Kempingek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szálláskeresés
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Send
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#170811 Üzenet linkje2011-07-24 13:34:25 

Kedves feketefelhő!

Jó volt olvasni a kempingleírásaidat, azt hiszem segíteni fog.
Én is a Katerini környéki partra igyekszem, s egyelőre gondban vagyok, melyiket is válasszam a kempingek közül. Egyelőre Methoni vagy Korinos jöhet leginkább szóba. Előbbinél a CCI kártyát is elfogadják állítólag.
Utána mennénk Delfibe, majd Athénba. Végül a Pelloponnészosz keleti részén kell keresnünk helyet és a Meteoráknál zárnánk, minden bizonnyal a Vrachos Kastrakiban.
Jó lenne még több tapasztalat is a görög kempingekről, a te leírásaid nagy hiányt pótolnak, de nyilván többre lenne szükség.
Ha más már nem is tud segíteni, akkor majd igyekszem én megosztani a tapasztaltakat majd ha hazajöttem.

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TPisti
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#170825 Üzenet linkje2011-07-24 16:49:47  Válasz a #170811. hsz-ra Előzmény #170811

Általában minden kempingben van mosógép, hűtő, főző konyha wifi internet áram. Tapasztalatom szerint tiszták a kempingek mindenfelé.

Meteorák: Kalampaka és Kastraki között van kemping, ahol van úszómedence, bolt, étterem.
Kastraki közel van (kb.1km) akár még gyalog is be lehet sétálni a városba.

Pelloponnészosz nyugati rész: Amaliada Paradise kemping. Ez Palouki néven található közvetlen a tengerparton, Amaliada kb 5Km-re van.
Nagyon kellemes homokos lassan mélyülő tengerpart, hatalmas területen fekvő kemping a szokásos dolgokkal.
A kempinghez jó út vezet közvetlenül a 9-es (E55) útról ha Patra felől mentek.
Szerintem jó kiinduló pont a Pelloponeszosz keleti oldalának a bejárásához.

Pelloponészoz keleti oldala: Atreus kemping Mykines-ben. Vagy a Kastraki kemping Kastrakiban. Vagy Mani Beach Gythionál.

Delfi: Chrisso mellett van a Delfi nevű kemping, gyönyörű kilátással Iteára és a tengerre kb. 300-400m magasból.
Úszómedence van internet van itt is, de étterembe inkább Chrisso-ba érdemes menni.

Többször is voltam ezekben a kempingekben, Meteoráknál nyár közepén is elég hűvösek az éjszakák,
a Delfi kemping kicsit szeles mivel hegy oldalban van de meleg nagyon. Itt nyáron ha fúj a szél melegebbet érzel mint szélcsendben.
Szerintem a panoráma miatt megéri elviselni a szelet és a hőséget.
Amaliada a kedvenc kempingem, a nyugati szél nagyon jó homokpadot rak le a parton és 50-100m-re be lehet sétálni és csak
térdig ér a víz.

Van egy prospektusom a görög Sunshine camping clubról kempingek neve címe elérhetősége. Náluk a 2. helyen 10 a 3. helyen 15 a
4. helyen 20 az 5. helyen bónusz kedvezményt kapsz. www.sunshine-camping.gr

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Send
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#170937 Üzenet linkje2011-07-25 14:05:21  Válasz a #170825. hsz-ra Előzmény #170825

Köszönöm, hogy írtál!

A Meteoráknál szerintem te is Vrachos Kastrakiről írsz. Itt mindenképpen ide szeretnék menni.
Delfiben gondolkodom, hogy jobb lenne a parton lenni, ott is van egy kemping, de ezekről a fenti kempingekről másutt is csupa jót olvastam.
A Pelloponészosz nyugati oldalára nem megyünk, nem fér bele az időbe, ezért az Amaliada nem jó, s délre se megyünk le, csak az Argoliszi kis körtúra az amit megnézünk. Az Atreus kempinggel az a gond, hogy nem tengerparti, így csak a Toloi kemping jöhet szóba.
Sajnos az árai elég húzósak, majdnem 50 eurót számoltam, de kétségkívül nagyon szépnek tűnik.
Katerini környékén, Athénban?
A Sunshine-os weblap sajnos nem érhető el.

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aniko66
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171393 Üzenet linkje2011-07-30 09:47:09 

Sziasztok
Én is Katherini vagy Platamon környékén keresnék olyan kempinget ahol tiszták a vizesblokkok, van angol wc, és lassan mélyülő homokos a tengerpart kisgyerekek miatt. Angol wc a nagymama miatt kell, csak akkor hajlandó jönni. Bérelhető apartman is jó lenne. Nagy családdal szoktunk menni, egy rész sátorral, az idősebbek házba.
Sajnos kevés kempingnek van saját honlapja, de ha valakinek van saját tapasztalata azt szívesen venném.
Esetleg Halkidiki is szóba jöhet.
Köszönettel Anikó

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171416 Üzenet linkje2011-07-30 13:10:41  Válasz a #171393. hsz-ra Előzmény #171393

Szia!

http://www.eurocampings.hu/hu/.....is-106222/

Van egy hotel is bent, mi ott aludtunk, ezért nem tudom, milyen a vizesblokk. A hotel nem csilivili, de rendes és a fürdője is az. Klasszak a medencék és maga a kemping is a parton van.

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lindy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171668 Üzenet linkje2011-08-01 17:32:08 

Sziasztok! Szeptemberben Korinosba utaznánk egy 4,5 éves kicsivel az Odysseia kempingbe. Tudnátok valamilyen infót mondani róla? Gyereknek mennyire ideális a kemping? Játszótér, lassan mélyülő part, ilyesmire gondolok. A kemping honlapján tájékozódtam, de hátha tudnátok még más infót is adni. Köszönettel.
# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nano
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172514 Üzenet linkje2011-08-08 18:08:25 

Armenistis Camping ( Halkidiki félsziget )
ide csak benéztünk, kevés volt a szabad placc ( július vége ) , és nem családi nagy sátraknak valók. Iszonyat hangosak voltak a fákon élő tücsökszerű bogarak, komolyan fülsértő volt. A WC tiszta volt, épp takarítottak, volt angol WC is.

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nano
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172519 Üzenet linkje2011-08-08 18:37:28 

Platanitsi kemping ( pár km-rel lejjebb az Armenististől )
hatalmas terület, volt olyan része, ahová el sem mentünk ott tartozkodásunk öt napja alatt. A kempingben van egy bolt, reggel 8-tól éjfélig nyitva.
Árak: fagyasztott másfél literes víz: 1,10 Euro
másfél kilós jég: 2,10 Euro
bagett: 35 cent
kávétejszín: 15 cent
kis nutella : 15 cent
nem emlékszem már milyen sör: 1,50 Eur
pálcikás jégkrém: 1,5 Euro
fagy. csirkemell ( kb. 40 dekás ) : 3,5 Euro
első vásárlás után már vittünk saját szatyrot, mert az is 15 cent volt:)

Itt is voltak hangos tücsökszerűek, de az Armenistis inkább sziklákkal övezett, biztos visszhangzott is, mert emitt kevésbé volt zavaró. Inkább görögök, törökök a vendégek, és általában hajnali háromig egymás ellenében nyomatták a zenét baromi nagy hangfalakkal. Önmagában a zene nem lett volna gond, de a hat helyről hallott egyveleg már nagyon kusza volt.
A vizes blokkban ( legalábbis amit mi megtaláltunk, mert olyasfajta térképet, mint pl. Zamárdiban adnak a kempingről itt nem adnak) csak pottyantós WC volt, és valószínű fúrt kútból jött a zuhanyzóba a víz. Nincs főzési lehetőség, külön mosogató. Az indukciós főzőlapunk folyton lecsapta a biztosítékot. Utólag rájöttünk, hogy felesleges is volt bemondani a bejáratnál, hogy használunk áramot, mert a kutya nem nézett ránk egész idő alatt.
Volt egy kedves idős szomszédasszonyunk, egy reggel bundáskenyeret sütött nekünk, másszor hozott valamit, hogy ezzel kell körbeszórni a sátrat, hogy ne másszanak be a hangyák. Megszagolva rájöttünk, hogy fahéjat kaptunk, de nem őrölve. Később vettünk is belőle, 1 Euro egy kis csomag. Rájöttünk, hogy miért nincs mosogató sem. Van vízvételi lehetőség is, mint az áramnál, rákötik a slagot, ezt elviszik a sátrakhoz, lakókocsikhoz, és ott helyben mosogatnak, aztán kiöntik a sátor mellé a vizet.
14 és 16 éves gyerekeink már felnőttnek számítottak, így autóval, nagy sátorral, árammal, 38,5 Euro volt egy napra a szállásdíjunk.
Majdnem minden negatívumot ellensúlyoz a kemping partja, krisztálytiszta víz, vizisportok lehetősége. A Sartiból induló Kalózhajó is itt köt ki egy órás programra, amíg elkészül az ebéd, a fotelt ajánlom kipróbálásra. Fejenként 14 Euro ( 10 perc ), de a kalózhajósoknak kedvezménnyel 10 Euro. Van alap búvároktatás is, és a kalózhajós kiránduláson, ha épp ráérnek a búvárok, ingyen ki lehet próbálni a felszerelést pár méteren. A tengerpart homokos, a víz szélén apró kavicsos, de pár méter után már 2 méteres a vízmélység. Van egy kisebb sziklacsoport, ahonnan ugrálni is tudtunk a vízbe.
Jet ski 10 perc 20 Euro.

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nano
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172524 Üzenet linkje2011-08-08 19:11:08 

Hellas Camping ( Panteleimon )
Eredetileg Nei Poriba készültünk, de mi meg korán lejöttünk a pályáról, valahol Scotinánál, és már kezdett ránk esteledni. Ezt volt a kanyar utáni első kemping, bementünk, szétnéztünk, volt angol WC, maradtunk. Szabad placc kevés, itt is a telepített lakókocsik foglalják a helyek több mint 95 %-át. A vizesblokk tiszta, egész nap takarítják, van WC papír, de időnként kifogyott, olyankor jól jött a saját itthonról hozott. A vizesblokk egyik oldalán mosogatók, másik oldalán mosásra alkalmas amolyan márványteknők. Mosogatáshoz és mosáshoz is a zuhanyzóból kellett meleg vizet vinni. Mosógép is van, egy harminc perces program 4 Euro. A telepített lakókocsik berendezésén csak ámultunk, volt ott kombi fagyasztótól kezdve plazma tévéig minden, gondozott, elkerített kiskertek, a kedvenc papagájukat is vitték magukkal nyaralni. Lehet, hogy bérlik egész évben a helyet, és egész nyárra odaköltöznek, mint egy nyaralóba?
Kis utcácskák, sok fa, árnyékos helyek.
A tenger itt kevésbé volt tiszta, kavicsok is nagyobbak voltak, és pár méterre a parttól már itt sem ér le az ember lába.
A parton zuhany, és árusok kínálják portékájukat: fánkot, órát, ékszereket.
Vásárlási lehetőség a kempinggel szembeni kis boltban ( szupermarket ez is ), de egymást érik a kisebb-nagyobb szupermarketek, van pékség, ( cukros fánk: 1,3 Euro ), húsbolt, csirkenyárs egy kilo: 8,8 Euro
másfél literes ásványvíz: 60 cent
1 liter tej: 1,10 Euro
másfél literes Fanta: 2,6 Euro ( eltettem ám a blokkokat, de minden termék: trofima, csak ezekre emlékszem, mert ezt gyakran vettünk )
Kirándulási lehetőség: a várba, de aki belülre is be akar menni, az úgy tegye, hogy a belső rész csak du. háromig van nyitva, belépő egy vagy két euro. Mi már később mentünk oda, körbejártuk a várat ingyen. Láttunk városnéző kisvasutat, nem jártunk utána honnan indult. Túráztunk az Olimposzra, és jártunk Dionban. Az Olimposzon 1000 m-es magasságban megálltunk, egy gyalogtúra kiindulópontja volt, ott itatták az öszvéreket, és egy tanyaszerűségen a kerítésen díszelgett egy magyar rendszámicon_smile.gif
Dioni ásatásra belépő: 4 euro, tanulóknak ingyenes.
A kemping árai elméletileg így néznének ki:
felnőtt: 6 euro,
gyerek: 5,5 Euro
sátor: 7 Euro
kocsi: 6,5 Euro
Mégis egy napra 21 Eurót fizettünk, nem tudjuk hogy jött ki... az áram eleve benne volt az árban. Nem reklamáltunk. Délig el kell hagyni a kempinget, azon túli távozásnál + 8 euro fizetendő.

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nano
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172530 Üzenet linkje2011-08-08 19:39:30 

Amiről már írtatok: Vrachos Kastraki a Meteóráknál
kedves idős bácsi fogadott, rögtön cukorkával kínált.
Most nem nézem vissza, de mintha azt nem írtátok volna, hogy van két terület, asztalokkal, padokkal, mindkét helyen gázfőzők, a magasabban fekvőben közös hűtő, ami nekünk nagyon jól jött, mert már a Platanitsiben leégett a hűtőtáskánk akkuja:(
A kempingben lévő étterem árai, amire emlékszem:
általában 5 eurósak ( szuvlaki, muszaka ) de lehetett omlettet is kapni 3 euróért, csirkét 6 Euróért és grill mixet 15 euróért. Az üdítők itt is drágák, 2 dl kóla, fanta 2 euro.
Vizesblokk valóban tiszta, gondozott, a medence úgyszintén, a napágyak nagyon kényelmesek, és hát a kilátás... ahogy a bankkártyás reklám mondja: megfizethetetlen:)
Vagyis megfizethető volt, 32 euro/nap négyünknek.
Egy fekete kutya hozta rám egyik éjszaka a frászt, amolyan közös kutyája a kempingnek, amikor Wc-ről visszafelé jövet megnyalta a lábamat. Utána már családilag jártunk pisilni.
Időjárás: az utolsó este esett némi eső, csúnya viharfelők gyülekeztek, de ahogy jött, el is szállt hamar, éjszaka már a csillagos égboltban lehetett gyönyörködni. Aki augusztus 11-én éjszaka göröghonban tartózkodik, ne feledje el kukkolni az eget, érkezik a Perseidák meteorraj.
Távozáskor mi is kaptunk könyvet ( csodaszép fotókkal, hogy az ember úgy érzi, máris indulna megnézni eredetiben a helyszínt ), egy pólót, egy szentet ábrázoló faképet.
Kalampakában a Meteórák étteremben ettünk grill mixet, 18 euroért. Vendégvárónak hoztak olivapasztát sült piros paprikával, a főétel tartalmazott két kis sertés szuvlakit, két szelet sült tarját, két bifszteket, sült krumlit, apróbb sült csirkemellet. Ezt két főre ajánlották, de mi négyen jól laktunk belőle. Ezen kívül még sárgadinnye is benne volt az árban.

Ha már írtam az olivapasztáról, a fórumon olvastam itt róla, és vettünk is két üvegcsével, tíz dekás kiszerelés 2,1 Euro, lehet kapni a Duty Free-ben is, ott talán valamivel drágább. Ebből is van több fajta, zöld bogyóból, fekete bogyóból, különböző ízesítésekkel.

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyorsi1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172983 Üzenet linkje2011-08-12 20:24:56  apartman

Sziasztok !Légyszi segítsen valaki akinek van valami tapasztalata.Az itthoni utazási irodáknál már sehol nem volt 5 fős apartman aug 20-tól 1hétre.Megpróbáltam egy helyi irodát Nei Poriban ,azt mondták rá érek aug.első napjaiban telefonálni,mert tutira lesz szállás,ehhez képest pedig nincs .A szabadságunk meg ki van véve.SZERINTETEK EL MERJÜNK ÚGY INDULNI?HOGY MAJD CSAK TALÁLUNK NEI PORIBAN???????
Azt mondta az ügyintéző,hogy végig kérdezték az összes ismerőst aki apartmanokat ad ki,és azt mondták erre az időszakra teltház van. Létezik ,hogy ennek ellenére találunk ott szállást???

Előre is köszönöm aválaszotokat faragó Orsi

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aniko66
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173141 Üzenet linkje2011-08-14 18:33:21  Válasz a #172983. hsz-ra Előzmény #172983

Mi 2 éve aug. 17-én indultunk Nei Poriba szállás nélkül, de bedobtunk a biztonság kedvéért egy sátrat, ami jól jött mert nem találtunk szállást csak 19.-étől, mert azt mondták, hogy a görögöknél addig tart a szabadságolás. 2 éjszakát kempingben töltöttünk. Ezt ne vedd készpénznek de mi 19.étől kaptunk szállást. 6-an voltunk.
Anikó

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173145 Üzenet linkje2011-08-14 18:54:28  Re:

aniko66 írta:
Mi 2 éve aug. 17-én indultunk Nei Poriba szállás nélkül, de bedobtunk a biztonság kedvéért egy sátrat, ami jól jött mert nem találtunk szállást csak 19.-étől, mert azt mondták, hogy a görögöknél addig tart a szabadságolás. 2 éjszakát kempingben töltöttünk. Ezt ne vedd készpénznek de mi 19.étől kaptunk szállást. 6-an voltunk.
Anikó



Szia Aniko

Irtad hogy kempingben voltatok egy kicsit, hol, melyikben és mennyiért naponta?
Aug 27 töl van szobánk Nei Poriban de már 23-án ott leszünk és ugy terveztük hogy kempingbe megyünk pár napot,azt tudom hogy Platamonban van a Kalamaki kemping igen huzos árakkal ,de egyáltalán milyen a felszreltsége azt nem tudjuk. Valahol Paralia Scotininál is vannak kempingek de azokat se ismerjük

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aniko66
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173148 Üzenet linkje2011-08-14 19:06:02  Válasz a #173145. hsz-ra Előzmény #173145

Szia
mi Platamonban voltunk kempingben a város közepén, de nem ajánlom, kényszer megoldásnak jó volt. Nem emlékszem a kemping nevére de nem a Kalamaki volt az biztos. A zuhany, wc nem volt túl tiszta, és a kemping mellett diszkó volt hajnali 3.-ig.
3 kicsi sátorért, 2 éjszakára 90 Eurot fizettünk.
Anikó

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173149 Üzenet linkje2011-08-14 19:15:25  Válasz a #173148. hsz-ra Előzmény #173148

értem köszönöm, van egy kemping a vár felé is még amire emlékszem, hányan voltatok összesen ? mert ugy látom az ártáblákon hogy a személyi belépö a legdrágább mindenhol
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szálláskeresés
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu