Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 121
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4555 Üzenet linkje2006-01-16 07:25:20  Út Spárta és Kalamata közt...


# 122
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4557 Üzenet linkje2006-01-16 08:35:34 

áááááááááááááááá Jox ott akarok lenniiiii! ez így kínzás!!!!
(bocsánat ezt nem tudtam nem beírni!)

# 123
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edi

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4558 Üzenet linkje2006-01-16 09:12:15 

Andi!

Egy hónapig Görögországban, nem pedig a Peloponnészoszon!

Edi

# 124
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4563 Üzenet linkje2006-01-16 10:40:19 

Szia Edi!

Tudom icon_smile.gif Nem is nektek céloztam, csak úgy általában gondoltam, hogy annyi idõre lenne szükség icon_smile.gif

Andi

# 125
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4781 Üzenet linkje2006-01-25 14:40:42 

Mint már írtam a nyáron nagyon sok hazatérõ török vendégmunkásba botlottunk útban Görögország felé icon_confused.gif és ez nagyon meghosszabbította az utazást. Most találtam: Török László: Nyári török inváziós naptár 2006-ra
Az oldal elérhetõ a https://www.utirany.hu/gorogorszag/Torok_Laszlo-Utazasi_segedlet-2006ra.html címen.
A nyaralás tervezésénél mi mindenképpen belekalkuláljuk ezeket az infókat! icon_wink.gif

# 126
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes

1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4782 Üzenet linkje2006-01-25 15:02:01 

Nagyon jó!Valami hasonlót tapasztaltunk mi is tavaly.Julius utolsó hétvége és aug 2.hétvége ,pont mikor mi mentünk és jöttünk több km hosszú kocsisor várt ránk.Szerencsére jó vezetõink voltak icon_lol.gif
# 127
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4789 Üzenet linkje2006-01-25 19:49:21 

Szia Rebi!

Ez nagyon jó, hogy ide bemásoltad, mert pl. mi június végét is néztük, és hát rendesen inváziós napnak van írva.

Köszi, ez igazán jó ötlet volt!! icon_lol.gif icon_wink.gif

Ja és klassz az avatarod! icon_eek.gif

# 128
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4802 Üzenet linkje2006-01-26 08:41:17 

Sziasztok!

Akkor egy kis rossz hír mai napra!!!!!! icon_cry.gif

Jox ha nem jó helyre írom légy szíves tedd a megfelelõ topikba! Köszi icon_wink.gif


Általános beutazási feltételek:

A magánútlevéllel utazó magyar állampolgárok 2001. október 16-tól csak elõzetesen felvett, érvényes vízum birtokában utazhatnak be Macedóniába, illetve tartózkodhatnak, vagy utazhatnak át az ország területén. Ugyanakkor a macedón kormány döntése alapján magyar állampolgároknak 2005. július 15-e és 2006. június 30-a között nem szükséges vízumot beszerezniük. Az útlevélnek az országba való belépést követõ 6 hónapig érvényesnek kell lennie. Vízum a határátkelõ helyeken nem vehetõ föl. Vízumot Macedónia budapesti nagykövetségén lehet beszerezni.

A macedóniai vízum felvételére a határon nincs lehetõség és a nagykövetség nem tud segíteni annak kieszközlésében, hogy a vízummal nem rendelkezõ magyar állampolgárok azt a határon megkapják.

Vízumdíjak a budapesti macedón nagykövetségen:

Beutazó vízum

* egyszeri beutazásra, illetve kilépésre jogosító vízum: 35,- EUR
* kétszeri beutazásra, illetve kilépésre jogosító vízum: 35,- EUR
* többszöri beutazésra, illetve kilépésre jogosító vízum: 35,- EUR
* munkavállaláshoz, tanuláshoz, tudományos kutatáshoz, egyéb foglalkozáshoz kötött vízum: 50,- EUR
* munkavállalói vízum megszerzéséhez szükséges belépési vízum: 35,- EUR

Reptéri tranzitvízum

* egyszeri reptéri tranzit 20,- EUR
* kétszeri reptéri tranzit 30,- EUR

Üzleti vízum

* egyszerû 32,- EUR
* rendõrségi engedélyhez kötött 47,- EUR

Sürgõsségi felár 15,- EUR

Más macedón külképviseleten benyújtott vízumkérelem esetén a vízumdíjak 15,- USD-vel nõnek.

A tranzitvízum-kérelemhez be kell mutatni a célországban lefoglalt szállás visszaigazolását, a tartózkodásivízum-kérelemhez pedig a macedón rendõrség záradékával ellátott meghívólevelet.

Határátlépés feltételei:

* A beutazás céljának megfelelõ típusú elõzetesen beszerzett érvényes vízum. (A határon vízumot felvenni nem lehet!)
* Az utazáshoz elegendõ pénzösszeg.
* Gépkocsival utazóknál a gépkocsi papírjai, forgalmi engedély, zöldkártya

Beutazási feltételek Macedóniába 2005. december 15. és 2006. június 30. közötti idõszakra vonatkozóan.

Felhívjuk a Macedóniába vagy Macedónián keresztül utazni szándékozó magyar állampolgárok figyelmét arra, hogy az országba történõ be-, illetve átutazáshoz a macedón kormány Magyarország, illetve az Európai Unió új tagállamainak állampolgárai részére a vízumkötelezettség 2005. július 15-én bevezetett és eredetileg 2005. szeptember 15-ig, illetve december 31-ig tartó felfüggesztését 2006. június 30-ig meghosszabbította.
2006. július 1-tõl a vízumkötelezettség újból életbe lép.

# 129
Vendég

Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4804 Üzenet linkje2006-01-26 09:02:52 

A vizum meghosszabításról tárgyalások folynak.
Netelán mégsem lenne belõlle semmi úgy marad a jó öreg Bulgária kitaposott útjai, amit az ember kezd megszikni.

# 130
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4806 Üzenet linkje2006-01-26 09:31:02 

Aki járt már ezen az útvonalon autóval, mi a tapasztalat, mikor a legjobb elindulni?

Szerintem késõ esti vagy hajnali indulás a legjobb, mert így világosban lehet végigmenni az útvonal nagyrészén. Viszont nappal valószínûleg sokkal nagyobb a forgalom az utakon.

# 131
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4807 Üzenet linkje2006-01-26 09:38:12 

Anonymous írta:
A vizum meghosszabításról tárgyalások folynak.
Netelán mégsem lenne belõlle semmi úgy marad a jó öreg Bulgária kitaposott útjai, amit az ember kezd megszikni.



A Külügyminisztérium honlapjáról másolt be ide ezt a határozatot, és ott nem írtak semmi tágyalásról ami folyna a két ország között.

De úgy legyen, hogy szeptember 30ig vízummentességet kapunk!!!!! icon_wink.gif

# 132
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4808 Üzenet linkje2006-01-26 10:03:43 

Sziasztok!

Jox: hajnalban érdemes elindulni itthonról, kb úgy, hogy reggel 6-ra érj a magyar-szerb határra. így minden határra/városba úgy fogsz érkezni, hogy pont kikerülöd a dugókat - mi is így voltunk, és a turnusváltás sem fog gondot okozni, mert akik utazási iroda által foglalnak szállást, azoknak általában úgy érnek oda, hogy elõzõ nap délelõtt vannak a magyar határon. a buszok is így tesznek, pl bp-rõl reggel 8-10 között indulnak el. szóval egy hajnali indulással, és világosban (pl du. 4kor) görögországba érkezéssel elkerülhetõ a dugó, a turnusváltás, és még látni is lehet a tájat - meg az esetleges rendõröket.

vízum: tavaly amikor mi voltunk, úgy volt, hogy szeptember 15-ig van vízum, punktum. hosszabbításról szóló tárgyalás nem volt. hazafelé mi már késõn jöttünk és Bulgária felé kerültünk, majd megnéztem a honlapot, és kiderült hogy meghosszabbították újra, jöhettünk volna Macedónia felé. Mindez tehát 2 hét leforgása alatt történt, szóval nem érdemes már most ezen aggódni, szerintem idén is ez lesz a helyzet. icon_smile.gif

# 133
Vendég

Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4811 Üzenet linkje2006-01-26 12:21:30 

VÍZUM

Nagy vitát nem akarok felette nyitni de tavaly is hasonlóan a lakult a helyzet.
Az internetre a legvégsõ stádiumban volt feltéve ,mikor a tárgyalások középsõ szakaszában tartottak.
mia is igazolja az esetet.

# 134
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4821 Üzenet linkje2006-01-26 19:26:32 

Én nem vitázok veletek, csak egy tényt közöltem, és gondoltam elolvassa az akit ez érdekel!
Egyébként se szoktam vitázni tényeken icon_wink.gif

# 135
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4822 Üzenet linkje2006-01-26 20:57:55 

A nyáron a vízum eltörlése elég gyorsan alakult. Voltak elõtte már hírek a tárgyalásokról, de nagyon gyorsan alakultak az események. Én bízom abban, hogy az idei nyáron is szabad lesz az út Macedónián keresztül. Bár a Bulgároknál is ezerrel építik az utakat, ott is sokat változott a helyzet. Gondolom a nyáron tapasztalt útépítési szakaszok már készen vannak, így ha újra arra kell menni már jobb lesz az út. Sokakkal ellentétben nekem nem sok bajom van azzal az országgal és ez nem hiszem hogy a régi tengerparti nyaralások emlékébõl táplálkozik.
Végül is nem értem mi a Macedónok indoka a vízumra és mi alapján függesztik fel, majd vezetik be újra. Szerintem nem sok magyar fizet érte, inkább Bulgárián keresztül megy, tehát anyagilag nem indokolja a dolgot. Akkor?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 8 9 10 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu