Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 526
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11664 Üzenet linkje2006-07-16 20:46:40 

Nem, a Kriszta tavaly busszal volt, és ott volt gond a gázolajjal. De így jártunk tavaly mi is, az idén nem is vállaltuk a kockázatot, bár nem hallottam hírt a gázolajhiányról. Viszont változás, hogy minden kútnál egységes az ár, így senkinek nem lehet oka kockáztatni, válassza az igényes és biztonságos ÖMV kutakat, visszafelé a Mol kút is szóba kerülhet. Ezeket különösen ajánlom a kisgyermekeseknek a jópofa játszótér miatt, de a fegyveres biztonságiõr is megnyugtató tud lenni. A benzinárak szerintem Görögországban is felmentek, 1 euro körül mozog a 95-ös literje, kutanként pár cent az eltérés.
A tavalyihoz képest Szerbiában mi kevés rendõrrel találkoztunk, de majdnem keserû tapasztalat: a ködfényszóróért harapnak. De Görögországban nagyon sok ellenõrzést láttunk, bár tapasztalatunk szerint a külföldieket nem intik le. Ha mégis akkor nyelveket beszélnek és rettentõen udvariasak.

# 527
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabikir

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11665 Üzenet linkje2006-07-16 20:47:08 

icon_biggrin.gif Jó mind1. De radart csak a rendõsrök fognak rád icon_lol.gif vagy nem?
# 528
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11707 Üzenet linkje2006-07-17 07:14:54 

Szerintem a Szerb rendõrök nagyon szemetek, hiába dicsérgeti itt Rebi õket.

Ki vannak téve azok a 20-30-40 táblák, és be kell tartani õket. Igaz mi éjszaka mentünk az úton elõttünk senki a hátunk mögött senki, mehetnénk gyorsabban mert nem veszélyeztetünk senkit, és magunkat sem, de nem lehet, mert nem lehet tudni, melyik bokorba ülnek, a lézerrel együtt. Novi Sadig ez borzalmas, vagy visszafelé onnantól fogva.
Mi nagyon sok rendõrt láttunk, állandóan a kéklõ rendszámukat figyeltük, mikor villan végre ki.
Szóval akinek van rendõr riasztója, az használja sok sok pénzt tud megtakarítani.

# 529
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11729 Üzenet linkje2006-07-17 10:46:27  :-)


# 530
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11742 Üzenet linkje2006-07-17 11:44:28 

Ajaj! Itt valahol nagyon pontatlanul fogalmazhattam! A szerb rendõrök dicséretétõl elhatárolodnék. Tény nekünk eddig szerencsénk volt velük. Alapból úgy indulunk: szabályokat betartani, ott nincs pardon. Én is utálok 120-ról igen sûrün 80-ra fékezni, de a 20-30-40-es táblák száma az országra vetítve elhanyagolgató, pláne pl. Bulgáriával összehasonlítva. De mint már irtam nekünk fõleg visszafelé szerencsénk volt, alig láttunk rendõrt. De egy ilyen "rendõrt jelzõ riasztó" hasznos kütyü lehet! Nekünk kifelé volt kellemetlen incidensünk a ködfényszóró miatt. Valami oknál fogva én éppen elõtte kapcsoltam ki, ma sem tudom miért, pedig én mentem hátul és pont az volt a szerepe, hogy tudjuk jön-e mögöttünk a másik a sötétben. Ennek díja 40 euro lett volna, és hogy a sógornõm atrakciója miért volt hatásos nem tudhatjuk, de elengedték õket. Nem állítom, hogy ezt másik rendõr is megtette volna, sõt. De ez ugye több mint 10 ezer HUF, ami igen sok. icon_twisted.gif
Mi is tartunk ezen ország rendõreitõl és egyre inkább félünk attól, hogy egyszer nem lesz szerencsénk és lehúznak bennünket becsülettel. icon_rolleyes.gif
Akiket dicsértem az a görög rendõrség volt, nyelvtudás, udvariasság volt a tapasztalatom. Évekig szinüket sem láttuk, harmadik éve egyre többen vannak, de látszólag minden felesleges zaklatást kerülnek, valszeg igen nagy dolgot kell ahoz elkövetnünk, hogy büntetés legyen a vége. Errõl én még nem is hallottam, így annak mértékérõl sem tudok semmit.
Tehát mindenkinek aki még nem volt autóval: igenis tessék nagyon vigyázni a szerb hatóságokkal! Lehet velük szerencsénk, lehet esetleg alkudni velük, de jóindulatot ne feltételezzünk róluk. A díjtételeik pedig igen magasak. Nem tudom honfitársaik is ennyit fizetnek vajon?

# 531
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11769 Üzenet linkje2006-07-17 14:39:43  Larissza környékén


# 532
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11785 Üzenet linkje2006-07-17 16:45:24 

Hát ezt a képet nézve nagyon egyszerûnek tünnek a dolgok. Az autópályák felhajtói viszont idõnként számomra kisebb labirintusnak tünnek. Larissánál a 4. kihajtó sem semmi, vagy Thessalonikinél a Halkidikire menni az autópályán. Jó, persze nem tévedtünk el, de ebben nem voltam mindig biztos az adott pillanatban. A legjobb amikor kettéválik az út, középen tábla: a csúzdapark egyenesen. Nem, nem a belsõ volt a helyes út, icon_lol.gif a jobbfelé ágazó. icon_lol.gif icon_lol.gif
Elég sokat mentünk a kisebb utakon, amik jó minõségüek voltak, de nem voltam mindig tisztában azzal hol is járunk. Talán a mi térképünk nem tökéletes, de ahányat néztem mind más volt. Sok település nem volt jelölve, mások pedig nem egészen ott ahol megtaláltuk õket. Más utak meg egyszerûen csak végetérnek. Kicsit másabb logikával tervezik az útjaikat, de nagyon sokat kicserélnék a mieinkkel.

# 533
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Feketefelho

Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11905 Üzenet linkje2006-07-18 18:10:52 

mvera26 írta:
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy Macedóniában tényleg kötelezõ-e a hullazsák? Most hallottam, hogy a zöldkártya és láthatósági mellény mellé állítólag ezt is kérték:



Hullazsák = szemetes zsák. (Kamionosoknak kötelezõ.)

# 534
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11908 Üzenet linkje2006-07-18 18:40:34 

feketefelho írta:
Hullazsák = szemetes zsák. (Kamionosoknak kötelezõ.)

Ez jó! Ezt a hullazsákot valahol már én is hallottam, de Krisztához hasonlóan én is jókat derültem rajta. icon_lol.gif Így már érthetõ a dolog, de hogy került a köztudatba vajon ilyen morbid néven?

# 535
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mvera26

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11945 Üzenet linkje2006-07-19 08:06:26 

Sziasztok!
Gondoltam hogy ilyen reakciókat vált ki a kérdésem, ezért tettem fel félve. Egyébként ismerõsök jöttek haza egy hete, ök mondták és nem a szemetes zsákról van szó tényleg. Szó szerint arról amit írtam. Õk is csak néztek ki a fejükbõl mikor meghallották.

# 536
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
G.lawrence

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11952 Üzenet linkje2006-07-19 10:08:44 

Kriszta!

Azt írod,hogy Novi Sad-ig 20,30,40-es táblák vannak.Most vettem vadiúj térképet,de ott a utópályát látok.Pályán ilyen táblák?Nem a Nis utáni pálya nélküli szakaszra gondolsz?Ezen a térképen csak kb 70-km-en nincs autópálya.A pályán meg mehetsz 120-130-al.Nem?

Rebeka!

Hogy volt ez a ködfényszórós mutatvány?Most akkor mi volt a bajuk?

# 537
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11954 Üzenet linkje2006-07-19 10:29:03 

Szia!

Ha az európai értelemben vett autópályára gondolsz, akkor itt egyszerû mezei út van. A táblák azért vannak kitéve, mert út felújítás van, bizonyos szakaszokon. De a 80 tábla az sok helyen elõfordul.

Igazi autópálya, csak Belgrád-Nis között van. Lehet én vagyok már túl igényes, ezért a pénzért amit fizetünk, inkább csak úthasználatnak hívnám, és nem autópályának a Szerb utakat.

# 538
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11956 Üzenet linkje2006-07-19 10:36:01 

g.lawrence!
A ködfényszórós story éppen azon a Nis utáni 70 km-en esett meg. Szóval ketten haladtunk kifelé, sötét autók lévén gondoltunk egy merészet és bekapcsolva a ködfényszórót haladtunk egymás mögött, így tudván ellenõrizni jön-e utánunk a másik. Addig is taliztunk rendõrökkel, de a kutya sem szólt ránk. Az autópálya után aztán volt is egy kis ködös rész, annak vége lévén én automatikusan lekapcsoltam, de ez még nem is tudatosult bennem. A határtól kb. 10 km-re aztán leintették az elsõ autót, ahol még mûködött a fényszóró és azt mondták ez bizony 40 euro vagy 3000 dínár.

Másik: a Novi Sadig lévõ autópályát nem kell nagyon komolyan venni, tulajdonképpen 1+2 sávos útról van szó.( Jól gondolom, hogy nem voltál még arra?) Nos ennek ellenére könnyû elõzni, mert tapasztalatom szerint a lassabb jármûvel lehúzódnak a széles leállósávra, ill. ha láthatóan gyorsabban közelít hátulról egy autó, vagy szembõl elõz valaki, hasonló képpen segítik a másikat. 120 a felsõ határ, amit táblákkal rendszeresen jelölnek is, de a bekötõ utaknál rendre 80-as tábla van. Vannak idõszakok amikor kevés rendõr van, de általában a fokozott ellenõrzésre kell számítani és nem a jólbelátható helyekre állnak nyílvánvalóan.
Az Kriszta által említett táblák mennyisége nekem nem volt szemet szúró, de hát mi többször mentünk Bulgária felé, ahol a folyamatos útépítések miatt is iszonyat mennyiség van vagy volt belõlük és ott is rendszeresen ellenõrzik a sebességhatárok betartását.
Jelzem minket ott be is mértek egyszer, de szerencsénkre tágabb értelembe vett kollega lévén el is engedtek.
Nem érdemes kockáztatni, érdemes és költségkimélõ betartanai a táblákat, így is jól lehet haladni. Én is szeretek gyorsan menni és nagyon utálok rendszeresen vissza venni, sõt a Nis utáni szakasz kimondottan bosszantott, de nem szívbajosak a szerb hatósági közegek. Még így is bele lehet szaladni a csõbe, ezt bele kell kalkulálni. Másik irányban, komppal nekem kissé macerásnak tünik, azt a pár órát bevállalom inkább erre.
Ha kissé elõre olvasol megtalálod a linket Szekeres István útleírásához, már-már klasszikusnak nevezhetõ segédeszköz.

# 539
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11958 Üzenet linkje2006-07-19 10:42:33 

Rebeka!

Nem teljsen értem a ködfényszórós részt...
Az volt a gond, hogy be volt kapcsolva vagy az, hogy nem?

# 540
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11967 Üzenet linkje2006-07-19 11:18:33 

Úgy látom ez nem az én napom, de még most sikerült felkelnem.
Nos a gond azzal volt, hogy fel volt kapcsolva. Nekem szerencsém volt abban, hogy talán a nõi megérzés hatására, de akkorra már én kikapcsoltam, ezért engem nem is intettek ki, csak a másik autót.
Ami nekem zavaró a történetben, hogy mindaddig mindketten így, ködfényszóróval haladtunk, taliztunk is rendõrökkel, de nem is szóltak semmit. Aztán meg a sógornõm sopánkodása hatására viszonylag könnyen el is engedték õket, pedig nem a jószivükrõl híresek. Lehet, hogy csak próbálkoztak volna, másba nem tudván, ebbe kötöttek bele?
Nem tudom a valóságot, de a Kriszta "vádjai" ( icon_lol.gif icon_lol.gif ) ellenére én is azt mondom szemetek tudnak lenni.
Sajna fizettünk már itthon is ezért-azért, jogosan vagy esetleg kevésbé jogosan. De ekkora díjtételeket nem szokás itthon kivetni. Ráadásul éppen a Krisztáék egyezkedni is tudtak velük: papírnélkül 3000 helyett csak 2000 dínárt fizettek. Tehát saját zsebre utaznak egyértelmûen. Nyílván úgy vannak vele, a külföldi nem fogja õket felnyomni, örül ha szabadul. Azért kíváncsi vagyok mi a büntetése ott annak, akirõl ez bebizonyosodik.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 35 36 37 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu