Pilion félsziget
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132433 Üzenet linkje2010-04-29 08:40:27  Válasz a #132429. hsz-ra

Mia, mi 2008-ban voltunk itt, de az út tényleg kemény, már fent vagy a hegyen, és még mindig Volost látod. Gyönyörű a kilátás, de olyan volt mintha nem haladnánk semmit előre. Kicsit fárasztó ezt kalkulájátok majd be. Amikor átértünk a hegyen és megláttuk a másik partot, hát örömömben pezsőt durrantottam volna. icon_lol.gif pedig szeretek utazni.
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132434 Üzenet linkje2010-04-29 08:46:05 

Kriszta, szállásotok? fotók? icon_smile.gif
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132435 Üzenet linkje2010-04-29 08:55:42  Válasz a #132434. hsz-ra Előzmény #132434

Ez az új szállás, képek, leírás és árlista hamarosan: http://travel.hellasz.hu/id/153
(Olcsóbb lesz a másiknál.)

Térkép: http://travel.hellasz.hu/terkep/kalamos

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132437 Üzenet linkje2010-04-29 09:16:35 

mmmm csiniii!!!! icon_smile.gif))
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132438 Üzenet linkje2010-04-29 09:26:05  Válasz a #132437. hsz-ra Előzmény #132437

Nem akarlak lebeszélni a pilioni szállásról, de úgylátom a Peloponnészoszt is szeretnéd meglátogatni, akkor viszont jobb választás lenne egy köztes pont, ahonnan mindkettő kényelmesen elérhető.
Én hasonló megfontolásból választottam Kamena Vourlát szálláshelynek.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132439 Üzenet linkje2010-04-29 09:28:15 

én is épp erre gondoltam reggel - de hajtós lenne nagyon.
az alap elképzelésünk az, hogy egy alacsony költségvetésű, 1hetes utat tervezünk most, csak a pelionra, pihire, tengerpartra, finom kajákra koncentrálva. aztán szeptemberre 2 hét peloponnészosz, ha minden jól jön össze. icon_smile.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132441 Üzenet linkje2010-04-29 09:31:46  Válasz a #132439. hsz-ra Előzmény #132439

A Pilion keleti partja nyagyon szép, az tény, de meg kell küzdeni érte. icon_biggrin.gif
# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132774 Üzenet linkje2010-05-03 07:35:40 



Platanias melletti Mikro nevü település strandja. azt hiszem elég gyerekbarát... ráadásul a lonely planet szerint Plataniasból június elejétől kirándulóhajók indulnak Skiathosra... icon_cool.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mangalor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#132782 Üzenet linkje2010-05-03 09:53:28  Válasz a #132774. hsz-ra Előzmény #132774

Mia,
Vasárnaponként (2009-ben így volt) megy hajó Skopelosra is Plataniasból. A skiathosi túra rövidebb, kicsikkel jobb is. Tavaly, ha emlékeim nem csalnak Skiathos 20-30 euro/fő körül volt(erre az útra a barátaink mentek, ezért nem emlékszem pontosan), Skopelos pedig biztosan 30. Skiathosra Katigiorgosból is át lehet hajózni.
A Pilion gyönyörű, olyan mint egy sziget, csak nem kell kompozni... A keleti parton gyönyörű öblök (Mourtias, Kastri, Melani, Potistika, Milopotamos, Agia Saranda, Damouchari, Fakistra,stb.) és falvak (Milies, Tsangarada, Damouchari) vannak. Ami külön jó: jó néhány öbölben nincs tömeg, főleg hétköznap. Ez alól Milopotamos kivétel, de itt sem zavaró a zsúfoltság. Tsangarada "főtere" a híres platánfával, forrással, templommal, étteremmel egy igazi gyöngyszem. Fent a hegyekben almáskertek, gyümölcsösök. Külföldiek alig, magyarok mutatóba. (Argalastiban egy öreg boltos szerint tíz éve láttak először kölföldi turistát.) Viszont, ha a voloszi öbölben laktok, akkor bármilyen közelnek is tűnik ahová menni akarsz, igénybe vesz 1-1,5 órát.
Az öböl: Afissosig a tengerparton lehet menni, több a külföldi turista, nagyobb a zsúfoltság. (Igaz, nem hasonlítható össze pl Paraliával.) Ha Argalastiba, Kalamosba, Milinába mentek, akkor az Voloszból ugyanúgy 1-1,5 óra, mert fel kell menni a hegyekbe. Az öböl (és a Pelion) talán legszebb helye Zasteni, ennek a képe van szinte minden Pilionról szóló kiadványon. Sajnos magánterület, de az út mellett megállva is gyönyörű. Mellette van egy Marathias nevű öböl, ami ugyan semmi "extra", de a mi gyerekeink itt találták a vízben a legtöbb kagylót és miegyebet, ezért nagyon szerették.
Nekünk bevált még a Miliesbe menő múzeumvasút is, napi kirándulásnak kiváló.
Szállás: a Pilion interneten igen feldolgozott, keresővel rengeteg szállásajánlat jelenik meg, a legtöbb képekkel bőven ellátva. Helyben is könnyű találni, főleg júniusban. (itt a fórumon is írták) A campingek közül a Kato Gatzea-ban lévők a legjobbak a félszigeten. (Sikia:camping-sikia.gr, Hellas) Egymás mellett vannak korrekt, színvonalas helyek, jó infrastruktúrával. A Sikiaban vannak apartmanok is. Horefthóban volt egy camping, de már megszűnt, Kastriban működik, de elég egyszerű.)
Én a keleti partot ajánlom, de kicsi gyerekekkel megfontolandó a hegyi utak miatt. (föltéve, ha sokat akartok kirándulni, ha a pihenés egy helyen a cél akkor irány a keleti part, ha pedig pihenés és kirándulás is, akkor maradjatok az öbölben. (Afissosig azért érdemes elmenni, vagy Kalamos, esetleg Milina)
Összességében egy biztos: egy hét csupán ízelítőnek elég...

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132785 Üzenet linkje2010-05-03 10:42:46 

Mangalor: nagyon köszönöm az infokat, hasznos - látom már most. icon_smile.gif

mivel a gyerkőcök még picik (1 és 2 évesek), olyan hely kell ahonnan mondjuk délelőtt tudunk kirándulni és délután pedig alhatnak vagy a szálláson, vagy a strandon. kisvasút tervezve... azt meg tudnád nekem mondani, hogy milyen gyakran jár? vagy béna vagyok, vagy tényleg nem egyszerű menetrendet találni. mindenképp szeretnénk, szerintem a fiam nagyon élvezné - és persze biztosan nekünk is tetszene.

szálláshelynek azért néztem ki Plataniast (ill. környékét), mert 1. innen ha megy hajó Skiatosra vagy Skopelosra (tulképp majdnem mindegy, de miért írtad hogy jobb a skiatosi út?), nem kell túl korán útnak indulni a gyerekekkel; 2. tetszik hogy nyugisabb környék, nincs tele napágyakkal, stb, szóval a gyerekek nem fognak átgaloppozni a többi, pihenni vágyó nyaralón. icon_smile.gif

kevés turista, kevés külföldi, még kevesebb magyar - ez lesz a mi helyünk, éreztem én... icon_biggrin.gif

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132792 Üzenet linkje2010-05-03 12:05:10 

bocsánat, félreolvastam. kicsivel jobb # kicsikkel jobb. icon_biggrin.gif
# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mangalor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#132795 Üzenet linkje2010-05-03 12:23:30  Válasz a #132785. hsz-ra Előzmény #132785

A vasúton 2008-ban voltunk. Naponta egyszer megy, valamikor reggel (kb 9-10 óra körül) indult, útközben egy megállóval felment Miliesbe, ha minden igaz 3 órát várt ott fent a vonat, addig falunézés, ebéd (gyönyörű kilátás a térről-itt is platánok), majd vissza. Mi hazafelé útközben álltunk meg itt Lehoniában. (Ha Plataniasban laktok odafelé úton meg lehet állni és megnézni a menetrendet) Így mi éjszaka jöttünk haza, bár igaz így elég fárasztó.
Skopelos vs. Skiathos. Skolpelosra a hajó odamegy egy kikötőbe és kiraknak. Szép strand, de semmi különös, a víz a hullámzás miatt elég hideg lett. Ha be akarod járni a szigetet, akkor bérelni kell kocsit, ezt a városból hozzák, kb. egy óra. Ha szeles az idő, akkor a Skiathos és a Skopelos közötti út elég horror. (a szorost Skopelo diabolo-nak hívják) A kisebbik lányom végighányta ezt a részt, egy-két (vagy több) hullámhegynél-hullámvölgynél magam is elgondolkodtam az élet nagy dolgain. Ha tarajosak a hullámok a nyílt tengeren, akkor csak a kalandvágyóknak ajánlom. (Plataniasból ezt nem látod, onnan lehet tudni, hogy "viharos" a tenger, hogy a visszautat nem 17 órára írják ki, hanem mondjuk 18-ra. Ebből nekünk lett 19 óra, mit mondjak, akkor is felért egy hullámvasúttal a szoros.
A skiathosi út inkább egy "kirándulóhajó"-s túra. Odáig még a hullámzás is sokkal enyhébb szeles idő esetén, másrészt több megállás, fürdés öblökben, illetve megálló Skiathoson. Összettebb.
A hajó az Afrika Tours(vagy afrikana) nevet viseli. Ez az egy nagyobb hajó van, illetve néhány helyi foglalkozik utasszállítással kisebb bárkájával. Ezek egyéni megkereséséek alapján mennek.
szállás: Platanias nem lehet rossz, este hangulatos a tengerpartja, tele van éttermekkel (finom ételek, de ez bárhol igaz), én keveset láttam belőle. A strandját nem próbáltuk, csak a hajózás miatt jöttünk ide. Közelben van Mikro, Kastri, Katiorgios, Líri, Mourtias. (Igaz így az északi és a középső rész valószínűleg kimarad. Még egy apróság: Voloszból Platanias szerintem lesz két óra is.) Kicsi gyerekekkel szerintem jó lesz, bár a végén (mint ahogy Kriszta35 írta) nagyon fogtok örülni a megérkezésnek. Minden utazásnak megvannak a maga nehézségei, de ha csak ezeket keresnénk és vennénk figyelembe, akkor el se kellene indulnunk.
Összességében bármi mellett is döntesz, jó döntést hozol: a Pelionon nincs rossz hely. (szerintem icon_biggrin.gif )



Legutóbb Mangalor szerkesztette (2010-05-03 12:41:32), összesen 1 alkalommal
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132798 Üzenet linkje2010-05-03 12:39:59 

Köszönöm. icon_smile.gif
no akkor szerintem a hajózást majd kitaláljuk ott helyben, időjárás/ár/gyerekek függvényében.

vasút... azt hittem hogy megy oda-vissza párszor, hogy egyik irányba pár megálló majd vissza, csak hogy meglegyen a feeling, de akkor tévedtem. mindent úgysem lehet, voltunk így már több helyen is - elsősorban a Peloponnészoszra gondolok itt - hogy nekilódultunk 2 hétre aztán visszamentünk következő évben még 3ra. icon_biggrin.gif

hangulatos esti tengerpart - azt hiszem ez szinte mindenhol megállja a helyét. első körben Tsagarada lett kiszemelve, még tavaly őszre, csak ott ugye nem úgy néz ki hogy "összefüggő" kis falu, hanem házak a hegyoldalban, és hiába álomszép, végül elvetettük. kirándulni okés, de nekünk fontos az esti séta meg a becsücsülés kajálni ide-oda.

szállás: nézegettem a neten sokfélét, 35-70 euroig találtam studiokat és apartmanokat. 35 euros is tengerre néző, szóval úgy döntöttünk hogy majd keresünk helyben, most legalább már képben vagyok árban. szerényebb szállás bőven megteszi, nem vágyunk semmi extrára a tisztaságon kívül, de azzel eddig meg még sohasem volt gond.

Volostól 2 óra... 20 óra kocsikázás után már tökmindegy. icon_biggrin.gif

szerintem fogok még tőled kérdezgetni az elkövetkezendő 39 nap alatt icon_wink.gif

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mangalor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#132800 Üzenet linkje2010-05-03 12:50:28  Válasz a #132798. hsz-ra Előzmény #132798

Kérdezz bátran...
Még egy dolog a hajóútról!
A nagyobbik lányom és társaságban több gyerek nagyon élvezte, "vísítoztak" a fedélzeten. A felnőttek többsége szintén. A görögök nem aggódtak. Én gyomorral bírtam, viszont aggódtam. Vagyis nem vagyok reprezentatív minta! (valószínűleg nem leszek tengerész...)

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132804 Üzenet linkje2010-05-03 13:05:18 

aah... gyerekek hajótak már, Milán tengeren is (Thassosra), bár az komp, de nem volt vészes. idénre eredetileg Krétát terveztük autó+komp... bár az is nagy hajó, de nem kis táv a nyílt vízen, szóval a hajó-élmény miatt nem aggódom. inkább amiatt, hogy bírják a napot, mert mégiscsak egésznapos program, nekik meg még a délutáni alvás eléggé fix. mind1, majd kitalálunk vmit. - ez már az utazás gyerekkel topicba kerül ha nem vigyázok. icon_biggrin.gif

gondolod, hogy jobban járnánk, ha valahol közép-tájon szállnánk meg a nyugati oldalon? mert akkor minden kb egyforma távra lenne, a vasút, a hajó... meg a keleit oldal bejárása.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 4 ... 22 23 24   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu