Thesszaloniki :-)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Thesszaloniki
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2971 Üzenet linkje2005-10-22 01:42:29 


# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2972 Üzenet linkje2005-10-22 01:45:45 



ohh ezek az esernyok:))

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3009 Üzenet linkje2005-10-25 11:48:02  "Napernyõk"

Szia dortimcsi!
Hol készült az "ernyõs" kép? Azt látom, hogy a tengerparti sétányon, de nem emlékszem rá, hogy láttam, pedig ötször voltam Szalonikiben. Igaz, lehet hogy azért nem maradt meg az emlékezetemben, mert érdekesnek érdekes ugyan, de sokkal több, és érdekesebb látnivaló található ebben a városban.
Üdv.:

# 19
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#3024 Üzenet linkje2005-10-25 14:30:35 

Na nekem se ez a kedvencem Thessalonikiben, csak epp annyira elut nekem a part hangulatatol, annyira posztmodern....
Hogy hol van?Ha tudod hogy hol van a Macedonian Palace szalloda, akkor ahhoz viszonylag kozel.Innen a Feher Torony kb. egy negyed oras seta....

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3025 Üzenet linkje2005-10-25 14:31:44 

na ez en voltam, csak elfelejtettem belepni:)
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3028 Üzenet linkje2005-10-25 15:07:36 

Anonymous írta:
Ha tudod hogy hol van a Macedonian Palace szalloda, akkor ahhoz viszonylag kozel.Innen a Feher Torony kb. egy negyed oras seta....


Sajnos nem tudom, hogy hol van a Macedonian Palace, de gondolom, hogy a Fehér Toronytól jobbra esõ partszakaszon (ha mögötted a tenger). Én fõleg a másik oldalt ismerem, de valamikor 1997-ben itt is sétálgattam, de nem emlékszem rá, hogy akkor is ott lett volna. Habár nem biztos, hogy elmentem odáig. Azért köszi az infót.
Üdv.:

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3030 Üzenet linkje2005-10-25 15:30:01 

Nem tudom miota vannak ott az esernyok de mondjuk nem a szivem csucske...
Igen a Feher Toronytol jobbra esik.En ezt ismerem jobban, mert erre van a szallasunk, a kolesz. Imadom hogy 2-3 perc alatt a parti setanyon vagyok a koleszbol:)

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3032 Üzenet linkje2005-10-25 15:52:38 

Szia dortimcsi!
Irigyellek, szívesen sétálgatnék én is ott most. Nekem tetszik Szaloniki a kettõsségével. Teljesen modern, és mégis rengeteg bizánckori emlék az új házak között. Elõször furcsa, de nagyon érdekes. A tengerparti sétányán pedig tényleg kellemes andalogni.
Üdv.:

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3051 Üzenet linkje2005-10-26 10:19:33 

Uj info....kb 6-7 eve van itt ez a csoda, van valami Szalonikire jellemzo szel, es ennek allit emleket...
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3052 Üzenet linkje2005-10-26 10:33:06  Ernyõk

dortimcsi írta:
Uj info....kb 6-7 eve van itt ez a csoda, van valami Szalonikire jellemzo szel, es ennek allit emleket...


Szia dortimcsi!
Nagyon köszi az infót.
Akkor azért nem emlékszem rá, mert ezekszerint nem állt még mikor Szalonikinek azon a részén jártam. Lehet, hogy van szél Szalonikiben, de én még egyszer sem találkoztam vele, hõséggel annál inkább. A Te személyes tapasztalatod szerint milyen szél jellemzõ a városra?

# 26
Mariann
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#3166 Üzenet linkje2005-11-04 20:18:27 

Sziasztok,

kaptam egy ösztöndíjat Thesszalonikibe 7 hónapra, november végétõl. Most éppen szállást keresek, leginkább egy garzont bérelnék, de eddig még nem sikerült használható elérhetõséget (cím, név, honlap stb.) találnom, ahol tudnának segíteni ebben. Tudna-e valaki javasolni valamit?
Mariann

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albatrosz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3177 Üzenet linkje2005-11-07 08:21:08 

Szia Mariann!
A szallaskereses kalvariajat vegigjartam en is, mert a koordinatorom nem volt hajlando segiteni, mig csak telefonon kertem. Milyen osztondij? Kolira nincs eselyed? Vagy oda nem is szeretnel menni? Az egyetemen van par lehetoseg, nehany hirdetes ki van rakva a falra. Nemreg lattam valamit a kolink falan is, miszerint lany szobatarsat keresnek. A baj az, hogy ehhez itt kell lenni, hogy megnezhesd a lakasokat (esetleg leendo lakotarsakat), es valaszthass kozuluk. Ha barmiben tudok segiteni, szoljal nyugodtan.
(En probaltam otthonrol, neten keresztul intezkedni, de szinte lehetetlen vallalkozas volt, legalabbis en nem haladtam semmit Mo.-on, csak mikor mar itt voltam Gor.o.-ban.)

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3233 Üzenet linkje2005-11-11 21:58:27 

Fehér Torony (Lefkosz Pirgosz) : Egy XV. században épített és 1866-ban lebontott erõd maradványaként maradt fenn, melynek igazi funkciója az volt, hogy a török uralom udején a janicsárok börtöne volt. Ezért " véres toronyként" is emlegették.
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3306 Üzenet linkje2005-11-25 12:23:10 


# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3360 Üzenet linkje2005-12-11 20:23:10 

A történelem során Thesszaloniki Nagy Sándor vejének Kasszandrosznak városalpítása óta mindig a maga életét élte . Még akkor is virágzott, amikor a rómaiak elfoglalták Görögországot és miután Athén elvesztette vezetõ szerepét, Thesszaloniki - Konstantinápoly után- még mindig a bizánci birodalom legfontosabb városa maradt.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Thesszaloniki
<   1 2 3 ... 19 20 21   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu