Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 576 577 578 ... 1105 1106 1107   >
Üzenet
  Vaesz | #164931 Üzenet | 2011-06-09 11:03:21 | Válasz a #164904. hsz-ra
Csilla! Nekünk Görögországban több helyen is azt mondták, hogy ne igyunk a csapvízből! Én inkább nem kockáztattam. Fogmosásra is inkább ásványvizet használtam, kávéhoz, leveshez is. Nem kockáztatok inkább, bár van olyan, aki simán bevállalja, de akkor meg jót tesz a házipálinka gyomorfertőtlenítésre:)
  Gabrilosz | #164933 Üzenet | 2011-06-09 11:13:43 |
Ha felforralod nincs vele semmi gond... legalábbis nekünk nem volt vele probléma, bár csak teát főztünk belőle. Inni mi is ásványvizet vettünk.
  Frenzi | #164938 Üzenet | 2011-06-09 12:29:55 |
Szerintem minden üdülőhelen érdemes inkább ásványvizet inni. Attól viszont, hogy az ember fogat mos, nem hiszem, hogy bármi probléma lehet, olyan sok víz nem jut a szervezetbe.
Plusz hát ott a sok ouzo, mythos, mazsolabor meg minden, minek a víz?icon_razz.gif
  Wucy | #164942 Üzenet | 2011-06-09 13:02:09 |
esetleg valami arlistat is kaphatnank azoktol akik mar Sartin vannak? hogy tudjunk mire szamitani icon_smile.gif
  Ginaaa79 | #164946 Üzenet | 2011-06-09 14:29:48 |
Sziasztok!
Mi sehol nem ittunk csapvizet Görögo-ban. De én a szénsavas vizet se fogok ott inni nagyon, mert annyiba kerül, mint mondjuk a kóla. A mentes vizet hidegen szeretem csak, úgyhogy ezentúl azt fofom kint csak inni. Tavernában is adnak egy másfél literest kevesebb pénzért (igaz lehet csak palackozott csapvíz), mint egy kis üveges szénsavasat.
De fogmosásra, gyümölcs, stb. mosásra, főzésre használtuk a csapvizet.
Én ezen a wc papíros dologon vagyok kiakadva. De ez is mindenhova érvényes, hogy nem lehet bedobni.... Akár 4 csillagos szálloda, akár apartman.
  Gyugyu1984 | #164952 Üzenet | 2011-06-09 15:49:29 |
beszter írta:
Szia Gyugyu!
Látod így kell hozzáállni a dolgokhoz,csak spontán!!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Nekünk is nagyon nehezen telik el minden olyan év,mikor nem tudunk menni nyaralni icon_cry.gif ,teljesen lehangolt vagyok és nem is érdekel,hogy nyár van! icon_cry.gif
Nem is szeretek olyankor senkit,aki nyaralni készül icon_redface.gif icon_redface.gif !!
Na ez csak vicc volt!!!!!!
Na de ugye akit egyszer megérint a tenger szele,az utána már nehezen mond le róla!!!
Egyébként nem is mentek az idén,vagy még nem dőlt el??
Remélem összejön valami Nektek is!!!

Igy van!A spontán dolgok mindíg jól szoktak elsülni!Egyenlőre még nem dőlt el, én szeretnék kijutni görög honba, minden csak az anyagiakon múlik.Mint nindenhol általában!Na de valahogy csak lesz....valahogy csak kijutunk!
  Beszter | #164954 Üzenet | 2011-06-09 16:13:48 |
Valóban nem ajánlják a csapvíz fogyasztását ivásra,de miért ne lehetne belőle teát,kávét,levest főzni?Forralással már tuti semmi baj nem lehet tőle!!(szerintem anélkül sem)
Kizártnak tartom,hogy fekáliát engednek a tengerbe!!!Ezt gondolni és állítani róluk szégyellni való dolog!!! icon_redface.gif
Az a baj sokakkal,hogy mindenben csak a negatívumot keresik,de ez azért nagyon durva volt!
És nem azt mondom,hogy ez sehol nem fordulhat elő,de ,hogy egy turizmusból élő településen,szezonban az kizárt!!
  Beszter | #164955 Üzenet | 2011-06-09 16:16:32 |
Gyugyu! Hát igen azok a piszkos anyagiak!!Mi is ezért megyünk csak minden 2. évben!! icon_cry.gif icon_cry.gif
Azért remélem valami módon Nektek összejön az idén!
Alisha az általános tapasztalatok oldalon kínál eladásra nyaralást kedvezményes áron,ha jól láttam!Érdemes rákérdezni!!!
  Ibissz | #164957 Üzenet | 2011-06-09 16:28:12 | Válasz a #164904. hsz-ra Előzmény #164904
Szia!
Tavaly előtt júliusban amikor Sartiban voltunk, az ottani ANTSZ pont akkor vizsgálta a vízminőséget, és akkor ihatónak minősítették, de nemigen ittunk belőle, viszont főzésre, fogmosásra használtuk.

Tavaly Leptokáriában voltunk, azon a környéken az Olimposz forrásvizei látják el ivóvízzel a településeket, ami nagyon finom volt. Azt szolgálták fel jéghidegen az éttermekben is kérés nélkül a vacsorához.
  Sancho.dl | #164961 Üzenet | 2011-06-09 17:23:14 |
A csapvizet valóban csak Nei Poriban ajánlják ivásra is. A többi helyen érdemes ivásra a kis boltokban kapható ásványvizet vásárolni. Főzni, mosni, takarítani megfelelő a víz, de inni inkább a nem túl drága bolti vizet...

A wc papírról...

Görögország csatornahálózata nem túl fejlett és a csövek is elég kis méretűek. A papír amit az ember beledobna, összeállna és egy idő után eldugítaná a csőhálózatot. Ezért hívják fel mindenhol a figyelmet, hogy a papírt és más amúgy wc-be való dolgokat a nejlonzacsiba kell tenni. Érdemes mindennap kiszórni és akkor nem lesz vele különösebb gond icon_smile.gif
  Beszter | #164964 Üzenet | 2011-06-09 18:43:33 |
Szia Sancho!
Ez a téma is csak hozzáállás és tolerancia kérdése a nyaralásra választott kultúrához.Megfelelően kezelve ezt a dolgot,ahogy Te is írod( nylon zacsi,rendszeres ürítés) nem hiszem,hogy ez bárkinek is akkora problémát okozna!!
  Qvani | #164970 Üzenet | 2011-06-09 21:10:40 |
100 nap! icon_biggrin.gif
  Csilla1977 | #164975 Üzenet | 2011-06-09 22:50:13 | Válasz a #164970. hsz-ra Előzmény #164970
Sziasztok!

Köszi az infókat, akkor a vízre tényleg oda kell figyelni. 10 éve voltam utoljára de nem emlékszem már mi volt.

A w.c. papír dolog nem kérdéses, azt hallottam, csak majd a gyerekeimmel kell megértetni, főleg a lányommal aki képes és eggy gurigát is beletépked. icon_lol.gif


A fekália témát ne is feszegessük, számomra is hihetetlen.

Most tudtam meg hogy ugyanabba az időpontba mikor mi megyünk , a tanítványaim is mennek még a Sarti beachbe. kicsi a világ
  Ginginke | #164987 Üzenet | 2011-06-10 08:55:21 |
Itt vagyok, nem vesztem el. Csak ki nem látszok a tanulásból. Csütörtökön államvizsgázok.
  Ginginke | #164988 Üzenet | 2011-06-10 09:02:23 | Válasz a #164835. hsz-ra Előzmény #164835
Szia!
Sajnos nem tudom küldeni a szív öböl koordinátáit, de van egy jó légifelvételem. Mi is ennek a fotó segítségével jutottunk el oda. Ha megadod az e-mail címedet szívesen elküldöm.
Bogi ( ginginke@gmail.com)
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 576 577 578 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2026 Hellasz.hu