A görög emberek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 31
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1510 Üzenet linkje2005-08-29 18:29:58 

Biztosan olvastátok a G.Durell könyvét a Családom és egyéb állatfajták.
Mikor Korfun voltam, kivittem magammal emlékeztetõnek. Ott játszódik.
Hát tényleg csodálatos lehetett ott élni, abban az idõben. Még a delfinek is bizonyos idõben partközelben játszottak. És a nyugalom az rendkivüli lehetett. Elmentünk megnézni a házat, és a kis öblöt is. Rendkivül szép ott a táj, és a villa is. Most vendéglõként üzemel, a parton ahol akkor semmi nem volt nyugágyak tömege, rajtuk hófehérbõrü bálnaszerü angolok napoztak. (Sok fiatal nõ monokiniben szinte lelógott a napágyról.) Már sokat vesztett a varázsából, de a hely szépsége megmaradt. Én is szivesen élnék ott, és kitiltanám az öbölbõl az összes turistát. (Persze álmomban). Utazásai során látott valaki delfineket?
Kanári

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1511 Üzenet linkje2005-08-29 18:43:28 

Az biztos mesés lehet akkor a sziget, és az a kor.
Sajnos, ezekszerint más látványosság van, a villa körül icon_biggrin.gif .

Delfinekhez még nem volt szerencsém, én még nem láttam õket, de cápa riadóba már volt részem, kicsit ijesztõ volt.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1512 Üzenet linkje2005-08-29 18:44:03  ..

Csak a nyílt tengeren a Trieszti kikötõ közelében.
De a víz alatt azért láttam ezt-azt. icon_smile.gif

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1514 Üzenet linkje2005-08-29 18:46:01  cápa?

Cápariadó? Hol??
Kár, hogy nem voltam ott, azonnal rohantam volna a víz alá a fényképezõgéppel együtt. icon_smile.gif
És akkor tudod, hogy hogy van görögül a cápa? icon_wink.gif

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1518 Üzenet linkje2005-08-29 18:50:09 

Nem Görögországban, hanem az olaszoknál történt, és angolul kiabáltak, és mindenkit a vizimentõsök tereltek ki a vízbõl.
A parttal szemben práhuzamosan több csónakkal álltak le, hogy senki ne menjen arra.

Persze akkor is voltak kiváncsiskodók, olyanok mint Te és azokkal nagyon üvõltöttek icon_biggrin.gif
Én a parton nézelõdtem, mert napoztam, jobbnak láttam nem bemenni a vízbe.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1522 Üzenet linkje2005-08-29 18:59:11  ..

Tõlem nyugodtan üvölthetnek, mert kb 2 méteres vízréteg nem igazán engedi át a hangot. icon_lol.gif
De az olaszoknál az Adrián nem igazán érdekelt volna, mert ott a felkevert homoktól még egy méterre sem látni. Ezt tapasztalatból tudom.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1523 Üzenet linkje2005-08-29 19:02:50 

Hát pont ezért ezerszer szebb a görögtenger, mert szép tiszta, és a homokja is olyan, mintha aranyból lenne icon_biggrin.gif

Búvárkodni szoktál????????????

Nem ide való, de majd válaszolj valamerre a kérdésemre jó?

# 38
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1525 Üzenet linkje2005-08-29 19:04:09 

Remélem kedvenc országunkban nincs cápa, csak aranyos delfin. Ha nyerek a lottón meghivlak benneteket mert megveszem a Durell villát vagy a Szisziét, és ott aztán igazán kinyaralhatjuk magunkat.
Üdv.Kanári

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1527 Üzenet linkje2005-08-29 19:14:00 

Akkor kívánom, hogy legyen gyorsan ötösöd, de nem azért, hogy meghívj bennünket, hanem hogy az álmod teljesüljön.
Persze utána mehetünk mi is. icon_biggrin.gif

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1529 Üzenet linkje2005-08-29 19:16:38  ..

A szerencsejátékoknak a görög emberek között is nagy a népszerûsége. Rengeteg féle sorsjegyet árulnak és sokan lottóznak is, ahogy megfigyeltem.
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1536 Üzenet linkje2005-08-29 21:01:08 

Valahol olvastam: amint kinnt nem vendég vagy hanem vendégmunkás azonnal megváltozik minden. Nos nincsennek ilyen tapasztalataim, de a mi apartmanunkkal szemben is volt egy ékszerbolt ahol magyar lányok is dolgoztak. Összebarátkoztunk velük, mert egyrész a szomszédos városban laknak, másrészt többször vásároltunk náluk és nem volt határozott elképzelésünk, és õk voltak a legolcsóbbak. Nos õk nem panaszkodtak, de igen sokat dolgoztak. Reggel 10 körül nyitottak, a sziesztát tartották, de addig voltak nyitva amig volt vásárló. És az igen sok volt a fent említett okok miatt. Akkor már jó ideje kinn voltak, de mi sokkal de sokkal barnábbak voltunk. És pihentebbek.
# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1541 Üzenet linkje2005-08-29 21:42:29 

sziasztok.
G.Durell konyvet en is olvastam. bar, mar csak korfui nyaralasunk utan. de igy is szuper volt.
elkezdtem gyujteni a konyveit! aha, el is jutottam egeszen 1 konyvig, ez pedig a fent emlitett Csaladom es egyeb allatfajtak.
de a tobbi is szuper lehet! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
na, majd gyorsabban gyujtom oket! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

en is meg vagyok veszve a delfinekert! Olvassatok el a Delfin alma cimu konyvet! Imadni fogjatok! kicsit komoly mondanivaloja van, de engem erdekelnek az olyan dolgok, amik abban a konyvben vannak! imadtam a konyvet! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1554 Üzenet linkje2005-08-30 09:29:15 

Szia Kanári!

Nekem nagy szerencsém volt, mert háromszor is láttam delfineket. Elõször mikor Evia szigetérõl hajóztunk Skyathosra, másodszor Korfuról Paxi szigete felé menet, harmadszor pedig idén, mikor Nissiros szigetérõl mentünk vissza Kos városba. Most olyan rendes volt a hajóskapitány, hogy direkt csinált egy kört a hajóval, hogy tovább élvezhessük a látványt.
Üdv.:

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1883 Üzenet linkje2005-09-15 15:26:18 


# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1884 Üzenet linkje2005-09-15 15:35:47 

Kedves Jox!

Nagyon szép ez a fénykép is, és szeretném megkérdezni, mert most tudatlan vagyok,és a képrõl jutott eszembe, hogy ami a kezdõ oladalon van épület az valós?

A rózsazselé dobozán is ez van, és nagyon tetszik nekem

Van még egy dobozzal belõle, és most szívesen megkinálnálak, mert olyan aranyos vagy. icon_wink.gif Hogy is kell ezt átküldeni emailbe? icon_biggrin.gif

Szereted?

Kriszta

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
<   1 2 3 4 ... 15 16 17   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu