Ios
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154387 Üzenet linkje2010-12-31 14:29:06 


A kép alján Yialosi marina, fent a hegyen Hora.


Yialosi kikötő.


Yialos strandja.


Yialos és Hora a kompról fotózva.


Yialos homokos öble Tzamoria felől nézve.

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154389 Üzenet linkje2010-12-31 14:41:49 


Mylapotasi völgy.


Mylapotasi völgy.


Mylapotas strandja.


Mylapotasi völgy.


Mylapotas madártávlatból.

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154391 Üzenet linkje2010-12-31 16:24:20 


Tris klisies homokos öble. Az egyik legszebb strand a szigeten.


Hora.


Manganari két homokos strandja, a sziget meltémitől védett déli csücskén.


Kikládi hangulat Horában.


Hora egyik belső tere.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154392 Üzenet linkje2010-12-31 16:35:39 

Szia misiarc!
Remélem,hogy tudtam segíteni.
A Mylapotasi szállásunkról felrakok még 2 képet. Szerintem a legjobb ár érték apartman Mylapotasban.
Igényes weboldala van a háznak: www.islandhouse.gr
Szia:kokszi




# 50
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154396 Üzenet linkje2010-12-31 18:12:37  Válasz a #154392. hsz-ra Előzmény #154392

Szia Kokszi!
Kösz mindent, de, ha nincs ellene kifogásod, még „zaklatni” foglak egy kicsit Ios ügyben. (Verkát is más kiklád szigettel kapcsolatban, de ez még nem esedékes. Majd jövőre. Ja, hogy az már holnap itt lesz?.....)
Most még nem tudunk dönteni, pontosabban vitázunk: nejem a yialosi öböl mellett (a chora egy picit közelebb van szerinte) voksol, nekem jobb lenne a csendesebb mylopotasi öböl. Még a végén pénzfeldobással fogjuk eldönteni.
Ami biztos, lesz 2 hetünk (Santorini charter). Egy hét biztos Ios lesz. A másik sziget még függő.
Misiarc

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizigizi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194830 Üzenet linkje2012-08-29 17:21:43 

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizigizi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194836 Üzenet linkje2012-08-29 18:06:14 

Ahogy látom a képfeltöltésem sajnos nem volt sikeres, pedig többet is szerettem volna megosztani Veletek.. icon_sad.gif Így írnék pár sort erről a csodás szigetről, amin még nem jártak sokan kis hazánkból icon_smile.gif Szóval idén két szigetet fedeztünk fel a kedvenc országunkban, Görögországban: Iost és Santorinit. Előbbin 5 éjjszakát, utóbbin pedig a dupláját töltöttük.

Mindkét sziget gyönyörű volt, habár teljesen különböző. Noha fiatal pár vagyunk Ios szigetre semmiképp sem a buli kedvéért, sokkal inkább gyönyörű strandjai, bájos kis Chorája és templomocskái miatt mentünk és nem is csalódtunk.
Szállásunk Yialoson a Katerina apartmanban volt, nagyjából 20 méterre a parttól és pár percre a a kikötőtől, igazi kék-fehér mini kis apartman, nagyon kedves házi nénivel, aki távozásunkkor házi készítésű süteménnyel és sok kedves szóval búcsúzott tőlünk icon_surprised.gif ( valószínűleg nagyon örült, hogy mi nem a kevéssé kultúrált két éjszaka ajtót csapkodva és ordibálva hazajött vendégek közé tartozunk ). Egyébként az apartman nyugodt helyen van, a vendégek viselkedéséről nem a néni tehetett. (ára: 30euro/éjj/2fő, július 16-tól).

Ioson szinte minden nap máshol strandoltunk a szigeten, így jártunk: Myloplotason, Koumbarán, Psathin, Managanarin és Yialoson is természetesen. Nem is tudjuk melyik volt a kedvenc, mindegyik más és egyedi: Myloplotas széles homokos, gyorsabban mélyülő, érdekes tengerfenekű; Yialos lassan mélyülő finomhomokos és lehet nézni az óriás hajók kikötését; Koumbara vad sziklás, elhagyatott, sokszínű, a bemenetel viszont kicsit nehézkes a kövek miatt, Psathi nagy hullámos, köves, elhagyatott, hosszú és vad, rajtunk kívül 10 ember volt ott; Manganari pedig lassan mélyülő zöld vízű, karibi hangulatú és számos kagylót, sünivázat, rákpáncélt találtunk közel a parthoz búvárkodás során.. icon_biggrin.gif egyetlen negatívum, hogy bár korábban ezt a strandot szélvédettnek titulálták, ennek ellenére kb. du. 2-től elviselhetetlen volt a homokvihartól a part így célszerű volt a vízbe menekülni... icon_eek.gif Valószínűleg ennyire nem szokott nagy szél lenni, mert az éttermesek is beszedtek minden elrepülésre-dőlésre alkalmas tárgyat, valamint a zászlókat is, miután egyet teljesen szétcincált a Meltemi..a szigeten töltött időkből 2 napot kivéve óriási szél volt, Mylpolotason is kaptuk a nyakunkba a köveshomokat kellőképen, de természetesen ez semmit sem rontott el és az is életszerű, hogy csak az érkezésünk és távozásunk napján volt szélcsend, amikor is a csomagok cipelése és a Blue Starra várás közben imádkoztunk hogy jöjjön a Meltemi felfrissülésnek.. icon_lol.gif

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizigizi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194838 Üzenet linkje2012-08-29 18:38:35 

Folytatva a mondókámat, a buszközlekedés szuper a szigeten, mi ki is használtuk rendesen, számunkra még kicsit túl későn is indultak a buszok a távolabbi strandokra (kb. fél 12-12 körül és 4-5 körül indultak vissza) az árak kb. 1:50 -től 3:50 euroig terjedtek egy útra.
Mi örültünk, hogy Yialoson laktunk, jó kiindulópont volt mindenhez, ott a kikötő, van egy szuper pékség és egy Carefoor supermarket. Minden busz is innen indul, a Chorába és esetleg a Tzamaria, illetve a Koumbara beachre gyalog is el lehet jutni.. icon_smile.gif a Chorába vezet egy lépcsős utacska, nagyjából 20percig tart felfelé...a buszok egyébként úgy mennek a távolabbi strandokra, hogy Chora, onnan Myoplotas felé kerül egyet, felszedi az embereket, visszamegy a Chora széléig és onnan megy a kiválasztott úticélra..

Egyébként a szigeten tényleg 90%-ban csak fiatalokkal találkoztunk, szerencsére azért Iosról abszoltút megcáfolnánk azt, hogy csak egy bulisziget! icon_biggrin.gif

Áttérve az ételekre, szinte még ki sem tettük a lábunk a hajóról és mielőtt még evesztünk volna a szállást kínálók forgatagában megláttunk egy gyrosozót rögtön szemben, ahogy leszáll az ember a hajóról, talán az is a neve, hogy Boat stop, sárga színű és volt pl. olyan menü, hogy két gyros és egy sültkrumpli 6euro. Még pár helyen próbáltuk, de aztán visszatértünk ehhez, mert isteni volt. icon_wink.gif
A kikötőben még Sausanna nevű tavernában ettünk nagyon kedves kiszolgálás mellett, viszont ide nem árt időben menni fél 10körül mi kaptuk szinte az utolsó Mousakát... icon_eek.gif
A Chorában van még egy hely, amit csakis magasztalni tudunk, a neve: The Mills, és a ehhez hűen a Chora csendesebb részén fekszik a szélmalmoknál..ajándék előétel, sütemény és házi isteni pálinka fogadott minket, fenséges görög ételekkel, nagy adagokkal( tzaziki kétszer akkora volt, mint máshol) egy kétszemélyes tállal szinte halálra ettük magunkat és szerintem nagyon jó áron ( ha jól emlékszem borravaló nélkül 20 euro volt itallal). icon_smile.gif

Összességében Ios csodás volt, a naplemente nézés a Chora tetején a kék fehér temlpmocskák tövében örök élmény, mindenképp érdemes meglátogatni ezt a szigetet, teljesen más hangulatú a Chorája, mint pl. a tengerparti naxosi, örülünk, hogy itt is jártunk, nem beszélve arrül, hogy utunkat tovább folytattuk a lenyűgöző Santorinire... icon_lol.gif icon_wink.gif

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194872 Üzenet linkje2012-08-30 10:32:59 

Sziaaa,

de jó nektek, Ios már régóta nekünk is a listánkon van.
Nagyon várom, hogy láthassam a képeidet!

Amiről még írhatnál, az az utazás:
hajó-repjegy árak (ha nem vok indiszkrét), mi mikor indult, érkezett, átszállás, ilyesmi ... Írnál ezekről? Hasznos lenne nagyon a leendő utazóknak.

Ha pl valaki a mylopotas-i parton választ szállást,
annak mennyire gyaloglós a Chora, Gialos, vagy Koumbara táv? Nagy túra?

Mennyire volt elég az 5 nap? Mindent láttatok amit terveztetek?
És persze érdekelne, hogy mennyire volt sok a 10 nap Santorinin,
de gondolom a folytatás nem várat sokáig magára a másik topicban .. icon_smile.gif

Minden infót köszi előre is!

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizigizi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194900 Üzenet linkje2012-08-30 18:23:15 

Kedves Hidalgo!

Az 5 nap elég is volt meg nem is icon_smile.gif ha azt veszem, sok helyen jártunk, de nyílván lett volna még merre menni, igaz volt olyan strand, amit előre kinéztem, de busszal nem megközelíthető, így arra úgy sem tudtunk volna menni, de rengeteg szép és különböző strand van a szigeten , ez a fő erőssége. Szerintem attól függ, hogy mennyire vagytok strandolósak hogy hány nap kell, persze én ennél kevesebbre nem mentem volna, mert azért hosszú volt az út, így jól esett pár napig különböző gyönyörű strandon lenni, pihenni, fürödni, búvárkodni stb. icon_wink.gif

Ha már az út: mint azt hiszem azt korábban beszéltük Aegeanair-rel mentünk, este 11-re értünk Athénba, ott aludtunk kicsit a reptéren, a 4órás busszal mentünk a kikötbe (kb 3/4 óra -1 óra éjjel, forgalommentesen a menetidő és 6euro egy útra), a hajó 7:25kor indult, de már majdnem 2órával előtte fel lehetett szállni, mi ezt is tettük és aludtunk, előtte viszont a pireausi kikötőben jót ettünk.. icon_wink.gif a kompjegy egy útra economy jeggyel ami a nyitott, illetve félig nyitott helyeket takarja 35euro/fő..Mi tavaly Naxosig ezt vettük, idén a 40eurost, ami belső térre szól, olyan ülések vannak 2 sorban 3-3 ülés, mint a moziban, csak dupla akkora..nagyon kényelmes, számozott, így ha kevés idő van az átszállásra érdemes ezt venni, így biztos a hely...egyébként csomóan aludtak kint hálózsákban a földön, az is egy megoldás, mi is az alvás miatt vettük a drágább jegyet, de a deck jegy is jó volt tavaly, csak kicsit fársztó, ha nem éjjel repültök és nem vagytok nagyon fáradtak, teljesen jó az is, ott asztalok vannak székekkel és lehet nézni az utat, vizet icon_smile.gif mi is az utolsó 2órában már kint ültünk néztük a kikötéseket Paroson, Naxoson. Fél órát késtünk, úgyhogy fél 3 körül értünk Iosra. A rejegyet Athénig 21ezer körül vettük mindennel egy főnek, vissza dupla repülő volt: Santorini-Athen, majd Pest 3óránk volt az atheni reptéren, el duty shoppoltuk icon_lol.gif és a becheck is hosszú volt, jól kipakoltattak.. icon_surprised.gif ez is jó árban volt, de pontosan megnézem, ha szeretnéd, csak már nagyon rég, még tavasz elején fizettük és foglaltuk. Ez jó is volt így, mert nézegettem nyaralás előtti hetekben - napokban és sokkal drágább volt! icon_eek.gif

Mylolatosról Koumbara gyalog nagyon kemény, ha csak nem vagytok profi túrázók icon_lol.gif Chora-Yialos 20 perc onnan Koumbara is kb. fél óra lehet és azért Yialos-Chora illetve Mylplotas-Chora kemény emelkedő..Myloplotasról csak csacsis helyi embert láttunk gyalog, mert ahogy láttam nincs gyalogút, csak a kanyargós kocsis, és az egy elég jó túra felfelé, legalábbis annak tűnt.. icon_biggrin.gif De a buszok 10 percenként járnak Myloplotas-Chora- Yialos vonalon és nagyon sokan közlekednek quaddal, motorral is..

Santoriniről nem hiszem, hogy írok, az a fórum igen bő icon_smile.gif , de tényleg meseszép sziget, 10 napot simán eltöltöttünk ott és nem is néztünk meg mindent amit akartunk...persze mi nem szeretjük a betáblázott, rohanos nyaralást, ha elmegyünk egy egész napos kirándulásra, akkor utána általában 2 napig strandolunk..és életemben először ÉLŐ óriási tengericsillagot láttam a Red beach-nél Santorinin, szóval a strandolás sem rossz, amúgy meg ebből 4éjjt Oiaban aludtunk így csak andalogtunk a kalderránál, átmentünk Firába, Imeroviglibe és Ammoudiban strandoltunk, szikláról ugráltunk a kristálytiszta vízbe, ilyesmi. icon_biggrin.gif Amikor átmentünk Perissába az ocsóbb részre, akkor fedeztük fel jobban a szigetet icon_smile.gif
Fotót nem sikerült ide feltennem, de ha szeretnéd írd meg priviben a mail címed és küldök párat! icon_smile.gif

Remélem tudtam segíteni!
icon_smile.gif

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194932 Üzenet linkje2012-08-31 09:20:39  Válasz a #194900. hsz-ra Előzmény #194900

Köszi szépen, bizony, sokat segítettél!

Azt még leírnád, hogy melyik hajótársasággal mentetek?
A leírásod alapján gondolom nem Hellenic Seaways highspeed, hogyha deck is van ... vagy?

Bár mi egy nyugatabbi kikládban gondolkodunk elsőként, de az odajutás egyik módja, amit ti is csináltatok.
Érdekel is egy ideje, hogy is működik ez igazi alvás nélkül, ezek szerint megoldható 1éjszakás athéni szállásfoglalás nélkül is ...
A vasárnapi járattal mentetek?

A legnagyobb bánatunk, hogy mi 2 hétre csak augusztusban tudunk menni (munkahelyi ok miatt). Annál kevesebb időre elmenni a Kikládokig szerintem pazarlás. Pláne, hogy sajnos igazad van, a repjegy árak (az Aegeannél is) durván megemelkedtek icon_sad.gif Nem is érdemes most nézegetni, csak történik valami tavaszig.
Ja, most jut eszembe, hány hónappal indulás előtt foglaltátok a jegyet?
Csak én nem látok valamiért bő 2hónapnál előbbre a honlapjukon??? icon_redface.gif

Augusztusban viszont minden sokkal drágább, a szállás, a kocsibérlés,
sok a turista, nagy a forróság és a meltemit még nem is említettem, attól nagyon félünk, mert imádunk strandolni, túrázni, de a szelet nem szeretjük ...

No, mind1, értitek ... Köszi még1x icon_smile.gif

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizigizi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194948 Üzenet linkje2012-08-31 15:22:38 

Szia!

Képet küldök, de valószínűleg csak hétfőn lesz időm, sajnálom!

Szóval nem Hellenic, mert ott 55euro volt a jegy, ha jól emlékszem és kettőnknek az 30-40euro plussz, ami már egy éjszaka szállás, vagy egy jó vacsi icon_smile.gif persze a Blue Star Ferries-sel dupla olyan hosszú az út, mert nem gyorshajó, de jó nézni a kikötéseket előtte és pénzspórolás, nem beszélve arról, hogy idén állt forgalomba a Blue Star Delos nevű új gyönyörű és még nagyobb komp, ez közlekedik Pireaus-Paros-Naxos-Ios-Thira vonalon icon_smile.gif

Vasárnap mentünk igen és alvás nélkül bírható szerintem, igaz tavaly még nagyon izgultunk mindenen, akkor utaztunk egyéni szervezésben először és éjszaka, így tényleg semmit nem aludtunk, na ekkor a kompon a decken, ahol elég nagy volt a tömeg, kicsit már szenvedtünk a végére, de próbáltunk az asztalra borulva pihenni icon_biggrin.gif idén már a reptéren maradtunk mivel tudtunk mindent, ott sokan alszanak, nem gond, de a légkondi miatt elég hideg van. Kikötőben is aludtak/pihentek páran, de ott kevésbé nyugisak a körülmények, kisebb zárt várórész van, ami nem is volt most nyitva, szóval nem érdemes odamenni nagyon hamar, csak úgy 2 órával az indulás előtt mert akörül lehet felszállni.

Az új hajón már jobban megoldott a csomagok elhelyezése is lent a raktérben, vannak erre kialakított részek..tavaly még nem ez a hajó volt és mi szálltunk fel elsőnek, el is helyeztük a csomagokat..majd NAxoson igen nagy meglepetés fogadott minket, amikor 200 másik csomag vette körül a miénket és csak rajtuk átmászva/átverekedve magunkat tudtuk kiszabadítani a miénket icon_biggrin.gif nagyon mókás volt, olyan görög icon_biggrin.gif

Repjegyet március környékén vettük, de pl. tavaly már januárban, én nekem rendben volt az oldal, láttam előre icon_smile.gif de lehet ősszel más a menetrend, mind nyáron és most ezért korlátozott az előrelátás icon_smile.gif

Amúgy Apollontravellbe kötöttünk biztosítást és azt mondták tárgyalnak az Aegeanairrel, szóval ki tudja még mi hogy lesz jövőre icon_wink.gif lehet újra lesznek charterek is a szigetekre (persze nem Iosra gondoltam icon_biggrin.gif) de egyéb Kikládra icon_smile.gif

És hát igen, augusztusban mi még nem voltunk, de Santorinin azt mondták a helyiék, hogy akkor kissé elviselhetetlen a tömeg icon_sad.gif Meltemi akkor is nagyon durva volt mindkét szigeten,amikor mi voltunk (július 16-aug.1) Santorinin Perissában éjjel többször felébredtem annyira döngette az ablakokat a szél... icon_eek.gif

Üdv:
Luca

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BROKEN
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195119 Üzenet linkje2012-09-04 11:15:36 

Üdv mindenkinek!Tudtok v.mi elérési lehetőséget a "Misiarc"nickname-mel író emberkéhez?(nagyon jó képeket tett fel Patmos-ról,bár tudom ez a sziget nem kiklád)azért érdekelne hogyan jutott el oda(közlekedésileg)de más ötletei is érdekelnének,írjatok,előre is köszönöm!
# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BROKEN
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195120 Üzenet linkje2012-09-04 11:40:45 

Most látom hogy ebben a topicban előfordul Misiarc,kérlek hogy írd meg hogy hogy mentetek Patmosra!
-Már én is vagy háromszor voltam Ios-on,csodás kis ékszerdoboz(mint ahogy szinte mindegyik kiklád sziget)annál a falikútnál mi is mindíg megállunk ami Kokszi egyik képén szerepel icon_smile.gif icon_wink.gif Imádok az elbűvölő kikládikus építészet remekei közt csatangolni,remélem még sok évig megtehetem... icon_smile.gif

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232922 Üzenet linkje2015-07-20 20:35:55 

Július elején (Santorini és Naxos közé beiktatva), egy hetet töltöttünk ezen a (számomra mindenképpen) csodálatos szigeten. Igazság szerint itt töltöttük a legtöbb időt, és ez a sziget "jött be" legjobban icon_biggrin.gif A sziget "buliszigetként" van elkönyvelve, amit nem is cáfolnék mivel valóban rengeteg fiatal(20 év alatt főként) "lepi el" a szigetet. Véleményem szerint a fiatalok jelenléte azonban csak javít a hely amúgy is fantasztikus hangulatán. Minket semmiben sem zavart a fiatalság "bulizása". Jómagam 47 múltam..... Meglehetősen sok Görög szigeten volt szerencsém megfordulni, és bátran állíthatom, hogy Ios a legjobbak közé tartozik(talán a legjobb icon_biggrin.gif Strandjai kiválóak(Manganari beachen a kagyló vadászok is megtalálják számításukat), hangulata remek, mindenkinek csak ajánlani tudom! Főleg akkor ha a meltemi kicsit szelídebb arcát mutatja icon_biggrin.gif Esetleges kérdéseket megpróbálom megválaszolni. Lesznek képek is, amint sikerül őket beilleszteni icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu