Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 106
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3837 Üzenet linkje2005-12-28 22:37:10 

Szia Andi!

Nem volt idõm mostanában (szeptember óta) hosszabb ideig olvasgatni a neten, így a beszámolódat sem olvastam még. ígérem, most még a maradék pár nap aszabim alatt kerítek rá idõt.

én is a híd megszállotja lettem. Mi szeptember 3án indultunk saját kocsival egy Peloponnészoszi útra, és már június-körül elkezdtünk foglalkozni a Rio-Antirio híddal. Utánanéztünk, hogy hogyan épült, és majd' minden nap néztük a webkamerát. Milyen idõ van, milyen sokan mennek át rajta... mint valami fanatikus bolondok. icon_smile.gif Kerülõt jelentett, de mégis arra mentünk. Megérte. Mivel sötétben keltünk át rajta, gyönyörûszépen ki volt világítva, de elhatároztuk, hogy majd egyszer ha újra arra járunk, világosban is meg kell nézni. Én ma kezdtem el az élménybeszámolómat írni, képekkel, de blog formájában. Ha van hozzá kedved, itt olvashatod:

http://utazasaim.freeblog.hu


mia

# 107
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3848 Üzenet linkje2005-12-29 12:56:57 

Szia Mia!

Persze, hogy elolvasom, minden érdekel icon_smile.gif De ha már úgyis írod, miért okoz problémát sima word fileban írni, és elküldeni ide? Persze, máshol is elolvasom.

Nekem azóta "lehiggadt" a "hídmániám", de azért nagyon jó volt így utánanézni és megtudni, hogyan épült. A legcsodásabb látvány repülõbõl!

Andi

# 108
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3851 Üzenet linkje2005-12-29 14:44:01 

Mert blogot amúgy is írok, és így folyamatosan ahogy írom, már egybõl fent is van neten. És a kedves olvasók követelik az olvasást, nem hagynak ellustulni. Ha word-ben írnám, egyszerre az egész mire összegyûlne... hát nem is tom. icon_biggrin.gif
# 109
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3852 Üzenet linkje2005-12-29 14:50:50 

A peloponnészoszos beszámolómat én is vagy két héten át írtam és fõleg éjszakánként, mert nappal dolgozni kellett:-)
# 110
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3853 Üzenet linkje2005-12-29 14:52:19 

És én is "követelem" a folytatást''!! Nagyon jó a beszámolód, fõleg nagyon tetszik, hogy olyan részletességgel írsz, mint én (a többit e-mailben).
# 111
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4522 Üzenet linkje2006-01-15 11:20:59 

Mia_!

Írhatnál ide egy rövid útleírást, hogy hogyan, melyik útvonalon sikerült elérni a 10 órás menetidõt.

Idén már én is ezen az útvonalon szeretnék menni, mert az Olasz komppos út már kicsit hosszú lenne a családnak...

# 112
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4532 Üzenet linkje2006-01-15 15:39:48 

ahogy írtam a másik topicban is, több volt ez mint 10 óra, de az útvonal a már jól bevált Belgrád-Nis-Skopje- stb... szóval szépen le a macedónokon át. szerencsénkre legyen mondva, sehol nem tartott tovább fél óránál a határátlépés (inkább max 10 perc), sehol nem állítottak meg minket rendõrök, és csak 3-4-szer álltunk meg 5 perces technikai szüneteket tartani. icon_smile.gif a sebességhatárokat mindenhol betartottuk, sehol nem volt dugó, terelés, semmi extra. icon_smile.gif
# 113
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi

Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4541 Üzenet linkje2006-01-15 18:40:27 

Kedves Mia!
Melyik rész ahol legközelebb több idõt töltenél, ha visszamennél, és mit hagynál ki.
Foxi

# 114
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4542 Üzenet linkje2006-01-15 18:49:01 

Olvassátok el a topik elejét is, mert ott is van néhány hasznos infó!
# 115
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4543 Üzenet linkje2006-01-15 19:09:39 

hú hát elsõsorban oda mennék leginkább, ami kimaradt: a Peloponnészosz nyugati része, és Mani... meg hát a Tajgetosz úgy ahogy van. Nincs olyan hely, amit kihagynék, vagy kevesebb idõt szánnék mint legutóbb, ilyen tanácsot nem tudok írni. Több idõt fordítottam volna Delfire, hogy ne csak a múzeumot, hanem a romterületet is lássuk (bár én már láttam 2-3 éve). Szóval ha nekünk jövõre összejön a körút, elsõsorban a tavaly elhanyagolt részeket nézzük majd meg, és amit mégegyszer mindenképp: Athén és Delfi.
# 116
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi

Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4544 Üzenet linkje2006-01-15 19:14:45 

Mia!
Ugy tervezed, hogy mégegyszer ugy ahogy van végigjárod a 2005-ös utat, csak még hozzájönne a nyugati rész + Mani? És ugyanugy Tolóban szállnátok meg?
Foxi

# 117
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4545 Üzenet linkje2006-01-15 19:23:17 

A toloi szállás annyira jo volt, szép helyen is volt, kedvesek voltak, nem volt drága... szóval elég valószínû. Viszont innen elmászkálni a nyugati részbe ... elég hosszú lenne. Nem hinném, hogy mindent végig néznénk: pl Epidaurosz és Mükéné valószínûleg kimaradna, és Mystra is: 2 évente nem érdemes megnézni. Persze aki tele van pénzzel és soksok szabadnappal, az gondolom másképp áll a dologhoz. icon_smile.gif
Viszont Gythio annyira megtetszett, hogy ott eltöltenék mondjuk 1 hetet, vagyis 1 hét Tolo és 1 hét Githioban ki tudnék egyezni, és akkor Gythiobol megnézni Manit és a nyugati részt. Hmmm... jajjj csak el ne kezdjek már most tervezni mert végem lesz. icon_biggrin.gif

# 118
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4548 Üzenet linkje2006-01-15 19:36:44 

Szia Mia es Foxi!

Tolóból lehetetlen bejárni a nyugati Peloponnészoszt. Mikor a távolságok nem is tûnnek olyan nagynak, akkor lepõdünk csak meg igazán, hogy a szerpentines hegyi utak mennyire szörnyen le tudják lassítani az utazást. De ezt Mia is tapasztalta már, mikor szegény majdnem elsírta magát a "Máni küszöbén" visszafordulva.

Szóval Mia, szerintem Githio vagy annak környékén szállást keresni nagyon jó ötlet, de még jobb lenne Kalamata mellett szállást keresni, hogy ne kelljen a nagy hegyeket átszelnetek, ha nyugatabbra akartok menni. Ne feledd, a Messzíniai félsziget is csodaszép és nem éppen kicsi! icon_smile.gif


Andi

# 119
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4549 Üzenet linkje2006-01-15 19:40:21 

vojandi írta:

Tolóból lehetetlen bejárni a nyugati Peloponnészoszt...Andi


Szerintem nem lehetetlen.
Mi Loutrakiból szoktuk bejárni az egész Peloponnészot. (Loutraki a Korinthoszi-csatorna elõtt van)
De az utak valóban csalókák, néha egy-egy rövid útszakasz is hosszú ideig tart a szerpentinek miatt.

# 120
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4551 Üzenet linkje2006-01-15 19:48:20 

Szia Jox!

Valóban nem lehetetlen, ha valaki egy hónapig van ott. icon_smile.gif
Amúgy szerintem Loutraki egy remek kiindulási pont a Peloponnészoszra. Tolóból nagyon sokáig tart pl. Olympiába vagy mondjuk Methoniba menni.
Az egész Peloponnészosz csodás. Szerintem, aki mindent meg akar nézni, annak valahol a közepén kell szállást keresnie icon_smile.gif azaz a tengernél és egy hónapig ott kell maradnia! icon_smile.gif

A mi "odébállós" módszerünkkel sem tudtunkmindent megnézni. És a legeslegjobban azakbõl a kimaradt célokból nekem Monemvassia fáj. Meg az egész Lakóniai félsziget, amibõl semmit sem láttunk. icon_sad.gif

Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 7 8 9 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu