Bankkártyák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31458 Üzenet linkje2007-06-15 16:39:04  Válasz a #31385. hsz-ra

A Magyarországi Lidl-ben sem lehet fizetni kártyával sok helyen legalábbis felénk.
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31500 Üzenet linkje2007-06-15 21:29:26 

Ez érdekes. Sokáig erre felé sem fogadták el a Lidl-ben a kártyát, de már jó ideje van terminál. Egyébként szinte bárhol járhatunk úgy, hogy éppen nincs kapcsolat a bankkal. Volt hogy a hipermarketben nem tudták lehúzni a kártyát, ki kellett venni az automatából pénzt. (jelzem addig állt a sor, némelyek kaján vigyorral azt gondolták, biztos nincs rajta pénz. icon_confused.gif ). Máskor csak az egyik bank kártyáját nem tudták lehúzni, a másikét igen. Szóval voltak már érdekes dolgok itthon is, pláne, hogy nálam nemigen van sok készpénz, kevés kivétellel kártyát használok. De amíg itthon viszonylag rutinosan meg tudom oldani ezeket a szitukat, kinn már nem biztos, így jobban szeretem ha ott van nálam készpénz.
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31512 Üzenet linkje2007-06-16 05:39:16 

Itthon mindenhol kártyával fizetek, ahol csak lehet. Külhonban használtam már a kártyámat, de nem rajongok a kinti kártyás fizetésért. Nyaralni mindig kézpénzt viszek, de egy kártya mindig van nálunk, a biztonság kedvéért.
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31515 Üzenet linkje2007-06-16 09:12:54 

Sziasztok!

Ismervén magunkat, nagyon jó, hogy ott van nálunk a bankkártya.
Bármikor lehet kint is elõre be nem kalkulált kiadás.
Kint nem fizetni szoktam vele, hanem kiveszem a pénzt automatából.

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31615 Üzenet linkje2007-06-17 10:37:05 

Szia Bubó!

Konkrétan mire gondolsz?
Mint korábban írtam, én kint vásárlásra nem használom, de pénzt szoktam kivenni automatánól.
Fizetésnél a dombornyomott kártyát fogadják el ( tudomásom szerint ), automatába bármelyik jó.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31618 Üzenet linkje2007-06-17 10:56:22  Válasz a #31615. hsz-ra Előzmény #31615

Itthon én is általában kártyával fizetek. bár a múlkor volt egy kellemetlen esetem azóta óvatosabb vagyok. Egyik pénteken nagybevásárlást tarottam az Auchan-ba. Mikor fizetni próbáltam a Visa kártyámmal a pénztáros hölgy félvállról közölte, hogy ezzel a kártyával ma folyamatosan gond van és nem biztos, hogy elfogadja a gép. icon_confused.gif Igaza is lett, egyéb hibával elutasította. Azt mondta próbáljak meg kivenni az utómatából onnan adott másnak is. Péntek délután az autómatánál és a pénztárnál is hosszú sor. Sajnos ott sem sikerült a pézt kivenni. Kértem a pénztárost próbálja meg újra, persze semmi sem történt. Felhívtam a bankot, hogy mi lehet a hiba de mondták, hogy a Visa kártyákat általánosan nem fogadja el a gép számítógépes hiba miatt és kb 1-2 óra mire megjavítják. Ha bemegyek a bankfiókba akkor lehet, hogy tudok felvenni kp-t de nem biztos.
Az lett a vége a dolognak, hogy fél óra próbálkozás után ( közben többen a hajukat tépték a sorban, majd átáltak máshova közben persze nem is tudom miket gondoltak rólam) végül is ott hagytam az egész cuccot. Még õk voltak felháborodva, hogy vissza kell majd nekik pakolni. Mikor meg mertem kérdezni, hogy ha tudták hogy egész nap rossz a rendszer miért nem mondják be a hangosba vahy írják ki a bejáratnál majdnem megettek. Pedig mások mesélték, hogy egyéb hipermarketekben, folyamatosan mondták be hogy Visa kártyával nem lehet fizetni. Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha mindez pl benzinkuton történik? Ott kell állnom, vagy kiszívják a benzint a kocsiból?

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31620 Üzenet linkje2007-06-17 11:34:34 

Szia djbobo !
Én így jártam benzinkútnál. nem engedtek el, meg kellett várni míg valaki hozott pénzt.
Azóta csak kp-vel tankolok és vásárlok.
Egyszerûbbnek tûnik a bankkártya, de sajnos nem mindig az néha sok bosszúságot okoz és jóval lassúbb is.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31621 Üzenet linkje2007-06-17 11:36:11  Válasz a #31618. hsz-ra Előzmény #31618

Húúúúú,ez tényleg nagyon kellemetlen dolog lehetett icon_evil.gif
Péntek,nagy a tömeg ,mindenki sietne,és gondolom mindenki rád haragudott,pedig te nem is tehettél róla.
Többek között ezért is igyekszem elkerülni az ilyen hétvégi nagy bevásárlást mert az emberek nagyon NEM toleránsak egymással icon_twisted.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31623 Üzenet linkje2007-06-17 11:42:01 

Persze, de valahol érthetõ, nagyon hosszú a sor.
Ha kérdezed miért nem nyitnak ki új pénztárt. A válasz nincs ember.
Aki van, az meg nagyon lassú. Tisztelet a kivételnek.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bubo74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31630 Üzenet linkje2007-06-17 12:26:42  Válasz a #31615. hsz-ra Előzmény #31615

Szia Ferrari!
Ja, én is pénzkivételre gondoltam, vásárlásra nem. (2-án megyünk, ugye, 5-én fizu, szóval érted icon_biggrin.gif ) De gondolom lesz, pláne, hogy 2 kilcsire leszünk a fõvárostól...

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31633 Üzenet linkje2007-06-17 12:37:29 

Szia Bubó!

Biztos lesz. Koson és Krétán sem okozott ez gondot. Van egy pár Bank kint is.
Üzletek bejáratánál is találhatsz.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hajol
Aktív fórumos
Aktív fórumos
65 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31636 Üzenet linkje2007-06-17 12:43:15  Válasz a #31618. hsz-ra Előzmény #31618

Szia Djbobo!
Hasonló eset:
’95 óta, ahol csak tehetem, a kártyát használom és gondolom a sok lehúzást nem bírta a plasztik. Jelzem, az utóbbi két kártyával már nem történt ilyesmi, nem kopott el a futamidejének vége elõtt, nyilván „strapabíróbb” az új generáció.
Szóval sem a pénztárnál, sem az automatánál nem mûködött a kártya, kénytelen voltam a szerencsére viszonylag közeli bankba elrohanni pénzért. A kosaramat arra szûk órára félretették.
Amióta ez az eset megesett, nekem két bankkártyám van, ugyanarra a számlára. A második a legolcsóbb fajta, csupán arra tartom, hogy az ilyen szorult helyzeteket elkerüljem.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31639 Üzenet linkje2007-06-17 13:00:50  Válasz a #31636. hsz-ra Előzmény #31636

Szia!
Sajna itt az áruház a város szélén volt a bank meg a belvárosban . Zárásig 1/2 óra volt hátra. Egyébként meg 25 km-re lakom. Ez a két kártyás dolog meggondolandó, ne is tudtam, hogy lehet egy számlához 2 fajta kártya is. Csak az a baj hogy duplán vonják gondolom a kártyadíjat icon_sad.gif , bár az az 1-2 ezer Forint nem olyan nagy összeg ha ezzel elkerülhetõ az ilyen helyzet.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hajol
Aktív fórumos
Aktív fórumos
65 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31643 Üzenet linkje2007-06-17 13:34:20  Válasz a #31639. hsz-ra Előzmény #31639

Ez a kártya elektronikus számlacsomaghoz kapcsolódik, maestro típusú, éves díja nincs és 4 db. kp.-felvét havonta ingyenes. Én sem tudtam errõl, amíg ez a kellemetlenség nem ért! Kérdezd meg a bankodat a lehetõségekrõl.
# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#31664 Üzenet linkje2007-06-17 15:55:10  Válasz a #31643. hsz-ra Előzmény #31643

Köszi az ötletet majd utána járok.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
<   1 2 3 4 ... 20 21 22   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu