Spanyolország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 601
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226873 Üzenet linkje2015-02-11 18:00:03  Válasz a #226866. hozzászólásra

Szia eduso !
Most már teljes a bizonytalanság !
Ahol te voltál , ott milyen volt a part ?
Azon kívül ,hogy homokos. Lassan mélyült.
A nejem miatt.
Régen sokkal "jobb" volt !
Emlékszem ott álltam Moszkvában a Gum áruház mellett. (kb 1985)
Jön egy fazon ,hogy megvenné a cipőmet . Akkor nagy divatú Ritmo cipő volt rajtam.
És velem mi lesz ? Mutogattam el kifogástalan orosz kiejtéssel.
Mi lenne ? Felmegyünk az áruházba és vesz nekem egy cipőt.
Mire én ! Egy ló f...t Ott csak egyféle fekete cipőt lehet kapni.
A bő választék átka ma.
De azért így a jó icon_biggrin.gif icon_smile.gif icon_lol.gif

# 602
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226874 Üzenet linkje2015-02-11 18:04:26 

Kedves Mindenki !

Köszi a gyors válaszokat !



icon_cool.gif icon_biggrin.gif icon_smile.gif icon_surprised.gif

# 603
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226904 Üzenet linkje2015-02-13 14:39:02 

Szia Péter!

Én is szervezetten megyek, a Granddal, de csak Tossába. Tavaly is ott voltunk, próbáltuk a fakultatívokat, de nem jött be. Engem főleg Barcelona érdekel, ezért is megyünk vissza. Nyelvtudásunk nekünk sincs, de simán megvettem spanyolul a jegyeket a buszon. Úszni sem tudok, de ajánlom a vár mögötti kis strandot a Codolar-t (remélem még jól emlékszem) ott nem gyorsul olyan mélyen és vannak halacskák is. Búvárszemüveget vinni kell.

# 604
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226916 Üzenet linkje2015-02-13 21:37:08  Válasz a #226873. hozzászólásra Előzmény #226873

Szia Péter,
küldök néhány az enyémnél meggyőzőbb, kevésbé szubjektív választ, hogy könnyebb legyen a döntés, ha tudok fordításban segíteni, csak írj!
http://www.gyakorikerdesek.hu/.....latnivalok
http://utazas-nyaralas.info/spanyolorszag/costa-brava.html,
több oldalon is olvastam, hogy ezek a partok apró kavicsosak, és gyorsan mélyülők, a gyorsan mélyülőre a párom is emlékezett. Az apró kavicsosnak előnye, hogy nincs vele tele mindened, de pont olyan könnyen lehet rajta közlekedni. Ha gyerekkel mentek kihagyhatatlan Marineland, vizipark, csúszdákkal, élő állatokkal, szép parkkal, papagájokkal, delfin és fóka show-val.
http://www.marineland.es/cataluna/en/
http://www.spain-holiday.com/L_Escala ebben van egy videó L'escalaról
http://www.zoover.hu/spanyolor.....anyossagok
http://www.barcelona-tourist-g.....rain.html, Barcelonába Blanesből megy a vonat, kb 1óra 10 perc a menetideje, Return train ticket: €10.80 ennyi egy oda vissza útra a vonatjegy ára, (légkondis, klasszikus zene szól rajta, modern tiszta, kb az új 2-es metróhoz lehet hasonlítani)
hirtelen ezeket tudtam most összeszedni, hogy segítsek a döntésben, az évfordulósoknak gratulálok, mi májusban leszünk 25-évesek(Párizs az uticél)
üdv mindenkinek
Eduso

# 605
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226920 Üzenet linkje2015-02-14 09:37:47 

Sziasztok Kedves Dettix, eduso és rollo !
Mindhárman elárasztottatok mindenféle hasznos infókkal. Ezeket még napokig fogom tanulmányozni.
Kezd kialakulni bennem , hogy így 50 felett nekem inkább Tossa fog tecceni.
Először rollo beszámolóját olvastam. Szupi képekkel teletűzdelt . Ilyet sajna sok szempontból nem tudok bevállalni. Itt már kialakult a lehetséges város neve.
Kedves Dettix beszámolódat itt olvastam a 37 oldal körül. Végül is megtaláltam. Ahogy olvastam , rögtön a mi tavalyi nyaralásunkra gondoltam. Ugyan ez tökben. Az ürge a legmesszebbmenőkig udvarias volt a neten. Már én jöttem zavarba. Lent pedig le se szart. Nem jött velünk sehova sem. Ez így gáz! Viszont látom a kufferodból , megint odamész . Elég hamar . Május? Én is a Sol2 apartmant néztem ki . Ha odamegyek viszek füldugót. A kirándulások , az árak , a strand oké . Végül hol ettetek? Engem a szállodai vacsi érdekelne .Amit ott ajánlanak. Vagy főzök. Vagy nem tudom. De az idegenvezetés bosszant nagyon! Akár merre megyek , valami mindig van ami miatt nem tudom teljesen azt mondani , hogy ez igen !!!! Viszont talán ha most eleve erre készülök , majd meglátjuk. Végül rollo is elég jól összefoglalta a kérdést ! A sok hasznos link még . Ez az oldal másoknak is igen hasznos lesz úgy hiszem. Elvagyok ezekkel még egy ideig. Köszi skacok!!!!! Szép napot !! Éljenek a Valentinek is ! icon_biggrin.gif icon_smile.gif icon_cool.gif icon_lol.gif icon_razz.gif

# 606
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227026 Üzenet linkje2015-02-19 17:20:03 

ha valaki kíváncsi rá esetleg, akkor a januári, tenerifei utunk beszámolója olvasható ITT, katt
# 607
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227099 Üzenet linkje2015-02-22 12:07:32  Válasz a #226904. hozzászólásra Előzmény #226904

Kedves Dettix !
A legutolsó variáció szerint úgy állunk , hogy mi is Tossába tartunk. Majd aug. végén a Granddal. Egyenlőre ez a legjobb ajánlat!
Azon görcsölök , hogy akkor már mi a fenének a konyhás apartman , ami 18000 Ft-al drágább mint a sima? Vagy pedig megéri ,mert jót nem fogunk enni , csak ha főzünk.
Annyira mi nem vagyunk ínyencek. Tengeri herkentyűket nem eszünk.Ezt még ki kell találni.
Aztán mivel csak áprilisban tudok foglalni és fizetni , szerintem az fogja majd eldönteni , milyen marad. Az biztos , hogy elmegyünk a fóka és papagájos buliba . Szerintem inkább az Andorrai kirándulás érdekel , mint Barcelóna. Abból indulok ki , hogy hasonlóan Görögországhoz , ide is visszatérünk jó pár évig. Természetesen ha esetleg nincs strand idő , azonnal irány a város.
Soká van még augusztus !
üdv.

Péter

# 608
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ekka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227109 Üzenet linkje2015-02-22 15:00:12 

Sziasztok!

Magyar idegenvezetőt keresünk augusztusi nyaralásunk idejére, Costa del Sol környékén.
Egyénileg utazunk, de szeretnénk magyar nyelvű fakultatív programokon részt venni.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Ekka

# 609
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227110 Üzenet linkje2015-02-22 15:42:02  Válasz a #227099. hozzászólásra Előzmény #227099

Szia Péter,

ugyan nem nekem szólt elsősorban amit írtál, csak megint belekotyogok, tanácsként mondom, hogy az utazás kiállítás idején (Grandosok tutira kinn lesznek) mindig vannak előfoglalási akciók, esetleg lehet érdemes lenne megnézni. Hátha az a 10-15% kedvezmény is segít a foglalásban... Ezért ki sem kell menni az utazás kiállításra, elég felhívni az irodát. Ha jól emlékszem Andorra arról szólt fakultatívban, hogy adómentesen vásárolhatsz ott műszaki cikkeket, főleg azok mentek akik ezt akarták kihasználni. (A garancia, jótállás miatt mi nem vállaltuk be) Én előbb mennék Barcelonába, mint oda. Na persze igényeink is eltérőek.
Spanyolországi szállodákban nem csupán tengeri herkentyűket adnak, mindenféle európai nemzeti konyha kajáját szervírozzák. Van bőven egy 3csillagos szállodában választék. A szálloda egyetlen hátránya, hogy az időbeosztásodat kissé befolyásolja.
üdv
Eduso

# 610
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227121 Üzenet linkje2015-02-22 18:48:10  Válasz a #227110. hozzászólásra Előzmény #227110

Üdv eduso !
Köszi , hogy írtál!
Azért vagyunk itt , hogy mindenki elmondja a véleményét.
Köszi a jó tanácsokat! Más is mondta , hogy hülye vagyok , ha kihagyom Barcelónát , nem csak te. DD Ilyeneket semmi értelme itt kijelenteni. Más dolgom sincs , csak tervezgetni.
Itt biztos , hogy nem fogok befizetni kajára. Ott lent majd . Pontosan amit írtál , az időbeosztás miatt . Valószínű csak vacsorát fogok kérni.Szoktunk egy-egy zacsis levest főzni meg egyszerű dolgokat . Abból a pénzből majdnem kijön a vacsoránk , amit a konyháért kéne fizetni. Még alszom rá párat azért. Az lenne az igazi , ha két hétre tudnék menni. Akkor biztosan minden beleférne a programba.
Figyelem a kedvezményeket mindenképpen. Naná !
Amit csak lehet kihozok belőle abban biztos lehetsz.
üdv.
Péter

# 611
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227123 Üzenet linkje2015-02-22 19:00:47  Válasz a #227121. hozzászólásra Előzmény #227121

Szia Péter,

persze, itt senki sem hülye:-) csak van az embernek egy olyan természetes igénye, hogy ha elmegy 2400 km-re , ott amit lehet nézzen meg, mert nem tudni valaha eljut-e oda. De ez az én és a családom hitvallása:-) Mi, ha nem lett volna kisgyereknek ingyenes akkor a szálloda biztos, hogy apartmanba mentünk volna, meg a mai eszemmel is. Az élelmiszerek nem drágák, ha inkább a hazai ízeket kedvelitek és önellátóak lesztek még olcsóbban ki tudtok jönni. A buszos utat 28 órást nem sírom azért vissza, pedig rövidek a lábaim....
Jó tervezést, készülődést!
üdv
Eduso

# 612
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227124 Üzenet linkje2015-02-22 19:07:48 

Ha picit is érdekel a hely ahová utazol és nem csak egy tengerpartot látsz benne, akkor Barcelonát ne hagyd ki semmiképp. Gaudí művei (épületek-templom-park-kórház), az olimpia emlékei, az emberek, a város és a "benne lévő" dombok és hegyek (montjuic, tibidabo) na és a tenger szimbiózisa egészen varázslatos.
# 613
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227135 Üzenet linkje2015-02-23 13:02:29 

Kedves Péter!

Mi konyhásban voltunk és most is olyanba megyünk. Nekünk számít az erkély, és az csak a konyháshoz van. Nagyon jó esténként kiülni és iszogatni a Sangriát. icon_lol.gif Reggelire ott az isteni finom bagett.
Mi ritkán ettünk étterembe, a párom nagyon válogatós, ezért legtöbbször a Diá-ban vettünk valami félkész vagy készételt, amit csak meg kellett melegíteni, és nagyon jó volt az is. Amit étteremre költöttünk volna, azt inkább fakultatívra használtuk fel.

Barcelonát én sem hagynám ki, de fakultatívval vigyázni kell, ha összejön a szükséges létszám csak akkor érdemes úgy menni.

# 614
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227136 Üzenet linkje2015-02-23 13:08:16 

Milyen sok évfordulós! icon_biggrin.gif
Mindenkinek gratulálok és még nagyon sok közös nyaralást a párotokkal.

Abban tudna valaki segíteni, hogy Tossából busszal vagy vonattal érdemesebb-e bemenni, ha a szállás a Ramblán lesz, a piac környékén?

# 615
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227138 Üzenet linkje2015-02-23 14:38:33  Válasz a #227136. hozzászólásra Előzmény #227136

ugye vonat csak blanesből van bcn felé. ha ezt megoldod, akkor teljesen okés a vonat, a placa catalunyán tudsz leszállni róla, onnan vagy egy megálló metró, vagy pár perc sétán lefelé a ramblán.

ha a szállás a mercado oldalán van, bent, a kis utcákban, ott este vigyázni, az a helyi nyócker.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 40 41 42 43 44 45   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu