Útlevél
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#169550 Üzenet linkje2011-07-13 13:45:19 

Stewie írta:
Igen tudom, csak megtévesztett, hogy egy utazási irodában, ilyen téves információkat adnak.
Egyébként arra sem foghatjuk, hogy egy kezdő kis cégről beszélnénk, mert a grand tours-nál adták ezt az információt...

De köszi a gyors választ! icon_smile.gif


Nem tévesen mondják a Grand Toursnál.
Ez egy egyezmény az országok között, ami visszavonásig érvényes. Ha netalán visszavonják a szerbek, hogy sima személyivel is át lehet menni, akkor van gáz, mert akkor kell az útlevél.
Amíg ez az egyezmény él, addig simán lehet menni plasztik személyivel is.
A Grand Toursnál azt mondták, ha változna, azt ki fogják írni a honlapukra is, de utazás előtt is célszerű érdeklődni.
Reméljük, hogy marad, de a biztonság kedvéért nem árt az útlevelet is eltenni.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pulai Gabi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169578 Üzenet linkje2011-07-13 16:48:26  Válasz a #167049. hsz-ra Előzmény #167049

Sziasztok!
Örülök, hogy ráakadtam erre a fórumra, mert több témája is érdekel. Mi nagyobb társasággal, utazási irodán keresztül busszal megyünk Stavrosba, szeptember 16-tól, az útlevél kérdése izgat minket is. Talán a szerbeknél kérdéses csupán, hogy elfogadják-e a személyit. De a Ti tapasztalatotok alapján igen. Nem mindegy, ahány fő x 7500Ft az útlevél kiállíttatása.
A friss info érdekelne ebben a témában. Köszi: Gabi

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa8
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
47 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#170533 Üzenet linkje2011-07-21 11:57:22  Válasz a #169578. hsz-ra Előzmény #169578

Szia!

A követség honlapján le van írva piros betűkkel, bal oldalt, hogy igen, Szerbiába való belépéshez elég a személyi igazolvány is icon_smile.gif Én erre fogok hivatkozni, ki is nyomtatom még szerbül is..

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kazoo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#170543 Üzenet linkje2011-07-21 13:06:24 

tegnap este jöttem haza görögből és mindenhol elég a személyi csak legalább még 90 napig érvényes legyen és nem kérdezik nem kötekednek
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kazoo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#170544 Üzenet linkje2011-07-21 13:09:27 

csak a gyorsabb átjutásnál mondták hogy a szerbek könnyebben dolgoznak a személyivel a macedónok az útlevéllel bár pecsétet nem kaptam az útlevélbe én vittem mind kettőt de hangsúlyozom elég a személyi.
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171201 Üzenet linkje2011-07-28 08:38:27  Útlevél, Szerbia

Sziasztok!

Elsősorba Edcsa8 és Pulai Gabi részére!

Szerbiába tavaly ha jól emlékszem tavaly junius óta lehet menni személyivel, az átállás gyakorlatiag zökkenőmentes volt, nem emlékszem rá, hogy elhangzott volna olyan hsz, ahol problémát említettek volna.
Probléma csak a Macedón belépésnél volt[/u] . Ott már elvileg egy évvel hamarabb is el kellett volna fogadni a személyit, de mivel Szerbia miatt akkor még kellett az útlevél senki nem próbálkozott Macedóniában személyivel. A macedónokat készületlenül érte, hogy egy évvel a rendelet hatályba lépése után, a szezon közepén elkezdtek egyesek személyivel átlépésre jelentkezni, meg merem kockáztatni, hogy a magyar külügy sem hívta fel a figyelmüket a megváltozott helyzetre. Kellett egy pár hét, mire helyreállt a rend és megszokták, de lassan egy éve már zökkenőmentes a személyis utazás. Tavaly aug. elején még én is úgy mentem, hogy vittem a macedón és angol nyelvű macedón közlöny oldalakat kinyomtatva, de már nem volt rá szükség.
Ne aggódjatok, mehettek nyugodtan személyivel, mi is úgy megyünk!

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eszes19
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171218 Üzenet linkje2011-07-28 11:21:03 

Sziasztok!
Mi tegnap jöttünk haza Pargaból. Bátran mehettek személyivel,semmi gond nem volt,akinek az volt csak. Sőt a buszvezetők mondták is,hogy a szerbeknél az a jobb, mert gyorsabb az átjutás a határon.
Jó pihenést:-)

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lady4
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171977 Üzenet linkje2011-08-04 09:13:17 

NAGYON FONTOS! TUDOM HOGY MÉR EZREN KÉRDEZTÉK DE NEKEM MOST NINCS IDŐM VISSZAOLVASNI!!!!!

szerbién macedónián keresztül utazott e mér valaki NEM KÁRTYA ALAPÚ hanem RÉGI KINYITHATÓS SZEMÉLYI IGAZOLVÁNNYAL????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

NAGYON FONTOS LENNE TUDNOM KÖSZIKE

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TPisti
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#172010 Üzenet linkje2011-08-04 12:11:04  Válasz a #171977. hsz-ra Előzmény #171977

Csak kártya alakú személyit fogadnak el! A régi papír alapú piros személyit nem!
# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa8
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
47 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172724 Üzenet linkje2011-08-10 12:16:48  Válasz a #171218. hsz-ra Előzmény #171218

Köszönöm szépen a válaszotokat. Az IBUSZ-tól is azt a választ kaptam, hogy elég a gyereknek is a személyi, csak legyen nálam a biztonság kedvéért egy beleegyező nyilatkozat az apától angol nyelven, hogy kiengedte velem a gyermeket nyaralni icon_smile.gif

Már csak 29 nap és indulunk mi is icon_biggrin.gif Majd 29-én tudom meg, hogy hova..

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiszol
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173310 Üzenet linkje2011-08-16 18:26:43 

sziasztok Mi holnap du mennénk és nekem még régi tipusú személyim van és utlevelünk sincs egyikönknek sem.Attol parázunk hogy át e fognak engedni a határokon.Most megyünk legelöször görögbe meg egyáltalán külföldre nyaralni.Mire számitsak el induljunk e vagy nincs értelme ?
# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rudiandi67
Aktív fórumos
Aktív fórumos
157 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173316 Üzenet linkje2011-08-16 19:44:42 

kiszol írta:
sziasztok Mi holnap du mennénk és nekem még régi tipusú személyim van és utlevelünk sincs egyikönknek sem.Attol parázunk hogy át e fognak engedni a határokon.Most megyünk legelöször görögbe meg egyáltalán külföldre nyaralni.Mire számitsak el induljunk e vagy nincs értelme ?


Így azért én nem mernék belevágni. Az új személyi az oké, de a régi tipusút úgy tudom, nem fogadják el.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rudiandi67
Aktív fórumos
Aktív fórumos
157 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173318 Üzenet linkje2011-08-16 19:49:41 

kiszol írta:
sziasztok Mi holnap du mennénk és nekem még régi tipusú személyim van és utlevelünk sincs egyikönknek sem.Attol parázunk hogy át e fognak engedni a határokon.Most megyünk legelöször görögbe meg egyáltalán külföldre nyaralni.Mire számitsak el induljunk e vagy nincs értelme ?


Ezt találtam:

A külföldre utazáshoz szükséges okmányokat Magyarországon törvény határozza meg. A törvény (1998 évi. XII. Tv. a külföldre utazásról 1.§. (3). bek.) alapján a külföldre utazás joga érvényes úti okmánnyal gyakorolható. A magyar állampolgár érvényes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolhatja a külföldre utazás jogát az Európai Gazdasági Térségről szóló egyezményben részes tagállam területére történő beutazáskor és a tagállamok közötti utazás során, valamint ha azt nemzetközi szerződés lehetővé teszi.
Tehát az az okmány, amely jó a határátlépéshez -az útlevél és -a személyi igazolvány (régi és új típusú egyaránt; puha fedeles, kemény fedeles, a kártya formátumú és még az ideiglenes is).

Ebből következik, hogy más okmányt - például az új típusú jogosítványt, diákigazolványt, születési anyakönyvi kivonatot, stb. - nem lehet felhasználni a határátlépéshez. Tehát ha otthon maradt az útlevél vagy a személyi, sajnos más választás nincs, vissza kell menni érte. Ilyenkor ne a rendőrt szidjuk, hiszen ez nem rajta múlik, mérlegelés nélkül tartania kell magát a szabályokhoz.
AZ EURÓPAI GAZDASÁGI TÉRSÉG TAGÁLLAMAI
Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország, Izland, Írország, Görögország, Hollandia, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, (Magyarország), Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia.

Sajna ebben nincs benne, sem Szerbia, sem Macedónia

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173329 Üzenet linkje2011-08-16 23:26:53  Válasz a #173318. hsz-ra Előzmény #173318

"Sajna ebben nincs benne, sem Szerbia, sem Macedónia"

Az igaz, de külön egyezmény alapján mindkét országba lehet utazni érvényes személyi igazolvánnyal is. A rendelet nem tér ki az igazolvány fajtájára, csak az érvényesség a kritérium, nekem ebből az jön le, hogy bármelyik meg kell feleljen.
Persze ez csak a "papírforma", a biztosat illetékes helyen kell tudakolni.

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiszol
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173337 Üzenet linkje2011-08-17 08:02:39 

Tegnap megkérdeztük a külügyminisztériumot és ott az emberke azt mondta, hogy kötelesek elfogadni a régi tipúsú személyit is csak az érvényessége ne járjon le 3 honapon belül. Én erre azt mondtam hogy 2015ig érvényes azt volt rá a válasz hogy akkor semmi nem lesz akadálymentesen kellene átengedniük igazság szerint.Úgyhogy nyugodtan merjünk menni nem lesz semmi fenn akadás.Így bele vágunk és elindulunk ma du. icon_biggrin.gif icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
<   1 2 3 4 ... 25 26 27   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu