Spanyolország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 661
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229991 Üzenet linkje2015-06-09 09:35:05  Válasz a #229990. hozzászólásra

Barcelona - második nap:

Másnap reggel szép időre ébredtünk, 9-re volt jegyünk a Sagrada Familiába, s mivel ezt is gyalog akartuk megtenni, fél nyolc után elindultunk. Kb 1 óra séta után értünk oda, ahol már várakozott a tömeg. Sorba álltunk, majd negyed óra múlva áttereltek minket egy másik bejárathoz. Ott sikerült rögtön harmadiknak lenni a sorban. Megnézték mindenkinek a jegyét, a táskáját, majd pont 9-kor beengedtek minket. Addig olyan tömeg gyűlt össze, hogy csak lestem. És ezek mind az online jegyesek voltak.









ANativity toronyba szólt a jegyünk, de oda nem engedtek fel senkit, ezért a másik torony maradt, ahol viszont rengeteg ember volt. Táskákat nem lehet felvinni, van egy csomagmegőrző, oda kell berakni, ha lejöttél, akkor visszaveszed. 1 euróval működik. Lifttel mentünk fel, onnan egy kicsit lehet még felfelé menni, de minimálisat. Lefelé jöhetsz ugyanúgy lifttel is, de mi a csigalépcsőt választottuk. Útközben még volt pár szép kilátás.




Ahol mi kijöttünk, ott volt a helybeni jegyvásárlás. Hát biztos nem álltam volna sorba, volt vagy 1 km hosszú és nagyon lassan haladt. A tanulság ebből, hogy érdemes előre megvenni a jegyet. Egyébként az online belépő + torony 19,50 euro/fő.
Mire kijöttünk, beborult az ég és a Güell Parkhoz érve csöpögött az eső. A belépő 8 euro/fő /30 perc.
Ezt kihagytuk, viszont kívülről bejártuk.







Az alábbi látnivalókért viszont nem kell fizetni:










Innet ha nehezen is, de átgyalogoltunk a Tibidabóra, pontosabban a Funicularhoz (sikló).

# 662
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229993 Üzenet linkje2015-06-09 09:41:45  Válasz a #229991. hozzászólásra Előzmény #229991

Folytatás - második nap

Útközben ilyen gyönyörű virágokat láttunk.


A sikló retúrjegy ára 7,70 euro/fő. A templom látogatása ingyenes, de a liftért fizetni kell, 2,5 euro/fő.
Egy darabig lehet lifttel menni, tovább kis lépcsőkön lehet feljutni egészen a szobor lábáig.









Az idő már rendesen elromlott. Esett az eső, csak néha volt egy kis szünet.



Lementünk a siklóval, majd megkerestük a narancssárga metrót, vettünk 2 jegyet a Catalán térig ami 4,30 euro volt 2 főnek. Metróról pár szót. Eddig nem olvastam hátha másnak jól jön. Az elején van egy nyílás, oda kell betenni a jegyet, amit kikap a kezedből, és fent adja vissza. Kinyílik a kapu és át lehet menni. Ha két főre veszed a jegyet, akkor visszaadod és ugyanezt lejátszátok.
Kifelé menet is csak a jeggyel lehet kijutni, tehát ne dobjátok el, mert nem tudtok kimenni a metróból.
Úgy tapasztaltam, hogy csak egy alagút van, vagyis nincs különböző mélységekben a metró, hanem egy szinten közlekedik, és figyelni kell, mikor melyik jön és merre megy.

Végigsétáltunk a Líceumig a szakadó esőben a szállásig, majd összecsomagoltunk, és a 17.15-ös busszal visszautaztunk Tossára.

Összeségében nagyon jó volt, csak a Labirintus és a tengerpart maradt ki, de esőben nem biztos hogy élveztük volna.

# 663
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230246 Üzenet linkje2015-06-12 07:38:41  Válasz a #229991. hozzászólásra Előzmény #229991

Kedves Dettix !
Már azt hittem befejezted a feltöltést .
Nagyon profi képeket tettél fel ismét !
A programodat nézve egy kisebb vagyont költöttél belépőkre, de úgy látom megérte.
Mi nem csinálunk ennyire gazdag programot majd. A hétfői Barcelonai látogatásra fogunk befizetni.Ami ebbe belefér , azt fogjuk látni. Ezen kívül esetleg rossz idő esetén tervezünk még kirándulásokat . Majd meglátjuk.
Ismét meghílak ( persze más idelátogatót is )egyenlőre gyér létszámú csapatunkba a Networkra .A napokban Grandos Józsi is tagunk lett.
http://tossa.network.hu/
üdv.

Péter

# 664
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adelka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232140 Üzenet linkje2015-07-10 11:23:18 

Kedves Fórumozok!

A segítségetekre lenne szükségem. A családommal hamarosan Tossába utazunk. Szeretnénk autót bérelni. Szeretném kérni mindenkinek a segítségét, aki mostanában volt, hogy írja le nekem, hogy hol érdemes autót bérelni, illetve mennyi a benzin, hol érdemes parkolni, hogy még se legyen túl drága vagy éppen ha valaki tud ingyenes parkolóhelyet, azt is szívesen fogadom. Szeretnénk bejárni, Spanyolország nagy részét, így minden lehetőség érdekelne kirándulás illetve parkolások szempontjából is. Ha valakinek vannak térképei illetve prospektusai, egyéb információi azt is szívesen fogadom. Előre is köszönöm!

# 665
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236323 Üzenet linkje2015-12-05 11:26:03 

beszámoló egy kétnapos madridi kirándulásról:

http://maszekutazos.blogspot.hu/2015/12/madrid-roviden.html

# 666
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243503 Üzenet linkje2017-04-01 05:13:29 

Sziasztok!
A Spanyolországi közlekedéssel kapcsolatban lenne 1 kérdésem. Malagára megyünk az idén nyaralni egy 5 éves gyerekkel,
olvastam hogy 6 éves korig ingyenes számára a közlekedés. Torremolinoson lesz a szállásunk és a C1-el fogunk közlekedni.
Itt beléptető kapuk vannak, meg vesszük a jegyet és hozzá kell érinteni ,akkor nyílik ki a kapu és szabad átmenni rajta.
A gyereknek hogyan jut be ?? A jegypénztárnál adnak egy " gyerekjegyet " és azzal ?
Már más fórumon is érdeklődtem de még erre a kérdésre nem kaptam választ. Néztem a renfe honlapját is de ott csak a kedvezményekről találtam leírást. A segítséget előre is köszönöm.

üdv
gémike

# 667
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249746 Üzenet linkje2019-12-03 13:30:55 

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 43 44 45


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu