Körutazás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68412 Üzenet linkje2008-06-26 21:26:45  Körutazás

Sokan csinálnak körutazást. Hogy ne minden részletérõl külön-külön topikba kelljen írni, írjatok ide róla.

Juhi, a ti idei klasszikus görög körutatok mennyi ideig tart? Felsorolnád az állomásait stb.?

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68457 Üzenet linkje2008-06-27 09:19:35 

Én 1997-ben voltam a Jorgos Travellel egy olyan körúton, hogy repülõvel mentünk Kalamatába, és onnan Tolóba. Itt 8 napot töltöttünk. A 8 napban volt egy kirándulás Olimpiába, egy másik nap pedig Sparta, Misztraszba. Ezek benne voltak az út árában. Fakultatív kirándultunk Hydra, Spetces szigetre és Nafplionba. A 9. napon buszra szálltunk és megnéztük Epidavroszt, Nafpliont, Mükénét, Korinthosi csatornát majd Athénba érkeztünk. Itt 2 éjszakát töltöttünk egy belvárosi szállodában (Ommónia térnél), 2 nap alatt megnéztük a várost, majd elvittek minket Pireuszba is egy kis nézelõdésre. Innen Arachovába vezetett az utunk, majd Delphit csodáltuk meg. A következõ állomás Parália volt 3 napra, innen mentünk egyik nap megnézni a Meteórákat és Kalambakát (benne volt az árban). Utunkat folytatva Thesszalonikiben álltunk meg városnézésre. Itt már nem volt szállás, hanem pár óra szabadprogram után busszal elindultunk Budapestre. Nagyon szép és tartalmas út volt, ráadásul nem olyan fárasztó, hiszen repcsivel tettük meg az oda utat, visszafelé pedig kényelmesen meg tudtunk nézni mindent.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68460 Üzenet linkje2008-06-27 09:26:41 

Mi 2005-ben voltunk szervezett, de nem buszos körutazáson a Peloponnészoszon, de nem írom le ide, mert a beszámolók között ott van részletesen.
Utazási irodával szervezett körutazáson soha többet nem vennék részt, mert nem akarom, hogy idõhöz és helyekhez legyek kötve.
Én két évvel késõbbre egy autós kötutazást tervezek, de nem akarom elõre megszabni, hogy hol mennyi idõt lennék, így nem is lehet elõre szállást foglalni, akkor nagyobb a rizikó, hogy mit találok.
Én a középsõ részt szeretném bejárni: Párgától befelé, Ioannina felé a hegyeket, Meteórák, Pilion-félsziget, onnan dél felé és úgy körbemenni, hogy ismét Párgánál lyukadjak ki, közben pár nap Lefkászon (Lefkada).
Majd valamikor késõbb egy újabb poloponnészoszi körutazást szeretnék, ahol azokat a helyeket járnám be, amik eddig kimaradtak.

Itt várnám H.apci idei utazásának részletes tervét is, érdekelne.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70931 Üzenet linkje2008-07-10 20:12:24 

Szép kis terv! Csodálatos helyek.
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70933 Üzenet linkje2008-07-10 20:20:42  Válasz a #70931. hsz-ra Előzmény #70931

Hány km-t mutat a GPS Szalonikitõl kõrbe és vissza oda? Gondolom avval nézted.

Én párszor már megtettem ezt a kõrutat, nem pont így, de nagyon hasonlóan. Hazaérkezéskor 7.000 - 9.000 km szokott lenni az össz km, persze abba még van jópár ide-oda út is és esetleg Evia vagy Lefkada.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70935 Üzenet linkje2008-07-10 20:35:16  Válasz a #68412. hsz-ra Előzmény #68412

Szia Andi!
Mi szervezetten, a Dias Zeus Travellal, megyünk busszal, a körutazásra, és 12 napos lesz.
2 nap. reggel érünk Stavrosba, és ezen a napon, majd a 3. napon is szabad program lesz.
4. nap. Tempé völgy, Meteórai kirándulás délelõtt, majd irány Athén, de közben megnézzük a Thermopülei emlékmûvet. Athénban alszunk.
5. nap. Buszos városnézés Athénban, majd gyalogosan Akropolisz és környéke megnézése. Délután vagy szabad, vagy Pireusz.
6. nap. Reggel elindulunk Athénbõl, megnézzük a Korinthoszi csatornát, majd Mükénét, Epidauroszt. Késõ délután vagy este érünk Tolóba.
7. nap. Egész nap szabadprogram, vagy lehetõség van kirándulni, menni is. Én itt szeretnék, a Korinthoszi csatornán végig hajózni.
8. nap. Egész napos kirándulás Olympiába, a múzeum, és az ásatási területeket nézzük meg.
9. nap. Egész napos kirándulás Spártába, majd Misztrába, délután szabadprogram.
10. nap. Kora reggel indulás Toloból, utközben megnézzük, Delfit, Apollon szentélyt, majd délután megérkezünk a szállásunkra, ami Paralia, Olímpic Beac, vagy Neo Poriban lesz.
11. nap. Délelõtt Thessaloniki városnézés, rövid szabadprogram, majd haza indulás.
12. nap. Ha minden jól megy, délelõtt érünk haza.
„Röviden” ennyi.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70937 Üzenet linkje2008-07-10 20:41:42  Válasz a #70933. hsz-ra Előzmény #70933

Háztól házig ez csak kb. 4.500 km., Görögországon belül kb. 2.800 km, de ehhez hozzájön valamennyi helyi mászkálás is. Ez az út csak egy benyomás megszerzésére és egy hét nyaralásra jó; elmélyülni a részletekben ilyen úton nem lehet. Nem használok GPS-t; jó térkép, felkészülés, memória és tájékozódóképesség szügségeltetik. icon_wink.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70938 Üzenet linkje2008-07-10 20:44:25  Re:

h.apci írta:
... Ez az út csak egy benyomás megszerzésére ... jó; elmélyülni a részletekben ilyen úton nem lehet. Nem használok GPS-t; jó térkép, felkészülés, memória és tájékozódóképesség szügségeltetik. icon_wink.gif


Én is így gondolom.

Ha tudod, ikatsd még be Kalavritát!

Amit "félbehagytál" Kardamilinél (Kalamatába), azt is iktasd be, menj tovább, mert szuper az út és a táj!

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70941 Üzenet linkje2008-07-10 20:52:12  Válasz a #70935. hsz-ra Előzmény #70935

A 2006-os albumomban van pár kép Kardamili-rõl és környékérõl is.
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70944 Üzenet linkje2008-07-10 21:01:38 

Úristen, h.apci, ez aztán nem semmi!!! Mennyi idõd lesz rá pontosan? Tudom, már régebben beszéltünk róla, denem részletesen.
Én ugyanilyet tervezek egyszer, de két évben, két részletben, egyszer az ászaki részét, máskor a Peloponnészoszt.
Jól emlékszem, szeptemberben mennétek?

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70946 Üzenet linkje2008-07-10 21:04:33 

Juhi, Tolóból visznek Olympiába, meg Delfibe??? Hát õszinte részvétem, lesz egy hosszú út. Ez olyan,mint Starvrosból a Meteórákba, 6 órás út!!! Vigyél sok Aspirint, hogy ne kapjál trombózist a lábadban a sok buszon üléstõl! de komolyan!
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70951 Üzenet linkje2008-07-10 21:18:06 

vojandi írta:
Juhi, Tolóból visznek Olympiába, meg Delfibe??? Hát õszinte részvétem, lesz egy hosszú út. Ez olyan,mint Starvrosból a Meteórákba, 6 órás út!!! Vigyél sok Aspirint, hogy ne kapjál trombózist a lábadban a sok buszon üléstõl! de komolyan!


1993. és 1994.-ben is megtettem a Stavros, Meteóra távot. Nem volt túl rövid, de megérte. Már több éve készültünk erre, remélem nem bánjuk meg. Köszi a tanácsot.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70956 Üzenet linkje2008-07-10 21:45:33  Re:

Jox írta:
...Ha tudod, ikatsd még be Kalavritát! Amit "félbehagytál" Kardamilinél (Kalamatába), azt is iktasd be, menj tovább, mert szuper az út és a táj!

Százegy ötletem van még nekem is. icon_lol.gif Tudnád milyen fájdalmas volt a gyomlálás! icon_eek.gif Túl sok volt a szempont, s nyaralni is kell egy hetet, mert kapok a pofámra, ha mindíg csak megyünk tovább. icon_rolleyes.gif

Kardamili egy kirádulás vége Gythioból Maniba, s vissza is kell menni. Így viszont két éjszakát lehetek Gythioban egy belvárosi, vízparti kis panzióban. (Addigra éppen kezdek majd belefáradni, de itt egy jó vacsi után este kiülök a teraszra sörözni, bámulom a kis félszigetet és az esti fényeket, s regenerálódok. Nekem pl. ez is egy szempont. icon_redface.gif ) Eredetileg Kalamatában szálltunk volna meg, s akkor belefért volna Methoni és Koroni is, de végül ez lett. Amúgy rugalmas a program; jöhet hozzá, maradhat el pl. idõjárás miatt. Annak viszont örülök, hogy sikerült az összes egy-kétnapos szállást elfogadható áron (reggelivel!) lekötni, így ráérek mindíg késõn érkezni, s nem kell ezzel foglalkozni. Óra-perces irányadó programom van, s ha csúszik akkor jön a rövidítés, s ha nyerek idõt, azzal még nem volt gond. icon_biggrin.gif Amúgy 19 nap az egész, ha lesz a végén két éjszaka Athén, de ez még nem fix. Kicsit tartok tõle, hogy addigra már csökken a lelkesedésünk, s inkább jönnénk haza; még alszom rá egyet-kettõt. icon_confused.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70976 Üzenet linkje2008-07-10 23:54:43 

Nagyon szép út lesz, az biztos.
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70993 Üzenet linkje2008-07-11 08:33:55  Válasz a #70935. hsz-ra Előzmény #70935

Szia Juhi!

Azon az egy szabadnapodon Tolóból amennyiben nem jön össze a Korinthoszi-csatornán való hajózás, javaslom, hogy menj át Nafplionba. Rendszeres buszjárat van a két település között. Nagyon szép és hangulatos város, érdemes megnézni. A másik ami nagyon klassz út, áthajózni Hydra és Spetces szigetére. Hydra az egyik kedvencem a görög szigetek közül. Hydra igazi görögös kis sziget, ahol ráadásul nincsenek motoros jármûvek, csak a "lábbusz" vagy a csacsi.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu