Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 8521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
DK1974
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248626 Üzenet linkje2018-07-29 16:30:53 

Szerintem, akkor maradj a négy fal között otthon.
# 8522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Celeron1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248627 Üzenet linkje2018-07-29 20:27:26 

Nem kell bántani senkit !
Nem Lefakadával van a baj, de lehetne sorolni. Csak változnak az idők.
Egyre többen engedhetik meg maguknak a nyaralást és itt a fórumokon meg be is számolunk róla hogy hol van a jó helyek. Nics ezzel semmi gond.
Valahol már irtam itt hogy 2000-ben Sartiba beérve néhány motoros magyar ifjú integetett mert meglátta a magyar rendszámot. Akkor még ne volt egy db napernyő se a parton !
Ennyit változott a "világ"
Nincs más teendő. Muszály megnézni hogy most már mikor és hová szervezzük az utunkat.
2 éve Krétán szeptemberben alig sikerül kocsihoz jutni ! Én meg azt hittem naivan hogy válogathatunk ...
Szóval minden megváltozott és alaposabb szervezés igényel a dolog. Persze mindig minden attól függ hogy ki mit akar egyáltalán.
Még egy utólsó példa. Néhány éve az "új gazdag" szomszédom bőszen újságolta hogy Krétán voltak és hogy milyen szuper volt. Azt se tudta megmondani hogy helyileg hol voltak................

# 8523
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248630 Üzenet linkje2018-07-31 08:21:19  Válasz a #248626. hozzászólásra Előzmény #248626

Ezt nekem írtad? Mert ha igen, csak minősíthetetlenül tudnék válaszolni! Gondolom te rutinosabb utazó vagy mint én, és azt a nyomorult 1 heted amit buszos utazás keretében töltöttél Nidriben már felhatalmaz arra, hogy Lefkada mindentudó legyél! Párszor már keresztül-kasul bejártam a szigetet, de még így sem mondom azt, hogy ismerem!
Az, hogy Porto Kat-in tele minden napernyővel, totál kiverte a biztosítékot! Katshimán már alig van hely a napernyő rengeteg mellett! Ez már nem az a Lefkada, amibe beleszerettem!
Most értettem meg igazán Kónyut, hogy miért május végén jön ide. Egyébként köszönöm a Bardis-tippet, Isteni a polip...soha ilyen jót nem ettünk még!

# 8524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248632 Üzenet linkje2018-07-31 10:13:32 

azért Lefkadán még mindig találni olyan partokat, ahol alig van valaki, mi például csak ilyenekre járunk, mert utáljuk a tömegnyomort. Porto Katsiki messze is van és tömeg is van, egyszer-egyszer jó meglátogatni, de ennyi. Kathisma és társai ugyanez, most már Milosra is telepítenek napernyőket meg hordják oda az embereket. Agiofili is el lett cseszve, de nyilván a helyieknek ez jó üzlet. Ez sajnos mindenhol így van. Mi Krk-öt is szeretjük például, de július-augusztusban az is pokol. Ezzel nem lehet mit kezdeni, tovább kell állni vagy előszezonban menni.
# 8525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248634 Üzenet linkje2018-07-31 15:14:51 

Sziasztok! SOS segítség kellene. Tegnap érkeztünk Lefkadára. Kiderült, hogy a fényképező töltője otthon maradt. ( pentax K 50) Van esetleg ötletetek, hogy Nidriben, vagy Lefkasban hol lehetne venni hozzá? Bármilyen megoldás érdekel. Nincs esetleg valaki itt lenn aki tudna kölcsönadni? icon_smile.gif
# 8526
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248641 Üzenet linkje2018-07-31 21:25:54 

Lefkasban a fő sétálóutcán van ilyen mindenes bolt, amiben így benézve tényleg minden (használt) műszaki cikk volt, mosógép fűtőszál, csomó random kábel, mikró meg minden. Ha ott nincs is, tuti van ötletük.
# 8527
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Decibeles
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248649 Üzenet linkje2018-08-02 13:08:21 

Szia Mezzos! Irtam PM-et Lefkadával kapcsolatban!
# 8528
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.

Ma Szülinapos!
#248816 Üzenet linkje2018-09-06 11:33:42 

Sziasztok!
Egy hét múlva indulunk busszal Lefkadára, Nikiana az úti cél. Tudnátok írni erről a helyről? Tengerpart, tavernák, boltok. Pegasus szálláson esetleg volt valaki? Piac esetleg, super market, pékség? Minden érdekelne! Közeli települések, tengerpartok megközelíthetősége? Kirándulási lehetőség innen? Köszi előre is! icon_smile.gif

# 8529
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248817 Üzenet linkje2018-09-06 16:06:33 

Nikiana egy nagyon kicsi, csendes település. Néhány bolt és taverna. Ennyi! A tengerpartja apró kavicsos. Lassan mélyül. A víz viszont gyönyörű tiszta. Lehet, hogy a tiétek lesz az egész tengerpart. Viszont van a parton egy kávézó. Itt ittam életem legjobb frappéját, mindössze 1,5 euróba került. Ami a település nagy előnye, hogy közel van a főváros Lefkada. Nidri is könnyen elérhető helyi busszal. A buszjárat viszont jó. Júniusban voltunk az Aeolussal. Nidriben volt a szállásunk, viszont hazafelé elhoztak Nikianába minket. Itt kellett bevárnunk a hazainduló buszt, így aztán volt néhány óránk szétnézni a településen. Nem volt magyar nyelvű idegenvezetés, ezért aztán megkerestük a Grand Tours idegenvezetőjét. Nála fizettünk be fakultativra. Ha lenne még kérdésed, írjál nyugodtan.
# 8530
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248818 Üzenet linkje2018-09-06 20:19:29 

Elnézést kérek, az előzőben tévesen iram, nem a Grand Toursos, hanem az Apollónos idegenvezetővel voltunk fakultatívon.
# 8531
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.

Ma Szülinapos!
#248823 Üzenet linkje2018-09-10 08:28:41 

Köszi Gudli! A fakultatívokat hol fizettétek be? Nidriben?
# 8532
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248824 Üzenet linkje2018-09-10 16:21:47 

Borsalino Travel irodájában székel az Apollon Travel idegenvezetője. Az iroda a sétáló utca közepe táján található, a tenger felöli oldalon. A fakultatívok nagyon jó árban voltak náluk, 2O-25 euró fejenként.
# 8533
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Decibeles
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248847 Üzenet linkje2018-09-18 15:08:13 

Mi is sikeresen visszaértünk Lekada-ról (Ponti-Vasiliki ).
Sok jó információ Lefkada, /pcdesing75 beszámolók cikkében, ami érdemleges/le lett irva.
A mi szemszögünkből nézve is hasonló meglátásokat élményeket tapasztaltunk meg.
Nem véletlen hogy "nem annyira népszerű" célállomás, mivel a megközelítése nem éppen mindennapi. Közel 30 éve vezetek, de kijelenthetem ezek az utak kihívást jelentenek sofőrnek és autónak egyaránt. Magas, meredek szerpentinek sora itt-ott rossz utakkal,valamint szűk keskeny részek néhány faluban. Szóval figyelni kell, sok helyen korlátok sincsenek.Ezer méteres hegyek amelyekre nem 3-5 km-en keresztül kell fel kapaszkodni,hanem szinte egyből.

Nem tudtuk de a netes képek is sejtetik Ponti 'Szörf paradicsom', szinte mindig fúj a szél.
Szerencsére reggel alig,később is elviselhető mértékkel, ami jó inkább keresztben Vasiliki felé.Az öböl kellemes, alig hullámzó Balatonra emlékeztető lassan mélyülő homokos strandja van.Na persze néha betévedt egy egy kezdő szörfös is.
Nagyon sok kölcsönző van, sztem még Ausztrálok is voltak itt.
Ponti- Vassiliki távolság 1km..és Vassilikiben jobb a kaja szerintünk..
Összességében jó messze van, de mi is jól éreztük magunkat.
Görög zenét sztem nem is hallottunk... csak a hajón, a Nydri 1-en
icon_lol.gif
ui.. a legfontosabbat úgymond nem írtam, szept. 24.én évek óta a hőmérséklet kiegyenlítődéssel eláll a szél.. ezzel nagyjából meg is áll az élet...

# 8534
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249076 Üzenet linkje2019-02-01 08:53:31 

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget a tapasztalt utazóktól icon_smile.gif

Idén úgy alakul, hogy június végén megyünk Kefalóniára. Már eltöltöttünk ott egy hetet, és elég sok helyre eljutottun hála a fórumtársak (kiemelném Kónyut) segítségének, és a sok hasznos írásnak. Biztos vagyok benne, hogy lenne még egy hét, de bevallom nagyon csábít a gondolat, hogy átmenjünk Lefkadára komppal. Azt már tudom, hogy írta valaki, Pefanis nem problémázott Zakyntos esetén, nem tudom valaki volt-e így Lefkadán - mégiscsak szárazföld...

A másik kérdésem, hogy megéri-e egy napra átmenni? Igazából úgy látom egy hét alatt- több hét alatt sem lehet bejárni, ízelítőnek gondoltam, hogy belekóstoljunk. Szomorúan olvasom, hogy egyre inkább "elturistásodik"....

Köszönöm a segítséget előre is!

# 8535
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249077 Üzenet linkje2019-02-01 10:06:55 

1 napra biztosan nem érdemes átmenni. A komp sem pont úgy jár, hogy klappoljon. De itt már elhalt a társalgás, gyere át a facere a Lefkada fórum nevű profilra.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 568 569 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu