Sziget vagy Szárazföld
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 91
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#57136 Üzenet linkje2008-04-15 18:15:38  Re:

rózsavirág írta:
Az Aeolus 2008-as katalógusában érdekes kombinált utazást találtam, idénykezdés elött 12 éjszakásat Rodoszra. Szálloda és apartmant lehet választani. Kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye errõl?Volt már valaki ilyen utazáson?Athénig busszal, majd komppal Rodoszra, visszafele repülõ.

Szia Rózsavirág!
Mi most így megyünk Santorinire, ha visszajövök majd beszámolok róla. A szállások no namek, vagyis elõre nem választhatók, de egyébként ugyanazok amik egész nyárra ki vannak bérelve. Az árkülönbség viszont óriási, úgyhogy nekünk biztosan meg fog felelni.
Egyébként ezek az utak azért ilyenek, mert az elsõ turnust kiviszik busz+komp, így az elsõ chartergép már nem üresen jön vissza, az utolsó turnusnál fordítva mûködik, az utolsó charterral ki, ami visszahozza a repülõsöket, vissza pedig komp+busz.
Egyébként Mykonoson is busszal és komppal voltunk, semmi baj nincs vele, aki bírja a buszozást, az ezt is túléli icon_lol.gif ! Kicsit más csomagolási technika kell, mintha csak buszoznánk, mert a kompra szállás miatt csak annyi csomagod lehet, amit egyszerre elbírsz.

# 92
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rózsavirág
Aktív fórumos
Aktív fórumos
69 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#57411 Üzenet linkje2008-04-17 16:55:46  Válasz a #57136. hsz-ra Előzmény #57136

Szia Cilla!
Amennyiben Santorinire ti is az Aeolussal utaztok/05.31-06.14.-ig/,
akkor sajnos csak nyaralásunk után tudom majd olvasni a tapasztalaidat,ill. az élménybeszámolódat.
Mi Rodoszra 06.03-06.17.-ig utazunk. Kellemes utazást és jó nyaralást kivánok!

# 93
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#57418 Üzenet linkje2008-04-17 17:23:34  Válasz a #57411. hsz-ra Előzmény #57411

Szia Rózsavirág!
Akkor ezek szerint e-mellett döntöttél! Igen, így tényleg egyszerre leszünk kint, szerencsére nem is nagyon sokára icon_lol.gif !
Neked is nagyon kellemes nyaralást kívánok icon_biggrin.gif

# 94
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60027 Üzenet linkje2008-05-11 13:18:25 

Sziasztok!

Voltam már szigeten is parton is, szerintem mindegyik helynek meg van a maga varázsa!
A szigetek, fõleg a kisebbek valóban csendesebbek, a pihenésre vágyók paradicsomai!
De a szárazföldön is lehet csendes eldugott öblöket találni,
s mellette ott a rengeteg látnivaló...
Részemrõl imádok cirkálni és minnél nagyobb területet bejárni,
ezért egy kisebb sziget kényelmesebb, hiszen töviröl hegyire be lehet barangolni!
A szárazfölddel , most éppen az a gondom, hogy miképp tudnék minnél többet látni belõle úgy, hogy közben még pihenni is tudjak...
Gondolom szelektálnom kell majd, de legalább igy máskorra is marad a parton látnivaló...
A szigettekrõl még annyit, rengeteg van belõlük, igy az ember nem könnyen tud választani közülük...

Én a részemrõl, nyugodt szívvel ajánlom bárkinek Kos szigetét,
mert itt mindent megtalálhat egy helyen... Gyönyörû fõváros , anitk romok, eldugott csendes strandok,
és a kedvencem Thermalos, a melegvízû gyógyforrás a tengerben!
Az egész egy hatalmas természetes peszgõfürdõ...
Természetesen ide a legjobb az esti órákban, vagy hajnalban érkezni,
mikor még se tömeg, se meleg nincs!
Az egész sziget könnyen bebarangolható a mûutaktól kezdve, a hegyi makadám utakig!
Bár az utóbbiakat kevésbé ajánlom érzékeny gyomrú gyermekekkel utazóknak!
(Személyes tapasztalat a kölcsönzöi autó kitakarításáról icon_lol.gif )
A közelben található Nisiross szigete, melynek mûködõ vulkáni krátere látogatható!
Érdemes hajó kirándulás keretében meg látogatni, ha már Kos szigetén tartózkodunk!
Ezt az írást egy kis kedv csinálónak szántam, bízom benne,
ha valaki ez alapján választja Kost uticélnak, nem bánja meg!

Mindenkinek jó utazást a nyárra!

Jimkó

# 95
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60033 Üzenet linkje2008-05-11 14:08:09 

Jimko írta:

és a kedvencem Thermalos, a melegvízû gyógyforrás a tengerben!
Az egész egy hatalmas természetes peszgõfürdõ...
A közelben található Nisiross szigete, melynek mûködõ vulkáni krátere látogatható!
Ezt az írást egy kis kedv csinálónak szántam, bízom benne,
ha valaki ez alapján választja Kost uticélnak, nem bánja meg!
Jimkó

Ajaj, nekem máris megjött a kedvem!!! icon_lol.gif

# 96
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60053 Üzenet linkje2008-05-11 18:54:40 

Kos szigetét én is merem mindenkinek ajánlani, nagyon aranyos, barátságos kis sziget, aki ide utazik nem fogja megbánni.
# 97
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60058 Üzenet linkje2008-05-11 19:24:02 

Én szigetimádó vagyok. Kaptam már itt ezért hideget-meleget... de nem vagyunk egyformák...nekem sokkal hangulatosabbak a szigetek.
# 98
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60071 Üzenet linkje2008-05-11 20:16:42  Válasz a #60058. hsz-ra Előzmény #60058

Szia Ferrari!
Én imádom a szárazföldet és a szigeteket is, csak Görögországban lehessek. Görögországot megérteni csak komplexen lehet.
Üdv Josza

# 99
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60073 Üzenet linkje2008-05-11 20:33:54 

Szia Josza 2 !

Voltam már én is a szárazföldön is, az is tetszett, de engem jobban megfogtak a szigetek. Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák.

# 100
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60076 Üzenet linkje2008-05-11 20:54:52 

ferrari írta:
Szia Josza 2 !

Voltam már én is a szárazföldön is, az is tetszett, de engem jobban megfogtak a szigetek. Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák.

Számomra egyenrangú a szárazföld a szigetekkel. Jártam a szárazföldön is olyan helyeken, ami jobban tetszett sok szigetnél és volt olyan sziget, amelyik egyáltalán nem tetszett.
Nem tudom merre jártál a a szárazföldön, de figyelmedbe ajánlom Pargát, Tolot, az egész Peloponesos félszigetet, a Meteorákat, Delfit, Kavalát, Joanninát és környékét Trikalát, a Tempi völgyét, az Olimposz hegységet, Xanthy városát, a Chalkidykit stb. Lenyûgözõ helyek. Amit viszont legszebbnek láttam Görögországban eddig az Mykonos szigete volt. Most készülünk és három hét mulva megyünk Santorinire, icon_cool.gif icon_lol.gif icon_wink.gif

# 101
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60077 Üzenet linkje2008-05-11 21:11:16 

Én is felsorolhatnám, hogy merre jártam és mit nézzél meg. Még egyszer hangsúlyozom , szerencsére nem vagyunk egyformák és nem ugyanaz fog meg mindenkit.
Parga és Peloponnészosz kivételével jártam az általad felsorolt helyeken. Az utóbbi még biztos meglesz.

# 102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60082 Üzenet linkje2008-05-11 22:24:06 

Nekem a szigetek pont úgy mûködnek, mint a szárazföld, van ami nagyon tetszik, és van ami nem igazán. Pl. gyönyörû volt Porosz, de nem annyira Hydra, sem Spetses, sem Paxos. Nagyon tetszett Mykonos, Tinos, Delos, de nem annyira Skiathos, és elsõre Thasszos sem, de ez másodszor már nem így volt. Viszont Parga bármelyik szigettel vetekszik, akármikor visszamennék oda.
Általában nem annyira tetszettek azok, amire fakultatíve vagy csak pár órára mentünk oda, szerintem nem lehet egy szigetrõl ennyi idõ alatt reális képet alkotni, és nagyon sokat számítanak az éppen akkori körülmények, hiszen csak néhány órád van a szigeten, ráadásul akkor a legnagyobb a tolongás.
Már nem emlékszem ki írta Mykonosról, hogy nem olyan szép mint Santorini, pedig csak órákat töltött ott, Santorinin pedig heteket. Én az elsõ reggel, amikor Mykonoson felébredtem nem akartam elhinni, hogy ilyen gyönyörûség létezik a földön, leültem a szállásunk elõtt a párkányra, és csak bámultam sokáig, mint borjú az újkapura. Elõzõ nap fáradtan ez nem annyira tûnt fel, szerintem legszebb reggelenként volt a város, amikor még nem özönlöttek ki a hajókról a azok a bizonyos fél napos látogatók, és este, amikor olyan volt, mint egy csillogó ékszer, na ezt sem látták már. Volt velünk (ott elõször) egy kedves fiatal idegenvezetõ lány, õ azt mondta a telefonba az édesanyjának, hogy itt akárki megkéri a kezét, azonnal igent mond, csak soha ne kelljen elmennie innen. Ugyan õ amikor elõször vezetett csoportot Krétáról Santorinire - rossz idõ volt - 3 órájuk volt ott összesen, azt mondta nem igazán vágyik oda vissza, de nem voltak igazán ideális körülmények hogy megnézze a szigetet.
Én azóta vágyódtam Hydrára, amióta anno még a szív tévén láttam egy filmet kb. 15 éve, nem is álmodhattam róla, hogy valaha eljutok oda, és amikor ott álltam csak csalódást éreztem, legalább 40 fok volt, csak az árnyékos részen lehetett közlekedni, sõt inkább ücsörögni, szó nem lehetett róla, hogy feljussunk a várba, vagy jobban körülnézzünk, mindenhol ki voltak húzva az óriási árnyékvetõk, attól semmit sem lehetett látni, még az óratornyot is takarta, olyan érzésem volt, mint egy sátortáborban, jobb híján a boltokban ütöttük el az idõt, na ez nem az én szám íze szerint való utazás. De a pénznél jobban sajnáltam az álmomat, ami nem volt igaz. Mások viszont örök szerelembe estek a szigettel, biztosan jobb körülmények között ismerkedtek vele.
Így aztán Pargáról már nem mentünk el Korfura és Lefkadara, Korfut majd Korfuról, Lefkadat pedig Lefkadaról nézzük meg, inkább a szárazföldön nézelõdtünk, abban viszont még soha nem csalódtam, mert ott ha nem tetszik, mindig arrébb lehet menni egy kicsivel. icon_smile.gif

# 103
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60302 Üzenet linkje2008-05-13 19:49:02 

Egyet értek Joszával abban, hogy Görög ország komplex és minden oldalárol érdekes és különleges lehet!
Szereintem a szárazföldön is léteznek még elszigetetltebb régiók, csak ezeket egyhelyben ülve nem lehet elérni!
Cillának pedig igaza van abban,hogy milyen idõpontban vagyunk az adott helyen!
Nekem bejött Sarti és a Sithon félsziget, de Sarti starndját nem szerettem a tömeg miatt!
De, a sziget túlfelén, viszont Sartitól mintegy 40 km-re Porto Koufunál, talátam számora ideális strandoló helyet!
Viszont Sarti lenyügzõ tud lenni hajnalban, csodás barangolásim színhelye volt az ébredezõ település, ízletes görög kávék az Athos bearanyozott sziluettjével! Hely és idõ... és ez most épp a szárazföldön, és nem is igazán antik, de nagyon Görög...

Jimkó

# 104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60305 Üzenet linkje2008-05-13 19:50:55 

Kiscsit kapkodtam, sorry a gépelési hibákért!

Jimkó (ismét)

# 105
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60309 Üzenet linkje2008-05-13 20:10:58 

Jimkó[/quote]
Szia Jimko!
Hát igen Porto Koufo nekem is a szívem csücske. Kevés hely van a világon, ami überelni tudja a maga bájával, meghittségével és igazad van nagyon görög. Mi Sartin késõ õsszel voltunk. Csodálatos idõnk volt. Fantasztikus fények, símogató napocska. Motorral mentünk körbe a félszigeten. Mikor megláttuk Porto Koufót földbe gyökerezett a motorunk, sokáig nem tudtunk tovább menni. Csak ültünk és néztünk. Ittuk magunkba a látványt. Ma is elõttem van.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 6 7 8 ... 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu