 

Szia Baraqda!

Nagyon várom ,hogy megírd a következő leveledet a kisebb történelmi beszámolóval.
Nagyon is értem ,hogy miről írsz ,és azt is hogy Andi miről írt.
Röviden. Én tavaly 1 napot töltöttem Poroszon. Tolóban töltöttük a nyaralás első hetét innen mentünk át a szigetre. Engem magával ragadott a sziget ,megtaláltam az értékeit. Egy pihenésre való hely ,ahol egy egész nyarat akár 3-4 hónapot is szívesen eltöltenék. Amiket leírtál azt én mind éreztem a szigeten. Nem volt nehéz. Toló egy vacak hely, így könnyű volt értékelnem a szebbet és jobbat.
Ha viszont a nyaralás végére hagytam volna/mint ahogy Andi is tette /akkor lehet,hogy én sem tudtam volna helyén kezelni a szigetet. A sok Peloponnészoszi csoda után, megértem Andi véleményét.
Szerintem fontos megérteni azt,hogy miről ír a másik ember. És a negatív vélemény is nagyon fontos.
Nekem Poros olyan volt mint Skiathos. Semmi különös ,egyszerűen csak szerethető.
Bár mikor szivesen visszamennék,nagyon tudnám élvezni.
Remélem,hogy Te megint kint töltöd a nyarat.

Üdv:kokszi

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BARAQDA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#146894 Üzenet linkje2010-08-01 12:37:52  Válasz a #142797. hsz-ra Előzmény #142797

Látom mindenki leragadt a fél évnél, megjegyzem, 15 év alatt 8 alkalommal voltam ott (mert voltam máshol is görögországban) és "összesen" fél évet, remélem így már tiszta mindenkinek!
# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146901 Üzenet linkje2010-08-01 13:05:15  Válasz a #146894. hsz-ra Előzmény #146894

Nem a "félév"-en ragadtunk le, hanem a stíluson! Ezen lehetne csiszolnod, ( nem keveset icon_wink.gif ) mert most az jön át, hogy az érzelmeid vezérelnek a véleményedben (rózsaszínű szemüveg), ez pedig megkérdőjelezi a hitelességet.
Mielőtt félreérted, nem azt mondom, hogy valótlant állítasz, de a felháborodásod ezzel a támadós, vádaskodó hozzáállással inkább látszik szemellenzőnek mint széleslátásnak.
Hogy közben a dolgot hogyan gondoltad az egy másik eset, itt a leírt szöveget lehet értelmezni, és ez számtalan esetben szül félreértéseket!
De ez is csak egy vélemény! icon_smile.gif

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146902 Üzenet linkje2010-08-01 13:05:44 

Szia Baraquda!
Szeretném, ha megértenéd, nem indítottam ellenhadjáratot a "szigeted" ellen, nem kell itt védőbeszédet mondani, azért mert minket pár estének az éppen "akkor-ott- és olyan" hangulata nem fogott meg. Ettől neked még igazad van, hogy a sziget szép és értékekkel teli, de nem értem, miért nem lehet ezt elfogadni, hogy valaki nem érzi magát jól abban a közegben, amit Görögországban máshol nem szokott meg. Ahogy Kokszi is írja, előtte bejártuk az egész Peloponnészoszt, a legeldugottabb, kihaltabb csücskeivel együtt is, néha napokon át nem láttunk szembejövő autót az utakon, ezután egyszerűen kulturális shock volt, amit Poroson kaptunk, a végtelen tömeg, a moccanni nem bírás, azok a tekintetek...csupán ennyi az egész.

Az esti séták a városkában nem azok a nagy maradandó benyomást keltő élmények voltak, míg nappal egy kedvesebb arcát mutatta a város. Az is feltűnt, hogy annyira tele volt a kikötő ezekkel az extrém mega-giga csodákkal, mint az Esmeralda, hogy gondoltunk arra is, hogy valami okból vannak éppen most mind ott és nem állandóan, szóval, mi csak kifogtunk egy ilyen tömeghisztériát. Annyira tele volt a kikötő, hogy majd szétrobbant és cicomásan kiöltözött, plasztikai műtétektől rikító arcú pénzes macák sétálgattak mindenhol és a kikötői sétány mögötti párhuzamos utcában a nekik kialakított márkás ruházati boltok voltak, köztük sportcipő, öltöny stb... A kávézókban olyan árak voltak, amiket Görögországban még nem éltem meg, annyira az jött le, hogy az összes parti kávézó csak is ezeknek a gazdagoknak van és még olyan érzésem is volt, hogy minket, "mezei" turistákat nem szívesen látnak, sőt néha már majdnem ciki volt este, hogy mi csak egyszerű ruhákban sétálunk a sok kicicomázott, előkelő gazdag nők között. Szóval annyira idegen világ volt, ledöbbentünk azon, hogy mennyire lenézően tekintettek ránk, hogy csak mezei turisták vagyunk. Egyszerűen nem illettünk a képbe. Nos hát, csak ezét nem tetszett Poros hangulata. De a sziget ellentmondást nem tűrően szép. Csak hát a szépségnek és az atmoszférának nálam harmonizálnia kellene.

Ezek az érzések, benyomások, szubjektívek. Más is talán hasonlót érzett volna abban a pillanatban, olyan érzelmi háttérrel, amit az egész Peloponnészosz adott. Mindeütt máshol a hatalmas félsziget három nyúlványán jobban tetszett Porosnál.
Verka szóról szóra ugyanezt érezte Mykonoson, míg például ott mi nem éreztük ezt. Akkor most le kellene vele állnom vitatkozni, mert őbenne másképp hatottak a látottak, mint bennem?? Fogadd már el, hogy minden ember másképp reagál dolgokra és amit saját magunk érzünk, azt nem lehet ráerőltetni mindekire. El lehet mondani a véleményünket, ettől színes egy fórum, de nem tukmálni a másikra. Én is csak leírtam és nem mondtam, hogy "jajj, oda nehogy utazzatok". icon_wink.gif
Üdv, Andi

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146905 Üzenet linkje2010-08-01 13:13:15 

A problémám lényegét, meg látom, nem érted. Nem érdekelt, hogy melyik hajó kié. Mit változtat ez bármin is? Engem nem hat meg ez a világ. Nekem ez a csillogás nem tartozik Görögország hangulatához. Főleg azt nézve, hogy előtte milyen eredeti helyeken jártunk - hát ez ahhoz kpest, mind mű volt és mesterkélt.
# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#146906 Üzenet linkje2010-08-01 13:17:04 

Triznyak testvérem aszem elmondta a lényeget!
Nem szoktam én leragadni semminél és senkinél. Csak próbálkoztam egy emberi hangnemmel.
Sajnálom Andi,hogy így sült el ez a dolog. Megértem ,nekem sajnos ilyen volt idén Milos szigete.

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147049 Üzenet linkje2010-08-02 09:15:55  Válasz a #146892. hsz-ra Előzmény #146892

Toló egy vacak hely????????

Ezzel elég erősen vitatkoznék, mondjuk itt nem teszem !

A fórumában úgy látom idén mások se így gondolják.

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147058 Üzenet linkje2010-08-02 09:51:41  Válasz a #146886. hsz-ra Előzmény #146886

Szia Baraqda!

Alapvetően Kokszi véleményét osztom szinte mindenben, amit leírt, szóról szóra ugyanezt tudnám én is írni. Mi imádtuk a szigetet, és ez az egyik hely Görögországban, ahová szívesen visszatérnénk hosszú időre is, pedig mi aztán nem szoktunk egy helyen sokáig maradni.

Annyi a különbség, hogy mi a nyaralás végefelé voltunk ott, Tolóba eleve nem is mentünk (mert abban is Kokszihoz hasonlóan gondolkodom, csak én már a netről láttam, hogy az nem nekünk való hely), tehát nem a viszonyítás miatt gondolom azt, hogy ez egy jó hely. Engem pont az fogott meg benne, amit Kokszi nagyszerűen így foglalt össze: "Semmi különös, egyszerűen csak szerethető."

Látatlanban megkockáztatom azt is, hogy Porosz jobb, mint Hydra (Breki, pls, ignore icon_wink.gif ), legalábbis én azt gondolom, hogy nekünk az utóbbi kevésbé jönne be, annak ellenére, hogy még nem is voltunk ott. (De ezt egyszer még mindenképpen leteszteljük majd.)

De Andit megértem annyiban, hogy ha olyan tömeget és hangulatot tapasztaltunk volna, mint ők, akkor nekem sem tetszett volna az a hely.

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BARAQDA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147061 Üzenet linkje2010-08-02 09:57:42  Válasz a #146902. hsz-ra Előzmény #146902

Üdv mindenkinek!

Először is szeretném ha megtisztelnénk egymást azzal hogy neveket (ha már kitaláltak is) helyesen írnánk. A másik amit szerettem volna, a fórum azért van hogy megbeszéljünk bizonyos dolgokat, lehet hogy a hangnem néha nem tetszik valakinek, de én nem fogok mást mutatni amit gondolok vagy érzek, én sem sértődök meg más véleményén, hangot adok neki! Nyílván egy személyes beszélgetés máshogy zajlana, de itt megadatott a személytelenség lehetősége (nem csak nekem), ezért nem is szeretem! Mindenkinek szíve-joga eldönteni hogy hol érzi jól magát és mi tetszik neki, én sem akarok meggyőzni senkit hogy menjen oda ha egyszer nem tetszik, hasznom nem származik belőle, hátrányom sem, aki akarja elolvassa az írásaimat, nem kötelező! A rózsaszín szemüvegemet sajnos ellopták, úgysem szerettem, meg hülyén állt rajtam, viszont a hatalmas jachtok között fogtam már polipot horgászbottal, és az hatalmas élmény volt! De akkor felveszem a kedvesebb énem, kedves Andi, sajnálom hogy pont azt láttad meg a szigetben ami nem tetszik egy helyben, a kikötő mindig tele van nyáron, engem nem érdekelnek a kicicomázott hölgyek, inkább én nézem le őket mert minden mű rajtuk és ettől felfordul a gyomrom, egy hatásos lenéző tekintet és egy szerény mosoly hozzá pukkadásig vörösíti a fejüket, ez is egy jó szórakozás! Egyébként nem érdekel más véleménye, én ugyanúgy, sőt felemelt fejjel megyek végig a kikötőben, mert én megdolgoztam azért a pénzért amin kimegyek és nyaralok, én egy egyszerű túristaként érzem jól magam! Megeszem az octopusomat, iszom rá finom hideg recinát, az esti zsongásban gyönyörködöm Galatas fényeiben, nem nézem hogy ki mit szól hozzá, úgyis egyszer látom az életben (jobb esetben)! Keresem az eldugott kis helyi éttermeket ahol sokkal jobban főznek mint lent a kikötőben, és a kilátás is szebb fentről! Köszönöm a véleményeket, igyekszem válaszolni mindre!
További szép napot mindenkinek!

BARAQDA

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147063 Üzenet linkje2010-08-02 10:00:11  Válasz a #146886. hsz-ra Előzmény #146886

Ja, és a lényeget kihagytam: a történelmi beszámolós hosszabb hsz-t én is nagyon várom!!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu