Peloponnészosz
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6139 Üzenet linkje2006-04-03 12:27:16  kérdés

Sziasztok!

Hallottam, hogy valahol a Spárta és Tajgetosz hegy környékén van egy hegyi patak (sajnos a nevét nem tudom), aminek május-június környékén még nem annyira erõs a sodrása. Lehet raftingozni teljesen kezdõknek is ezekben a hónapokban. Állítólag nem nagyon ismert hely a túristák körében, de érdemes benevezni egy túrára. Sajnos több info-t nem kaptam.

Tud valaki valami információt errõl, sajnos a neten sem találtam semmit.

Köszi elõre is!
Jucma

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6140 Üzenet linkje2006-04-03 13:21:38 

Szia Jucma!

Egyelõre még nem sokat sikerõlt errõl találnom, de itt van három oldal (sajnos németül):
http://www.tdsreisen.de/Programme/rafting002.htm
http://www.tdsreisen.de/Programme/kajak.htm
http://www.google.de/search?hl=de&q=rafting%2Bpeloponnes&meta=
ha valami érdekel belõlük, szívesen lefordítom neked a lényeget.

Andi

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6141 Üzenet linkje2006-04-03 13:22:42 

Az utolsó helyett rossz linket írtam be...
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6305 Üzenet linkje2006-04-08 19:33:45 

vojandi írta:
Szia Jucma!

Egyelõre még nem sokat sikerõlt errõl találnom, de itt van három oldal (sajnos németül)


Szia!

Sajnos németül nem tudok, de ha nagyon röviden a lényeget leírnád az szuper lenne.
Kb mennyibe kerül, milyen túrára lehet menni, hány fõ kell minimum egy csapathoz (mi négyen lennénk)?

Köszi!
Jucma

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6306 Üzenet linkje2006-04-08 20:20:40 

Szia Jucma!

Azon a két oldalon rengeteg minden van. Úgy gondoltam, hogy keresd ki, ami érdekel, és másold ki azt a részt, kõldd el mailben, akkor nagyon szívesen lefordítom. icon_smile.gif
Tudom, nem ide tartozik, de a másik topikban olvastam, hogy jártál már Korzikán. Én is!!! A Peloponnészoszt nagyon gyakran hasonlítottam vele össze, mert hihetetlenül hasonló helyek vannak.
Elkészültem a Mániról szóló bõséges leírással, pár nap múlva fent lesz az oldalon.
Andi

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6327 Üzenet linkje2006-04-09 15:25:52 

Szia Andi!

Köszi, szerintem élni fogok a lehetõséggel! Korzika és gyönyörû hely, ha Peloponészoszt Korzikához hasonlítod, akkor már rossz nem lehet! icon_smile.gif
Jucma

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6328 Üzenet linkje2006-04-09 15:37:42 

Sziasztok!

A Messzíniai félszigeten fekvõ Koronin járt már valaki? Ha igen, akkor legyen szíves megosztani velem a tapasztalatait. Meg úgy általában véve Peloponészosznak ez a része milyen? (Methoni, Koroni, Pilos)? Nagyon benne vagyunk a tervezgetésben és ezért érdeklõdök ennyire a különbözõ helyekrõl, mert még képlékeny minden.

Vojandi Voidokilia leírását már olvastam egy másik topic alatt, az szuper!

Köszi elõre is!
Jucma

Köszi!
Jucma

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6333 Üzenet linkje2006-04-09 20:12:23 

Kedves Jucma!

Egy kis egyveleg neked icon_smile.gif :

"Megérkezünk Piloszba. A kikötõben parkolunk. Nagyon szép kis város. Már utáljuk, hogy megint ki kell szállni az autóból a gyilkos napsütésbe. Pillanatnyilag a nap a legnagyobb ellenségünk. A kikötõ mögött egy nagy tér van, (A Három Admirális tere) ezt árkádos házak veszik körül, elindulunk hát a teret körbesétálni, valahol csak lesz valami gyorsbüfé."

Pilos jelentõs szerepet játszott a görög függetlenségi harcokban, amikor a Navarino-öbölben a görögöket segítõ angol admirálisok a törökökkel csatáztak a tengeren. A fõtéren ennek állított emlékmû látható.

"A várrom alatt sétálunk, gyönyörû a kilátás a tengerre és a Navarino-lagúnára. Visszasétálunk az autóhoz. Ahogy elindulunk tovább, a városból kivezetõ út felkanyarodik a vár felé egy dombra és ott van az igazi bejárat. Megállunk, benézek, 3,80 € a belépõ. Nem éri meg, mert nincs különösebb látnivaló, nem megyünk be. Kicsivel késõbb elhaladunk a kb. 200 méter hosszú aquadukt mellett, ami még nagyon jó állapotban van. Methoni felé dombos a táj, mindenhol olívák, bokrok nõnek"

"Methoni vára hatalmas. Elõször a Chlemoutsi várnál mondtam, hogy ilyen nagyot még nem láttam, de ez itt még vagy ötször akkora. Csodálkozunk, nincs belépõ! Bemegyünk. A belsõ tér óriási gazos terület. Fal veszi körül, néhány épületmaradvány maradt csak épségben. Vagy negyed órát gyalogolunk, míg elérünk az egyik végébõl a másikig. Tûz a nap és fúj a szél. A tenger felöli részen lehet kimenni a tengerben álló bástyához. Az is hatalmas. Nagyon fúj a szél. Nem bírjuk a napot, fáradtak, nyûgösek vagyunk, az idõ is elszaladt, de tetszik itt, körül akarunk még jobban nézni. Visszamegyünk a belsõ udvarba és átvágunk az egész belsõ téren, majd a másik oldalon felmászunk a várfalra és végigsétálunk rajta. Lélegzetelállító méretek! Eltelt már egy óra, mégis még csak a vár felét láttuk. Ez van. Menni kell. Leégett a vállunk..."

Methoni ókori városa egy félszigeten áll, városfallal körülvéve. A városból alig maradt valami épségben a falakon kívül.

"Methoni után egymás után következnek szebbnél szebb öblök. Vágyakozunk, bárcsak itt lenne a szállásunk. Mindenhol vannak privát kiadó szobák. A vidék is szebb, mint fent Arkoudi felé volt. Rendezettebb a táj. A házak szebben rendben vannak tartva, a strandok nem koszosak. Egyik faluba lekanyarodunk a tengerpart felé. Finikoundának hívják. Helyes kis falu, szép apartman házakkal, nem azok a nagy otromba hotelek állnak itt, minden barátságosabb. A part mentén hangulatos tavernák, szép homokos strand, nyugodt vizû öböl, kristálytiszta víz. Csónakok ringatóznak az öbölben, mint ahogy Tolóban volt annak idején. Abszolút Tolóra emlékeztet. Tetszik itt. Egyre csak mondogatom, hogy bárcsak itt lehetnénk, de ide még csak vissza sem tudunk már jönni. A Messzíniai-félszigetre csak ezt a napot szántuk. Zöld dombos-hegyes tájon megyünk tovább. A nap már alacsonyan jár, a tenger ezüstös fényben csillog és elvakít, ha ránézünk. Tisztán látni a négy kis szigetet: Sapiendza, Ag. Mariani, Shiza, Venetiko. Nagyon sajnálkozunk, hogy tovább kell mennünk. Esteledik, Kalamata még messze van, fáradtak vagyunk. Még Koronit akarjuk megnézni, de már túl késõ van, csak egy távoli fényképet készítek róla. Megint elérkezett az a pont, amikor már nem érdekel, hogy mit látunk, vagy mit nem, csak menjünk minél hamarabb a hotelbe."

Koroni egy festõi kis falu, egy domb oldalába építve terül el. Szintén van egy romos vára. Nagyon hangulatos a tengerparti sétánya, ahol sok taverna van, és a domboldalra felfutó sok kis szûk utcácskája.

Fotókat találhatsz mindhárom helyrõl a Peloponnészosz_2005 2-es vagy 3-as albumában.

Andi

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6334 Üzenet linkje2006-04-09 20:18:48 

Jucma, ahogy a kérdéseid csengenek, még nem olvastad el a beszámolóm, pedig ha végigolvasod (ha akarod elküldém neked e-mailben, akkor nem kell 32 oldalt aneten olvasnod) rengeteg kérdésedre választ kapsz. Pl. a Messzíniai-félszigetrõl is, ami szintén egy gyönyörû hely. icon_smile.gif
Andi

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6387 Üzenet linkje2006-04-11 21:25:46 

Szia Andi!

Köszi a leírást nem emlékeztem rá, pedig a 9 napotokig elolvastam a beszámolódat korábban. De mivel addig nem is foglalkoztatott Koroni és az a vidék, nem figyeltem fel rá. De igazából Koronit Ti sem láttátok igazán, mert addigra már beesteledett.
El szeretném olvasni a beszámolód még el nem olvasott részét is, de nagyon fárasztó géprõl olvasni, fõleg, hogy napi 10 órát monitor elõtt töltök napközben is. icon_smile.gif
Ha átküldenéd a jucma@freemail.hu-ra azt megköszönném.

De köszi mégegyszer, a kérdésemre választ adtál, hogy érdemes arra felé venni az irányt. Tanulva a Ti esetetekbõl, mi cuccal megyünk, hogy ott meg tudjunk szállni.

Üdv. Jucma

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6402 Üzenet linkje2006-04-12 13:37:08 

Szia Jucma!

Elküldöm a beszámolót mailben, ahogy ígértem.
Nálunk is nálunk volt az egész három hetes cókmókunk, hiszen éppen Arkoudiból (Északnyugat Pelop.) Kalamatába tartottunk. Csak az volt a baj, hogy minden szálláshelyünk elõre kifizetett fix pont volt, így nem volt lehetõségünk választani. Még a mai napig is fáj a szívem emiatt. Egész biztosan vissza fogok egyszer menni a Peloponnészoszra, és akkor egy hetet a Messzíniai-félsziget környékén szeretnék eltölteni, leginkább Finikundában, egy hetet pedig valahol egész a Lakónia-félsziget déli csücskén, mert arra sajnos egyáltalán nem jutottunk el.

Andi

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6977 Üzenet linkje2006-05-06 09:01:30 

Tavaly jártunk ott és nagyon kellemes élményeink voltak. Petalidiben volt a szállásunk és becsavarogtuk a környéket. Ha konkrét kérdéseid vannak szívesen válaszolok, de általánoságban nagyon nehéz icon_lol.gif
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7019 Üzenet linkje2006-05-08 14:41:53  A katusz elõtt Stoupa


# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7026 Üzenet linkje2006-05-08 18:25:39 

Tavaly a barlang felé menet megálltunk Stoupában. A környék szép, de a városban a fû is németül nõ icon_lol.gif Számomra csalódás volt, viszont ott vettem egy bromi jó görög autó atlaszt!
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7028 Üzenet linkje2006-05-08 21:27:50 

Szia Kakadu!

Nekem Stoupa kicsit Tolóhoz volt hasonló, a szép színû öböllel, a rajta ringatozó csónakokkal és a hangulatos parti sétánnyal. Hasonlónak találom Finikundával is. Mindkét helyre nagyon szívesen visszamennék.
Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 ... 113 114 115   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu