Tranzit szállások
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59620 Üzenet linkje2008-05-07 11:49:56  Tranzit szállások

Ágni ötlete volt, hogy indítsunk egy témát a Tranzit szállások-ról is.
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59623 Üzenet linkje2008-05-07 12:42:20 

Azt hiszem ez egy hiány pótló topic, hiszen sok, fõleg elösszõr utazó olvtársnak lesz szüksége ezekre az infókra.
Mi Methoniban szoktunk megszállni oda-vissza 1-1 éjszakára, Szaloniki alatt kb 40 km-el kellemes tussolós, kondis szobák szezontól függõen 20-35 € közötti áron vannak. Jó a konyha, de reggelire csak a késõn kelõk számítsanak, hiszen a tulaj 10 elõtt nem igen kel fel icon_lol.gif
http://www.camping-in-greece.gr/Details.asp?id=148
Aki pedig Bulgária felé megy annak nagyon tudom ajánlani Blagoevgrád után pont 10 km-el a MONCA Motelt. Személyenként 10 €, õrzött, zárt parkoló, isteni konyha. Telefonszámot, mail elérhetõséget sajnos nem tudok, viszont aki kiváncsi a Rillai kolostorra annak ideáis.
Különben magában Blagoevgrádban is több jó szálloda és még több jó étterem van!
http://www.visittobulgaria.com/visit/dir.asp?d=0-8-Blagoevgrad

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59687 Üzenet linkje2008-05-07 19:49:09  Válasz a #59623. hsz-ra Előzmény #59623

Köszönöm Jox-nak a topic-ot. Én pár napja ezzel foglalkozom, elsõsorban saját vendégeim részére szeretnék pár tranzitszálláslehetõséget találni, de itt is majd közzéteszem a listát. Én fõleg a Szaloniki elõtti részre koncentrálok, mert az Éviára igyekvõnek igazán az a megfelelõ, és találtam pár nagyon szép helyet, igaz elég drágán. Az olcsó szállásoknál nincs weblap és még én is alig értek szót velük. Valaki ígért képeket postán, hát nem tudom, majd kiderül. Egy BLOG beírásban majd írok egy nagyobb szösszenetet miért nehéz tranzit szállást találni és azokról amiket találtam. Addig is nagyon jó lenne, ha más is leírná tapasztalatait. Kakadu, az általad ajánlott Szaloniki utáni szállás weblapja sajnos semmitmondó, úgyhogy ha van pici idõd, írd le pár sorban milyenek azok a szállások és hogyan aludtatok ott, mikor, elõre foglaltál vagy csak úgy beestél, stb.? Köszi elõre.
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59696 Üzenet linkje2008-05-07 21:08:33  Válasz a #59687. hsz-ra Előzmény #59687

Ez egy szálloda és kemping.
A két szintes épület klen a tengerparton van, kb 20-25 szobájuk lehet.
Van egy 20 m-es medencéjük is pool bárral, a teljesen felszerelt kempingben vizes blokk, kis élelmiszer üzlet pékáruval, tejtermékekkel, konzerv és fagyasztott cucokkal. Lehet sátrazni és a caravánoknak is ki van építve.
Az étteremben kifejezetten jó a választék, tradicionális görög konyhát visznek sok tengeri herkenytyûvel, a kagylójuk (mivel éppen ott van egy nagy kagylótelep) kifejezetten friss és finom, nekem a mydhia szaganaki a kedvencem icon_wink.gif
Mi általában telefonon szoktuk intézni a szállást, angolul jól beszélnek, korrektek, mikor beesünk és megismernek mindig engednek is az árból. icon_lol.gif
A szobák mindegyike a tengerre néz, erkélyes, kondis, tussolós.
Egyszerüek és tiszták, semmi fakszni de tranzitnak tökéletes. Viszont tényleg este érdemes még elintézni az adminisztrációt és a fizetést, mert reggel sokáig alszanak!

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59842 Üzenet linkje2008-05-08 18:34:46  Válasz a #59696. hsz-ra Előzmény #59696

Kakadu, a Methonis kempinges szálló birizgálja a fantáziámat mert az idén kötve hiszem, hogy 25-35 eurós szállást találjon valaki (fürdõs, klímás) szezonban. Biztos még senki sincs arrafelé mert a telefont nem veszik fel, de majd még próbálgatom. Én eddig olcsó szállásnak 40 eurós 2személyes hotelszobákat találtam, reggeli nélkül. Reggelivel 50 eur, tehát 5 eur/szem a reggeli. Még gyüjtögetek.
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59844 Üzenet linkje2008-05-08 19:09:36  Válasz a #59842. hsz-ra Előzmény #59842

Évek óta június közepén szoktunk ott megszállni útban Lefkádára.
Hogy most nyitva van-e nem tudom, az idei árakat sem, én nyilvánvalólag az eddigi tapasztalataim alapján írtam és tavaly biztosan 25 €-t fizettünk oda útban, visszafelé pedig 30-t.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59850 Üzenet linkje2008-05-08 20:24:30  Válasz a #59844. hsz-ra Előzmény #59844

Értem, júniusban ez tavalyi árnak Ok. Az ideiket majd begyüjtöm, de biztosan 5 eur-al drágább lesz mint tavaly. Az élelmiszerek drágulásáról nem szívesen írok, mert elijeszteném az embereket...
Azért majd a szuperes számlákról igyekszem az árakat kijegyzetelni. A tavernások szerencsétlenek, hogy az embereket megtartsák, semmit nem emeltek . nekünk, de a nyári szezonban biztosan mindennek fennebb lesz az ára.
na de itt majd a tranzitokról beszélünk. Addig is, írjanak mások is tapasztalatokat.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kovimi77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60116 Üzenet linkje2008-05-12 13:54:07 

Sziasztok!

Szeretnék érdeklõdni, hogy tud e valaki valamit ezekrõl a szállásokról? icon_question.gif Tranzitszállásnak jól jöhet, Platamonas-ban van egy szálloda, 37 eu/apartman/éj! www.limba.com

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60119 Üzenet linkje2008-05-12 14:22:59  Válasz a #60116. hsz-ra Előzmény #60116

Szerintem a Limba-t felejtsd el! icon_evil.gif Nagyon sok (de mégsem elég) tranzitszállás-lehetõség van. A legjobb, ha megírod, konkrétan mikor mi kell, hátha tud valaki segíteni. icon_wink.gif icon_razz.gif Nehéz ügy! icon_confused.gif icon_rolleyes.gif
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60121 Üzenet linkje2008-05-12 14:45:09  Válasz a #60119. hsz-ra Előzmény #60119

Miért is nehéz ügy? icon_razz.gif
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60122 Üzenet linkje2008-05-12 14:58:12  Re:

Kakadu írta:
Miért is nehéz ügy? icon_razz.gif

...mert pl. a kedvenced ...szik válaszolni a huszadik mindenféle megkeresésre is, icon_evil.gif pedig szükségem lenne rá, s felhívni sem lehet (szerencsére, mert alig tudok angolul) icon_rolleyes.gif Jó pénzért persze nem nehéz; száz ötletem van. icon_wink.gif icon_lol.gif Makrigialosban most is van, aki szívesen fogad akár egy éjszakára is, s nem is vészesen drága. icon_confused.gif Komolyra fordítva... Másfelé is próbálkoztam már többször, de általában válaszra sem méltatnak. Nagyobb helyeken érdemes megnézni a Booking.com, vagy akár a Chemol... ajánlatát. icon_wink.gif Még mindíg volt valahogy, meg lesz is. icon_razz.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60124 Üzenet linkje2008-05-12 15:16:07  Válasz a #60122. hsz-ra Előzmény #60122

1000 %-ban egyet értek Veled ezért nem szoktunk elõre foglalni; túlságosan sok rossz tapasznyalat gyûlt így össze. A szállásadók érthetõ okokból "finomítanak" a leírásban, a fotókat meg lehet varázsolni ugye, elõleget szinte mindenütt kének és amikor beesik a fáradt vándor ott áll egy nagy rakás sz@r közepén és reklámálni már nem lehet. Ezért szoktunk mi elsõ alkalommal mindig helyben választani, ha pedig reggelre kiderül valami szarság bizony tovább állunk, de ezt már a tavalyi beszámolómban is kifejtettem icon_confused.gif
Honfitársaink önállótlansága vagy éppen kényelmessége a saját nyaralása ügyében persze egy külön topicot is megérdemelne icon_lol.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60132 Üzenet linkje2008-05-12 17:27:03 

Szia Kakadu!

Egyetértek Veled!
Két éve Krétán Stalisban a magyarok egy hátsó udvarra nézõ földszinti szobákat kaptak, kaptunk.. Ott háborogtunk mindannyian, de csak mi reklamáltunk és kaptunk is új szobát. A többiek végig ott maradtak. Talán ez az egyik oka, hogy a magyaroknak mindig a legrosszabb szobákat adják..mondván úgysem reklamálnak...jó nekik akármi.
Pedig a pénzünkért kell reklamálni, ha nem vagyunk elégedettek.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60137 Üzenet linkje2008-05-12 18:20:06 

kovimi77 írta:
...Tranzitszállásnak jól jöhet, Platamonas-ban van egy szálloda, 37 eu/apartman/éj! www.limba.com

Megnéztem; ezt - ha ugyanarról beszélünk - ugyan szállodának nevezi, de apartman, s csak elõ-és utószezonban ennyi az ára, ha egyátalán adja egy éjszakára. Amint mondtam, közel ennyiért Makrigialosban pl. 40 Euroért (fõszezonban 45 Euro) vízparti szálloda van reggelivel. icon_confused.gif Máshova sem adott igazán jó ajánlatot. icon_rolleyes.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60138 Üzenet linkje2008-05-12 18:22:16  Válasz a #60137. hsz-ra Előzmény #60137

Na errõl beszéltem...
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
1 2 3 ... 13 14 15   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu