Élménybeszámolók
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48267 Üzenet linkje2007-11-06 17:14:28 

Na végre, hogy már valaki más is írt ide beszámolót!!!! icon_smile.gif Én Anikóét mát régebben olvastam, mert elküldte nekem mailben.
Most bemásolnám az enyém második részét is. De írjon már ide könyörgöm más is beszámolót icon_exclaim.gif

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48268 Üzenet linkje2007-11-06 17:16:15 

Magyarország 2005. Május 30- júnus 5.
Szilvásvárad – Balaton, 2. rész



A Hortobágyi kiruccanás után egyet megint Budapesten alszunk anyunál, és egy ki-és bepakolás után másnap reggel a Balatonhoz indulunk. A már elõzõekben emlegetett szocializmus-kori vállalati üdülõk egyike, ahol gyerekkori nyaraimat töltöttem, Balatonszárszón volt. A gyár (ahol anyu dolgozott) privatizálása után a nyaralókat eladta. A szárszói nyaralókat a gyár régi dolgozói közül vették meg és felújították. Anyu még jóban van az egyik ilyen volt kolléganõjével, aki minden további nélkül odaadta nekünk a nyaraló kulcsait. Délre érkezünk Szárszóra. A nyaralóra – így több, mit 20 év távlatából – nem ismerek rá. Csak a hosszú stégre, 100 mely a sûrû nádas közt vezet a tó vizéhez, annak képe még mindig erõsen él bennem. Nevezhetjük ezt az egész magyarországi körutazást részemrõl akár egy nosztalgiautazásnak is. (E beszámoló kedvéért elõkerestem egy 30évvel ezelõtti képet is innen.)
A szállásunk szuper, kicsi de otthonos és a nagy udvar a lényeg nekünk, ahol esténként kiülhetünk majd egy sör mellé beszélgetni. Egy órán belül megérkeznek barátaink is, akiket két éve ismertünk meg a korzikai nyaraláson. Lejöttek hozzánk a mai napra. Kimegyünk együtt a hosszú stég végére. Itt nincs igazi vízpart, mert mindenhol széles sávban, sûrû nádas van. A stég kiszélesített végén lehet napozni. Fürdünk, napozunk, élvezzük rég nem látott barátaink társaságát. Majd egy-két óra elteltével elmegyünk a közeli büfék egyikéhez ebédelni. A réges-régen áhított hekk mennyei élvezetet nyújt, majd palacsinta és még fagyi is. Utána alig bírunk mozdulni. Visszamegyünk a nyaralónkhoz és hosszan beszélgetünk, majd õk este visszamennek Budapestre, mi pedig az erõsen szeles idõben elmegyünk Siófokra egy kellemes esti sétára. Az idõ lehûlt, de reméljük, holnap ismét szép lesz.

Másnap rossz idõre ébredünk. Így elindulunk kirándulni. Szárszóról nyugat felé indulunk. A közelben van Szántódpuszta. Ha nem jártunk volna a Hortobágyon, akkor a Szántódpusztai Idegenforgalmi és Kulturális Központ (nyaralóházak, kiállítások, akvárium, Ménes-csárda és Öreg-csárda, lovasbemutatók, kocsikázás, kutyavásár, Jakab-napi vásár...) megtekintését is programba vettük volna, de így most inkább valami mást szeretnénk látni. Elsõként Balatonbogláron állunk meg. A jelentõs bortermelõ város egy bazalttufa vulkán oldalába épült, ahol egy vaskori település maradványait lehet megtekinteni. Ezt meg is találjuk, miközben sétálunk, már csepereg az esõ. A közelben vannak az ún. „kék és vörös színû” kápolnák is. Boglár után Fonyódon állunk meg, ahol állítólag a Balaton legszebb mólóját építették. Erre ki is sétálunk és pontosan a badacsonyi tanúhegyekre látunk rá. Ezek láttán abszolút hihetõvé és elképzelhetõvé válik az itteni egykori vulkanikus mûködés.
Balatonszentgyörgynél megkeressük a Csillagvárat. Remekül ki van táblázva az odavezetõ kanyargós út. A Csillagvárat Festetics László építtette és csodálatosan fel van újítva és minden helyiségében a hajdani végvári vitézek hétköznapjait bemutató panoptikum látható. Nagyon élethû és nagyon tetszik minden. Az idõ közben egyre rosszabb, mi pedig Hévízen kötünk ki, ahol a tavat még sosem láttam. Úgy döntünk, hogy ebben az idõben nyugodtan fürdõzhetünk, így megvesszük a 3 órára szóló jegyet és bemegyünk a záptojás szagú fürdõbe. Itt egy kissé kiakadok az öltözõkön. Egy ilyen ismert hely, ahova rengeteg külföldi turista is látogat, ahova ilyen magas a belépõ, ennyire lepukkadt állapotban… Minden õsrégi, valószínûleg az építéssel egy idõs, lerobbant, koszos és undorító. Még öltözõkabinok sincsenek, csak közös öltözõ, olyan nyirkos, nedves fapaddal, amin már szinte mikroszkóp nélkül látni vélem az ott ugráló különbözõ candida-gombákat. Brrrr. Gyors öltözködés után irány a záptojáslé, azaz a tó vize. Kb. egy óra hosszát vesz igénybe, hogy teljes egészében körbeússzuk a tavat. A meleg vízben való úszás nagyon megerõltetetõ, sokszor erõs szívdobogást idéz elõ. Ami érdekes, hogy a testünk apró szõrszálain mindig apró buborékok tapadnak meg és ha végigsimítok a combomon, fehér ködfelhõként szállnak fel a buborékok a bõrömrõl, majd egy selymes érzés marad utánuk hátra. Kifejezetten hideg van, ezért a 3 óra alatt ki sem jövünk a vízbõl. Azután lassan kisüt a nap, és mi elmegyünk még Keszthelyre, megmutatom M-nek a kastélyt, és sokáig sétálunk a kertjében. Hazafelé megállunk Balatonmáriafürdõn és kisétálunk a hosszú móló végéig, ismét a vulkáni hegyeket bámulom. A naplementét a szárszói mólónkról nézzük végig, de majdnem belerepít a szél minket a vízbe. Hideg este van, csak rövid ideig tudunk kint ücsörögni a kertben. A hatalmas keresztes pókok még mindig ugyanúgy szövik hálójukat és üldögélnek bennük a fejünk felett a lámpa fényében, mint ahogy arra gyermekkoromból emlékszem.

Másnap szép idõre ébredünk, így strandolás mellett döntünk, de mire összeszedjük magunkat és kivonulunk a stégre, már be is borul az ég, tehát strandolás kilõve, újabb kirándulásra indulunk. Elsõ célpont Sümeg. Itt középiskolai osztálykiránduláson jártam már anno. Igazi mesefilm-vár-feelingje van a kis hegyen trónoló erõdítménynek. M-nek is nagyon tetszik, meg a kilátás is szép. Innen a Badacsony irányába autózunk tovább. A vulkáni tanúhegyek környéke tájvédelmi körzet és ismert bortermelõ vidék. Szeretnénk megtalálni a hírhedt bazaltorgonákat és a Rózsakõnek nevezett bazaltképzõdményt, ezért a Szent György-hegyhez megyünk elsõként. Meg is találjuk a parkolót, ahonnan egy séta során körbe lehetne járni az egész hegyet és így ezáltal megtekinteni annak bazaltképzõdményeit, de nem ehhez vagyunk felöltözve és õszintén, ennél egy kicsit egyszerûbbnek képzeltem el a bazaltorgonák lefotózását. A hegyen lévõ telkek rengetege között kacskaringózó földúton tévelygünk sokáig, míg végre lejutunk onnan. Magán Badacsony városán csak átautózunk, pedig itt akadna több látnivaló is, de az idõjárás kedvünket szegi mindentõl. Már délután 3 felé jár az idõ és megéheztünk. Egy vízparti hekkárúsról álmodozunk, de valahogy Badacsony után egy ilyennel sem találkozunk. Majd valahol megállunk egy útszéli csárdánál és igazi magyaros ételt rendelünk - a német nyelvû étlapból. Mire fizetünk, megint eltelik egy csomó idõ és mikor a nagyvázsonyi Kinizsi várhoz érkezünk, azt már sajnos zárva találjuk. Külsõ falára felmászva, onnan bámészkodunk befelé. Én már jártam itt gyerekként, de M-nek szívesen megmutattam volna. Ezután céltalanul autózunk tovább a Balatonfelvidék falvai között. Megkeressük Dörgicsét, ahonnan az egyik budapesti barátnõm származik. Hû, itt aztán vannak olyan villák, amilyeneket még Magyarországon tán nem is láttam! Mind Alsó- és Felsõ Dörgicsén is egy-egy 13. századi templomromot lehet megtekinteni. A kettõ között pedig tanösvény van. A nagyobbik templomrom körül szalonnasütõ helyek vannak kialakítva. Itt ücsörgünk és nézzük az alattunk elterülõ Balatont. A pillanatnak van valami romantikája, és ezért nincs is kedvünk innen továbbindulni. Kis üldögélés után azonban muszáj elindulnunk. Rátalálunk az örvényesi vízimalomra és annak múzeumára, de mivel már hat óra is régen elmúlt, ennek megtekintésérõl is le kell mondanunk sajnos. Pár fotót azért sikerült készítenem a kerítésen át.
Megnézzük a tihanyi apátág környékét még, majd elindulunk haza, tovább az északi parton. Már sötétedik, mire az egész Balatont megkerülve újra Szárszóra érünk.

Másnap hideg, esõs idõre ébredünk. Még ma és holnap lennénk itt, de az idõjárás elveszi kedvünket mindentõl. Ilyenkor talán várost nézni a legalkalmasabb, ezért elmegyünk Veszprémbe. Nem hoztunk magunkkal dzsekit, nem hogy a balatoni nyaralásra, de eleve Magyarországra sem, kötött kardigánban fagyoskodok a 15 fokos idõben. Mindezt június 7-én! Városnézésünket a várnegyed sziklatömbjén kezdjük (majd ott is fejezzük be). Itt látható a Tûztorony, a Fecskendõház, mely egykor tûzoltószertár volt, ma ipartestületi székház (falfülkéjében Szent Flórián, a tûzoltók védõszentjének szobra). Falán Veszprém címere és különbözõ iparágakat jelképezõ szerszámok láthatók; a Várkapu, a piarista templom és a copf stílusú püspöki palota. Amúgy meg a várnegyed majdnem minden épülete mûemlékvédelem alatt áll. Itt van még a Gizella kápolna, a várkút, a ferences templom és kolostora, egy barokk szentháromság szobor, a Szent Mihály székesegyház…és még sorolhatnám. Rettenetes szél tombol és néha az esõ is csepereg. Azt hiszem, nem kell magyarázkodnom, hogy a város összes szépsége sem tud minket most boldoggá tenni. Keresünk egy plázát, ahol megebédelünk és orrunkat lógatva megyünk vissza Szárszóra, hogy összepakoljunk és egy nappal hamarabb visszatérjünk Budapestre.

Ennyi volt a magyarországi nyaralásunk, melyre valószínûleg hosszabb ideig nem kerül ismét sor. Kár, hogy az idõ elrontotta és megrövidítette.



Legutóbb vojandi szerkesztette (2007-11-06 22:28:13), összesen 1 alkalommal
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48269 Üzenet linkje2007-11-06 17:20:08 

Kiemeltem a beszámolók címét, és jó lenne így mindig egyformán kiemelni, hogy kitûnjenek a késõbbiekben a hozzászólások közül.
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48271 Üzenet linkje2007-11-06 17:53:08 

Andi!
Örültem a te beszámolódnak is, ezer éve nem jártam a Balatonnál. Ill. nem igaz, pár éve vittem az osztályomat pár napra, nos õk imádták. Hát én..... Gyerek koromban minden nyáron kb. 1 hónapot nyaraltam ott (2+2 hetet), aztán hosszú szünet következett, másfelé vágytam. Az a pár alkalom amikor oda kerültem arra az idõszakra esett amikor a vízminõség hagyott némi kívánnivalót maga után (és szépen fogalmaztam). De most a te szemeden keresztül sokkal vonzóbbnak tünt a dolog. icon_wink.gif Ha másnem már ezért is megérte elolvasni.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#48280 Üzenet linkje2007-11-06 20:50:05  Válasz a #48245. hsz-ra Előzmény #48245

Kedves Anikó!

Nagyon örültem a Hévíz és környéke beszámolódnak. Mi évek óta járunk Hévízre gyógyászati céllal, de mindíg csak egy hétre tudtunk menni, így ilyen tartalmas kirándulásokra a kezelések mellett még nem volt idõnk. Jövõre már rá fogunk érni mindenre (!), akkor hasznát veszem az általad írtaknak, köszönöm.
szepeva

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48281 Üzenet linkje2007-11-06 22:27:46 

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a dícsérõ szavakat. Jólesett nagyon!! Másodszor pihentünk Hévízen, de tényleg annyi látnivaló van a közelben, amit autóval könnyen el lehet érni, hogy talán még jövõre is útrakelünk abba az irányba. De ez még nem eldöntött tény! Viszont mindenkinek ajánlom a Balaton környékét, hiszen gyönyörû és rengeteg látnivaló van arrafelé, ez Andi írásaiból is kiderül.
Most utólag már bánom kicsit, mert a tavalyival érdemesebb lett volna kezdeni, és úgy az ideit, de átnézem és lehet, hogy azt is felrakom ide, legfeljebb fordított sorrendben olvassátok el!?

Andi! Még másodszor is érdekes volt elolvasni a beszámolóidat. Én is köszönöm neked is!!! icon_smile.gif

És tényleg jó lenne olvasni még több beszámolót, hiszen biztos sokan kirándulunk itthoni vidékeken is!? icon_smile.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48284 Üzenet linkje2007-11-06 22:35:45 

Anikó, én is éppenmost olvastam el mégegyszer a te beszámolód icon_smile.gif Annyira hasonló dolgokat csináltunk.
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48287 Üzenet linkje2007-11-07 00:47:03 

Igen, nekem is azért tetszett talán még jobban, mert olyan volt, mintha ugyanott jártam volna és egyszerre néztük volna meg! De ez már a múltkor is feltûnt, mikor elõször olvastam. icon_smile.gif

Közben viszont rájöttem, hogy tavalyról megírtam ugyan a beszámolót, de nem küldtem el sehová, viszont a gépemen azóta nagytakarítás volt, és már nekem sincs meg.
De azért, lehet, hogy összeszedem az emlékeimet és megírom pár sorban, akkor még teljesebb lesz a kép Hévízrõl. icon_smile.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54763 Üzenet linkje2008-03-18 07:52:17 

Aki beszámolót vagy útinaplót szeretne írni - nem görög - utazásairól, megteheti pl a Blogon is.

https://www.hellasz.hu/blog/

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90612 Üzenet linkje2009-02-19 10:09:45 

Hm, ezt most egy kissé nem értem... Ti látjátok a képeket...?

Mert ha nem vagyok bejelentkezve, akkor én nem. Ha bejelentkezek, akkor látszanak a képek és működnek a html-kódok is... másnak is így van...?

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90616 Üzenet linkje2009-02-19 10:23:34  Válasz a #90612. hsz-ra Előzmény #90612

Szia Haspók!

Először is gratulálok, igaz még nem olvastam el csak elkezdtem, de ma dolgoznom is kell icon_sad.gif
Ismét nagyon jót alkottál, és látom, hogy szintén a Lonely Planet volt a társad icon_biggrin.gif

Amúgy én is csak akkor látom, ha bejelentkezek.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90621 Üzenet linkje2009-02-19 10:36:42  Válasz a #90616. hsz-ra Előzmény #90616

Szia WhiteFrost!

Köszönöm! icon_smile.gif Remélem, majd olvasás után is jó véleményed marad. icon_wink.gif

Sajnos kicsit beárnyékolja a dolgot, hogy a képek nem jelennek meg akkor, ha nincs az ember bejelentkezve. icon_sad.gif

Ilyet még nem láttam sosem, írtam a "Hírek, problémák..." topikban Joxnak, remélem, tud segíteni... addig is nem tudok jobbat, csak annyit, hogy aki el szeretné olvasni, előtte jelentkezzen be....

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90625 Üzenet linkje2009-02-19 10:40:56  Válasz a #90621. hsz-ra Előzmény #90621

Még nem olvastam el, csak a képeket néztem végig, fantasztikus!!!! Eszméletlen szép! Tündéri a majom, ahogy eszi a gyümölcsöt! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Egyszer ide is el kell jutnom!

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90640 Üzenet linkje2009-02-19 11:22:19  Válasz a #90621. hsz-ra Előzmény #90621

Szia. Sajnos tenyleg nem latni a kepeket bejelentkezes nelkul, ami nagy kar mert lelegzetelallitoak a fotoid....gyorsan vissza is jelentkeztem, hogy lassam oket icon_biggrin.gif
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90642 Üzenet linkje2009-02-19 11:25:22 

Kedves Haspók!!!
Gratulálok,nagyon kitettél magadért,nagyon köszönöm.
Spanyolország /Görögország mellett/egy másik nagy szerelem,remélem,egyszer eljutok valamelyik részére.
Nem tudom,mivel foglalkozol,mi a munkád,de bizony Te is megérdemelnél egy saját könyvet!!!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu