Hydra
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 271
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147484 Üzenet linkje2010-08-04 14:01:11 

Szia Andra!

Ebben nagyon megoszlanak az egyéni vélemények, így csak a sajátomat tudom elmondani, ami persze szubjektív, ezért hangsúlyozom ki, hogy az összes kis utcácskát bejártuk, felmásztunk a falu legtetjébe, voltunk a kikötő mindkét végében. Beültünkl egy helyre gíroszt enni is. Extrém sok időt elvacakoltam fotózással....4 órát voltunk a szigeten, de két óra elteltével már csak szenvedtünk a hőségtól, és vártuk, hogy jöjjön már értünk a hajó. Sehova nem ültünk be, mert minden bár robbanásig tele volt. Nekünk a két óra bőven elég volt.

1997-ben Tolóból voltam a kirándulóhajóval, akkor is jó 3 órát voltunk (és most is láttuk, hogy a hajó kicsivel többet, mint 3 órát enged meg az utazsoknak - addig míg vár, az öblön kívül horgonyozik, majd ismét bejön az utasokért). Akkor hasonlóképp bejártunk mindent, meg még egy nagyot strandoltunk is a sziklás strandon és úgy is elég volt az idő. Utána mentünk még Spetsesre.

Azt gonodolom, hogy aki csak a kis városkát akarja megnézni, annak ez az idő elegendő.

# 272
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147487 Üzenet linkje2010-08-04 14:05:06 

Breki1 írta:
Én azért ezzel kicsit vitatkoznék, mi még a harmadik napon is fedeztünk fel új utcákat és így jobban megismerve a kikötői részt látom, hogy első évben mennyire kevés volt az idő amit ott voltunk.


Szia Breki!

Tudtam, hogy "vétózni" fogsz. icon_smile.gif icon_wink.gif
Megértelek, de nagy különbség van aközött, hogy valaki a szigetet alaposan meg akarje-e ismerni és örömét tudja lelni abban, hogy ha még egy új "követ" (épületet, strandot, virágot, akármit) felfedez, de lássuk be, hogy a többség nem ilyen. A többség csak egy "kis ismerkedést" akar Hydrával. Aki a napi kirándulóhajóval odautazik, abban nem lesz energia, hogy a tikkasztó hőségben ennél a 2-3 óránál többet mászkáljon, és hidd el, az x-edik utca, vagy ház vagy bougainvillea már ugyanolyannak tűnik annak, aki nem a részleteket keresgéli, hanem csak látni akarja ezt a helyet is. Szerintem az átlag oda utazónak ez bőven elég.

Még annyival kiegészíteném utólag a beírásomat, hogy nem mindeki olyan megszállott módon akar mindent látni, mint ti. Amiket felsoroltál, bizonyára szépek és érték volt látni, de engem már nem érdekelt volna, és a többséget sem, hogy mi van az x-edik mellékutcácskákban. Értesz, mire gondolok? Aki oda átruccan, csak bele akar kóstolni, és ennyi elég neki, nem akarja megismerni minden zúgát. Erről szólnak ezek a napi kirándulások.



Legutóbb vojandi szerkesztette (2010-08-04 14:08:48), összesen 1 alkalommal
# 273
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147488 Üzenet linkje2010-08-04 14:08:11  Válasz a #147483. hsz-ra Előzmény #147483

Breki!

Akkor, ha tudsz, Spetsesről is tennél be képeket? Szeretném én azt is megnézni, csak Hydrát se sprintelve szeretném bebarangolni.
Na most jól elbizonytalanítottatok. icon_lol.gif icon_lol.gif

# 274
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147490 Üzenet linkje2010-08-04 14:09:22 

Spetsesen, ha jól emlékszem max. egy órát voltunk, az semmire sem volt elég.
# 275
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147493 Üzenet linkje2010-08-04 14:14:07  Válasz a #147487. hsz-ra Előzmény #147487

vojandi, azt hiszem rád hallgatok.
Minden követ nem akarok Hydrán órákig csodálni, csak alaposan bejárni a szűk kis utcácskákat.
Azt hittem, hogy az, amit ott el lehet tölteni, kevés lesz ahhoz, hogy sokat lássunk Hydrából, de ha te azt mondod, hogy bőven elég lesz, akkor inkább maradok a vegyes kirándulásnál és akkor legalább látunk egy kicsit Spetsesből is. icon_lol.gif
Köszi!

# 276
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147494 Üzenet linkje2010-08-04 14:21:33  Re:

Andra írta:
vojandi, azt hiszem rád hallgatok.
...ha te azt mondod, hogy bőven elég lesz, akkor inkább maradok a vegyes kirándulásnál és akkor legalább látunk egy kicsit Spetsesből is. icon_lol.gif
Köszi!


Hát azért felelősséget nem vállalok ezért a döntésedért Andra (ha csak az én hozzászólásomon alapul)! icon_wink.gif icon_lol.gif
Gondold át jól. Breki nagyon precíz, szinte megszállott, Tolónál is mindent megnézett, ami átlagembert nem érdekel (engem pl. icon_smile.gif ), ezt becsülöm benne és nagyon sok infót is hozott nekünk, de lássuk be, nem ez a tipikus, ahogy ő csinálja.
Ugye Breki? icon_wink.gif Nehogy kötözködésnek vedd! icon_wink.gif

# 277
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147495 Üzenet linkje2010-08-04 14:30:17  Re:

Nem is kell felelősséget vállalnod, csak abból indultam ki, amit leírtál. icon_wink.gif
Magamra ismertem, én is átlagos túrista vagyok, azt hiszem. icon_lol.gif
Szeretek sok mindent megnézni, de nem végkimerülésig túrázni és menni, menni.
Tudom, hogy Breki nagyon alapos, de ő a menősebb fajtából való, mi meg inkább a lustábbik fajtából. icon_lol.gif
Azon kívül a gyerkőcömék sem hiszem, hogy szívesen túráznának abban a hőségben orrvérzésig. icon_confused.gif

# 278
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147516 Üzenet linkje2010-08-04 16:07:07  Válasz a #147494. hsz-ra Előzmény #147494

Nem veszem, de szerintem félreismersz engem icon_lol.gif

Sokan szeretnék hogy precíz megbízható megszállott legyek de szerintem
nem vagyok az. Pedig lehet jó lenne

Nekem Hydra-n az első út után a 3 óra kevés volt úgy éreztem ezért mentem vissza és szerettem volna látni milyen Hydra este nem csak akkor mikor a sok hajóból ömlik a sok turista, köztük a sok vágottszemű.

Abban egyetértünk hogy kánikulában fárasztó fel le rohangálni
a meredek utcákon, de fent tartom az állításom, fantasztikusak ezek a kis utcák és szinte mindegyik más és más, volt olyan ahol szinte alig fértem el és vannak keresztben is járatok.

És ha a bejárásba még belevesszük, hogy valaki még esetleg vásárolni is akar és boltokba is benéz akkor főleg kevésnek tartom.

kis off:

Tolóban se mindent néztem meg csak ha ott van egy erőd akkor mikor nem volt olyan szép idő gondoltam bejárom, illetve elgondoltam, hogy elmegyek Karathonára úgyis imádok biciklizni. Ennyi icon_smile.gif

De nem zavar, ha itt megszállottnak hisznek, csak nehogy csalódjanak icon_lol.gif

# 279
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147517 Üzenet linkje2010-08-04 16:10:41  Válasz a #147488. hsz-ra Előzmény #147488

Itt van a topikja

http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=362

De ha gondolod ide rakok be majd még pár képet.



Legutóbb Breki1 szerkesztette (2010-08-04 16:14:12), összesen 1 alkalommal
# 280
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147519 Üzenet linkje2010-08-04 16:13:54  Válasz a #147495. hsz-ra Előzmény #147495

Ez viszont igaz, hogy menős vagyok, szeretek mozogni sportolni kirándulni túrázni új tájakat felfedezni. bejárni.

De alapos nem vagyok - csak szeretnék az lenni.

Szerintem menj el a hajókirándulásra és ha neked is kevés lesz mint nekem, úgyis visszahúz a szíved.

Én egy hétre szeretnék még visszamenni icon_lol.gif

# 281
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147577 Üzenet linkje2010-08-04 21:31:30  Válasz a #147474. hsz-ra Előzmény #147474

Szia Andra! Én is megvétózom Andit! icon_biggrin.gif
Mi eddig összesen 4 alkalommal voltunk Hydrán, ebből kétszer csak ott. Én Spetsesért nem vagyok oda, de persze szép, csak egészen más mint Hydra. Ebből is látszik, hogy Brekihez hasonlóan nekünk se elég 2 óra. Sok szépséget rejtenek a fenti kis utcák, ahol lehet császkálni. Egy csodaszép delfines mozaik valamelyik ház kapuja előtt, vagy egy termő banánfa, és bizony a 20. bougenvilla előtt is én el tudok bámészkodni, legyen bármilyen meleg is. icon_biggrin.gif
1997-ben még úgy volt, hogy 3-szor ment kirándulóhajó egy héten. Egyszer Hydra, Spetses és Poros. aztán Hydra-Spetses kombináció, majd csak Hydra. 2008-ban előszezonban voltunk és csak a két szigetes hajó járt, tavaly pedig sajnos kihagytuk, arról nem tudok infót szolgáltatni.
A jegyet a hajótársaságnál is meg lehet venni, nem fontos fakultatívra befizetni. Árban ugyanaz.

Ezek után, pro és kontra, a döntés a Te kezedben van! icon_rolleyes.gif

# 282
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147579 Üzenet linkje2010-08-04 21:40:12 

Bevallok még valamit, remélem nem leszek nagyon off! Én imádom Hydrán nézegetni a kirakatokat is, mivel csodaszép arany ékszerek vannak! Bocsi! icon_lol.gif
# 283
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147597 Üzenet linkje2010-08-05 00:00:00  Re:

Kitty írta:
Én Spetsesért nem vagyok oda, de persze szép, csak egészen más mint Hydra.


Szia Kitty,
mi most készülünk Aeginára 11 napra és 2 szigetet meg szeretnék nézni. Az egyik Hydra mindenféleképp a másik befutó nálam Spetses volt. Megtennéd, ha emléxel, h a Spetses rovatba írsz pár sor pro-contra érvet róla? Aeginárol nagyon messze van, és árban sem mindegy, h ha van jobb, akkor odamenjünk inkább
Kösziiii

# 284
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147638 Üzenet linkje2010-08-05 09:13:53  Válasz a #147519. hsz-ra Előzmény #147519

Azt hiszem, most egyelőre marad a fakultatív és akkor látunk egy kicsit Spetsesből is. icon_lol.gif
Aztán, ha engem is annyira magával fog ragadni Hydra (márpedig a képeket elnézve ez biztos!), akkor visszamegyek még én is több időre.
Az a baj, hogy csak 1 hétre megyünk és ebbe a rövid időbe nehéz belezsúfolni mindent. icon_cry.gif
Ha 2 hétre mennénk, akkor biztosan meg tudnánk jobban oldani.

Jut eszembe. Láttátok ezt a cikket? icon_eek.gif

https://nol.hu/kulfold/20100803-varosi_gerillak_tamadnak

# 285
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147642 Üzenet linkje2010-08-05 09:24:49  Válasz a #147579. hsz-ra Előzmény #147579

Kitty!

Az a baj, hogy nekem is gyengém az ékszer.... icon_lol.gif icon_redface.gif
Görögországban pedig nagyon szépek az ékszerek és nagyon jó árban vannak, mindig el szoktam csábulni. icon_cry.gif
Akkor lesz Hydrán is nézelődnivaló. icon_lol.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 ... 18 19 20 21   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu