Peloponnészosz
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7029 Üzenet linkje2006-05-08 21:31:46 

Mindenkinek:

"Stoupa a turisták által igen kedvelt település, az országút és a tenger közti lejtõn terül el, de egyre több szálláshellyel terjeszkedik az út túloldalán is. Stoupátt fõleg lassan mélyülõ, kristálytiszta vizû, aranyhomokos strandja teszi kedveltté. A vízen színes halászbárkák ringatóznak. Bérelhetõ kajak, vizibicikli is. Az öböl ívét követve, közvetlenül a parton fut a sétálóutca, melyet szuvenírárusok és hangulatos tavernák szegélyeznek. A háttérben a Tajgethosz csúcsai nyúlnak az ég felé.
3 km-re délre fekszik a szintén üdülõhelyként ismert Ájosz Nikoláosz (Agios Nikolaos) falu. A két település között, egy 30 méteres magaslaton állnak a frank II. Guillome de Villehardouin lovag várának romjai. Itt találhatók az ókori település, Leuktra maradványai is, ahol Érosz és Aszklepoisz kegyhelye volt."

Andi

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7039 Üzenet linkje2006-05-09 06:43:25 

Nekem viszont nagyon "mûfalu"-nak tünt, profi módon, de megcsináltnak.
És a partja kicsi volt!

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7055 Üzenet linkje2006-05-09 11:56:36 

Ízlések és pofonok icon_smile.gif Elvégre mindenkinek más és más tetszik, ebben semmi rossz nincs. icon_smile.gif Engem mindenesetre nagyon megfogott. Hangulatosnak találtam és a part is gyönyörû volt.
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7072 Üzenet linkje2006-05-10 15:04:22 

Spárta


Spárta, ókori szinház (háttérben a Taigetosz)

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jenike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
215 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7145 Üzenet linkje2006-05-13 11:52:59 

Tudom, hogy kevés másfél nap a Peloponnészosz felfedezésére, de sajnos csak ennyi idõnk lesz erre. Néhány dolgot biztosan ki kell hagynunk, ezért célirányosan próbálunk kirándulni. Mi az amit feltétlenül látnunk kell? Toloi kindulási ponttal és autóval szeretnénk bejárni a félszigetet.
jenike

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7170 Üzenet linkje2006-05-13 21:07:34 

Szia Jenike!

Remélem, valaki ad neked választ a kérdésedre, mert igen nehezet kérdeztél.
A Toló környéki látványossáokra elég a mésfél nap, de távolabbi célokat nem érdemes ilyen rövid idõ alatt hajkurászni, mert csak rohanni fogtok, mint az õrült, és a végén semmit sem láttok a nagy rohanásba. Talán menjetek el Tolóból hajóval Monemvassiara, vagy le a Mánira, vagy Tripolin keresztül Olympia felé.
Mi három hetet voltunk a Peloponnészoszon és így is csak a felét láttuk, pedig alig volt strandnap.

Andi

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7202 Üzenet linkje2006-05-15 19:29:26 

Értelek én, csak meg nem értelek icon_rolleyes.gif
Görögország tipikusan az a hely, melyet csak hosszú évek kemény sörözéseivel lehet felfedezni és erre bizony rá kell szánni az idõt, különben tényleg a trapban szarás icon_redface.gif mint fogalom ilusztrációja lesz a nyaralásotok. Egyszerre kevesebb helyet keressetek fel, a többi majd jövõre, végül is a legfiatalabb történelmi emlék is legalább 2000 éves, kibirják 2007-ig, 08-ig icon_lol.gif

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7318 Üzenet linkje2006-05-20 20:45:00 

Szia,

mi 2 hetet töltöttünk el a félszigeten, de nagyon sokminden kimaradt. amit én mindenképp ajánlanék, mert viszonylag közel van: epidaurosz, mükéné, korinthosz, illetve mystra. bár ez sem 1,5 hanem inkább 2 napos program. írtam élménybeszámolót is a tavalyi utunkról, itt a hellászon megtalálhatod. ha én visszamennék, és csak 1,5 napom lenne, akkor viszont Manit semmiképp nem hagynám ki, de csak mert az nekünk kimaradt, pedig nagyon szerettem volna ott is szétnézni. tulajdonképpen érdeklõdési körtõl is függ, hogy mit érdemes megnéznetek.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7351 Üzenet linkje2006-05-22 12:10:39 

Az elõbbi hozzászólásomban erre céloztam.
Ha nincs idõd kár elindulni - szerintem.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7769 Üzenet linkje2006-05-31 22:49:50 

Szia Vojandi!

Köszi a sok-sok leírást, amit átküldtél, rengeteg hasznos tippet adtál a beszámolókkal és a fórumon leírtakkal is. Már megvan a konkrét célpont. A két napos attikai túra után Tolo maradt mint fix pont, de csak 3-4 nap (ezalatt meg tudjuk nézni Epidauruszt, Mykene-t, Napflio-t és Idrat). Utána megyünk Finikoundára és tuti nem fogjuk kihagyni a Voidokilia öblöt!!! Alig várom, hogy elémtáruljon az a feeling, amit Korzikán éltem át, amikor ott voltam egy hasonlóan csodaszép öbölben. Szerintem ezen a félszigeten maradunk a maradék egy hétben. Megnézzük Koronit, Methonit, Misztraszt. Viszont Manira valószínûleg csak egyetlen nap marad, ezalatt szeretnénk standolni is egy-két órát. Szerinted melyik a legjobb strand a mani vidéken? Említettél fürdõhelyeket a beszámolódban, de esetleg tudnál kicsit bõvebben írni valamit a Mani standokról, mert bár a beszámolódban olvastam a helyekrõl nehéz dönteni, hogy merre induljunk, ha csak egy napunk van.

Köszi
Jucma

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7770 Üzenet linkje2006-05-31 22:55:08 

Kakadu írta:
Tavaly jártunk ott és nagyon kellemes élményeink voltak. Petalidiben volt a szállásunk és becsavarogtuk a környéket. Ha konkrét kérdéseid vannak szívesen válaszolok, de általánoságban nagyon nehéz icon_lol.gif


Szia Kakadu!

Milyen árfekvésû apartmanokat talál az ember itt lent a Peloponészosz dél-nyugati csücskén? Gondolom kicsit magasabbak az árak, tudsz esetleg valami tájékoztató jellegû árat mondani? Illetve van konkrét apartman, amit ajánlanál másoknak (pl nekünk icon_wink.gif )

Köszi a segítséget!
Jucma

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7796 Üzenet linkje2006-06-01 13:51:39 

Szia Jucma!

A Mánin általában a falvak határában van homokos strand. Jó strandok vannak Kardamilinél, Stoupánál, és e két hely között az autóút mentén. Ez a szakasz meredek, sziklás, az útról viszont észre lehet venni a kis kavicsos öblöket. Általában van hely leparkolni az út mentén, majd ösvényen lemenni a strandhoz.
Neo Itilotól Areoploi felé látni fogsz egy nagyon világoskék színû sziklás partot. Ott nehéz bemenni a vízbe a sziklák miatt, de nagy élmény egy ilyen karibi színû vízben fürdeni.
Lent a Tenaro foknál vannak kisebb-nagyobb homokos öblök is. A Máni keleti partja inkább sziklás.
Esetleg nézd meg a fotoalbumban a Peloponnészosz 2005-és négy részes albumomban azt,amibena Máni képek vannak (a mésodik vagy harmadik).

Nagyon jól hangzik, ahogy elterveztétek az utat. Ha megjöttetek szeretnék róla sokat hallani!!! Minden részlete érdekel!!!

Andi

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7866 Üzenet linkje2006-06-02 14:40:17 

Tavaly június 10-e körül érkeztünk és 10 napra 35 €/nap áron kaptunk egy valóban nagy és igényes, klen tengerparti, hatalmas terasszal rendelkezõ apartmant.
"Tropical Beach"
Takis Anastasopoulos
Petalidi (mindjárt a falu elején jobb oldalon)
mob:6938877118
T:27220-31432

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7882 Üzenet linkje2006-06-02 19:22:20 

Kakadu írta:
Tavaly június 10-e körül érkeztünk és 10 napra 35 €/nap áron kaptunk egy valóban nagy és igényes, klen tengerparti, hatalmas terasszal rendelkezõ apartmant.
"Tropical Beach"
Takis Anastasopoulos
Petalidi (mindjárt a falu elején jobb oldalon)
mob:6938877118
T:27220-31432


Szia!

Köszi az info-t és az elérhetõséget. Beszélnek egyébként angolul?

Az 35Eur nagyon olcsónak tûnik (bár nem tudom, hogy ez kettõ vagy négy személyes apartment takar). Mi négyen megyünk.

Üdv.: Jucma

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7885 Üzenet linkje2006-06-02 19:29:23 

vojandi írta:
Szia Jucma!

Neo Itilotól Areoploi felé látni fogsz egy nagyon világoskék színû sziklás partot. Ott nehéz bemenni a vízbe a sziklák miatt, de nagy élmény egy ilyen karibi színû vízben fürdeni.

Nagyon jól hangzik, ahogy elterveztétek az utat. Ha megjöttetek szeretnék róla sokat hallani!!! Minden részlete érdekel!!!

Andi


Szia Andi!

Ok, igérem majd beszámolok Nektek!

Neo Itilo felé esõ strandról láttam rengeteg képet, az nagyon megtetszett. A nõvéremnek van egy görög kolléganõje és tõle hallottuk, hogy azért is jó hely, mert kicsit eldugott, nehezen lehet lejutni a vízbe, így kevés a turista ott. Én ezeket a helyeket szeretem és még az is tetszik, ha kell egy kicsit sziklát mászni.
Képesek vagyunk papucsban és fürdõruhában mászkálni a sziklákon, mindig elkövetjük azt a hibát, hogy csak elmegyünk sétálni a partokon és a végén nekiesünk a szikláknak, úgy ahogy vagyunk egy szál bikiniben és papucsban! icon_smile.gif) Egyszerûen sokszor mágnesként vonz a táj.

icon_biggrin.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 4 ... 113 114 115   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu