Samos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10704 Üzenet linkje2006-07-05 20:09:33 

Sziasztok!

Épp most írtam Joxnak, hogy ma 90 darab levelet kaptam, hozzászólásokkal a képekhez. Megbolondulok, mert párhuzamosan kell dolgozni mennem, beszámolót írók, képeket szerkesztek, feltöltök, írni akarok a képek alá...és nem érem utol magam. Úgy érzem magam lassan már, mint egy popsztár icon_smile.gif icon_smile.gif
Csak ugyanazt tudom ismételni, mint eddig: pici türelmet kérek, és nagyon hálás vagyok mindnyájatoknak a sok kedves hozzászólásért.

Andi

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10705 Üzenet linkje2006-07-05 21:33:48 

Az elsõ 100 db. képet megírtam (aláiratoztam).

Ha valaki esetleg arra gondol, hogy magánszervezésben utazik egyszer Samosra, vagy pl. az Aeolustól csak a repülõt veszi, annak nagyon tudom ajánlani a Katerina Apartmant, ahol mi voltunk. Az egyik házban lakik a tulajdonos család 3 generációja. Az apartmanházban 8 szoba van, és a kertben egy 6 személyes házikó. Viszonylag olcsó és nagyon komfortos. A reptér Pithagori mellett van, ez kb. 34 km-re van Kokkaritól és 20 Euróért elvisz a taxi.

Katerina elérhetõsége:
Studios Katerina/ Costas G. Prendas
Tel: 0030-273-92764 vagy 92765
Fax: 0030-273-92506 vagy 92262
e-mail: prendas@otenet.gr

Costas a tulajnéni fia, nagyon jól beszél angolul.

Ha esetleg van további kérdésetek, segítek szívesen, amiben tudok.

Amúgy, ha valaki Samosra készül, annak leginkább Kokkarit ajánlom. A legszebb városka.
Pithagorio is álomszép, ott aprókavicsos, homokos a strand, lassabban mélyül.
Karlovassi ronda falu, ronda stranddal, nem ajánlom.
Votsalakia nagyon szép hely, de nincs ófalu, csak a fõút két oldalán az apartmanok, cserében majdem homokos strand, de túl iesõ részen fekszik, nehéz innen bejárni a szigetet.

Ennyi infot egyelõre.

Most írok még egy kicsit a beszámolómhoz, így minden dolog halad egy kicsit. icon_smile.gif

Andi

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10710 Üzenet linkje2006-07-05 22:51:34 

Szia Andi!

Köszi a jó tanácsot.
nagyon megfogott Samos.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10772 Üzenet linkje2006-07-06 14:49:43 

Most töltöttem fel még kétszázakárhány képet. Most már tudok a beszámoló írásra koncentrálni. icon_smile.gif
Andi

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10775 Üzenet linkje2006-07-06 15:23:16 

Andi szamoszi albumának 2. része is felkerült a fotóalbumba.
# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10790 Üzenet linkje2006-07-06 20:52:17 

Sziasztok!

Most írtam levelet az egyik barátnõmnek, bemáslom nektek ide, ez a tömör összefoglalóm addig, amíg a beszámoló el nem készül. Bocsi, hogy néhány dolog ismétlése annak,amiket már Samosról élõben leírtam.

„De kanyarodjunk vissza a nyaralashoz. Álomszép volt. Samos hasonlít Korfuhoz és Thassosohoz, legalábbis abban, hogy olyan zöld, azaz még zöldebb, meg még nem lepik el a turisták annyira, és rengeteg eredeti kis hangulatos hegyi falu van. Nem csak a sok zöld fa, píneafenõk, ciprusok, olívák teszik széppé a szigetet, hanem ott úgy nõ minden színpompás virág, mint minálunk a gaz, 600 fényképet készítettem a digitális géppel. Ennek legalább a fele virág. Persze nem fogom mindet elõhivatni, ki kell válogatni, hogy max. a fele legyen.
Irdatlan meleg volt, nappal 40 fok felett, éjjel is 30 felett, így nagyon rosszul aludtunk. Az elsõ héten még elment valahogy, de a második hétre már nem lehetett megmaradnia szobában. Nagyon szép apartmanunk volt. Pedig féltem tõle, mert a katalógusban csak külsõ kép volt róla, de a szoba is olyan szép volt és komfortos, mint a kert. A két szintes ház egy színes virágdzsungel közepén állt, mi az emeleten voltunk, az apartman két szobás volt, azaz hálószoba és egy konyha+ étkezõ, meg a fürdõ volt benne. Jól fel volt szerelve, légkondi is volt, de nem kértük, nem csak mert drága volt, hanem mert én nem bírom.
A falu, Kokkari, ahol voltunk, elég nagy, minden volt benne, modern rész, ófalu, kikötõ, tavernás sétány…három strandja volt, az egyik kilométer hosszú, köves, de ott nagyon hullámzott, oda nem menteünk, a másik két köves strand szép volt, csak nem volt árnyék, Michael pedig nem bírja árnyék nélkül. De meg kell, hoyg mondjam, már én sem, mert 5 percet sem tudtam elviselni a napon. Két km-re volt két sziklás gyönyörû öböl, oda gyalogoltunk el az országút mentén. Jó kis izzasztó túra volt, kétszer megengedtük magunknak azt a luxust, hogy taxival mentünk. A víz nagyon hideg volt még, de kristálytiszta, jókat búvárkodtunk. De én csak az elsõ napokban, míg hajtott a kíváncsiság, mert utána már nem hajtott annyira, hogy elviseljem, hogy belefagy a fejem a vízbe. icon_biggrin.gif
Minden második nap tevrnában ettünk, amúgy meg apróságokat készítettünk az apartmanban. Mennyei finom kajákat próbáltunk ki.
Három napig robogót béreltünk, majd a második héten három napig autót, így bejártuk a szigete., Kétszer vándoroltunk is, ami nagy élmény volt a növény és az állatvilág miatt, de itt meg kell jegyezzem, hogy az állatvilághoz nem kedves lények is tartoznak, mint másfél méteres kígyó és 8 centis pók! Szerencsére a bögölycsípésen kívül nem ért más “sérülés”, de a napi 1-2 csípésbõl, egy teniszlabdányira dagadt és begyulladt, eléggé fájt is, de szerencsére a szteroidos fenistil kenõcs segített.
Most már mindketten dolgzunk, nehéz visszaszokni, nagyon is nehéz. De szerencsére ebben a hónapban laza a beosztásom, és lesz néhány szabad délutánom is, mint ahogy tegnap is volt, és kimentünk (az idén elõször) a tóra. Elég érdekes érzés, ha ilyen gyorsan a tenger után édesvízbe mész, lesüllyedsz, mint egy ólomgolyó, ha nem pedálozol ezerrel. icon_biggrin.gif
Amúgy itt is marha nagy hõség van, de ami még nagyon érdekes, hogy nyaralás elõtt haldoklottunk a 29 fokos lakásban, most meg (most is 29 fokos a lakás) esténként majdnem fázom. Ezt csak arra tudjuk visszavezetni, hogy Samoson annyira meleg volt, hogy most ahhoz vagyunk szokva, és az itteni meleg ahhoz képest majdnem hideg. De nem sokáig, mert ez a hõmérsékleti zavar biztosan pár nap alatt visszaáll és akkor majd itt is szenvedhetünk.”

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#10976 Üzenet linkje2006-07-09 09:49:46 

Drága Andi!
Gyönyörûek a képeid, bár még a felét sem tudtam végignézni -idõhiány miatt. Talán nem túlzás, ha azt kérdezem, szerzõi jogvédelemre nem gongoltál? Nagyon sok naptárat készítenek hasonló képekkel Görögországban, némelyik nyomába sem ér a Tieidnek.
Nagyon szépen köszönöm, a többi Fórumos nevében is, hogy megosztod velünk ezeket a csodákat!!!
Üdv
Judit

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10993 Üzenet linkje2006-07-09 12:56:30 

Kedves Judit!

De igen, gondoltam, így lettek a hellaszon a fotóalbumok levédettek. De a képeim miatt nem annyira uzgulok, hanem néha inkább a szövegeim miatt, mert azokban iszonyú sok munka (fordítás) fekszik.
Szépen haladok a beszámolómmal is....

Andi

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11286 Üzenet linkje2006-07-12 21:18:36 

Megszültem a beszámolómat, kicsit össze lett csapva, mert nagyon idõ szûkében voltam.

Andi

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11289 Üzenet linkje2006-07-12 22:03:23 

Andi élménybeszámolója már olvasható a Beszámolók oldalon!
# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11292 Üzenet linkje2006-07-12 22:13:31 

Julianna
Végig néztem ezt a sorazatot is. Kár, hogy véget ért a nyaralás és nem készülhetett több kép.

Kitty
Én is mind végignéztem! Csodásak a képek, lenyûgözõen szép ez a sziget!

zumike
Kár, hogy vége! Elég bénák az utazási irodák, ha nem csapnak le erre a szigetre, és ezekre a képekre! Andi nem kellene elmenned fotósnak?

rekuc
Köszi Andi az összes képet!! nagyon jók! Csodálatos hely lehet!

vojandi
Örülök, hogy tetszettek. Zumike, egyik álmom lenne...de az élet nem mindig úgy alakul...

Rekuc, a kaja, amit kérdeztél, az rántott cukkini, nagoyn finom volt... icon_smile.gif

Andi

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11878 Üzenet linkje2006-07-18 13:23:46 


# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11897 Üzenet linkje2006-07-18 15:20:57 

Samosnak több saját Ouzo fajtája is van. Az egyiket Frantzeskos-nak hívják, ebbõl ittunk és kellemesebb íze volt, mint az edig megszokott kedvenc Ouzo 12-õmnek. Nem volt annyira erõs és valahogy aromásabb volt. icon_smile.gif
Andi

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Helguska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12120 Üzenet linkje2006-07-20 14:34:51 

Sziasztok.
Vojandi, megnéztem a képeket amiket Samoson fotóztál. Nagyon szépek. Gyönyörü lehet a sziget növényzete. Én is mindig a fákat, bokrokat, virágokat fotóztam Korfun. A férjem már húzott is vele rendesen miért kell minden bokrot lefotózni.
Te már sokfelé jártál Görögországban, melyik hely, vagy sziget tetszett a legjobban? Nekem honvágyam van Korfura, de jövõre inkább olyan helyre kellene elmenni ahol még nem jártunk. De a szívem mégis Korfura vágyik.
üdv. Helguska

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12127 Üzenet linkje2006-07-20 14:46:59 

Szia Helguska!

Én egészen addig Korfu megszállott voltam, amíg nem jártam Thassoson. Utána mindenáron Thassosra akartam visszamenni, aztán belezúgtam Santorinibe. Samosról is mondogatom, hogy vissza kell majd oda még menni, de igazából, szeretnék minél több új helyet megismerni. Most már 3 szigeten jártam, amik még nincsenek olyan vadul ellepve turistákkal (Thassos, Naxos, Samos) és ezek sokkal nagyobb hatással vannak rám. Korfut is imádom és biztosan el megyek még egyszer oda is, mert a párom még nem volt és szeretne. De kilela hideg, ha az embertömegre gondolok, merg arra, hogy szinte csak magar szót hallok. Én nagyon szeretem az eldugott, nyugis helyeket. Nekünk nem kell diszkó meg ilyesmi, meg hotel sem, csak egy szép kis apartman a sok zöld közepén és ezért arra törekszem, hogy inkább kevésbé látogatott görög szigetekre juthassak el a jövõben.

Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 4 5 ... 21 22 23   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu