Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8498 Üzenet linkje2006-06-12 18:44:47 

Szia!
Így sajnos nem tudsz nekem beszámolót írni! Bellával megyünk mi is, de autóval. Mikor március elején foglaltunk, akkor még nem mondták, ami már benne van a prospektusban, hogy egyéni utasoknak csak joker apartmant adnak. Szerencsénk van, mert így mehetünk autóval, és oda, ahová szerettünk volna. Elõtte még egy hétre megyünk Neo Poriba is. Jaj, de messze van még...!

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8499 Üzenet linkje2006-06-12 18:48:48 

Szia Vojandi!

Nincs kedved feljönni chatre..úgy tetszenek a hozzászólásaid szívesen dumálnék Veled..

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8501 Üzenet linkje2006-06-12 18:57:23 

Estella, mindjárt...szívesen, ha vársz pár percet

Andi

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8502 Üzenet linkje2006-06-12 19:22:27 

Szia Andi!

Bocsi, de nem tudok felmenni chatre, mert nem engedi valamiért..
pedig szívesen beszélgettem volna Veled..

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8506 Üzenet linkje2006-06-12 19:25:24 

Estella, én is sajnálom, de ilyenkor talán a legjobb, ha teljesen elõlrõl belépsz újból a hellászra...és úgy próbálod meg újra.
Én gyakran itt vagyok, máskor is megtalálsz.
Andi

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8516 Üzenet linkje2006-06-12 20:58:39 

Köszönöm.De ha mentek megkérdezed?
# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rudiandi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8517 Üzenet linkje2006-06-12 21:32:23 

Sziasztok!
ne sûrûn szoktam irogatni, de mindennap feljövök, hogy olvassam az infókat.
Olvastam, hogy Potosra, az Irini apartmanba mentek. Mi tavaly ott tültüttünk el 2 hetet és nagyon élveztük. A Bellával mentünk, de csak a szállást foglaltuk, az utazást egyénileg oldottuk meg.
Potos nekünk nagyon bejött. Jóhanglatú kisváros, melyben minden megtalálható.Napközben el lehet boklászni a parton, a szomszédos városokban, partszakaszokon. Este viszont olyan élet va, mint egy nagyvárosban.Szól a zene, a különbözõ tavernék kínálják a jobnál jobb falatokat, és az ember szívesen elbóklászik a sétáló utcákban az üzletek között.
A tevernák árai nem nagyon különböznek, de ha nem közvetlenül a parton esztek, hanem beljebb lévõ utcákban, akkor személyenként több eurót is meg lehet sporolni.
Az Irini nagyon korrekt apartman.Adnak törölközöt, naponta üritik a szemetest, kétnaponta takarítanak, és 3-4 naponta cserélik az ágynemût.Nekünk görög viszonylatban eddig ez volt a legjobb szállásunk.Ha jól emlékszem Tolóban volt ugyanilyen.
Mi 4 ágyasban voltunk.Volt egy kis elõtér, onnan nyílt:2 személyes háló/2 összetolt heverõvel/ fürdõszoba/boyler, nem napelem, tehát mindig van melegvíz/ és a nappali-konyha, ami áltt:teljesen felszerelt konyha, 2 lapos rezsó, hûtõ, 2 fotel, dohányzóasztal és 2 heverõ.mindkét szoba elõtt volt erkély, és minde kettõ a tengerre nézett. Az egyik oldalról, a másik meg teljesen, de sajnos pont elötte építenek egyházat, amitõl a kilátás megszünik és csak részleges.A legközelebbi part kb 1 perc séta, talán 50 méter, ez kavicsos, de ha elindultok a központ irányába egyre homokosabb.Központ kb 5-10 perc séta. Vannak napernyõk és nyugágyak, amiket fogyasztásért lehet használni.Egy frappé, egy Mythos, egy üditõ és egész nap elheverészhettek közvetlenül a parton kényelmesen.
Azért is jó a szállás, mert a nagyon csendes helyen van, de ha nyûzsi kell, percek alatt beértek a központba.
Ha érdekel valami még kérdezz, ha tudok válaszolok

# 53
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8526 Üzenet linkje2006-06-13 08:30:14 

Szia rudiandi,
köszönöm az Irinirõl az infókat.icon_smile.gif Megynugodtam akkor, bár nagyon nem is voltam e miatt ideges.icon_smile.gif A másik apartman jobbnak tûnt, nem tudtam ez milyen lehet, de csak ide volt már hely.
Még annyi kérdésem lenne, hogy minden szobához van erkély? Bár írtad, hogy Ti 4 ágyasban voltatok, nem tudod esetleg, hogy a 2 ágyasokhoz is van-e? Az utazási irodában kétféle infot hallottam ezzel kapcsolatban. Van az Irini közelében valami kis pékség vagy bolt ahol a reggelihez a péksütit és hasonlókat meg lehet venni? Bár tudom egész Potos nem túl nagy, úgyhogy óriási távolságra nem lehet egyetlen bolt sem.icon_smile.gif

Örülök, hogy Potos jó hely. Máshol is hasonló jókat mondtak róla. Azért választottuk ezt, mert Görögországban általában a kisebb falvak jöttek be, jobban tetszett azoknak a hangulata, de azért szerettük volna ha este is van élet. Görög est vagy hasonló program van helyben Potosban?
És még azt szeretném kérdezni, hogy Limenaria biciklivel szerinted bevállalható? Azt tudom, hogy nincs túl messze, de milyenek a terepviszonyok? És Potosból a buszok csak az óramutató járásával megegyezõ irányban mennek a szigeten vagy fordítva is? Valószínüleg fogunk kocsit is bérelni, de minenképpen kipróbálnánk a helyi közlekedést is.icon_smile.gif
Köszi elõre is.icon_smile.gif

És ha hajókirándulásrokról tud valaki valamit mondani, azt megköszönöm.icon_smile.gif

Huelva

# 54
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8527 Üzenet linkje2006-06-13 08:45:33 

Szia édes,
igen megnézem a bringa kölcsönzést ha ott leszünk.
Huelva

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rudiandi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8546 Üzenet linkje2006-06-13 14:09:21 

Huelva!
ha edzettek vagytok, akkor be lehet vállalni biciklivel Limenariát.mi ugyan autóval közlekedtünk, de kocsival nem több 5 percnél az út.egyébként sajna az elöbbi ok miatt a busszal való közlekedésrõl sem tudok sokat, de az tuti, hogy el lehet mindenhova jutni, mert volt olyan pár az apartmanházban, akik kismotorral és busszal bejárták az egész szigetet.
Egyébként rengetek autókölcsönzõ van Potosban, úgyhogy megéri körülnézni, hogy jó áron tudjatok bérelni.
A nagykeresztezõdésnél, a sétáló felé haladva van egy pék/pár perc séta az Irinitõl/rengeteg jobbnál jobb péksüti van.Érdemes kipróbálni õket. Strandnak nekünk a Psili Amos jött be, oda jártunk fürödni minden nap, de az csak akkor jó, ha van jármû.

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8548 Üzenet linkje2006-06-13 14:33:45 

Szia Huelva!

Mi voltunk a hajókiránduláson, bár az igaz, az Limenasból indult és másfelé ment, mint amelyik Potosból megy.
Ezt a baratnõméktõl tudom. Õk azt mesélték, hogy mindenki kapott horgászbotot és amit az utasok kifogtak, az lett az ebéd. A halat és mellé még suvlakit is a hajón készítették el és ették meg, valamelyik öbölnél megálltak fürdeni. Nagyjából hasonló lehetett, mint az én beszámolómban írtak, csak másik irányba mentek, dél felé...

Én nagyon szeretem a hajókirándulásokat, mert imádoma vizet és mindent, ami a vízzel összefüggésben van, így nálam egy hajókir. nem lehet kérdéses icon_smile.gif

Andi

# 57
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8556 Üzenet linkje2006-06-13 15:18:29 

Szia,
lehet, hogy akkor megpróbáljuk majd a bringát. Nem mondom, hogy nagyon edzettek vagyunk, de itthon elég dombos vidéken élünk, ezért valamennyire edzésben tart. Persze sok függ majd az idõjárástól is, mert kánikulában azért nem annyira jó. és remélem azért kánikula lesz!icon_smile.gif

Psili Amos-ról már más is mondta, hogy jó, valaki úgy jellemezte, hogy pörgõs.icon_smile.gif ezen mit kell érteni?
Apropó strand, különféle vízi sportokra van valahol lehetõség? Banán vagy ilyesmire gondolok.

Vojandi, én is így vagyok a vízzel. És nagyon szeretek hajókázni is, csak 2 éve Máltán bevállaltunk valami nagyon hosszú utat és azóta jobban megnézzük merre megyünk.icon_smile.gif De azt hittem, hogy Potosból nincsenek hajókirándulások csak Limenasból, de ez most így nagyon felvillanyozott.icon_smile.gif

Huelva

# 58
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8558 Üzenet linkje2006-06-13 15:23:50 

Olvastátok már Vojáki Andrea leírását Thassosról a Leírások között? Szerintem nagyon jó és részletes, ami magyar nyelvû útíkönyv híján szerintem nagy segítség.icon_smile.gif Egy német útikönyvre ugyan sikerült szert tennem nekem is, de egyelõre csak küzödk vele meg a képeket nézegetem.icon_smile.gif
# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rudiandi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8559 Üzenet linkje2006-06-13 15:28:01 

Huelva!
Psili Amoson van banán, lehet bérelni motorcsónakot, lehet vizimocizni.
Azért pörgös, mert sokan vannak, vannak jó kajáldák és egész nap szól a zene.A fiatalok még napközben is szoktak bulizni.Egyébként igazi homoskos part, lehet bérelni napágyakat is.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hallio
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8560 Üzenet linkje2006-06-13 15:32:43 

Egy hét múlva én már Thassoson leszeeeeeeeeeeeek!!!!!!!!!!!!! icon_biggrin.gif
De most még dolgozom icon_sad.gif Szóval, mi a Bellához úgy mentünk be, hogy olyan helyre akarunk menni, ahol nincs sok turista, szép és olcsó és görög. Erre mondták, hogy akkor Thassos. Ami többek között azért olyan olcsó, mert csak busszal tudunk menni, repülõs út náluk nincs.Mutattak néhány képet, a férjem meg rávágta,hogy király, ez kell. ( Nna jó, tavaly a barátnõmtõl fél évig hallgattuk, hogy vissza akar oda menni, mert milyen szép és jó, úgyhogy nem volt annyira meggondolatlan a döntés!) És asszem, Limenariába megyünk, talán Maria apartman? A képek alapján 50 méter a max távolsága a tengertõl. Mondjuk nekem a szállás lényegtelen, hogy milyen és hol van, csak mennyünkmááá! Csak elkészüljön addig az útlevelem...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 4 5 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu