Spanyolország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 616
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227160 Üzenet linkje2015-02-24 08:14:32  Válasz a #227135. hozzászólásra

Kedves Dettix , rollo,és eduso !
Azt hiszem a fontos kérdéseket tisztáztuk is.Már csak azt kell majd eldöntenem ( ez most már kint lesz)Hogy Barcelonát milyen formában nézem meg. Több variáció is van. Stadionos , múzeumos , szabadidős stb.Valahogy , de fix , hogy megnézem.
Dettixnek pedig külön köszönet . Nekem elsiklott a figyelmem ezen az infón.
A konyha nélküli szobának nincs erkélye. Ráadásul a szomszéd ház tűzfalára néz.
Dehogy megyek én oda !Annyira akartam hinni az igazamban , hogy nm vettem észre a leselkedő veszélyt . Még jó ,,hogy ez nem lent derült ki nekem.
Én se vagyok egy ínyenc . Viszont percek alatt tuti kaját készítek.
Mellette , ,midig szoktunk vinni zacsis levest ebédre. Ez így nem marad el.
A busz utal nincs bajom , legfeljebb akkor ,ha olyan busz jön , mint most amikor mentünk a Velencei Karneválra. 66 fős tömött busz. Az ülést nem lehetett mozgatni kifelé . Hátra se nagyon ,,mert nagyon kicsi volt a hely. Horror volt az út ! Pedig csak 700 körül mentünk.
Asszem minden fontos dolgot megbeszéltünk. Köszi nektek a segítséget.
üdv.
Azért itt leszek a környéken .
üdv.
Péter

# 617
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227195 Üzenet linkje2015-02-25 08:34:29  Válasz a #227138. hozzászólásra Előzmény #227138

A vonatot tudom, hogy Blanesből indul, és Tossából megy oda járat.
A szállással kapcsolatban most eléggé megijedtem. icon_sad.gif
A líceum melletti kisutcában van. A neten jókat mondtak róla, és nem is volt drága, azért foglaltam ott. Azért remélem majd a legjobbakat. Legfeljebb este 8 után nem megyünk az utcára icon_razz.gif

# 618
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227201 Üzenet linkje2015-02-25 09:34:44 

Kedves mindenki !
Most , úgy 5 perce lefoglalóztam a szállást a Grand Toursnál.
Kénytelen voltam igyekezni , mert nagyon kezdtek fogyni a helyek .
Szóval:
Aug 22-29 Sol2 ap. 301 szoba , főutcára néző erkéllyel .
Konyha van .

Hát ennyi .

üdv.

Péter

# 619
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zentai17
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227204 Üzenet linkje2015-02-25 09:48:19 

Kedves Péter! Gratulálok!
Mi júni 19-től megyünk, utána élménybeszámolok a friss hírekkel icon_biggrin.gif

üdv

Tünde

# 620
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227206 Üzenet linkje2015-02-25 09:59:00  Válasz a #227195. hozzászólásra Előzmény #227195

az bizti, h kifogsz, nyári este a lüktető ramblán kihagyhatatlan. icon_smile.gif
mikor a városban szálltam meg én is arrafelé foglaltam (azóta már inkább a város szélén teszem, mert jóval olcsóbb és tök gyorsan és egyszerűen be lehet jutni a kp-ba), semmi bajunk nem volt. este láttuk azért, h vannak keményebb arcok, de ennyiben ki is merült. szokasos óvintézkedéseket betartani (ékszer, komolyabb érték, sok pénz no), és ennyi.
szóval nem megijeszteni akartalak csak figyelmeztetni. icon_smile.gif

# 621
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227212 Üzenet linkje2015-02-25 14:43:37  Válasz a #227204. hozzászólásra Előzmény #227204

Szia kedves Tünde !
Az nagyon jó lesz ! Előre is köszönöm!
A Grandos oldalon közben nyomom a kérdéseket Józsi felé .
Most pl a vacsorával kapcsolatban. Mi csak azt szeretnénk.
Ha elmegyünk ide-oda kirándulni , vissza se érünk vacsoraidőre.Ezekre a napokra eleve nem kérnék.Aztán majd a helyi dolgok apróságok fognak érdekelni.
Soká van még az én időm.
Te nem soká pakolsz már.
icon_lol.gif

# 622
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227249 Üzenet linkje2015-02-26 12:50:15  Válasz a #227206. hozzászólásra Előzmény #227206

Köszi rollo.

Értékeket nem viszünk, csak fényképezőt, pénz meg jó helyen van, ahol van. Májusban megyünk, akkor még nincs meleg, és amit csak lehet, gyalog járunk be. Persze veszünk T-10 es tömböt, de imádok bolyongani az utcákon. Megpróbálom előre lefoglalni a jegyet a Sagrada familiába és a Güell parkba, ennek tudatában tervezzük a többi látnivalót.

# 623
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zentai17
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227256 Üzenet linkje2015-02-26 15:02:15 

Szia Péter! Olvasom ám a fórumon a kérdéseid. Jókat válaszol Józsi icon_smile.gif
Az én időm is olyan távolinak tűnik, de nézem a webkamerát , és irigykedek amikor feltűnik valaki a parton. http://www.infotossa.com/cat/camweb/ pár percenként adja a képet ahogy fordul a kamera.

# 624
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227261 Üzenet linkje2015-02-26 17:47:05  Válasz a #227256. hozzászólásra Előzmény #227256

Kedves Tünde !
Próbáltam fontos kérdéseket feltenni.
Józsi valóban kielégítően válaszol mindig. Jól elmesélt két kirándulást is.
Nézem amit küldtél . Csak , hogy én is jobban bosszantsam magam!
Aztán lemegyünk és huss . Pillanatok alatt leszalad .
Olvastam ott nem túl rugalmasak a takarításnál. Csak du 3 körül jutunk be a szobába.
Addig lepetézek!
Szembe van egy étterem. Állítólag Magyar étlappal.Ott 2 órát elücsörgök . Mondjuk másik kettőt sétálok. Marad még kettő . ???? Nem tudom kibírja e majd a kaja a fagyasztóban addig ?
Ezeket a válaszokat majd tőled várom. Hogy telik a várakozás ?Mármint ott.
Itt lassan icon_sad.gif

üdv.

Péter

# 625
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227283 Üzenet linkje2015-02-27 08:23:44  Válasz a #227261. hozzászólásra Előzmény #227261

Kedves Péter!

Szép az, ahogy a Józsi leírja a kirándulásokat, de nem biztos hogy ezt kapod. Mi is voltunk a Montserrat-Barcelona és a Barcelona+Nou Comp programon.
Mivel nem jött össze a megfelelő létszám, ezért Józsi nem jött velünk, hanem hozzárakott egy másik csoporthoz, aki mint írtam is összeszedte az összes településről az embereket. Először volt "városnézés". Leszálltunk a Montjuicon, ahonnan szép a kilátás, aztán a Catalán téren volt kis időnk és ennyi. Busszal láttuk a kikötőt, a Kolombusz szobrot, a Casa Battlót a Casa Milát és ha ügyes voltál még a Sagrada Familiát is láthattad ha sikerült benézni egy kisutcába.
A Barcelona - stadionos program jó volt, de ott viszont egy angol idegenvezetőt kaptunk ki.
Mi ezért megyünk vissza most, mert tetszett a város viszont 2 ffakultatív program alatt szinte semmit sem láttunk belőle.
Az odaérkezésnél mi is 8-ra odaértünk és 3 felé lehetett átvenni a kulcsot. A szemben lévő étterem korán reggel még nincs nyitva, beülni nem tudsz. Mi felsétáltunk a várba, sétáltunk a parton meg a településen.
De tényleg nagyon hosszú az idő a kulcs átvételéig icon_cry.gif

# 626
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zentai17
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227289 Üzenet linkje2015-02-27 10:27:36 

Kedves Péter! Úgy hogy a busz nem áll meg a határokon és nincs az idegtépő várakozás, este egy két kupica, aztán alszunk reggelig. Aztán ha jó időbe érünk, akkor városnézés meg beülünk enni. Amúgy is jó lesz kinyújtóztatni magunkat a sok ülés után icon_smile.gif Ha meg fantasztikusan meleg lesz akkor meg irány a part. icon_smile.gif én nem félek attól, hogy idegbajt kapok amiért csak 3kor lehet a szállást elfoglalni. Fő hogy már ott legyek icon_smile.gif

Kedves Dettix!
Tanulva a tavalyi írásodból én is csak akkor fizetek be fakultativra, ha nem raknak össze másokkal. bár a lányom tud spanyolul, így nem félek ha egyedül kell nekivágni is a dolognak icon_smile.gif Ti mikor mentek?


Tünde

# 627
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227290 Üzenet linkje2015-02-27 10:33:37  Válasz a #227289. hozzászólásra Előzmény #227289

Szia Tünde!

Sajnos előre nem lehet tudni, hogy összejön-e a létszám. Az angol nyelvűt például aznap már a buszmegállóban tudtuk meg. Megkérdezte a Józsi, hogy nem gond, hogy nincs magyar idegenvezetés? Ott álltunk 8-an, szinte senki sem tudott angolul. Lemondani már nem lehetett. icon_redface.gif

# 628
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227291 Üzenet linkje2015-02-27 10:45:48 

Az első turnussal megyünk, a Monaco és Monte Carló-i látogatás miatt. És persze a házassági évfordulónk miatt.
# 629
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zentai17
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227296 Üzenet linkje2015-02-27 13:40:14  Válasz a #227291. hozzászólásra Előzmény #227291

Gratulálok! Akkor Te leszel az első, majd téged faggatunk icon_smile.gif
# 630
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227299 Üzenet linkje2015-02-27 16:46:16  Válasz a #227283. hozzászólásra Előzmény #227283

Kedves Dettix !
Értem amit mondasz . Bosszús is vagyok . De sajnos nem tudok mást csinálni , csak bízni abban , hogy nem teljesen úgy lesz mint nálad volt. Velünk ugyan így volt tavaly Lefkadán . Végül is a főszezon végén megyünk. Az biztos , hogy az egész busz nem fog kirándulni. Talán sokan. akkor kevesebb helyen állunk meg. Nem beszélünk sehogy se . Sört tudok kérni bár milyen nyelven . Ennyi ! "Toszában" vagyok vele , hogy nem lehet végignézni Barcelónát. Most csak egy kicsit látok . Ahogy az első utunk után még 13x voltunk Görögországban , ez itt is előfordulhat.
Feltehetőleg megnézzük a helyi választékot a Dia -ban. Aztán a strandok következnek és a vár. Szerintem mindenki ezt az útvonalat fogja követni. A végén roskadunk le akkor szemben és kivárjuk a tutit. Aztán gyors minden , és ugyan ez indul .
Figyelj!
Te vagy a legfontosabb ember ! Ezt érezd át ! Te mész legelőször. Számítunk a beszámolódra majd.
üdv.
Péter icon_biggrin.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 41 42 43 44 45   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu