Szép falvak :-)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Picimancs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
125 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#96147 Üzenet linkje2009-04-23 19:50:17 

Sziasztok!

Nem sokára indulunk Sartira.Mikor lefoglaltuk a szállást akkor kezdtem el nézegetni olyan oldalakat ahol látnivalok vannak.Akkor olvastam 1 cseppkőbarlangról Sartitol durván 80km-re.Ez Edessza lenne??Most olvastam Edesszárol és nagyon megtetszett.De nagy a hasonlóság és igy mindkettőt megnézném.
Köszi a választ!

# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#96196 Üzenet linkje2009-04-24 09:42:45 

picimancs írta:
Sziasztok!

Akkor olvastam 1 cseppkőbarlangról Sartitol durván 80km-re.Ez Edessza lenne??


Nem, ez véleményem szerint Petralona!

PETRALONA
Érdekes program Petralona és a lélegzetelállítóan szép cseppkőbarlang. A Thesszalonikitől kb. 35 kilométerre, a névadó falutól pedig 2 kilométerre található 250 méter tengerszint feletti magasságban a Katszika hegység nyugati oldalában. A kb. másfél kilométer hosszú folyosóit cseppkőerdő díszíti a sztalagmitok és sztalaktitok minden változatával.
Petralona barlangot egy helyi lakos, Philippos Chatzaridis fedezte fel 1959-ben és „Vörös sziklákként" tartják számon. A barlang nemzetközi hírnévre azonban csak az után tett szert, hogy Petralona másik lakosa Christos Sariannidis egy előembertől származó koponyára bukkant, amelyet 33 állati eredetű lelettel együtt Thesszalonikiben, a helyi egyetemen őriznek. A barlang bejárati része naponta látogatható. A módszeres feltárást a Görög Antropológiai Társaság alapító professzora, Aris Poulianos kezdte meg 1965-ben. Az itt talált emberi maradványok alapján végzett kutatásai bebizonyították, hogy a petralonai előember a maga 700.000 éves korával Európa egyik legidőssebb előembere. A barlangban talált eszközök és a tűzre utaló nyomok a ma ismert legrégebbi leletek az archaikus korból.
A barlangban tilos a fényképezés!






# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Picimancs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
125 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#96241 Üzenet linkje2009-04-24 14:08:51 

Szia Kvalcsi!

Igen erre a cseppkőbarlangra gondoltam!
Közben ma megtaláltuk Edesszat.
Nekem nagyon tetszik páromnak is csak szerinte túl messze van Sartitól ezért nem nézzük meg.Sajnos:(
Nembaj majd jövöre.
Igaz még csak 1* voltunk Görögországban de amit láttunk az nagyon tetszett.Az oldal elején irtátok a Meteorákat az valami gyönyörü.Meg nekem nagyon tetszett Skiathos is.Pedig nem volt vmi jó időnk ott.

# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#96300 Üzenet linkje2009-04-24 17:10:32 

Sziasztok! Petralona tényleg gyönyörű, tavaly jártunk ott. Nem szabad kihagyni, ha a közelben jár valaki. Fényképezni, videózni tényleg tilos, bár voltak, akik megszegték és nem szóltak rájuk. Mi sajnos szófogadóak voltunk, viszont kint lehet kapni szép képeslapokat, brossúrákat róla, azt érdemes megvenni. Van mellette egy múzeum is, ott is érdemes szétnézni.
Csak ajánlani tudom mindenkinek. icon_smile.gif

# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#96321 Üzenet linkje2009-04-24 21:35:06  Válasz a #96241. hsz-ra Előzmény #96241

Szia Picimancs!

Sartiból a Meteórák sincsenek közel, de nem lehetetlen megnézni, csak nagyon fárasztó út! Én kétszer voltam ott, egyszer Stavroszból, egyszer Paráliáról. Amennyiben terveztek valamikor egy utat Nei Poriba, Olympic Beachre, Platamonasba vagy más üdülőhelyre az Olymposi Rivierán, akkor sokkal célszerűbb onnan menni megnézni a kolostorokat, mert lényegesen közelebb van.
A hellasz.hu nyitólapján amennyiben lenyitod a "Tartalomjegyzék"-et és ott megkeresed a "Leírások" rovatot, az alatt találsz részletes infót a Meteórákról is többek között.

Skiathos szigete egyébként tényleg nagyon szép!

# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Picimancs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
125 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#96825 Üzenet linkje2009-04-28 10:33:34 

Szia Kvalcsi!

Lehet,hogy félre értettél de tavaly Paraliárol már láttuk a Meteorákat:)
Nagyon szép,lenyűgözö látvány.Edesszat irtam,hogy tul messze van és párom nem hajlandó oda elmenni:(

# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112139 Üzenet linkje2009-07-31 21:24:10 

Sziasztok! A Petralonai barlangba van belépő? és ha igen, mennyi?
# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#112153 Üzenet linkje2009-07-31 23:10:37  Válasz a #112139. hsz-ra Előzmény #112139

Szia Vaesz! Igen van belépő, tavaly 7 euró/fő volt. Kicsit sokalltam, mert sem idegenvezetés, sem valami tájékoztató nem volt hozzá. Fotózni, videózni nem szabad, -bár volt aki megszegte-.
viszont ez a belépő érvényes a mellette lévő múzeumba is!!

A barlang az nagyon szép egyébként, nem bántam meg, hogy megnéztük. icon_biggrin.gif

# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsófi73
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#112162 Üzenet linkje2009-08-01 07:57:40  PETRALONA

Sziasztok!

(Egymillió éves tűznyomokat fedeztek fel a petralonai barlangban, ez a ismert legrégebbi ilyen lelet.)

Mi 2008 július 25-én (Marmarasi szállás) voltunk Petralona-ban. A következőket írtam akkor utinaplómba (ált. isk. kockás füzet) erről a helyről:
"Reggel 9 óra körül indultunk a Csepkőbarlangba. Nagyon szép, nagyon nagy. Olyasmi gondolataim voltak, hogy ez szebb, mint az Aggteleki? De gyorsan elhessegettem, mert nehogymár! Valahogy látványosabbnak láttam. Volt a barlang mellett egy (ős-) földtörténeti kiállítás is, ahol fényképeztünk. A barlang melletti parkban óriási állatszobrok. Összbelépő: 18 euro. Kb. félóránként indulnak a barlangtúrák. A falutól még északra kell menni pár km-t a parklóig. Nagyon szépen kialakított parkoló van buszoknak, kocsiknak. A parkolóból még egy ingyenes buszjárat vitte fel a látogatókat a barlanghoz. A barlang mellett trafik, jégkrémes. A parkolóban visszafele az utat már gyalog tettük meg a lejtős úton. Hazafelé megálltunk Petralona falu templománál, ahol a szépen kialakított hangulatos kis téren (kertszerűség) a padokon kicsit ejtőztünk. A tér közepén egy kis kutacska volt, aminek a vize tuti iható (ittunk is belőle), mert egy emberke kannákkal megrakodva jött vízért. Úgy gondolom valami forrásféle lehet. A gyerekek nyavalyogtak jégkrémért, ezért a pár méterre lévő boltban vettünk nekik 1-1-et. Én csak ott ültem, ültem, és néztem. A környező fák kellemes hűvöst adtak a déli melegben."

A sógoromék az idén mentek el, a mi javaslatunk Petralonai barlangba. Kiszúrtak ott egy "öregembert", aki ott a bejárat mellett üldögélt, nézelődött. Valahogy szóba elegyedtek vele (...) Kiderült, hogy ő az a régész, aki anno (kb. 30-40 éve?) az ásatásokat vezette.

üdv.: Zsófi73

# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112205 Üzenet linkje2009-08-01 18:21:21 

Köszi szépen a válszokat! Ezek alapján nem szabad kihagyni, rászánjuk azt a fejenként 7 eurót, legfeljebb egy vacsit kihagyunk icon_biggrin.gif Köszi
# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#112207 Üzenet linkje2009-08-01 18:45:02 

Részemről szivesen vaesz! Jó utat nektek, akkor még mi is kint leszünk, de jó is lesz nekünk, igaz?! Biztos nem fogod megbánni Te sem, hogy megnézitek a barlangot, bár engem meglepett, hogy külön busz visz fel a parkolóból a barlanghoz. Mi tavaly közvetlenül ott tudtunk parkolni, ill. nemcsak mi!
Dehát ilyesmik folyton változhatnak.

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lindus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112208 Üzenet linkje2009-08-01 19:10:50  Válasz a #112139. hsz-ra Előzmény #112139

Idén 7 euro volt, és külön idegenvezetőt kaptunk, úgyhogy mi 4-en néztük meg a barlangot, fergeteges élmény volt. Lent van egy parkoló ahonnan 15 percenként ingyen buszok visznek fel a barlang bejáratához.. Érdemes megnézni.
# 88
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113129 Üzenet linkje2009-08-08 00:42:37  Válasz a #112208. hsz-ra Előzmény #112208

Sziasztok!

Pontosan hol van ez a barlang (tudom, hogy Petralónában, de a térképen nem találtam ilyen településnevet), hogy lehet ide eljutni? Jól ki van táblázva? Tudnátok útbaigazítást adni mondjuk, ha Nikiti felől mennénk?
Esetleg van valakinek térképe, amin rajta van?

köszönöm

# 89
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113195 Üzenet linkje2009-08-08 19:07:51  Válasz a #113129. hsz-ra Előzmény #113129

Szia sziro, ezt találtam, nem tudom elég nagy-e, jól látszik-e az útvonal?
Nagyobban is megtalálod az albumomban:

https://picasaweb.google.hu/busaianiko/VLogatSGRGNyaralSainkbL#


Itt a kép:


# 90
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113203 Üzenet linkje2009-08-08 21:37:16  Válasz a #113195. hsz-ra Előzmény #113195

Köszönöm, Anikó, tökéletes útbaigazítást kaptam tőled.
A térképed alapján megtaláltam az én térképemen is:)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu