Utazás vonattal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Czoki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#184177 Üzenet linkje2012-05-14 08:43:05 

KissLaszlo írta:
Erre én nem is gondoltam icon_smile.gif
Bulgáriában a pályaudvar mellett volt az utazási iroda és pár száz méterre a szállás. A vonat a Déliből indult és Burgaszig vitt. Így egyszerűbb volt, de az út mégis 30 órás volt. A vonat koszos, büfékocsi nem volt(vagyis volt, csak az első román állomáson mindent megvettek), a sör ihatatlan meleg lett. Viszont ami jó volt, hogy hálófülkében utaztunk icon_biggrin.gif

Mindezekkel együtt azért 22 évesen nagyon nagy buli volt az első tengerpartos nyaralás a barátnőmmel icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Ezekre mégsem negatív élményként gondolok vissza icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Üdv.
Szerencse, hogy fiatalon szinte mindent buliként lehet felfogni. icon_lol.gif icon_lol.gif
Ha arra gondolsz, hogy busszal is kell vagy 24 órát utazni, akkor mennyivel
kényelmesebb volt a hálókocsi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Büfékocsi pedig a buszhoz nincs hozzákötve icon_lol.gif icon_lol.gif
Örüljünk a szép emlékeknek. Az öregkori napokat ezek szépítik.
Nagyon jó nyaralást kívánok. icon_cool.gif icon_cool.gif
czoki.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#184729 Üzenet linkje2012-05-19 08:43:06 

Minden utazásnak meg van a hangulata icon_biggrin.gif

Jó nyarat és jó nyaralást icon_biggrin.gif

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvus21
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#185035 Üzenet linkje2012-05-22 10:06:44 

Mi kb. 12 éve voltunk Görögországba 2x vonattal. Az út elég hosszú volt majdnem 2 nap (Bulgária,Románia). A táj az gyönyörű volt. Egyébként elviselhető volt az utazás bár az ottani népek miatt fokozott figyelem kellett a biztonság terén. icon_smile.gif Mivel mi ingyen utaztunk akkoriban a MÁV-val így minimális összeg volt az útiköltségünk. Lehet manapság meg már nem is éri meg lemenni vonattal olyan árak vannak, nem tudom.
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185066 Üzenet linkje2012-05-22 13:20:37 

Lehet hogy már időt múlt információ, de én úgy tudom, hogy idén nem lehet vonattal menni Görögországba! A görög vasútak nem fogadnak nemzetközi vonatokat!!!
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcipanmoon
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195892 Üzenet linkje2012-10-13 22:09:45 

Jövőre szeretnénk Görögországba vonattal menni.Valaki tud segíteni, honnan, hova, mennyi idő, mennyiért?Előre is köszönöm.
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195893 Üzenet linkje2012-10-13 22:37:10  Válasz a #195892. hsz-ra Előzmény #195892

ugy tudom megszünt a budapest-tessaloniki járat,tölünk nem lehet vonattal menni
# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195897 Üzenet linkje2012-10-14 10:25:19  Válasz a #195893. hsz-ra Előzmény #195893

Egy bő évvel ezelőtt még lehetett vonattal menni, bukaresti átszállással, de a gazdasági krízis miatt, nyilván a vonatok rossz kihasználtsága és emiatt a vesztességesség következményeként a görög vasutak megszüntették a nemzetközi járataikat.
Amúgy rettenetesen hosszú volt az út...

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195900 Üzenet linkje2012-10-14 12:58:38  Válasz a #195897. hsz-ra Előzmény #195897

valamelyik évben ismeröseinknek még volt alkalmuk kelenföldön felszállni és a szallonikiben leszállni a vonatrol,akkor még a máv is irta a járatot és az ut idejét is,mi is gondolkodtunk rajta és hopp megszünt,kár érte
# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195902 Üzenet linkje2012-10-14 13:38:13  Válasz a #195900. hsz-ra Előzmény #195900

Aki szeret vonatozni, annak nagy kaland egy ilyen hosszú út. De kihasználatlan volt, alig volt rajta utas - mesélte valaki, aki Bukarestből ment, hogy alig volt pár ember a vonaton. Persze nyáron, különösen ha reklámozták volna, akár megérhette volna üzemeltetni.
Így viszont autóval vagy repülővel fogunk menni...

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195908 Üzenet linkje2012-10-14 16:53:52  Válasz a #195902. hsz-ra Előzmény #195902

nekem nem volt alkalmam vonatozni,de hátha valakinek igen,kérdésem az hogy mennyire volt hosszu a budapest belgrád skopje szalloniki vonat ut,tovább tartott e mint busszal és milyen volt a kényelme ?
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Czoki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195919 Üzenet linkje2012-10-15 07:53:49  Re:

Pinga írta:
nekem nem volt alkalmam vonatozni,de hátha valakinek igen,kérdésem az hogy mennyire volt hosszu a budapest belgrád skopje szalloniki vonat ut,tovább tartott e mint busszal és milyen volt a kényelme ?


Itt olvasgassál vissza. Persze nem friss az infó, mert ugy-e "megszünt"
a vonatozás:
icon_cry.gif icon_cry.gif
https://forum.index.hu/Article.....&na_order=

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
P.ditke
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#197955 Üzenet linkje2013-01-22 10:11:36 

Én kétszer utaztam vonattal Görögországba, és kényelmesnek találtam. Kár, hogy nincs rá lehetőség, mert most is így mennénk ha lehetne. Először Románián és Bulgárián át kb. 2 nap, majd másodszor Szerbián át 1 nap.
Sok fényképet készítettünk a szép tájról. Jó hangulatú út volt kedves utitársakkal. Első utazáskor padlószőnyeges kocsi volt /nagyon tiszta/. A kocsit kísérő dolgozó még a "régi világból" való kedves, előzékeny és segítőkész ember volt. Kaptunk tőle jégkockát is egy zacskóban, hogy hűtsük magunkat a meleg miatt. Sajnálom, hogy már nincs ez a lehetőség.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#197957 Üzenet linkje2013-01-22 12:20:18  Válasz a #195908. hsz-ra Előzmény #195908

Mi a délszláv háborúig vonatoztunk, tehát az én élményeim nem frissek. Úgy emlékszem, hogy annak idején éjfélkor indult Bp.-ről a vonat, és másnap késő este ért Szalonikibe. Szalonikiben leszállt a vonat 3/4, és ugyanannyian tülekedtek föl a helyükre. Athénba pedig következő nap délelőttjén értünk valamikor.
Akkoriban nagy buli volt az ilyen utazás, még a nyugat-európai fiatalok közül sem mindenki repült, tele volt a vonat, begyűjtötte őket szép sorban, ahogy haladt dél felé. Mindenhol leterített polifomokon, hálózsákban aludtak az emberek, már akinek nem jutott hely a fülkékben, a folyosókon a kalauz úgy lépdelt át rajtuk, de nem morgott, bírta a gyűrődést. A hangulatra jellemző, hogy a magyar határőr egyszer nálunk le is ült egy halom nyugati útlevéllel, hogy ebbe most mind bele kell pecsételnie, húú, no, a végén már mi pecsételtünk. Utólag nem is értem, hogy engedhette meg, de hát vidám, fiatal kiscsajok voltunk. Az Avala expresszre emlékszem és a Hellasz-Isztambulra. Utóbbival talán akkor mentünk, amikor Szófiában átszálltunk (olcsóbb volt a jegy arra, hiába volt hosszabb az út). Azért Jugoszlávián át kényelmesebb volt az utazás.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#200618 Üzenet linkje2013-04-01 20:05:02 

Idén sincs vonat Görögországba. Semmilyen, sehonnan. Mi is károgunk felette. icon_sad.gif MÁV-osként utaztunk már Korfura is vonattal. (oda most is tudnánk Olaszországon keresztül, csak nem akarunk) és Thessalonikibe is 2x. Először Bulgária felé hálókocsiban (36 óra) majd Szerbián át kusettben. (25 óra) Szerettük. Számunkra már az utazás is a nyaralás része. icon_smile.gif
Idén is bevállaltuk volna....

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#200621 Üzenet linkje2013-04-01 20:27:28  Válasz a #200618. hsz-ra Előzmény #200618

A Korfura vonattal-t miért lőttétek ki? Túl hosszú vagy macerás? A kompjegyre is kapnátok kedvezményt, mert a "vonatjegy része", vagy az független a vasút által biztosított kedvezményes lehetőségtől?
(Szerintem anyagilag nem nagyon éri meg vonattal menni Görögországba, ha valakinek teljes árat kell fizetni. Persze tudom, többeknek viszont nagyon jó lenne! icon_smile.gif)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu