Nei Pori
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 12631
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225181 Üzenet linkje2014-11-05 21:59:27 

Igazán nem szeretném, ha reklámnak tűnne, mert nem is az. Képzeljétek, hogy a 2014-es árakból is adtak 10%-ot Anették, két főre 104.400,- 9 éjszaka.
# 12632
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225221 Üzenet linkje2014-11-17 13:20:34 

Sziasztok Nei Pori fanok !!!

Mivel az Apollon elkezdte dobálni kifelé a jövő évi árakat, így gondoltam foglalás előtt érdeklődök azoktól akik már jártak itt.
Dora Apartmant néztük ki, esetleg valaki véleményt róla ? icon_smile.gif
A víz és a part milyen ott ? Gondolom gazdag tengeri élővilágban annyira azért ne reménykedjek ugye? Fakultatív közül a Meteora érdekelne most jobban, láttam hogy egész napos, ez miket foglal még magába ?
Itt is vannak olyan árusok akik kimérős "aranyat" árulnak ??
És még egy icon_smile.gif
Nei Poriból van esetleg közvetlen járat Paraliara ??
Idén Tolo-ban voltunk a családommal együtt, az valami meseszép volt !! Tudom, nyilván nem lehet az északi és a déli régiókat egybe venni...de szerintem N Pori sem csúnya, szívesen töltök el ott egy hetet.
Jövőre baráti társasággal megyek, a többség Nei Porit szavazta icon_smile.gif Így ő lesz majd a nyerő hely.

Minden segítségnek,és válasznak örülök !!!

yakumo18

# 12633
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225222 Üzenet linkje2014-11-17 15:03:44 

Kedves Yakumo18!
Nei Pori hosszan elnyúló, széles, homokos partja kiválóan alkalmas fürdőzésre, strandolásra. A tenger szép, lassan mélyül, a víz tiszta.
Platamon közelsége szintén nagy előny. Ide akár gyalog is át lehet menni, de jár a gumikerekes kis vonat. Platamon nagyon hangulatos település sok üzlettel, kávézóval, tavernával a parti sétányon. Itt láttam "kimérős aranyat" az Agóra utcájában. Platamon tengerpartja jobbára apró kavicsos, de vannak durva szemcséjű homokos részek is. A kikötője is nagyon szép és fel lehet menni a várba, ami jó kis program és túra egyben.
Nei Poriból Katerinibe tudtok elmenni és innen 20 percenként van busz Paráliára. Én a vonatot javaslom. Nagyon kényelmes, tiszta, tágas és légkondis. A mosdója higiénikus, kultúrállt. Bár nem igazán értem, hogy miért éppen Parália akartok menni. Itt aztán semmi látnivaló. Még a táj sem látványos. A hegyek messze vannak. Ez egy sík terület. Üzletek, kávézók, tavernák hegyén hátán. A part keskeny, puha homokos, lassan mélyülő víz. De lényegében ennyi.
Én inkább Larisszát javasolnám. Nei Poiból 20 perc vonattal az ellenkező irányban.
A többi kérdésedre biztosan fog valaki válaszolni.

# 12634
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225223 Üzenet linkje2014-11-17 16:52:49 

Én 2011-be voltam Nei Pori Dora apartmanba. Előtte levő héten limpc beachbe voltam és onnan vonatoztam át N.Poriba. A Dora nagyon kényelmes tágas apartman. Légkondi nem volt de még a legnagyobb melegbe se volt rá szükség mert ablakai az erdőre nézett és nem melegedett tul a szoba. A szállás N.Pori Platamon felőli szélén van. A központ kb 500-600 méter. N.Pori nem Paralia! Tehát esti élet itt nincs van pár üzlet és ezzel ennyi. Hatalmas széles utcái vannak. Péntekenként nagy piaccal. Platamonba jár át estnként kisvonat ugyan ugy mint Paralia-Ol.Bech között. Nei Pori ami miatt szerethető az a tenger , panoráma és a tengerpart. Gyönyörű a panorámája az Olimposz felé, a víze kristály tiszta sokkal tisztább mint Paralián. A tengerpart nagyon széles homokos partja van. Olyan széles strandot görögbe még nem láttam. A fakultatívrol. Én az első héten O. Beachen voltam majd a következő héten mentem át Nei Poriba. Emőkénél innen minden kiránduláson voltam és jol tettem mert sokkal olcsobbak voltak a fakultatívok mint N.Poribol. Csak akkor mennék vissza Poriba ha csak kizárolag strandolnák mert erre Pori tökéletes. Olvastam 2 éve Paralián voltatok. Ha olyan nyüzdsgésre vágytok az csak ott van. Nei Pori esti élete inkább Tolora hasonlítanám de az is sokkal nyüzsgősebb mint Nei Poriba. Erre számítsatok. Amugy van aki csak Nei Poriba megy 20 éve Görögbe. Van akinek nem jön be. Én vegyes érzésekkel vagyok Porival kapcsolatba.
# 12635
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225224 Üzenet linkje2014-11-17 17:21:41 

Nei Poriba a Dorátol elég közel van a vasut állomás. Katerini állomás kb fél órás vonatozás. Leszáltok ki kell sétálni az állomástol egyenest majd a második bekötő útnál befordulva a főuthoz. Ott lesz a buszmegállo a buszok elég gyakran mennek Paraliába. Így tudtok oda jutni. Vissza felé ugyan így figyelnetek kell ha alagutba ér a busz jelezetek leszálláshoz és vissza juttok az állomáshoz majd így N. Poriba.
Meteorákrol írok. Az Apollonak van kinti irodája Nei Poriba is de mint írtam valamivel drágábban visznek Poribol. Ha Paraliábol voltatok fakultatívon Skiathos akkor feltünt a busz bement Poriba és vett fel utasokat zömébe Románokat. Ha esetleg Bedő Emőkéékkel szeretnél menni a Meteorákhoz akkor keresd meg facebookon. Ha jol tudom N.Pori templom melletti utazási irodánál kell jelentkezni és ő lesz a vezető de érdemes esetleg egyeztetni vele, hogy működik ez.
A Meteorák a busz elvisz benneteket Kalambakáig kb 120-150 km-re van Poritol. Először megálltok egy ikonfestő műhelynél ahol az ottani vezető elmeséli az ikonfestés csínját bínját. A buszbol leszálva kaptok egy sors jegyet. Ha vesztek bármilyen kis dolgot az ottani shopba haza felé az idegenvezető kisorsol 3 ajándékot a sorsjegy alapján. A műhely után a busz felvsz először a Szent István kolostorhoz. Belépő 3 euro volt legutobb. A kolostor udvara, kilátás és kisebb muzeum tekinthető meg a kolostorba. Ez női kolostor. Majd átvisz a busz a másik Nagy kolostorhoz. Itt picit több lépcsőt kell megmászni de a látnivaló ugyan Nagy templom, udvar, muzeum. Ha nem voltatok még a Meteoráknál akkor nagyon érdemes meglátogatni életre szolo emlék. Haza felé a busz megáll egy étteremnél Kalambakába ahol meg lehet ebédelni. A visza uton kisorsolják a 3 ajándékot. A Tembi völgyéhez vissza térve ismét meg áll a busz. Elsétáltok a völgybe Afrodité forásához és egy sziklába vájt templomot is megtekinthettek majd érkeztek vissza kb este 20 óra környékén. Ezen a kiránduláson mindkétszer Paraliábol mentem tehát a Lemonas Tours így csinálja. Piribol nem tudom mi a program pontosan a Meteorákhoz de gondolom nem tér el egymástol a két iroda kínálata.

# 12636
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225225 Üzenet linkje2014-11-17 21:53:31 

Kedves Gudli és Unic !

Köszönöm a gyors és kielégítő válaszokat nektek ! icon_smile.gif

Paraliara első sorba azért szerettünk volna átmenni, mert szintén abban az időben amit kinéztünk, lesznek ismerőseink.
2. éve ugye volt szerencsém ott is eltölteni egy hetet. Igazából jó érzésekkel jöttem haza onnan is. Paralia után Tolo tényleg nagyon nyugodt kis hely volt. Bár egyáltalán nem zavart, ott is voltak bárok ahová be is ültünk. Tökéletesen elég volt. Disco, és tömeg az nem baj ha Porin nincs. Nekünk már az is elég ha van egy beülős bár ahol este lehet lazítani, iszogatni, beszélgetni.
Platamont is mindenképp meg kell nézni, kis vonattal pedig még nagyobb élmény lenne. icon_smile.gif
Viszont örömmel olvastam hogy tisztább a víz Nei Poriban mint Paralian. Toloban is iszonyat mód megfogott a víz tisztasága, a gazdag élővilág. Így volt értelme használni a búvár felszerelést. Remélem Poriban is tudom majd icon_smile.gif
Illetve még ami most szöget ütött a fejemben, az Larissa. Ott esetleg volna valami érdekesség amit meglehetne tekinteni ?
Sajnos róla még nem sok infót találtam.
És ahogy írtad Unic, Skiathos felé vettünk fel utasokat Poriból... és valóban egy halom Románt. Mi is akkor Emőkével mentünk, aranyos idegenvezető. Vele szívesen mennék egy Meteora fak. programra is. Mindenképp felakarom majd vele venni a kapcsolatot hogy volna e lehetőség a Lemonas keretein belül menni oda.
Sajnos eddig még nem volt lehetőségem a Meteorákhoz eljutni, jövőre nem szeretném kihagyni. Biztos vagyok benne hogy gyönyörű, és hatalmas élmény lesz majd mindenkinek.
Mivel most teljesen rám hárul minden ( Többiek még nem jártak ebben a csodaszép országban ) így szeretném nekik is feledhetetlenné tenni ezt az egy hetet amit ott töltünk . Egyébként két helyet néztem ki. Sartit és Nei Porit...a többség az utóbbira voksolt icon_smile.gif
Bár teszem hozzá valamikor szeretnék Sartiba is eljutni.

# 12637
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225226 Üzenet linkje2014-11-18 09:01:19 

Yakumo18!
Larissa pont ellenkező irány, mint Katerini. Mi 2011-ben voltunk. Nei Poriból vonattal mentünk át. Minössze 2 megálló. 20 perc a menetidő. Nei Poriban felszálltunk a vonatra, egyszer állt meg és a következő megálló már Larissa volt. Nem is ment tovább a vonat. Jegyet válthattok az állomáson, de ha nincs nyitva a jegypénztár, akkor a vonaton a kalauztól is lehet venni.
Kijöttünk az állomásról és az állomással szemközti útcán indultunk el. Jó hosszú, egyenes utca volt. Az utca végén egy nagy kerek tér volt. Innen balra indultunk és egy ókori görög színház romjaihoz jutottunk. Tovább mentünk és egy dombon hatalmas templomot találtunk. Innen jó kilátás volt a környékre. A templom parkjában rengeteg szobor, emlékmű található. Itt magasodik Larissa szobra is, aki város védőszentje. Larissa eléggé nagy város. Rengeteg exkluzív üzlettel, igazi cukrászdákkal. A külvárosi rész nem igazán szép. Sajnálattal tapasztaltuk, hogy itt is begyűrűzött a grafiti. Szerintem azért érdemes rászánni egy fél napot. Egy programnak ez is jó. Csak ötletként írtam.
A nevem alatt a fotóalbumot ha megnézed találsz képeket is.

# 12638
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225238 Üzenet linkje2014-11-18 15:58:56  Válasz a #225226. hsz-ra Előzmény #225226

Köszönöm szépen !!
Larissat is megnézzük szerintem icon_smile.gif

A Képeid után pedig még jobban kedvet kaptam mindenhez icon_smile.gif

# 12639
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225242 Üzenet linkje2014-11-18 18:32:18 

Örülök, hogy segíthettem.
# 12640
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225253 Üzenet linkje2014-11-19 23:17:05  Válasz a #225223. hsz-ra Előzmény #225223

Szia Unic !

Volna egy kérdés ami felmerült az utazótársaim körében... és mivel Te már jártál a Dora apartmanban, így hozzád fordulnék.
6 főről lenne szó végül is. Én és a párom biztos hogy a 2 fős stúdiót választjuk. De olvastunk egy olyat hogy : "valamint 4 és 5 fős apartmanokban (egy
hálószoba és nappali)" Ez úgy értendő hogy egy szobában van 4 ágy, és külön egy kis nappali ? Vagy a szobában 2 és nappali részben is 2 ágy ?
Lehet hogy mi vagyunk túlságosan analfabéták icon_biggrin.gif De én inkább biztos ami biztos alapon maradnék,és kérdeznélek téged icon_smile.gif

# 12641
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225254 Üzenet linkje2014-11-19 23:20:17 

Én 3 ágyas szobába voltam és a mellettem levő szoba is 3 ágyas volt. Elég tágas és jol felszerelt konyhával és az erkély is nagy volt. A másik szoba ami mellettünk volt az ha jol emlékszek nagyobb lehetett 4 szobás de meg nem tudom írni, hogy nézett ki. Amikor én voltam 2011-be az Apollon a legfelső szintet bérelte. Még annyit írok ha ketten mentek akkor is 3 ágyas szobába lesztek mert a Dorába nincs két ágyas de lehet rosszul tudom.
wifi van de csak az erkélyen használhato. De kitünő vétel a földszinten van ahol a tulajok is laknak.

# 12642
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225255 Üzenet linkje2014-11-19 23:55:37 

A 684-es oldalon találtok térképet Nei Porirol és bejelölve a Dora apartman.
# 12643
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225256 Üzenet linkje2014-11-20 03:15:11  Válasz a #225255. hsz-ra Előzmény #225255

Köszönöm a gyors választ neked !!! icon_smile.gif

Szerintem jó lesz ez a Dora apartman. Bőven elég ha 1 nap 1x fel tudok menni a netre. Addig majd kiülök az erkélyre, vagy az apartman elé icon_biggrin.gif

És meg kell hogy jegyezzem, nagyon tetszik a képeken maga a táj. Jó választás lesz ez a Pori eddig nagyon így érzem icon_smile.gif Térkép pedig mentve !!! icon_cool.gif

# 12644
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225258 Üzenet linkje2014-11-20 07:28:10 

Yakumo mi imádjuk nei porit,2006 ota folyamatosan odajárunk,ami nyüzsi ott van az nekünk pont elég söt néha sok is de még elviselhetö,a vizpart és a tenger meg tökéletes icon_biggrin.gif
# 12645
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225283 Üzenet linkje2014-11-20 18:01:40  Válasz a #225258. hsz-ra Előzmény #225258

Szia Pinga !

Köszönöm az újabb megnyugtató választ icon_smile.gif Már csak arra várunk hogy lehessen foglalni.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 842 843 844 ... 900 901 902   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu