Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7531
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248918 Üzenet linkje2018-11-25 23:09:29  Idézet innen: #248910

xoyox írta:

raadasul a repteren görögben 2 dl ouzomat elvettek üvöltöztem jöttek a rendörök egyik tudott nemetül es elmondtam, hogy minden eu allampolgar eddig 25 000 eurot adott nekik ajandekba hogy tudjanak enni es wc papiet venni es itt cirkuszolnak 2 deci ouzon ???


És mennyivel elegánsabb lenne, ha tisztában lennél az európai repülési szabályokkal (németül meg magyarul is el tudnád olvasni).
A többit meg inkább nem is kommentálom, szép oklevél rólad. icon_rolleyes.gif

# 7532
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248919 Üzenet linkje2018-11-26 10:03:52 

nincs is szüksegem ra.
ök belölünk elnek, 2 dl ouzo meg nem robbantott repülöt, en sem kommentalom a csalast -lopast, amit a mai napig müvelnek.
naponta olvasom a Görög ujsagokat, belteri hireket, ado , egyeb jogi rendeleteket, nem nekik kellene kemenykedni azzal, aki odaviszi a megelhetesükhöz nelkülözhetetlen penzt !!
atutalva, vagy keszpenzkent . . . .

# 7533
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248920 Üzenet linkje2018-11-26 14:15:56 

Ez igazi gyökérség. A reptéri szabályok ismertek, miért kell ezért parasztul viselkedni? Átmész a biztonsági ellenőrzésen, és utána veszel egy üveg Ouzót, ha ez a szíved vágya, bár itthon is megveheted a Tescoban, felesleges ezzel marháskodni.
# 7534
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248921 Üzenet linkje2018-11-26 16:39:41 

pont ez az
ezt a fajtat sehol nem kapni, ez a legjobb izü, vegigneztem a Tescot, az Eurosparokat , ouzot senki nem forgalmaz ezert legalabb ezt a 2 dl-t akartam volna hozni...beragtam igazsagtalannak tarom a mai napig - pont az az orszag kekeckedik velünk, aki tölünk iszonyatos anyagi segitseget kapott, de ennek ellenere meg mindig folytatjak a csalast --lopast . adok nem fizeteset.
Ha mar lemesz Görögbe ezeket is vedd figyelembe, tudd kikhez mesz,, mire szamithatsz
amikor regesregen megvettem a telket a kis köhazzal es kiderült nincsenek telekkönyvi bejegyzesek es az öregasszony visszaköltözött a felig restauralt hazamba akkor nyilt ki elöször a szemem micsoda gecisegeket enged meg ez az orszag
ha van kedved olvasd rendszeresen : https://www.rodiaki.gr
vagy a nemet Blogot: http://www.griechenland-blog.gr/

itt aztan megirjak kemenyen a z orszagban mi törtenik--senki nem kell, hogy magyarazkodjon.
ez van

nem kell allandoan elajulni a Görögöktöl, szep orszag-- Geologiai csoda, de........

# 7535
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248922 Üzenet linkje2018-11-27 22:37:01  Válasz a #248921. hozzászólásra Előzmény #248921

Mert ugye csak azért segítenek "nagyok" mindenkinek a pácban, mert jólelkűek... icon_lol.gif
# 7536
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248924 Üzenet linkje2018-11-28 15:07:16 

egyreszt azert
masreszt, mert szerettek volna azt a cirkuszt elkerülni amit a Britek csinalnak !

Vaorufakis egy nagykepessegü prima politikai visiokkal ( az EU szethullasat ) levö ember, sajnos a baloldalt tamogatja, ( ezert is el Nemetorszagban ) megjosolta de a Görögök egymast is utaljak a politikaban --sajnos
Nevetsges amit a baloldal ott csinal naponta !!!!!erthetetlen ---

# 7537
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Havi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249019 Üzenet linkje2019-01-17 10:10:19 

Sziasztok..szeretném tanácsotokat kérni..elöször utazom Görögországba azon belül is Kréta..Falassarna..kérnék egy két tippet az utazással kapcsolatban..autoval szeretnénk menni 4fös család..érdekelne autopályadij..kompdijak..miket érdemes megnézni nyuga-krétán??és bármi ami szerintetek fontos..köszönöm
# 7538
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Celeron1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249020 Üzenet linkje2019-01-17 10:57:35 

Szia ! Én 2 x voltam ott, de repülővel és kocsit béreltünk. Az útvonal minden esetben: Szerbia-Macedónián keresztül. Pontos összeget igy nem tudok mondani Pireúszig és vissza, de majd a többiek megirják, de meg is találod a neten.
Ami Falassarnát illeti, remek választás. Hosszú, gyönyörü part, bár most már egyre zajosabb, de még mindig nem volt zavaró a tömeg. Álltalában sok az átutazó strandoló.
Kirándulni mindenképp érdemes: Balos, Chania, Elafonissi, bár mi legutóbb elmentünk Chora Sfakion-Frangokastello-Spili -Rethimno és vissza Chania-Falassarna útvonalon. Nem irom részletesen hogy itt mik vannak. Megtaláljátok. Ebbe a körbe még belefér a Lake Kournas tó is és persze még majd javasolnak itt mást is ami engem esetleg nem érdekelt.
Balosra nyugodtan menjetek kocsival, kicsit rázós az út de megéri. Viszont javaslom hogy korán menjetek mert később már óriási a tömeg. Mi délben már jöttünk visszafelé.
Elafonisire ua érvényes, bár ott ha bementek a végéig, akkor maradhattok estig is mert csodaszép. Nagyjából ennyi úgy elsőre

# 7539
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Celeron1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249021 Üzenet linkje2019-01-17 10:59:26 

Úgy értettem az elején hogy egyébként ha kocsival megyünk Görögországba, akkor mindig Szerbia-Makedónián keresztül
# 7540
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Havi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249022 Üzenet linkje2019-01-17 11:45:34 

Köszönöm Celeron1!!ha valaki tud segitsen még komp és páyadijakban..köszi elöre is..
# 7541
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bvz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249023 Üzenet linkje2019-01-17 16:19:41 

248912-es hozzászólást olvasd el.
# 7542
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249025 Üzenet linkje2019-01-17 21:29:46  Kréta Előzmény #249022

Itt írja a görög pályadíjakat.

Görögország pályadíjak

A Macedón pályadíj 1,5+1,5+1,5 euro volt tavaly, nagyságrendileg nem nagyon fog eltérni idén sem.
A szerbeknél tavaly 1520 RSD-t fizettem bácsalmási kilépővel. Idén emelkedni fog, elméletileg lesz új kapu is. De nagyjából ebből tudsz számolni már.

# 7543
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Momóka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249026 Üzenet linkje2019-01-18 09:37:43 

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy tudnátok e Krétán olyan szép és homokos (parton és tengerben is) tengerpartot ajánlani, ami központi bázis lehet, akár több napig is: vannak pékek, éttermek, bazárok. Ezen kívül nem árt, ha közel van Balos-hoz vagy Elafonissi-hez icon_smile.gif
Szüleimmel és gyerekekkel mennénk, és Szüleim nem ragaszkodnak több part meglátogatásához... nyilván 1-2 szép helyre elvinnénk őket, de nem szeretnénk túl sokat autózni. Néztem Falassarna-t is, de az inkább "csak" meglátogatandó part.
Köszi mindenkinek!

# 7544
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249028 Üzenet linkje2019-01-18 15:40:16  Válasz a #249026. hozzászólásra Előzmény #249026

Paleochora.
Bár arra nem emlékszem, hogy a part kívül-belül homokos-e, mert ez nekem sosem érdekes. Meg a "bazárokat" sem igazán néztem, de pékség és szupermarket van, az tuti.
Böngészd át EZT az oldalt, roppant hasznos, amikor valaki nem tudja eldönteni, hová menjen (illetve később, amikor még nem látott gyöngyszemeket keresgél).

# 7545
Kijelentkezve--
-törölt nick 23440
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249030 Üzenet linkje2019-01-18 18:16:46  Válasz a #249028. hozzászólásra Előzmény #249028

Igen, Paleochora kiváló döntés. Hosszú homokos (kívül-belül) partján soha nem volt tömegnyomor. Korábban négyszer is ott pihentünk, de csak tavasszal vagy ősszel. Fantasztikus kirándulási lehetőségek vannak, akár gyalog is. Taverna, kávézó van bőven. Én viszont a bazárokra nem emlékszem nagyon, nem nagyon szoktunk vásárolni. Ami nagyon tetszik, hogy nagyon jó hajózási lehetőségek vannak a dél-nyugati részen (Paleochora - Sougia - Agia Roumeli - Loutro - Chora Sfakion – Gavdos) ezzel a társasággal: www.anendyk.gr/pages/en/timetable.php?lang=EN
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 502 503 504 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu