Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#642 Üzenet linkje2005-06-20 12:04:10 

Kiscsillag!
Igen ezzel én is totál így voltam! icon_cry.gif
Most azért már rájöttem, hogy az izgalom van urrá rajtam!
A legjobb barátom, akivel utazni szoktam Görögbe, mindig feldobja a hangulatot ilyenkor!
icon_lol.gif

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Babuka_18_
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#806 Üzenet linkje2005-07-15 12:01:10 

bárki bármit mond, nem kell kétségbe esni a busz úttól! eddig még mindenki túlélte! icon_lol.gif én egyedül az éjszakát bírtam nagyon nehezen, mert akkor nem tudtam még csak a tájat sem nézni, de ahogy hajnal lesz minden jó! arra viszont vigyázzatok h a buszon is nagyon hideg tud lenni! fõleg éjjel amikor a bulgár hegyekben kanyarogtok! én egyszerûen megoldottam az alvást is, mivel lefeküdtem a padlóra és ott aludtam pár órát! icon_wink.gif és ahogy odaérünk, már el is felejted azt a pár órás szenvedést amit a buszon éltél át, a hely mindent elfeledtett!
# 18
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#815 Üzenet linkje2005-07-15 17:35:35 

Szia Kiscsillag!

Amiket leírtál részben igazad van. Kérdés hova utazik az ember. Ha jól tudom te is voltá Stavrosban. icon_biggrin.gif

Ha ezt azt utat nézem, akkor kb. 21 óra az út.
Ez is kevesebb lenne, ha nem csavarognának el az emberek.
Igaz a vámon való várakozást és az autópályán való bírságolást is néha figyelembe kell venni.
Általában mindenki tudja milyen útra vállalkzik. Én repülni és busszal utazni is szeretek egyaránt. Nálam érdekes a WC gond nem volt probléma. Tudod sokan vannak, akik telezabálják magukat a buszon és isznak. Igy nem csoda, ha mindenkinek a hólyagja durranásra kész. Mással is elfoglalhatjuk magunkat.
Lehet olvasni v. zenét hallgatni v. akár trécselhetsz a másikkal. Én pld. szinte végig aludtam az úton.
Vissza az út pedig majdnem 19 óra.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#816 Üzenet linkje2005-07-15 18:09:46 

Szia!

Rosszul tudod, én még nem voltam Stavrosban! Viszont Nei Poriba az út kb 26 óra! És nem amiatt, hogy az emberek elkóborolnak!

Ha a nõi mosdóban mindenki végez, utána pár perccel indul tovább a busz! Wc gondjaim nekem se voltak, de mindenféleképpen el kell mennem wc-re, ha ki akarom bírni a következõ megállásig! Nem igazán kellemes érzés, ha vissza kell tartanod sokáig!
Meg aztán gondolni kell az idõsekre is, akiknek gyakrabban kell wc-re menniük! Valamint ott vannak azok is, akik indulás elõtt nem vigyáztak magukra és felfáztak!

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#817 Üzenet linkje2005-07-15 18:20:56 

Ja, és persze ott vannak még azok a nõk is, akik szegények épp a havi gondjaikkal küzdenek!
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacca
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#977 Üzenet linkje2005-07-25 14:12:08 

Sziasztok!
Lacca felesége vagyok és a repcsis úthoz szeretnék pár szót szólni, bár már elég régi téma volt. Munkám miatt elég sokat repülök és a repüléstõl idegenkedõk védelmében mondom, hogy amikor elkap a légörvény odafent és attól félsz, hogy lezuhan a gép, mert úgy dobál, akkor bizony az mindig benne marad az emberben és utána már nem szívesen repülsz! Én imádtam repülni, de amióta volt az a nagyon-nagyon durva légörvény, alig várom, hogy földet érjen a lábam. Mi is mindig repcsivel megyünk nyaralni, egyszer voltunk busszal. A repcsinek és a busznak is megvan a saját varázsa! icon_smile.gif
Csütörötökön megyünk Krétára! Végre! icon_smile.gif Már csak 3-at kell aludni! icon_smile.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#987 Üzenet linkje2005-07-27 13:48:10  Repülõ vagy busz?

Sziasztok!
Én repülõvel csak olyan helyre utazom, ahová a szárazföldön és vízen nagyon körülményes lenne eljutni. Azt a pár 10 ezer forintot amivel a repülõ többe kerül, el tudom költeni a nyaralás alatt. Sok helyen maga a reptéri illeték majdnem annyi, mint egy Halkidikire menõ buszjegy ára.
Üdv.:

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vadevezõs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
373 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1291 Üzenet linkje2005-08-23 23:04:44  hozzászólás

Én busszal utazom már egy ideje nekem még nem volt bajom semmivel,igaza van egy hozzászólónak ha egyesek nem ennék és innák végig az utat jobban bírnák.Idén volt olyan utas hogy mihelyt megállt a busz rohantak enni,elkéstek,várni kellett rájuk,és õk voltak megsértve ha a buszvezetõk szóltak.
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1309 Üzenet linkje2005-08-24 13:28:28 

Vadevezõs!

Nem együtt nyaraltunk véletlenül? A mi buszunkkal is ez történt! icon_lol.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1452 Üzenet linkje2005-08-28 21:07:22 

Persze azt is vegyük figyelembe, hogy nagyon sokan nem azért akarnak mindig megállni, mert sokat ittak! Lehetnek egészségügyi gondjuk is!
Én pl. tavaly még simán kibírtam ülve az utat, persze a 4-5 óránkénti megállásokkal. De az se zavart volna, ha több idõt kellett volna a buszon tölteni! Idén viszont már muszáj volt felállnom, annyira fájt a lábam! Ilyenkor eszméletlenül jól esik, mikor az ember friss levegõn tud egy kicsit sétálni!
És nálunk az utasok felháborodását általában ez okozta! Ami jogos, hiszen a sofõröknek többek közt az a dolguk, hogy figyelembe vegyék az utasok kérését is!

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1459 Üzenet linkje2005-08-28 21:46:29 

Kiscsillag!

Én a legutolsó buszos utazásomon jól kifogtam olyan jó evõ és itokázó emberkét a hátam mögött.
Az egy dolog, hogy jó fokhagymás fasirozotat hozott, és tele volt a busz a szaggal, mert ez már nem illat volt, de pár óra múltán jöttek a szagok.
Szerbia közepén már a parfümöket ajánlották az elõttem ülök, és szag elleni sprayt. Mert durrogt rendesen a pasi, de éjfél tájban, már mindenki békésen szunyokált, és akkor hangos kiabálásra ébretünk, hát neki nagyon wcre kellett volna menni. Mindenkit felébresztett, és végül is megálltunk. Amiket mondott, azt nem lehet leírni, de remélem eltudod képzelni! icon_biggrin.gif
Szóval borzalmas volt, hogy valaki ennyire nem tudott másokhoz igazodni.
Nem értette senki, hogy miért az utolsó sorból kellett a soförnek kiabálnia, miért nem emnt elõre. De mivel kb. 150kg emberrõl volt szó, és elég mérges is volt, így nem kérdezte meg senki tõle.
Szerintem kell a 4 5 órás út utáni pihenõ, az kicsit feldobja az embert.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1464 Üzenet linkje2005-08-28 21:55:50 

Szegénykém! Tudlak sajnálni! Még az a szerencse, hogy te nem vagy hányingeres a buszon! Ugye nem?
Hál' Istennek nekem nem volt még ilyen élményem! Eddig mindenki tök jól megvolt a másikkal! 1-2 kisebb kivétellel, dde azok nem olyan nagyon lényegesek!

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1473 Üzenet linkje2005-08-29 11:17:48  Utazás busszal

Sziasztok!
Én is sokszor utaztam már busszal, de egy kivétellel nem volt probléma. Vrasnából jöttünk volna haza, de kb. két óra késéssel indultunk a tervezetthez képest, mert egy hölgy valószínûleg túl sokat ehetett-ihatott az utolsó napon, és szinte állandóan hányt. Így a söfõrök nem indultak el, csak miután a telepített idegenvezetõ elvitte orvoshoz a nõt, és kapott valami orvosságot. Sajnos többször meg kellett állni miatta a hazafelé úton, hogy ne a buszon lévõ toilettet koszolja össze. Ettõl függetlenül szerintem nem kell félni a buszos utazástól. Számolni kell vele, hogy bármi elõfordulhat, és így nem éri az embert kellemetlen meglepetés. Én legalábbis nem hagyom, hogy más modortalansága, vagy önzése miatt tönkremenjen a nyaralásom.

Üdv.:

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1489 Üzenet linkje2005-08-29 16:05:16 

Nem voltam rosszul a buszon.
Kitaláltuk a barátnõmmel, hogy viszünk egy kicsi üveg Martinit az útra, soha se lehet tudni alapon, persze álcázva, mivel komoly anyukák vagyunk, 7upos üvegbe.
Amikor már nem birtuk elviselni a fokhagyma szagát, és az átalakult fokhagyamszagot, na kkor ittunk egy kicsit, de az nagyon jól esett a gyomromnak. Talán ennek köszönhetõ volt, hogy kibirtam.
A másik kellemetlenség volt, hogy mivel 150kgos volt a férfi, így az ülést döntni nem lehetett, mivel a lába nem engedte. Így utaztunk majd egy napot oda és vissza, nagyon kényelmetlen volt.

Volt egy másik utasunk is aki szintén nem bírt magával, ez egy nõ volt, olyan idõsebb.
Volt neki saját pálinkája. Mielõtt elkezdte a buszt kinálgatni, felbontott egy csokit a gyerekeknek, de senki nem kérte ,hát letette a saját ülésére. Elfelejtette! A pálinka kinálgatása után,elfelejtette a csokit, és leült az ülésre,pontosan a csokiba, ezt már nem vette eszre talán a pálinka, talán a kora miatt. Egyszer valamiért felkellt, és a popsián ott volt a csoki. Asofõr megállt, és kitakarította az ülést, az asszonyka pedig átöltözött.
Tényleg más nem volt, és az apartmanba másnap már jókat nevettünk tõle.

De tényleg aki igényesebb utazó, most nem jut más jobb szó az eszembe, annak nem való a busszal utazás, úgy gondolom. Én egy nagy kalandnak tekintettem, és nem tudták elrontani a hangulatomat ezekkel a dolgokkal.
De a következõ pár évbe ha minden jól megy, én se megyek busszal.
Nagyon nehéz közel 50 embernek egymáshoz igazodnia.

# 30
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1537 Üzenet linkje2005-08-29 21:04:54 

Sziasztok!
Eddig általában busszal mentünk le, vagy repülõvel. Én ugy indulok el, hogy lesz ami lesz, ezt az idõt mindenképpen ki kell birni. Már alig várom, hogy beszállhassak és induljunk. Mert elõttem lebeg a cél. Ha megérkezünk mienk a világ (kis ideig). Általában ha jók a sofförök és a határon sincs diliház, akkor megyünk mint a meszes. Ellenben autóval mindketten holtra fáradunk, mert egyikünk sem meri lehunyni a szemét, nehogy a másik valamit ne vegyen észre. Megszállni nem szeretünk sehol, igy baromi fárasztó az ut. Mire odaérünk holtfáradtak vagyunk és napokig nincs kedvünk autóba ülni. De gyerekekkel mindenképpen jobb az autó, pláne ha többen csatlakoznak.
Üdv.Kanári-

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu