Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 211
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6954 Üzenet linkje2006-05-05 12:06:24 

Maci írta:
Sziasztok!
Most megyünk elsõ alkalommal kocsival Görögországba.A kérdés: nemzetközi jogsi kell-e?


Nem kell.

Egyébként itt már volt errõl szó: https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?p=6242#6242

# 212
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6956 Üzenet linkje2006-05-05 12:31:48  Tapasztalat Bulgáriában

Kedves Fórumosok!
Ez a történet kedves ismerõseimmel esett meg Bulgáriában néhány évvel ezelõtt. Minden nyárom Sarti-n töltenek két-három hetet, mindig autóval utaznak. Azon a nyáron a politikai/harci helyzet miatt nem vállalták a szerb-macedon utvonalat. Bulgária határát az éjszakai órákban érték el, szinte kihalt utakon haladtak elõre, mígnem az út szélén egyszercsak rendõri ellenõrzésbe botlottak. Az útleveleket elkérték ellenõrzés végett majd a gépkocsi vezetõjének el kellett hagynia az autót, a két tizenéves lánya és az édesanyjuk bennt maradt egyedül, papírok nélkül. Kihalt, sötét úton terelgették elõre, majd az út szélére vezették, ahol rávilágítottak egy autóroncsra, amit - lehet, hogy szándékosan - hagytak ott. Eddig eléggé rémesen hangzik, hozzá kell tenni, hogy kommunikálni csak kézzel-lábbal tudtak, a rendõrök nem értettek angolul. De és most jön a lényeg, az egész akció célja az volt, óvatosságra intsék és hogy megmutassák, hogy jár, aki ilyen gyorsan hajt, mint õ. Nyugodtan visszatérhetett a családjához, visszakapta az okmányokat és folytatták az útjukat. Lehet, hogy némi büntetést kellett fizetni, persze jogosan, de bántódásuk nem esett. Hogy mi a tanulság? Sok-sok elõítéletünk van és rendkívül kiszolgáltatottnak érezzük magunkat miden olyan helyzetben, amikor idegenben vagyunk és nem tudunk szót érteni másokkal. A jobb félni, mint megijedni elv alapján mégiscsak azt mondom, nem indulnék el egyedül, pláne nem éjszaka át a balkánon..... Ezért is jó a Hellaszfórum, lehet utitársat keresni, akár három, négy autó is mehet együtt.

# 213
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Maci

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
139 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6958 Üzenet linkje2006-05-05 13:08:54 

Köszönöm!
Biztos elkerülte a figyelmemet!

# 214
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6959 Üzenet linkje2006-05-05 13:21:21 

Én HJudittal hasonlóképp gondolkozom. Teermészetesen, az, hogy valakivel történik negatív esemény is, nem jelenti azt, hogy velünk is fog, de én is a jobb félni, mint megijedni elv szerint élek. Nekünk koszovói albán származású barátunk van, aki 18 éve Németországban él. Minden nyáron hazautazik a családjához egy hónapra autóval Magyarországon, majd a volt Jugon keresztül. Nyakatekert történeteket mesél arról, hogy miket próbálnak vele csinálni az útmenti rendõrök,minadddig, amíg azt hiszik német, csak akkor lepõdnek meg, amikor megszólal a nyelvükön és érdekes módon onnantól kezdve elnézést kérnek tõle és tovább engedik.
Andi

# 215
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6965 Üzenet linkje2006-05-05 15:01:22 

Andi!
Lehet hogy a németeket nem szeretik? Tavaly elõtti eset: az autópályáról letereltek minket, egy kisebb településre érkeztünk. Tény kicsit morcos voltam és hát egyértelmûen gyorsan mentem. Az útszéli rendõrnél nem volt radar, de mosolyogva integetett, hogy nono, kicsit lassabban. Persze, megkerestem a fékpedált és azóta is mosolygok ha eszembe jut. Másik történet tavalyi: ellenõrzés volt és sorban intették ki a kocsikat. Már elém is kilépett a rendõr, megnézte a rendszámomat és intett mégis menjek tovább. Én azt gondolom, mindez nem a nõi mivoltomnak szólt, mindenesetre a szerb szakaszt az idén is én vállalom, ez eddig bejött. icon_lol.gif

# 216
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lara

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6970 Üzenet linkje2006-05-05 20:44:23 

Sziasztok!

Tesszalonikiben és Kateriniben lehet könnyen parkolót találni? Ingyeneset!
Lara

# 217
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6971 Üzenet linkje2006-05-05 20:47:22 

Keteriniben könnyebb a mellékutcákban, viszont Szalonikiben elég nehéz parkolóhelyet találni.
# 218
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbageorgopulosz

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
241 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6972 Üzenet linkje2006-05-05 21:22:42 

Szalonikiben, iszonyat helyet találni. Legtöbbször csak a kikötõnél tudunk megállni, és onnan sétálunk vissza.
Kateriniben tényleg lényegesen könnyebb. Itt mi inkább a mélygarázsba szoktunk beállni. Igaz, hogy fizetõs, de nem drága.

# 219
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6976 Üzenet linkje2006-05-06 08:58:51 

Bulgáriában pár éve még valóban saját zsebre kaszáltak a zsaruk, de az utóbbi pár éve nagyon gatyába rázták õket, külföldi rendszámú kocsikban belügyesek csalták lépre a korrupt "kollégákat" és baromi keményen léptek fel a korrupció ellen, sok évet osztottak ki a lebukottaknak.
2-3 éve alapvetõen megszüntek az ilyen esetek, de apróbb sebességtúllépéseket azért "meg lehet beszélni". icon_lol.gif
Szerbia egészen más tészta, ott nem a korrupció jellemzõ, hanem a feltétlen szigor a külföldiekkel szemben; tényleg csak akkor szednek ki, ha valamit csináltál, de akkor aztán keményen fizethetsz és nincs kec-mec.

# 220
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7067 Üzenet linkje2006-05-09 21:58:06 

Hali!

Akkor a megoldás tisztességesen közlekedni. Két autóval megyünk, szerintem nem lesz gáz. Ha esetleg valakik június 23-án este görögbe veszik az irányt, írjanak! Több szem többet lát, több autó, több barát! icon_biggrin.gif

# 221
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbageorgopulosz

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
241 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7176 Üzenet linkje2006-05-13 21:36:33 

Sziasztok! icon_lol.gif
Van valakinek új infója, a macedón vízummal kapcsolatban? icon_question.gif

# 222
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7184 Üzenet linkje2006-05-14 12:33:58 

Szerintem szokás szerint az utolsó pillanatban teszik közzé.
Mondjuk június 30-án kicsivel a munkaidõ vége elõtt icon_lol.gif

# 223
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7185 Üzenet linkje2006-05-14 13:25:55  Vízumkérdés

Kedves Kakadu! és mindenki, aki idén nyáron autóval utazik.
A követségen azt mondták telefonon, hogy június elején fogják megtudni, lesz-e hosszabbítás. Érdemes idõrõl-idõre érdeklõdni. Aki leghamarabb tud új hírt, biztosan tudatja majd velünk a fórumon. Nekem már csak (nem egész) öt hetet kell visszaszámolni!!!! icon_razz.gif icon_lol.gif icon_biggrin.gif

# 224
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rattila76

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7189 Üzenet linkje2006-05-15 08:58:01 

Sziasztok fórumozók!

Amint látható ma reggel regisztráltam magam és már így is elég sok és hasznos információt tudtam meg tõletek.
Nekem idén lesz az elsõ autós utam Görögországba eddig mindig repülõvel mentünk de anyagi megfontolásból úgy döntöttünk, hogy megpróbálkozunk ezzel a megoldással.Mi is csak egy autóval megyünk és bevallom elég sokan próbáltak ismerõsök közül lebeszélni, hogy ez egyenlõ az öngyilkossággal ,habár õk sose voltak autóval errefelé de nem is mennének és ezután jöttek a rémes sztorik.Június 16-án indulunk Budapestrõl és Sarti lesz az uticél a szállásunk 17-tõl aktuális.Esetleg ha valaki szintén ebben az idõszakban utazik errefelé én is szivesen csatlakoznék sorstársaimhoz! icon_smile.gif
Lenne 1-2 kérdésem amirõl lehet, hogy már valahol a fórumon esett szó de egyszerübb lesz ha itt a végén kapok rá választ!
1.) Szerbiában mindenképp érdemes dínárral fizetni és ha igen akkor mennyit célszerü váltani ?
2.) Macedóniával kapcsolatban is szinte ugyan ez érdekelne, hogy ott esetleg elegendõ-e már az euró?
3.) Mesélt történetek alapján esetlegesen valami ajándék a határokon a gyorsabb átjutásért szükséges lehet?
És ha igen akkor mit érdemes ilyen célra vinni ??? (pl cigi de mivel nem dohányzom akkor azt elõre kéne venni )

Hát egyenlõre most ennyi jutott eszembe és elõre is köszönöm a segítségeteket!!

# 225
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rattila76

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7190 Üzenet linkje2006-05-15 09:09:03 

Sziasztok !

Ismét én még egy kiegészítés lemaradt, hogy ha kell Szerb dínár akkor hol érdemes váltani itthon vagy kint náluk?

Még 1x-er köszi mindenkinek aki válaszol!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 14 15 16 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu