Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 706
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243078 Üzenet linkje2017-02-20 13:42:46 

Az lemaradt, hogy a nagyok 10 és 13 évesek icon_smile.gif Velük nem lesz gond... Velük már többször voltunk Görögországba.
# 707
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243099 Üzenet linkje2017-02-20 21:35:50 

Ne aggódj, a picik jól bírják a gyűrődést. icon_smile.gif Valószínű, hogy többször kell majd megállnotok, mindenféle nasit készits oda neki, illetve játékot is, amit szeret, vagy amivel elvan. A tablet tele a kedvenc meséivel pedig egyenesen csodákra képes. (mi tavalyelőtt 11 hónapossal mentünk, semmi gond nem volt, javarészt aludt, idén már ugye majdnem kétéves volt, igaz Horvátországba mentünk, kicsit nehezebb volt vele, de ő örökmozgó, sokat megálltunk, hagy szaladgáljon. Énekeltem neki egy csomót, ez is bevált. icon_smile.gif)
# 708
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243100 Üzenet linkje2017-02-20 22:20:07 

Délutáni indulást terveztünk, hogy éjjel alvás legyen. Nappal nem sokat alszik most sem. Úgy várom, mit fog szólni hozzá icon_biggrin.gif Lehet fel sem fogja. Lányom majdnem 3 éves volt amikor elsőnek mentünk, fiam 5. Nekik nagyon tetszett.
# 709
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243102 Üzenet linkje2017-02-21 07:34:54 

Az én kislányom 11 hónaposan már nagyon élvezte a homokos partot meg a vizet. icon_smile.gif Pedig akkor még nem járt önállóan, csak segitséggel, és folyton fogta a kezünket és húzott minket a vizbe. icon_smile.gif (Thassoson voltunk)
Ha pedig nem fürdött, akkor a napernyő alatt homokozott. Úszópelenkából tankolj fel, és mindig legyen rajta valami ruhácska, vagy egy póló, mi kentünk is folyamatosan 50-es naptejjel, plusz a ruha, kalap, és nem volt probléma.

Ja, és a kinti izesitett görög joghurtokat annyira imádta, hogy szinte azon élt egy hétig. icon_smile.gif

# 710
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243104 Üzenet linkje2017-02-21 09:51:38 

Köszi a tippeket icon_biggrin.gif Hát nálunk a járás hamar ment, tuti futni fogunk utána icon_biggrin.gif
# 711
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andreas27
Aktív fórumos
Aktív fórumos
98 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243110 Üzenet linkje2017-02-21 13:34:42 

Sziasztok!

Mi tavaly 2 éves fiunkkal voltunk Nei Poriban. Odafelé este indultunk, nem volt semmi gond. Összesen 3 alkalommal álltam meg 2x tankolni, meg egyszer mosdó miatt. Szerencsére amint elindult a kocsi a kicsi elaludt, és amikor megálltunk felébredt. Mikor beléptünk Görögországba, akkor ő is felélénkült, a határtól Nei Poriig folyamatosan szóval tartott minket, nagyon várta, hogy ott legyünk. Megérkezés után még volt egy kis időnk a szállás átvételéig, ezért lesétáltunk a partra. A kicsi le volt nyűgözve: "Apa, mekkora homokozó"- kiáltotta. Beültünk még egy tavernába, ahol megfordult a széken és csak bámulta a tengert. Talán, én is így tettem, amikor először láttam icon_smile.gif
Az ottlétünk alatt sem volt vele semmi gond. Vacsorázni is mindennap tavernába mentünk vele. Beültettük a babakocsijába, amikor álmos volt elaludt benne.
Mi vittünk neki kismotort, bilit, meg rengeteg játékot, pendrive-on filmeket, hordozható DVD lejátszót. (Mondanom sem kell nem használtuk)
A tengerben nagyokat lubickolt a beleülős úszógumijában. Először meglepődött a sós ízen, később azonban már vidáman nyalogatta icon_smile.gif
A hullámzást is élvezte, olyan ügyesen befordult eléjük, hogy megemeljék.
Kalap mindig volt a fején, és állandóan kenegettük 50-es naptejjel.

Hazafelé kicsit nehezebb volt. Nappal jöttünk, Belgrádig, szakadó esőben , de nem aludt el. Nézte a kamionokat, meg a többi autót. A határokon tömeg, várakozás. Pendrive-on lévő mesék nem tetszenek, semmi nem jó icon_smile.gif
A szerbiai utolsó 100 kilométert énekelve tettük meg, majd az utolsó 10 km-en visszaszámoltunk kilométerkövenként, Ezeken mindig nagyot derült, és kis késéssel mondta utánunk. Mire a röszkei határátlépés után elindultunk már majdnem elaludt, de nem engedtük neki, mert megálltunk még a benzinkúton mosdó miatt. Mire elfoglaltuk helyünket a kocsiban és elindultunk beverte a szundit. Otthon csak kivettük a gyerekülésből és betettük az ágyába. Reggel 9-ig aludt.
Összességében nagyon jól viselte a nyaralást, rosszabbra számítottam, szerintem én többet nyavalyogtam, mint a kicsi icon_smile.gif

# 712
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Larik
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243136 Üzenet linkje2017-02-23 09:02:58  Válasz a #243076. hozzászólásra Előzmény #243076

Szia! Nekem tavaly 20 hónapos volt a kicsi, mikor nekivágtunk Thassosnak. Nagyon jól bírta az utat. Mivel már szobatiszta volt, ezért pisilni kellett kicsit többet megállni, de egyébként nem volt gond. Próbáltunk olyan benzinkúton tankolni, ahol volt szép játszótér, és ott kicsit lefáraszthatták magukat. A párom beüzemelte nekik a laptopot és út közben azon nézték a tesóval a meséket. Minden rendben volt. Ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok. Annyit azért még hozzátennék, hogy egyébként egy örökmozgó, icergő-ficergő gyerkőcről van szó.
# 713
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243140 Üzenet linkje2017-02-23 10:21:20  Válasz a #243136. hozzászólásra Előzmény #243136

Köszönöm szépen icon_smile.gif A kicsi nekem is sokkal mozgékonyabb mint a nagyok voltak. A harmadik lett a legaktívabb eddig icon_biggrin.gif 19 hónapos lesz mire megyünk icon_smile.gif Ha valami eszembe jut jelentkezem még icon_smile.gif
# 714
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243354 Üzenet linkje2017-03-14 08:53:36 

Üdv Mindenkinek,
júliusra tervezünk autós utat Görögországba, akkor lesz a kisfiam 15 hónapos.
Éjszaka utaztunk eddig mindig, most is úgy tennénk (reménykedve abban hogy végigalussza az út egy részét). Nektek mi a tapasztalatotok, gyerekülésben megalszanak a kicsik?

# 715
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabrilosz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
281 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243356 Üzenet linkje2017-03-14 14:38:26  Válasz a #243354. hozzászólásra Előzmény #243354

Tökéletesen tudnak aludni a gyerekülésben éjszaka ne aggódj! Tapasztalatból mondom icon_smile.gif
Előny ha dönthető a gyerekülés, nekünk olyan van és nagyon jól bírták benne az utat, jobban mint mi! icon_wink.gif

# 716
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243364 Üzenet linkje2017-03-16 08:37:11  Válasz a #243356. hozzászólásra Előzmény #243356

Dönthető a gyerekülés. Remélem úgy lesz ahogy mondod, bár a kisfiam nem a jó alvóképességéről híres
# 717
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Studis
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243370 Üzenet linkje2017-03-18 17:06:25 

8 hónapos gyerekkel Horvátba, utána minden évben Görög autóval.
Mindig késő délután indulunk. Tablet, játék, anya, teso mindig kéznél van.
4 évesen éjjel kettőkor Szerbia közepén megszólal a lányom Apa nézd! repülő. Majdnem frászt kaptam. Reggel 10-ig aludt. Gyerekülésben kitünően alszanak.
Már csak 99 nap és indulás!
A 10 éves lányom számolja a napokat.

# 718
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PMesi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243406 Üzenet linkje2017-03-21 15:23:55 

Mi repülős úttal tervezzük a nyaralást, de a lányunk akkor lesz 18 hónapos. Jól tudom, hogy a repülőn valamelyikünk ölében kell utaznia? Babakocsi szállításért fizetni kell?
Ekkora gyerek fülbedugulását hogyan kezelitek (mi ugye nyelünk egy nagyot)?
A segítő válaszokat köszönöm!

# 719
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243408 Üzenet linkje2017-03-21 18:14:27 

A wizzairnel nem kell fizetni a babakocsi szallitasert de csak a poggyaszterben viheto. Olben utazik a baba es adnak a biztonsagi ovhoz ilyen toldalekot.
# 720
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247579 Üzenet linkje2018-05-09 15:10:22 

Sziasztok! Nyaralást tervezünk idén, amikor is kislányom egy éves lesz. Érdekelne, hogy milyen helyeket ajánlanátok kisgyerekkel. Több helyen voltunk már, leginkább nei pori és stavros az ami lassan mélyülő, de nei poriban 2012-ben voltunk utoljára és már akkor kiábrándultunk, hogy milyen koszos volt a hely, pedig még gyerekként ott töltöttem az első görög nyaramat és utána is többször voltunk, összehasonlíthatatlanul esett a színvonal. Stavroson voltunk legutóbb, ezért valami más helyet néznénk. Nikitiről olvastam, hogy gyerekbarát hely, lassan mélyül, de nagyon kevés szállás van utazási irodából. Véleményetek az utazással kapcsolatban? mert autóval mennénk és hát nagyon tartok attól hogy fogja bírni. Nem az az egy helyben ülős típus, ezért gondoltam tanácsosabb lenne ha éjszakában mennénk. Erre vonatkozóan tapasztalatok? a gyerkőcök az éjszakai alvási rutinukat megőrzik autósülésben is? icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 47 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu