Petros 2007-es utazása
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41165 Üzenet linkje2007-08-14 13:18:42 

Szia Petros!

(bocsi, most nincs magyar ekezetes betüm) Engem nagyon erdekel minden, ami valamifele vulkanikus jelenseggel hozhato kapcsolatba. Total vulkan-örült vagyok, szoval, igenis van (legalabb egy ember) akit ezek a földtani dolgok is erdekelnek. !!!
Amugy en is sokszor lusta vagyok irni, es iszonyatosan halatlan munka. De hullamokban jön ram a tudasvagy es a masokkal valo megismertetes. Nezd csak meg, mennyit irtam mar a leirasokba, minden szöveget nemetröl forditottam. Iszonyatos munka fekszik benne. Aztan meg elolvassa vagy tiz ember, es az összes többi meg a forumokban olyanokat kerdez, amik a leirasban mar ott vannak. De ilyenkor a kezdeti csalodottsag helyett, mar nem logatom az orrom, hogy kutyat sem erdekel, amit irok, hanem ugy fogom fel, hogy a sajat tudasom bövitettem vele es ezert mar megerte.
Szoval, csak azt akartam irni, hogy a forumot azert jobban olvassak es amit ide irsz, az biztosan hasznos info valakinek. Meg ha egy embernek is, akkor mar megerte icon_smile.gif

andi

# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41174 Üzenet linkje2007-08-14 13:50:59 

Még hogy a törésvonal turisztikai szempontból érdektelen!? icon_evil.gif Már akinek… icon_rolleyes.gif Én nagyon megörültem, amikor tudomást szereztem róla (szerencsére még utazás elõtt; igaz csak német nyelven – ez is jellemzõ!)! icon_confused.gif Nem semmi látni a földkéreg két egy más mellett elmozduló (földrengéseket okozó) részét, találkozási pontját, ami már színében is élesen elválik egymástól, s mindezt egy metszetben; szerintem igazi ritkaság! Persze van, akit más jobban érdekel; lelke rajta! icon_rolleyes.gif
# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41189 Üzenet linkje2007-08-14 14:42:04 

petros írta:
De úgy látom, kár ide bármi "másfajta" hasznosat írni, mert sok jóra nem számíthat az ember.


Nos a magam részérõl megnyugtatok mindenkit, hogy minden info érdekel még akkor is ha éppen nem reagálok rá. Személy szerint nekem sok olyan "tudásom" van amit vagy ilyen helyekrõl szedtem fel, vagy az így kapott apró infok késztettek arra, hogy adott témában részletesen kutakodjak. Néha csak azért nem tudunk valamirõl, mert fogalmunk sincs, hogy van olyan, vagy nem is jut eszünkbe, hogy adott téma érdekes lehet. Úgyhogy fiúk-lányok csak írjatok, írjatok...... icon_wink.gif icon_lol.gif

# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41195 Üzenet linkje2007-08-14 15:10:46 

Hapci! És azt miért nem írtad már az elején, hogy itt nem "földmozgás" miatt van szerepe a törésvonalnak, hanem látni a kõfalon???
Nyomban egyértelmû lett volna, hogy miért lehet jelentõsége, mint "látványosság".
Ami viszont azt illeti, tényleg kérdéses, hogy miért csak egyetlen cikk - és az is nénet - említi icon_rolleyes.gif

Nem akarok rosszmájú lenni, de hallottam már - és ez nem blöff icon_smile.gif - olyanról, hogy "belemagyaráztak" dolgogba valamit, így ösztönözzék az emberek, hogy megnézzék...
Bár lehet, hogy itt nem errõl van szó, de azért fura, hogy a Wikipedia, vagy más tudományos fórum miért nem említi? Mivel 3 ilyen "csatorna" van az egész világon, és ez itt tényleg így van, azért megemlíthetnék.
icon_twisted.gif vagy lehet, hogy tényleg nem tartják turisztikai szempontból relevánsnak icon_twisted.gif ? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41196 Üzenet linkje2007-08-14 15:11:16  Válasz a #41189. hsz-ra Előzmény #41189

Szia Petros! icon_lol.gif

Én is csendes szemlélõje vagyok a topikodnak, ha írsz valami újat én eddig mindent elolvastam. Nagyon tetszik a stílusod remélem nem fogsz ezen változtatni!!!!!

# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41203 Üzenet linkje2007-08-14 15:35:59 

Ok, ok! Köszi!
És remélem Hapci barátommal elindítunk egy "lavinát"... icon_smile.gif
Ha bármi infónk van, ami nem csak a kintöltött idõ alatti "hétköznapi" dolgokról szól oszzuk meg!
Hapci is írta: (szerencsére még utazás elõtt; igaz csak német nyelven – ez is jellemzõ!)
De miért nem szól róla nekünk? icon_redface.gif Akik csak ezután mennek közülünk a szoroshoz, nekik még nem késõ icon_wink.gif
Én azt mondom, még ha bizonytalan, de valós alappal rendelkezõ infónk van, oszzuk meg, oks icon_razz.gif
És akkor beelõzünk más nagy nevû netes adatbázisokat is icon_wink.gif
Már most, ha rákeres valaki a "Korinthoszi-szoros törésvonalaira" a gugliban, vagy hasonló helyeken feldobja a mi diskúrzusunkat icon_smile.gif
icon_idea.gif icon_exclaim.gif

# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41204 Üzenet linkje2007-08-14 15:36:39 

Szia Petros és h.apci!

Elolvastam a német cikket. Megnéztem a képet is.
Az általam, a Rio-Antirio hídról írt bemutatóban is szerepel, hogy a Korinthoszi-öböl térségében erõs a földmozgás.


"és legfõképp a tektonikus mozgások, amik állandóan erõs szeizmiológiai aktivitást okoznak a térségben, és ahhoz vezetnek, hogy a Peloponnészosz évente néhány milimétert (kb. 30mm) távolodik a szárazföldtõl"


A "törésvonalról" látható fotó engem erõsen elgondolkoztatott.
A sziklafalból elinduló vonal képzeletben átszeli a csatornát, majd a másik oldalon is követhetõ. Ha a csatornát megnézzük egy térképen, akkor a törésvonal északkeleti-délinyugati irányban húzódik, merõlegesen a csatornára. A lemez, amelyik elúszik a szárazföldtõl, az északról dél felé távolodik. Tehát elvileg, ha elidõzünk egy térkép mellett, lehetséges, hogy ott van a törésvonal, de szerintem, itt a kõzetek különbözõ színén kívül komolyabb repedésnek is kellene lennie...késõbb írok tovább errrõl, most utánanézek pár dolognak.

# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41205 Üzenet linkje2007-08-14 15:39:18 

Megnéztem a saját fotóimat, és igen látványos repedés is van a falban. Ennek a témának új topikot kellene nyitni...ezt meg is teszem. Ott folytassuk....
# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41207 Üzenet linkje2007-08-14 15:42:17 

Kedves Petros!

Elárulom neked a nagy titkot. icon_wink.gif Azt hittem, tudsz róla, így csak ki akartam provokálni, hogy errõl is írj, ha már ilyen részletesen foglalkozol a csatornával. Nem, akartam "okos tojást" játszani! Megint melléfogtam; lassan megszokom, nem az elsõ eset. icon_cry.gif Most még én kapok Tõled szemrehányást, hogy nem világosítottalak fel. icon_rolleyes.gif Én is meglepõdtem, hogy magyar anyagot nem találtam, de azt hittem, én vagyok a béna. De hogy Te nem tanultad, azért azon csodálkozom. icon_eek.gif Azt hiszem, ez a csont lerágva... icon_lol.gif

# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41209 Üzenet linkje2007-08-14 15:44:07 

Új topik megnyitva, a legszebb helyek között...
# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41211 Üzenet linkje2007-08-14 15:46:39 

Azt hiszem, ki kell adnom valami "fullos" görög utazós könyvet... icon_smile.gif
De komolyan nem emlékszem, hogy valaha is hallottam, tanultam, vagy olvastam errõl icon_redface.gif

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41212 Üzenet linkje2007-08-14 15:47:26 

De mindjárt bedobok egy újabb "témát" icon_wink.gif Csak érjek haza melóból!!!! icon_smile.gif
# 88
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41214 Üzenet linkje2007-08-14 15:49:27 

Szerintem a törésvonal nem játszott szerepet az építkezésben és másban sem, ezért nem említika csatornával kapcs.
# 89
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41215 Üzenet linkje2007-08-14 15:50:42 

Esküszöm, akármit írsz, nem szólok hozzá! icon_lol.gif
# 90
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41217 Üzenet linkje2007-08-14 15:52:04 

Na most már aztán elég a vitából!!! Irgum-burgum!!! icon_evil.gif icon_evil.gif icon_wink.gif

Én már sajnos nem tudok részt venni az érdekes szópárbajban, indulnom kell melózni...majd este elolvasom, mit termeltetek. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu