Bulgária
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211899 Üzenet linkje2014-01-05 15:36:20  Válasz a #211897. hsz-ra

Mi tavaly voltunk, igaz busszal. A Bulgáriai határ volt a legsimább, szinte alig álltunk. A közbiztonsággal nem volt bajunk, a rendőrökkel sem.
Mi Sozopolban voltunk, napközben voltak az utcán rendőrök mindig kettesével, de nem csináltak semmit. Feltört autót nem láttunk sehol, viszont parkolási harc van, teli vizesballonok vannak az útszélére téve a padka mellé, úgy "foglalják " a helyet maguknak. Kellett 2 nap, mire rájöttünk icon_smile.gif
A tenger valóban siralmas volt, mint a fenti képeken... tiszta hínár, a víz is, a part is, ragadós, szutykos.
Kisvonattal mentünk jó két és fél km, ott szép volt a part nagyon. Valóban pofátlan olcsóság van kint, nagyon jók a kaják, de a tenger, és a partja nagyon sz....-. Nem adnám Görögországért!

# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cibike1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#211909 Üzenet linkje2014-01-05 21:22:07  Válasz a #211897. hsz-ra Előzmény #211897

Hello fefe11,
Ezt a hotelt konkrétan nem ismerem, de a napospart szerintem nagyon jó hely, nem lehet nagyon mellé fogni a szállásokkal.
Javaslom olvasd el a véleményeket a booking.com illetve a tripadvisor.com oldalakon.
Mostanra szinte végig autópálya van kivéve a Nis és Sofia közti szakaszt, de az sem vészes, maga az út jó minőségű.
A Sofia elkerülőt nem javaslom, mert elég rossz minőségű, inkább a városon keresztül érdemes menni. Olvasd el Steve leírását az utikalauzon. Ha ragaszkodsz az elkerülőhöz akkor csak nappal menj arra, és a déli szakaszon.
Határokkal kapcsolatban ásotthalom felé érdemes menni, de az csak nappal van nyitva, egyébként este tompának. Nappal ne menj tompa felé mert főleg hétvégén a rendőrség erre tereli a forgalmat ha röszkén hosszú a sor. A Szerb-Bolgár határ tud gázos lenni, de Én még 2 óránál nem vártam többet. Szerintem ez kibírható. Ha ez Neked sok akkor érdemes lehet Kalotina helyett Strezimirovtsi felé kerülni. Erről is találsz írást az utikalauzon.
Közbiztonsággal szerintem nincs semmi probléma. Nekem eddig nem volt negatív tapasztalatom. Ettől függetlenül az autót érdemes őrzött parkolóban hagyni. Ez kb 10e HUF per hét.
Rendőrökkel eddig - lekopogom - semmi gond nem volt, eddig egyszer sem állítottak meg, sem Szerbiában sem Bulgáriában. Szerintem elég ha arra figyelsz hogy ne legyél feltűnőbb másoknál. Nyugodtan vedd fel a forgalom ritmusát, még akkor is ha az sokkal gyorsabb mint a megengedett, csak ne legyél "túl" gyors. Érdemes keressél egy osztrák, német, svájci, holland, stb. rendszámú törököt és őket követni, rátapadni. Bár ők Plovdivnál letérnek...
Amire esetleg még érdemes figyelni az a pénzváltás. Utcai "árusnál" ne válts levát. Vagy automatából vegyél ki, vagy pl a Crown pénzváltónál. Utóbbi kifejezetten megbízható, csak sajnos elég rossz árfolyammal dolgozik. 1,91 levat adnak 1 euroért...

Egyelőre más nem jut az eszembe. Ha lenne még kérdésed, jelezd nyugodtan !

Üdv, C.

# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211974 Üzenet linkje2014-01-08 13:12:46  Válasz a #211897. hsz-ra Előzmény #211897

Nincs Bulgáriával semmi különösebb gond turista szemmel. Az utaktól a főútvonalakon már nem kell félni, de a rendőrök büntetnek keményen a gyorshajtásért (mint nálunk, a korlátozó tábláknál legtöbbször). Csibészek mindenütt vannak, de a közbiztonság a nyaralóhelyeken nem rosszabb - szerintem, mint másutt a Balkánon. A Napospart jó hely, de ahol a Zefir hotel van, az a legszéle, ami nem is hasonlít az igazira. Félreértés ne essék, nyaralni ez is lehet szuper; közel Neszebár is, de kicsit arrébb jóval nagyobb élet van.

Néhány kép a Zefirről és környékéről: https://www.holidaycheck.com/h.....ing-anchor

Nekem a "sűrűje" jobban tetszik:






# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fefe11
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212070 Üzenet linkje2014-01-11 04:59:49 

Köszi a válaszokat.
Ha van még hasznos infó, ebbe a témában, kérem írjátok meg.
F

# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212074 Üzenet linkje2014-01-11 09:47:45  Válasz a #212070. hsz-ra Előzmény #212070

Még néhány gondolat:

Szerintem a déli kerülőút Szófiánál nem rosszabb, mint a városon át, sőt. Igaz, részben lakott területen megy ez is, nagy forgalom is szokott lenni, de elviselhető. (A városon keresztül 31 km, a déli kerülőn át 37 km, az északi kerülőn át 45 km.)

A parkolásnak nézz utána, mert valahol mintha azt olvastam volna, hogy napi 5 € és előre kell foglalni. (Ez az ár gyakori ott.)

A határon van pénzváltó, de csak annyit érdemes váltani, hogy a tengerpartig elég legyen. Nagy kutaknál és sok üzletben lehet kártyával is fizetni. A Napos-part sűrűjében találtam olyan pénzváltót is, amelyik 1,95 Levát adott 1 €-ért, de ez ritkaság. A határon, vagy rögtön utána az első kútnál lehet és kell venni útdíjmatricát. Az 1 hétig érvényes matrica ára 5 €, az 1 hónapig érvényesé 13 €, de érdemesebb Levában fizetni, mert €-ban a hivatalosnál kicsit többet kérnek.

Nis után különösen kell vigyázni a rendőrökkel, mert ugyan nem kekeckednek, nincsenek is sűrűn, de a komoly szabálytalanságokat, sebességtúllépést nagyon büntetik, ha kint vannak az úton, Szerbiában is.

# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212075 Üzenet linkje2014-01-11 10:17:42  Re:

h.apci írta:
...A parkolásnak nézz utána, mert valahol mintha azt olvastam volna, hogy napi 5 € és előre kell foglalni. (Ez az ár gyakori ott.)...

Megtaláltam, a Booking.com-on olvastam:

"Privát parkolási lehetőség helyben (foglalás szükséges), 5 EUR per nap áron."

# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fefe11
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212178 Üzenet linkje2014-01-14 11:27:15 

Úgy hallottam a határon fertőtlenítési díjat kellett régen fizetni, ez most is így van? Útdíj használaton kívül kell még valamit fizetni?
A másik kérdésem, hogy Maestro kártyával lehet fizetni benzinkutak, fizetőkapuk, boltok,stb. Azt tudom, hogy KP-t csak dombornyomott kártyával lehet felvenni.
Bocsi a hülye kérdésért, de külföldön még soha nem fizettem kártyával, mindig vittem elegendő valutát, eurót, vagy Horvátország esetén Kunát, mikor Görögben voltunk a Szerb és Macedón kapuknál euróval fizettem, tankolni meg nem kellett mert kibiírtam Görögig.
Rendőrök, vagy határőrök mit kérhetnek tőlem? Hallottam poroltóról, zöldkártya az ok. Baleset biztosítás? H matrica Eus rendszám mellett úgy tudom nem kell.

# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212180 Üzenet linkje2014-01-14 12:10:48  Válasz a #212178. hsz-ra Előzmény #212178

Legutóbb már nem volt fertőtlenítés. Más fizetnivaló nincs. A bankkártyára nem tudok szabályt, régen fizettem simával is itt-ott, de van ahol a dombornyomott sem jó a termináljuk miatt (még Ausztriában is előfordul ez üzletekben, pl. HOFER). A kártya nekem is csak tartalék, amíg sikerül jól váltani. Elfogadják helyenként (ritkán) az Eurót is, de nagyon rossz árfolyammal. Poroltó tényleg előírás állítólag, de soha sehol nem kérték, nekem sincs. Az érvényes zöld kártya kell! Baleset-biztosítást saját érdekedben köss, de vidd az EU TB-kártyát is! A matricáért egyszer a szerbek szóltak rám régen, azóta van, nem fogok ezen vitatkozni.
# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Birsalma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
149 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212745 Üzenet linkje2014-01-28 20:40:50 

Sziasztok Kedves Fórumozók! Szeretnék információt szerezni Bulgária Napospart ROYAL DREAMS APARTMANRÓL! Valamint Bulgáriáról! Minden információ érdekel, idén tervezzük először nyaralásunkat Bulgáriába IBUSZ szervezésében. Előre is köszönöm!
# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212800 Üzenet linkje2014-01-30 08:25:44  Válasz a #212745. hsz-ra Előzmény #212745

Szia, mi is tavaly voltunk először. Röviden: hosszú,szervezetlen buszos út, Robinson tourssal,jó szállás, olcsó kaja, pia, mi Szozopolban voltunk, gyönyörű volt a város, az érítészet, a házak, a kikötő.
Tenger... hát nem értékeltem. Tiszta hínár, nyálka, vastagon, mélyen, több méteren keresztül, és a partra is kihordva, eltakarva a komplett első napernyős sort. Homok tele csikkekkel.
A tenger valóban fekete, köze nincs a görög tengerhez. Minimálisan sós.
Mindig óriási hullámok voltak.
De: kisvonattal elmentünk 2-3 km arrább, akár északnak, akár délnek, ott campingek voltak. Ott gyönyörű kék a tenger, homokos a part.
Összességében van pozitív és negatív is benne, én nem mennék vissza újra.
Ha kérdésed van, írd meg bátran.

# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berry89
Aktív fórumos
Aktív fórumos
108 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232019 Üzenet linkje2015-07-08 21:40:03 

Tud valaki nekem információkkal szolgálni Sozopol és Kiten városával kapcsolatban? Jövőre talán e két hely valamelyikére utazunk...
# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berry89
Aktív fórumos
Aktív fórumos
108 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232050 Üzenet linkje2015-07-09 14:30:13 

Bulgáriai nyaralással kapcsolatban milyenek a tapasztalatok? (Sozopol, Kiten) jövőre lehet oda megyünk, de sehol semmilyen információt nem találok....
# 88
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232053 Üzenet linkje2015-07-09 14:39:56  Válasz a #232050. hozzászólásra Előzmény #232050

És ezt pont itt kell kérdezned?

Kérdezd a barátunkat: például így

# 89
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berry89
Aktív fórumos
Aktív fórumos
108 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232054 Üzenet linkje2015-07-09 14:48:36 

A googlet próbáltam.... sikertelenül... Egyébként meg segítséget kértem, nem ilyen lekezelő stílust... Köszi!
# 90
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232058 Üzenet linkje2015-07-09 15:16:33  Idézet innen: #232019

Berry89 írta:
Tud valaki nekem információkkal szolgálni Sozopol és Kiten városával kapcsolatban? Jövőre talán e két hely valamelyikére utazunk...

Sokszor jártam arrafelé (is)... Kicsit konkretizáld, mi érdekelne. Az én kedvencem Neszebár volt és maradt, bár sokat változott hátrányára. Bulgáriát ki kell ismerni; nagyon jól is érezheted magad, de rémálom is lehet.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu