A lényeget még nem mondtam: akkor még 3 hétre el tudtunk menni nyaralni. Több pénzbe nem került, mivel vadkempingeztünk, teljesen mindegy volt, hogy meddig maradunk. Manapság már az is nagy szó, hogy 2 hétre el tud szabadulni az ember a munkájától, meg sokkal jobban a pénzről szól az egész. De így is nagyon várom, már nincs egy hónap hátra az indulásig. Nektek meg jó utat és jó Görögözést!
a hullazsák az ukránoknál sláger. Lehet hogy onnan jött a az infó és keveredett ide.
A hullazsák a magyar-szerb üzemanyag biznisz idején jött divatba.
Mindent kitaláltak csak hogy lehúzzanak valahogy.
A zsák mellé kérte a krétát is, hogy ha elütöd a delikvenst akkor körbe tudd rajzolni. Ez nem vicc, de erről már leszoktak. Haladnak Európa felé.
Más.
Wolfi2-nek teljesen igaza van, a hullazsák tulajdonképpen szemeteszsák (az a fekete fajta). Tőlünk ilyet sose kértek.
(Teherautó sofőröktől annál inkább.)
#1919332012-07-23 17:48:07 Válasz a #191922. hsz-ra
Kedves Fórumozók!
Szeretném megkérdezni, hogy gyerekülés a kocsiban hány éves korig, illetve hány cm magasságig kell Szerbiában és Macedoniában?
Köszönöm a segítségeteket! Üdv.: Éva
Félreértesz! Nem a történet, hanem az érdekelt, hogy mikor vonták ki a dollárodat a forgalomból?
OFF !!!
1962-ben vonták ki az azelőtt nyomott dollár bankjegyeket, de egészen 1861-ig visszamenőleg a kiadott dollár bankjegyeket bármikor becserélik az USA-ban mai bankjegyekre.
Érméből pedig az 1862 után kiadott bármely érme érvényes fizetőeszköz a mai napig is!
Tehát ha 1962 előtti dollár bankjegye volt, akkor azzal Európában már nem fizethet.
Valamikor a 90-es években, közepén, vagy a vége felé megváltoztatták a 10 dolláros formáját a nagyarányú hamisítások miatt.
Sok mindent megváltoztattak, most vagy 10éve folyamatban van a bankjegy modernizálás, de a Federal Reserve Bank közlése szerint minden 1963 után kibocsátott bankjegy érvényben van. Az ennél korábbiakat beváltják névértéken, kivéve az 1 és 5$-os címleteket. Ezeket valamivel alacsonyabb értéken váltják. Minden 1862 után kiadott érme is érvényes fizető eszköz. (persze elég valószínűtlen, hogy valaki 150 éves negyed dollárosokat dobáljon a telefonba )
Ezért csodálkoztam azon, hogy neked "lejárt" dollárod van.
#1920112012-07-24 11:16:48 Válasz a #191586. hsz-ra
Eszünkbe sem jutott a relatív üres autópályán, hogy az előző napi várakozás még mindig érvényes. A határ előtt, konkrétan az utolsó lehajtó után álltunk meg, és pillanatok alatt mögénk gyűlt a sor, így vissza tolatni (???) már nem volt lehetőségünk. A bosszantó az volt, hogy láttuk a határállomást, mégis órákig kellett várnunk. Sebaj tanultunk belőle Hétvégén nem utazunk.
Ja, vasárnap autópiac van a Belgrádot elkerülő szakasz végénél (2*1 sáv, már ami marad belőre ), ahol vissza csatlakozik a pályába az út.
Most az érdekelne majd, hogy vissza felé mikor jönnek
Nem olyan régen értünk haza Görögországból.
Az úttal kapcsolatban nem sok újat tudok hozzátenni az eddig elhangzottakhoz képest.
Románia felé mentünk. Megvettük a 3 eurós úthasználati díjat. Romániában az általunk használt utak minősége kiváló volt. Nagyon jól lehetett haladni,jó minőségű új utak 90%-ban. 2 városon haladtunk át komolyabban,Arad és Temesvár. Persze átmegyünk Nagyváradon és Szalontán ,de ezeken nagyon egyszerű átmenni. Aradon és Temesváron nem árt figyelni,mert a Román közlekedési morál eltér az általunk megszokottól. Fegyelmezetlenebbül és sokkal bátrabban vezetnek. A Magyar-Román-Szerb határ oda és vissza is kiváló volt. Max. 5 percet,ha vártunk a "leghosszabb sornál". Szerbiába emiatt más oldalról léptünk és az autópályára Belgrád alatt hajtottunk fel. Itt semmi említésre méltó nem történt. Max. annyi,hogy bárhol megálltunk pihenni,mindenhol megtalált minket egy-egy török kunyeráló. Akkor is ablakot akarnak takarítani,ha előtte 1perccel takarította meg a honfitársa. Nyomulósak és mindenképpen egy eurót akarnak. Ez nem sok,De annyi a bökkenő,ha mindenhol odaadnám az egy eurót,ahol megpróbálnak lehúzni,szép ki összeget elosztogatnék,ezért hazafelé már vagy kaját adtunk vagy elzavartuk őket,mert unalmas volt már a dolog. Ezen kívül semmi negatív. Aki Szerb-Macedón határon lévő Mol-nál akar tankolni már megnyugodhat,mert betonból csináltak visszafordítót és a többi helyen készül az elválasztó korlát. Mindenhol személyivel próbálkoztunk és igazából nem is nagyon foglalkoztak vele,de odafelé a Macedón megkérdezte van-e útlevelünk,mondtuk van ,kérte akkor adjuk már azt oda,de jó a személyi is csak valamiért jobb nekik az útlevelet kezelni. Semmilyen kitöltendő papírt nem kaptunk egy határon sem és a legtöbbet oda és vissza is a Macedón határokon vártunk,de nem vészes(max. 15perc volt a legtöbb).
Macedóniában tankoltam 95-ös normál benzint oda-felé Det-oilnál 1.27euró-ért ,majd a Kaszinónál 1.25-ért,majd hazafelé határ után első kút 1.33-ért és hazafelé Shell kúton 1.3-ért. Az utolsó kúton tankolt benzin minőségével nem voltam elégedett. Nem úgy ment az autó tőle,ahogy szokott.
Görögben jó a helyzet. Az üzemanyagot kivéve,az árak nagyjából változatlanok tavalyhoz képest. Hirtelen ennyi.