Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1547 Üzenet linkje2005-08-30 07:53:56 

Kanári ebben igazad van, hogy busszal menni kényelmesebb, és talán biztonságosabb is.
Mi amikor voltunk 3 soförrel volt a busz ellátva, és tényleg jó érzés volt, hogy mi hibánkból nem lesz baleset, váltották egymást 4 óránként, és tudtak pihenni a soförök.

De pont ezért szeretnék kocsival menni, mert megteltem a többi utassal kicsit.
A másik most vinném a kisebbiket is magammal, és õt ott lekötni, hogy ne zavarja a többieket nagyon nehéz lenni. Állandóan járkálna, beszélgetne, és nem biztos, hogy ezt mindenki értékelné.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1550 Üzenet linkje2005-08-30 08:54:03 

Szia Kriszta35!

Nagyon jó lenne, ha minden utas ennyire figyelne a többiekre mint Te. Tisztában vagy vele, hogy a pici gyermekeddel nem nagyon lehetne bírni. Sokan nem törõdnének vele. Ha minden utas így gondolkodna, az egyik legideálisabb utazási forma lehetne a buszozás.
Üdv.:

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1553 Üzenet linkje2005-08-30 09:23:00 

Szia Valcsi!


Köszönöm amit írtál, aranyos vagy.
Tudom, hogy a gyerrkekrm milyen, de azt nem, hogy a rajtunk kivül még a többi utas milyen

Utaztam én már "madamkákkal" és láttam hogyan viszonyultaka gyerekekhez, ezt nem szeretném, mint szülõ átélni.
Én nagyon szeretem a gyerekeket, és engem nem zavarna, ha oda jönne más gyerekek és csacsogna végig az úton.
Azt is tapasztaltam, hogy a hosszú útakon, nem a gyerekekkel van baj, õk nagyon is jól tûrik az utazást, hanem a felnõtekkel.

Szia
Kriszta

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1557 Üzenet linkje2005-08-30 09:43:06 

Szia Kriszta35!

Teljesen igazad van, tényleg nem a gyerekekkel van baj. Nekem sem volt még problémám velük, pedig sokat buszoztam. Szerencsére mindíg jó társaság jött össze, és nem volt semmi gond, de az én tûrõképességem is elég nagy. A gyerek elfárad egy idõ után, de sok felnõtt nem tud magával mit kezdeni a hosszú út alatt, és az "élõ fába" is beleköt.
Üdv.:

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1564 Üzenet linkje2005-08-30 11:11:15 

Valcsi!

Amúgy jó volt az utazásszevezõnk ötlete, hogy az idõsebb korosztályt elõre ültette, még mi fiatalabbak, és gyerekesek hátul ültünk, így nem zavartuk a pihenést. Amúgy pedig a busz hátulja zengett a mi jó kedvünktõl, mert sok hülyeséget összehortunk, hogy elmúljon az idõ.

Végül is amit leírtam már itt, azon kivül más kellemetlenség nem történt, és a társasági is jó volt, de ha nem volnának kellemetlen emberek a buszon akik csinálják a fesztivált, akkor tök unalmas lenne az út. icon_biggrin.gif

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi zsu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11609 Üzenet linkje2006-07-16 15:18:56 

Sziasztok!
Mi a dias zeusszal megyünk stavrosba és azt szeretném megkérdezni, hogy a buszra fel lehet vinni a hûtõtáskát?
Tavaly másik utazási irodával mentünk és ott fel lehetett vinni, remélem itt is,ugye?

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11611 Üzenet linkje2006-07-16 15:47:00 

Fel viheted,csak a határoknál szabadon kell hagyni a folyosót.
# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11615 Üzenet linkje2006-07-16 16:53:04 

Én örülök, hogy idén sem, más országba menve, és tavaly pedig Görögország felé a buszra nem engedték fel a hûtõtáskát. Szerintem sok helyet foglal, és az út nagyon hosszú, kényelmetlenül utazni.

De ha itt felengedik, akkor meg kell próbálni, aztán ha nem jó, akkor biztos le lehet tenni.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi zsu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11723 Üzenet linkje2006-07-17 10:18:37 

Köszönöm a válaszotokat.
Mi felszoktuk vinni a táskát, mert ha már elegünk van a láblógatásból akkor a táskára rakjuk.
Sosem szoktuk kirakni a folyosóra minddig elõttünk van.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keke
Aktív fórumos
Aktív fórumos
266 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11820 Üzenet linkje2006-07-17 22:59:09 

Zsu!Elég vékonykák lehettek ha a hûtõtáskára a buszon még a lábatokat is fel tudjátok tenni icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif :lol:Nekem a nyakamba lett volna a lábam+ha az elõtted ülõ hátradönti az ülést na az még egy kellemes élmény.Talán el is törik a térdem! icon_lol.gif icon_wink.gif
Ki lehet azt az utat hûtõtáska nélkül is bírni.

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11883 Üzenet linkje2006-07-18 13:43:03 

Mi sem szoktuk felvinni,mert semmi olyat nem teszek bele ami az úton kellene.De ha esetleg emeletes a busz és asztalhoz kerültök ott sok hely van,akárcsak emeleten a panorámánál.
Errõl jút eszembe:én mindig a busz baloldalán vagyok hajlandó ülni-biztonsági okokból.És soha nem az utolsó sorban,vagy középen a feljárat mögött,vagy emelt szintû buszoknál a legelsõ sorban-kényelmi szempontok miatt.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi zsu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12039 Üzenet linkje2006-07-19 21:19:39 

sziasztok!
Eltaláltad keke, mert vékonyak vagyunk!
Az eddigi utazásainkból kiindulva,még nem volt bajunk azzal, hogy hátradöntötték az ülést, mert nem is döntötték hátra.
Mi mindig inni valókat teszünk a táskába.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
BalázsAttila
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12049 Üzenet linkje2006-07-20 05:11:40 

Sziasztok!

Elöször is a rossz tapasztalat:
Szerencsére ez nem velem ha nem a bátyámékal eset meg. Nori Poriba mentek busszal és egy kis gyereke család utazott mögötük. A legkisebb kb. 2.5 gyerek végig bilizte és üvöltötte az utatt icon_confused.gif . Ennek fejében a büzölgö billit ki tették a közszemlére a folyosó közepére icon_confused.gif. Na már most eltudja mindenki milyen szaga van a 3-4 órája árcsorgó ...nak.

És akkor most a jó:

Tavaly paraliára mentünk szintén busszal szerencsére a fent emlitett események elött mert ha azt akkor tudom akkor tuti hogy ideg bajos lettem volna az egész uton. Na szoval elég rosszul icon_smile.gif indult mikor közölték hogy még elmegyünk a Gyomaendrödre. De ez volt egyben a szerencsék is mert egy nagyon kedves lány szált fel akivel a további út nagyon jól telt és azt ott eltöltött idö is nagyon kellemesen telt. És igy a vissza fele út is nagyon jó volt gyakorlatilag elröpült a 20 egy nehány óra. Nekünk a többi uitsal se volt gond söt szintén a buszon remek ismeretségek kötödtek. De ahogy halottam az ismerösöktöl nem ez az általbán jelemzö.
Tehát összeségében nekem nagyon jól telt a busszozás. Azoknak ajálom a buszt akik minden körülmény között hajlandó jol érezni magát, és nem foglalkozik aprobb problémákal.

Nagyon remélem hogy a fent emlitett példa nagyon ritka. Bár azal a szülövel is elbeszélgetnék aki a 2.5 éves gyerekét elviszi egy 23 órát buszutra. És a legszörnyübb hogy az utazási irodák ha megkérdi az ember hogy mégis hány éves kortol lehet buszra gyereket vini, akkor gunyosan közli az emberel, hogy ött ez nagyon nem érdekli ez nem az ö konpetenciája. Ez egy kicsit boszantó szerintem, de mint ahogy írtam az emberek nagy részének van anyi essze hogy egy enyire kis gyereket nem vissz fel a busszra.

Megint jól kidühöngtem magam. icon_smile.gif

Üdv,

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
736 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12051 Üzenet linkje2006-07-20 07:36:48 

Szia Attila!

Az sem sokkal jobb amikor repülõvel hoznak 9 hónapos kisgyereket.
Végig úgy üvöltött mint akit nyúznak. A "kedves" anyukáját legszívesebben kivágtuk volna a gépbõl. De ez egy több mint 20 órás buszos úton már horror! Nem értem az ilyen agyatlan szülõket. Amig a fiam 5-6 éves nem lett ki sem tettük vele a lábunkat az országból. Ma már 8 éves és gond nélkül elindulok vele bárhová. A repülõn is különbül viselkedik mint némelyik felnõtt. icon_smile.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12053 Üzenet linkje2006-07-20 08:12:02 

Amikor utoljára mentem busszal ilyen hosszú útra, egy 20 éves gyermek csinálta a fesztivált. Az irodánál, amelyikkel utaztunk, a jelentkezési sorrend düntötte el az ülésrendet. Mi még az elsõ negyedévben jelentkeztünk, így megmondhattuk, hogy hová szeretnénk ülni.Õk az utólsó pillanatban jelentkeztek az útra és nem tetszett sem a szülõknek, sem a "gyermeknek", hogy külön ültették. A hugom mellé rakták és egész úton nyavajgott, amiért nem ülhet a szüleivel.
Visszafelé addig bosszantotta a hugomat, hogy hajlandó volt helyet cserélni valakivel, hogy a leány a családjával lehessen, mert ugy 18 órát nem bírt ilyen távol lenni a szülõktõl (max. 2 m).
A lényeg. A hugomat 10 hetes terhesen a kerekek fölé ültették. Gondolhatjátok, hogy milyen rosszul lett.
2-3 óránként váltottuk egymást, mert ugye nem véletlenül kértük a befizetéskor, hogy középre ültessenek bennünket. Nem kell ahhoz babát várni, hogy az ember rosszul legyen a kerekek fölött, ha egyszer nem bírja.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 4 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu