Skyros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159733 Üzenet linkje2011-04-08 08:02:38  Válasz a #158709. hsz-ra

Óó, ne haragudj, nem láttam, hogy írtál csz75! Nézegettem ezeket az oldalakat, de végül is a legtöbb szállást itt találtam, és ez azért is más, mint a többi oldal, mert itt vannak egyszerűbbek is, olyanok, amik máshol nem is lelhetőek fel. Viszont ép ésszel felfogni nem tudom, miért nem adnak e-mail-címet. Én telefonálni tutira nem fogok, meg igazából e-mail-ben is csak tájékozódás miatt kérünk ajánlatot, de azért érdekes, hogy odaírja, hogy kérdezz és aztán nem tudsz hol icon_lol.gif

http://www.skyrosnet.gr/

Egy aspousi kis házra épp tegnap kaptam 70-es árat. De a többiek nem nagyon válaszolgatnak.

Repcsi: tegnap valahol azt olvastam, hogy heti két járat van, tán hétfő és csütörtök, és kb. 35 perc Athénból. Még árakat is írtak, meg is lepődtem, hogy csecsemőknek is kell jegy, mondjuk olcsó, de van díjszabás 0-2 éves kor között is. Szalonikiből is van járat, az drágább. Megpróbálom megtalálni.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159734 Üzenet linkje2011-04-08 08:10:30 

No, ezt olvasgattam az este, kétféle lehetőséget is említ, ezek egy kicsit keveredtek bennem icon_smile.gif

http://members.virtualtourist.com/m/137ed3/65ee1/9/#2122923

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#159737 Üzenet linkje2011-04-08 09:00:17  Válasz a #159734. hsz-ra Előzmény #159734

Repülővel mennétek?
Csak mert úgy tudom, hogy a gyerekek és a cuccok miatt is eddig autóval voltatok...

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159738 Üzenet linkje2011-04-08 09:04:22  Válasz a #159737. hsz-ra Előzmény #159737

Nem, nem repülünk, csak csz75 keresett repülőt, és eszembe jutott, hogy tegnap beleszaladtam ebbe. Mi kocsikázunk, az biztos. icon_wink.gif Minden szempontból az a jobb nekünk.
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sillyrabbit
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160121 Üzenet linkje2011-04-15 20:49:57  Válasz a #158071. hsz-ra Előzmény #158071

Szia!

Én tíz éve dolgoztam ott három hónapot és utána is rendszeresen kijártam, utoljűára 2009 nyarán voltam ott. Mit szeretnél, hogy írjak?

Rabbit

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160131 Üzenet linkje2011-04-16 09:05:14  Válasz a #160121. hsz-ra Előzmény #160121

Szia!

De jó, hogy írtál! icon_wink.gif Bármire kíváncsi vagyok, amit fontosnak tartasz icon_lol.gif Tudom, ez így kissé tág, de tényleg minden érdekel, de leginkább a szállások és a strandok fontosak most nekem, hogy képet alkossak előzetesen. Utána pedig tényleg minden, a sziget hangulata, az emberek, az ő hétköznapjaik, a pónik, a növények, a szokások - mindenről olvastam már egy keveset, ami a neten fellelhető, de ez tényleg nagyon kevés.

Egyelőre itthonról próbálok tájékozódni, feltérképezni leginkább azt, hogy hol lenne jó nekünk lakni két kisgyerekkel. Nem szoktunk előre szállást foglalni, tehát nem itthon kell dönteni, de én szeretem, ha összeáll a kép a fejemben. Be szoktam gyűjteni árakat, információkat, mindig van a tarsolyomban néhány lehetséges változat. Leginkább a Chora alatti rész a vonzó, a kis falukról nehezebb képet alkotni, még a Google Earthön is kevés a kép és máshol is leginkább a strandokról lehet látni. Az nem baj, ha egy falu pici, sőt, mi a nagyon szeretjük a nyugis helyeket, laktunk néhány házas apró településeken is. Viszont engem nagyon vonz a Chora látványa, úgyhogy nem tudom még... icon_wink.gif
Néztem a kompmenetrendet, és várom, hogy megjelenjen a nyári menetrend, mert mindenütt azt olvastam, hogy nyáron napi két hajó megy. Nagyon kellene nekünk egy délelőtti járat, hogy ne este érjünk oda, legyen időnk nyugodtan körülnézni és megtalálni az ideális szállást.
És ha már a szállásról beszélünk, az érdekelne, hogy ugye jól gondolom, hogy az egyszerűbbeket nem találom meg a neten (összességében is elég kevés van). Te merre szoktál lakni? icon_wink.gif A Chora alatti részeken is vannak kis házak vagy csak apartmanházakat, szállodákat lehet találni? Mindig az a legjobb változat, ha találunk egy kis kertes házat, akármilyen egyszerűt, ha álmodozni kell, akkor mindig ilyen van a fejemben, mert az a legideálisabb nekünk, az már kiderült. De óriási szerencse kell hozzá, tudom icon_wink.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sillyrabbit
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160211 Üzenet linkje2011-04-17 19:04:46  Válasz a #160131. hsz-ra Előzmény #160131

Szia!

Nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni, mert engem egy nagy szerelem vitt oda, valószínűleg nekem mindig az örök paradicsom marad..... icon_redface.gif

Az emberek.... mint mindenhol itt is vannak kedves emberek meg nem annyira kedvesek. Nekem főleg csak jó tapasztalatom van, mindenki nagyon segtíőkész volt még akkor is amikor még csak kis ideje voltam ott és nem ismertem senkit. Rossz tapasztalat is akadt, de elenyésző és az főleg a munkahelyből eredt. A turistákkal nagyon kedvesek, hiszen ebből élnek.

A szállás.... szívesen megkérdezem ottaniaktól, hogy mit ajánlanak gyerekekkel (én nem laktam ott szállodában illetve fizetős szálláson) de előbb általánosságban: alapvetően az ember a szigeten autó nélkül nehezen van meg, tömegközlekedés nincs. Két busz van de azok a komphoz igazítják magukat, azzal a szigetet bejárni nem lehet. Ha nem fontos, hogy a part mellett lakjatok, akkor valóban Chora, ha a part melletti szállás jobb, akkor Molos/Magazia. Ez a két strand már teljesen egybe vannak épülve. Chora és Molos/Magazia között az út gyalog is megtehető, kb 20 perc séta. Nekem a kedven partom Pefkos volt. Ide már nem lehet autó nélkül eljutni, mint ahogy a sziget többi részére sem nagyom, mert elég messze vannak. Taxi összesen három van a szigeten és nyáron reményetelen, hogy az ember akármelyiket is elkapja.

Nyáron valóban napi két komp van, a menetrendet olyan május elején teszik közzé. Sűrű napokra (vagyis péntek oda és vasárnap vissza) autóval jobb előre telefonon foglalni helyet mert mindig tele van. Gyalogosoknak szorítanak helyet. Valamit gagyognak angolul a kikötőben. Ha repülővel mentek Budapestről és nincs tervben az autó bérlés az kicsit gázos, mert akkor Athénból busszal kell menni Kimibe. A buszút 3 óra, és a reggeli járattal lehet elérni a reggeli kompot (de akkor van egy kb négy órás éjszakai üresjérat várakozás, ami gyerekekkel nehéz lehet), a délutáni járattal viszont nem lehet elérni a délutáni kompot, így akkor aludni kell valahol Athénban vagy Evián.

Chorán és Moloson kívül még a kikötőben, Linariában van nagy élet, a többi starnd inkább meghittebb, kevés infrastruktúrával.

Tíz év alatt egyébként a sziget hihetetlen fejlődésen ment keresztül rengeteg étterem, bár és kiadó apartman épült.

Üdv,

Rabbit

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sillyrabbit
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160212 Üzenet linkje2011-04-17 19:07:22  Válasz a #160131. hsz-ra Előzmény #160131

Ja és még annyi, hogy főszezonban a szállást azért jobb előre lefoglalni, mert rengeten belföldi turista van és július augusztusban Chora és Molos/Magazia tuti teljesen foglalt lesz....... Ha nem annyira fontos, hogy ott, akkor biztos találni valamit, de akkor többféle B terv kell....
# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160213 Üzenet linkje2011-04-17 19:12:54  Válasz a #160211. hsz-ra Előzmény #160211

Kocsival megyünk, úgyhogy a közlekedéssel nem lesz gondunk. És biztosan hétköznap, mert a lefelé úton is el kell kerülnünk a török vendégmunkásokat. Molost és Magaziát néztem én is, illetve még Girizmata lehet, de utóbbi a folytatásuk, ha jól nézem. Aspous és Acherounes még, ahol még néztem szállásokat, de nem tudom, milyenek.
Nagyon sok új, magas színvonalú, drága szállás van, úgyhogy tényleg beindulhatott a fejlődés. De mi valami egyszerűbbel is beérjük, barátságos, tiszta legyen és két helyiséges minimum, ennyi kell nekünk a nyugihoz icon_wink.gif
(már nincs meg a szerelem? Sajnálom, ha így van...)

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160214 Üzenet linkje2011-04-17 19:13:51  Válasz a #160212. hsz-ra Előzmény #160212

Június végén megyünk, az eddigi tapasztalatok szerint akkoriban mindenütt szokott lenni hely.
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#160215 Üzenet linkje2011-04-17 19:45:51  Re:

Sillyrabbit írta:
Én tíz éve dolgoztam ott három hónapot és utána is rendszeresen kijártam, utoljűára 2009 nyarán voltam ott. Mit szeretnél, hogy írjak?


Szia Rabbit!

Csodaszép ez a sziget (is), szerelemtől függetlenül is lehet kötődni hozzá - persze én csak képekről ismerem.

Szerinted mi a szoget legfőbb vonzereje a turisták számára? A szép strandok? Az olcsóbb árak? A viszonylag jó megközelíthetőség? Valami egyéb?

Van-e valami történelmi látnivaló, múzeum?

Van-e valami "specialitása" a szigetnek? Valami, ami csak erre a helyre jellemző? Valami idevaló szokás, vagy ünnep? Esetleg valami gasztronómiai specialitás? Valami csak itt élő növény-állatfaj?

Köszi előre is,
Medi

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sillyrabbit
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160237 Üzenet linkje2011-04-18 08:54:20  Válasz a #160215. hsz-ra Előzmény #160215

Szia!

Specialitása a kis pónik. Februárban pedig van egy karnevál ami a mi busójárásunkhoz hasonlít. Ami nekem a legjobban tetszett, hogy ez nem egy turistáknak kialakított hely (mint pl Santorini vagy Mykonos), ez az igazi Görögország. Itt tényleg így élnek egész évben, nem kamu vagy feltupírozás. Minden eredeti.

A legjobbak nyáron a strandok... az, hogy nem egy mű kiépített part, hanem természetes. Mondjuk ez szubjektív, számomra a tenger a minden és szerintem a tenger sehol sem olyan, mint Görögországban. Sehol nincs olyan illata.

Műemlék csak egy van, egy angol költő emlékhelye, az nem nagy cucc. Van egy múzeum is, nagyon kicsi. Az az igazi görög műemlékeket nem itt kell keresni.

A megközelíthetőség elég borzasztó szerintem..... azt nem emelném ki....

Üdv,

Rabbit

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sillyrabbit
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160238 Üzenet linkje2011-04-18 08:56:34  Válasz a #160214. hsz-ra Előzmény #160214

Június végén simán lesz hely. Jó lesz, irigyellek, nagyon kellemes már akkor az idő és a víz is. Kérdezek valami szállást.

A szerelem már nincs meg, de nem kell sajnálni.... Barátsággá szelídült.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160241 Üzenet linkje2011-04-18 10:09:36  Válasz a #160238. hsz-ra Előzmény #160238

Tényleg, a vizet akartam kérdezni. A Pelionon azt tapasztaltuk, hogy a keleti oldalon többször voltak fürödhetetlen nagy hullámok, de a nyugati rész még akkor is nyugodtabb volt, a déli pedig kifejezetten jó, majdnem tükörsima volt a víz. Itt is van ilyen? Azok a gátak Moloson például ezért vannak? icon_wink.gif
# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sillyrabbit
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160274 Üzenet linkje2011-04-18 20:28:51  Válasz a #160241. hsz-ra Előzmény #160241

Szia!

Ha arra gondolsz amire én, akkor Moloson azok nem gátak, hanem egy kicsi motorcsónak kikötő illetve van egy mesterséges "kőhalom" Molos előtt, hogy minek arra még nem jöttem rá.... icon_biggrin.gif .

Grismata a legszelesebb, ott szoktak nagy hullámok lenni, más strandon nem találkoztam ilyennel. Esetleg més Aspous és Achillis. A másik oldal, Kyra Panagia, Kalamitsa és Pefkos az mindig nyugodt, főleg Pefkos mert az eléggé védett öbölben van.

Üdv,

Rabbit

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu