Bankkártyák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11915 Üzenet linkje2006-07-18 19:07:33 

feketefelho!

Egyáltalán nem hosszú a hozzászólásod, viszont annál hasznosabb!

Gondolom az OTP-seknek többnyire Visa Electron kártyája van, evvel mi a helyzet?
Én úgy tudom, hogy evvel lehet fizetni mindenhol, ahol kint van a Visa logó, viszont pénztfelvenni nem lehet vele külföldön, mert nem dombornyomásos.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11917 Üzenet linkje2006-07-18 19:28:43 

Hát jox, most lehet, hogy tényleg hülyeséget írok, de ezt én fordítva tudom, bár nem próbáltam. Tehát pénzt vehetsz fel, de nem fizethetsz. Nekem van dombornyomásos is, de lévén az hitelkártya nem használtam, vésztartalék volt. De engem is érdekel mi e szitu. Ha nem érkezik válasz késõbb utána nézek.
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11918 Üzenet linkje2006-07-18 19:30:35 

Bocsi, elírtam a neved, mert már várnak. Pontosítás: Jox. icon_redface.gif Tudod, ennek a pontosításnak nemecsek ernõ után szükségességét éreztem. icon_wink.gif
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11919 Üzenet linkje2006-07-18 19:49:47 

Abban majdnem teljesen biztos vagyok, hogy a dombornyomásos kártyákkal (ha nem hitelkártya) lehet külföldön pénztfelvenni, hiszen ezek a "komolyabb" kártyák.
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Feketefelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11922 Üzenet linkje2006-07-18 19:54:07 

Jox írta:


Gondolom az OTP-seknek többnyire Visa Electron kártyája van, evvel mi a helyzet?
Én úgy tudom, hogy evvel lehet fizetni mindenhol, ahol kint van a Visa logó, viszont pénztfelvenni nem lehet vele külföldön, mert nem dombornyomásos.



Az electron kártyákkal (on-line kártyák) ATM-bõl lehet pénzt felvenni és a POS terminállal ellátott helyeken lehet vásárolni.
A klasszikus, dombornyomott kártyákkal ezen felül olyan helyen is lehet fizetni, ahol nincs POS terminál (off-line kártyák).

Hitelkártyával vásárolni érdemes, pénz felvenni viszont nem.

Ajánlom, nézzétek meg az : https://www.bankkartya.hu/?oldal=kulfoldon oldalon a részleteket (de azért a saját bank honlapja biztosabb).

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Feketefelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11923 Üzenet linkje2006-07-18 19:58:07 

Idén viszek magammal egy EC/MC-t meg egy AMEX blue-t. Tesztelem majd, hol és melyiket lehet használni útközben és Katerini környékén.
(Tavaly csak az EC/MC volt, az remekül mûködött odafelé tankoláskor az OMV kutaknál és vásárláskor a katerini melletti Championban. Idén az AMEX-en a sor, ha nem jó visszaadom az OTP-nek. icon_lol.gif )

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Feketefelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14687 Üzenet linkje2006-08-26 21:57:08 

Tesztelés megvolt icon_biggrin.gif , sajnos már itthon vagyunk icon_cry.gif .

Magyarország:
Tankolás, vásárlás EC/MC-vel és AMEX-el is lehetséges (MOL mindkettõt, és még sok más kártyát is elfogad). icon_lol.gif
Szerbia:
OMV és visszafelé a MOL kutnál tankolás csak EC/MC vel és VISA-val lehetséges (AMEX itt nem müxik).
Makedónia:
Tavaly sem akarták elfogadni a kártyát, így meg sem próbáltam (no meg az a kb. 200 km nem nagy tétel)
Görögország:
Katerini - Champion: EC/MC, VISA és mily csoda az AMEX is mûködik icon_biggrin.gif (VISA-m nincs, de nagyban reklámozták az üzletben a VISA hitelkártyát, így gondolom azt is elfogadják). A fizetés kicsit bonyolult, mert a pénztáros csak felírja a kártya adatait, utána az ügyfélszolgálati pultnál kell a többi kártyás dolgot intézni (a sor meg addig áll, mert a pénztáros viszi oda a kártyát a blokkal együtt). A benzinkútnál csak készpénzzel lehet fizetni. icon_confused.gif
Katerini - Plus: csak készpénz icon_evil.gif
Katerini - Lidl: csak készpénz icon_evil.gif
(nincs nagy árkülönbség köztük, a kényelem miatt maradtunk a Championnál).

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22468 Üzenet linkje2007-03-11 16:36:34 

Miskolciutas írta:
Sziasztok!

Most igazolta vissza a bank,hogy elfogadták az én-kártya igénylésemet!Ez azt jelenti,hogy 2 hét múlva már olyan bankkártyával fizethetek,amin Santorini házai között,ragyogó napsütésben mosolygok a világra!!!!!Szerintem tök szuper!


Ezt melyik banknál lehet megjátszani? Engem is érdekelne!!!

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jenike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
215 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22513 Üzenet linkje2007-03-12 06:06:42 

Roppant érdekes! Engem is érdekel a bank neve. Ha kell, akkor bankot cserélünk!
jenike

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22516 Üzenet linkje2007-03-12 07:15:26 

K&H Bank Rt !! icon_wink.gif
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25604 Üzenet linkje2007-04-18 13:23:27  ATM külföldi kivét

Visszaolvastam, mert érdekelt, hogy hol lehet fizetni kártyával, hasznos volt.

OFF Nekem csak a szomszédos szlovákiában van tapasztalatom, és vásárláskor nagyon jó, mert középárfolyamon számítja át. ON

Köszönöm feketefelho, felhívtad a figyelmemet arra, hogy álljak neki számolni, öszehasonlítani (güzüként gyártom a táblázatokat ilyenkor) az itthoni valuta váltás és a kinti ATM kp felvét költségeit.
Most közre is adom a számoltakat:
OTP valuta eladási és deviza eladási árfolyam közt van 5 Ft.
Ha itthon váltasz €-t, akkor valuta eladás. Ha kint veszel ki (EU övezet és € ATM), akkor deviza eladási árfolyam + 1%+3€. Nincs nagy különbség. 100 €-nál 470 Ft-tal drágább csak, azaz ha megszorulok, akkor ez nem lehet akadály. Azonban ha itthon a kp kivétért is fizetni kell, akkor még kisebb a különbség, mert az is 162 Ft-ba kerülne. Így már csak 308 Ft az ára, hogy nem otthon váltottunk. icon_smile.gif
Ha van otthoni kivétnek is díja, akkor már 180€-nál egyformák a költségek, és 500 €-nál már 1263 Ft-tal jobban is jövünk ki, ha kint vesszük ki. icon_smile.gif

Tehát nem kell félni, ha ki kell venni, de nyílván nem jó elaprózni a fix díj miatt.

Természetesen mindenki nézze át a saját bankja által kiadott kondíciókat!

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#31246 Üzenet linkje2007-06-14 09:32:49 

Sziasztok!
Azt tudom, hogy az OMV kutaknál lehet kártyával fizetni, de nem dombornyomottal vagyis Maestroval is? Akikkel megyünk, nekik csak ez van. Köszi!

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31277 Üzenet linkje2007-06-14 13:28:53  Válasz a #31246. hsz-ra Előzmény #31246

Lapovonál egyszerõ OTP VISA is jó volt a fagyit veni icon_smile.gif
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#31292 Üzenet linkje2007-06-14 14:21:35 

Ez jó hír, köszi!
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BOBOLYA
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#31385 Üzenet linkje2007-06-15 07:47:18 

Tavaly a Nikitinél lévõ Lidl-ben egyáltalán nem lehetett kártyával fizetni.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
<   1 2 3 ... 20 21 22   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu