Élmények, történetek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153 Üzenet linkje2004-07-19 12:10:51  Élmények, történetek

Akinek van élménybeszámolója, élménye, vagy érdekes története Görögországról, ossza meg velünk itt a Fórumon...
Vagy küldje el emailben és akkor felteszem az Élménybeszámolók oldalra...

# 2
Maysee
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#154 Üzenet linkje2004-07-20 21:53:20 

hello,
én a szart/szarti beszámoló témába írtam le... elkéstél a kéréssel! icon_smile.gif

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#156 Üzenet linkje2004-07-21 06:07:31 

Olvastam, nagyon jó, részletes... icon_smile.gif

Szóval, irja le ide mindenki az élményeit, a képeket pedig Képek oldalon a Fotóalbumba lehet feltölteni...
Ha hosszabb terjedelmû a beszámoló, akkor jöhet emailben is az info@hellasz.hu címre...

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#268 Üzenet linkje2005-04-21 18:40:11  A görög italok

Az én élményem nem túl friss, tavalyi! icon_lol.gif
Javasolnám mindenkinek, hogy az ouzót ne magába fogyassza, hanem lehetõleg igyon vagy egyen mellé valamit!

Történt ugyanis, hogy mikor a csajokkal egy hangulatos tavernában vacsoráztunk, a pincér volt olyan kedves, hogy ajándékba hozott még nekünk egy-egy 3centes ouzót. Aztán hála Istennek nem ment nagyon el, csak a bejárati ajtóig és onnan figyelt minket! Ez volt a szerencsém!

Én, mint kezdõ ouzós, gondoltam majd megmutatom a többieknek, hogy is kell ezt inni és lehúzom egybe. Hát igen! Ez nem sikerült, mert kb. már a felénél el kezdtem köhögni. Túl erõs volt úgy nekem. a többiek állítása szerint a fejem nagyon vörös volt, a szemeim kidüllettek és õk nem csináltak mást csak röhögtek! icon_redface.gif Sõt még a pincér is mosolygott elég rendesen, aztán mikor látta, hogy sehogyse boldogulok, gyorsan hozott nekem egy pohár vizet.

Azóta az ouzót csak víz mellett merem fogyasztani! icon_cool.gif És azt ajánlom mindenkinek, hogyha vizet nem is tud mellé inni, akkor legalább kapjon be valami ehetõt mellé!

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#346 Üzenet linkje2005-05-06 08:55:46 

Egyik krétai utazásunk során történt:
Éppen Vai felé mentünk autóval (Plataniaszból), már bõven Kréta keleti részén jártunk, amikor is az egyik keresztezõdésben az útiránytjelzõ tábla jobbra jelezte a helyes irányt, le is forultunk jobbra, aztán kb 300 m megtétele után elfogyott az út, kecskék és egyéb háziállatok társaságában találtuk magunkat..., kiderült, hogy egy udvarban vagyunk... icon_redface.gif

# 6
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#446 Üzenet linkje2005-05-25 02:34:39  kiscsillag

nem tudod a mondást hogy ouzót húzóra?nekem egy kalózhajós kirándulás után jutott eszembe hogy azért ezt a nedüt módjával.nagyon jól éreztük magunkat és az út vége felé jöött a kapitány bónusz ouzó kapitány nikosz mondja nekem.erre én össze fog akadni a szemem.mire õ nincs problem. a vége kikötéskor majdnem a hajó mellé léptem. icon_lol.gif
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#450 Üzenet linkje2005-05-27 09:07:01  Ouzó

Sziasztok!
Nagyon kellemes ital, ha 2dl hideg Fanta citromlébe 1/2dl Ouzót öntünk, majd jégkockát teszünk bele. Vigyázzatok azért mert itatja magát, de megárthat, ha sokat fogyasztotok belõle.
Jamasz!

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#633 Üzenet linkje2005-06-19 23:58:12 

Egyetértek Valcsival! Nem olyan édes, mint a jól megszokott Fanta, de nem is olyan erõs, mint a hagyományos ouzo. A kettõ közti átmenet pont jó! icon_wink.gif
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#733 Üzenet linkje2005-07-06 18:00:39  Élménybeszámolók

Élménybeszámolókat az info@hellasz.hu címre lehet küldeni.

Ha képek is vannak a beszámolóhoz, akkor azok lehetõleg kis méretûek legyenek és akkor jöhetnek azok is az emailben. A nagyobb méretû képek inkább a Fotóalbumba kerüljenek...
A képküldésrõl itt olvashattok: https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=38

# 10
Olympos
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#734 Üzenet linkje2005-07-07 03:14:15  hozzászólás

Szia mindenkinek. Nyári élményeimet szeretném pár szóban leírni. Természetesen Görögország Sarti.Nekem ez a kis halászfalu már második otthonom,szinte az egész falut ismerem,és viszont.Megfogott az emberek kedvessége,barátságos viselkedése. Nagyon pozitívan értékelték igyekezetemet a nyelv elsajátításához.Elõször nem mertem görögül megszólalni,de aztán egész jól ment. icon_biggrin.gif Aki szereti az érdekességeket feltétlenül menjen el öszvértúrára,felejthetetlen élményben lesz része.Aki vezeti minden nyelven tud egy kicsit,az öszvérek csak neki fogadnak szót,egészen speciális szavakat használt,én mondhattam bármit.Az utazási irodában is jó fejek a srácok azon vannak hogy mindenki nagyon jól érezze magát. Bár én megint megpörkölõdtem,de akkor is megérte. Nagyon jó volt a hajó kirándulás is, ne hagyjátok ki.Mindenhol csak barátságos emberekkel találkoztam legyen az bolt,étterem.Egyetlen negatívum ért,híztam két kilót,de dolgozok az eltüntetésén.Vágyok vissza,remélem még idén összejön.
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1094 Üzenet linkje2005-08-11 21:32:02  Élménybeszámolók

Többen érdeklõdtek, hogy lehet élménybeszámolót küldeni a Beszámolók oldalra.
Röviden:
Megírjátok a szöveget, bármilyen szövegszerkesztõvel, aztán egyszerûen elkülditek az info@hellasz.hu címre. Ha a beszámolóhoz képek is vannak, a képek lehetõleg kis méretûek legyenek, nagyobb képeket inkább a Fotóalbumba küldjétek...

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albatrosz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2914 Üzenet linkje2005-10-19 17:06:02  Latogatas az Isteneknel

Csutortokon mondtak a tobbiek a koliban, hogy nagyreszt cseh szervezesben elmennek hetvegen az Olymposra. Penteken indulas, szallas meg nincs, de majd lesz valahogy, vasarnap pedig haza. Elgondolkoztam, ugyanis ket út van, ami nem javasolt egyedül: tura az Olymposon es kirandulas Isztambulba. (Ez utobbirol legnagyobb sajnalatomra a tobbiek a madarinfluenza miatt lemondtak.) Igy hat elhataroztam, hogy megyek veluk az Olymposra, mert talan vissza nem tero alkalom. Masnap delutan 2-kor indult a vonat, tehat volt egy delelottom, hogy vegyek magamnak egy halozsakot, egy polifoamot es ne'mi kajat a tuleleshez. Mindezt sikeresen teljesitettem, igy elindulhattunk az allomasra. Utkozben talalkoztunk a koli gondnokaval, aki elarulta, hogy o meg nem jart az Isteneknel, de sejtelmesen sok sikert kivant. A kovetkezo ember, akitol valamit megkerdeztunk, tagra nyilt szemekkel erdeklodott, hogy biztosak vagyunk-e az uticelban. En kezdtem elbizonytalanodni... Mindenesetre penteken 2 utan valamivel mar a vonaton, sot bo egy ora mulva egy elhagyatott vonatallomason talaltam magam. Mivel kb 100 meterre volt a tengerpart, megoszlott a tarsasag: az aggodosabbak el akartak indulni abba a faluba, ahol az ejszakat akartuk tolteni, hogy biztos talaljunk szallast. A kalandvagyobbak pedig furodni akartak a tengerben. Szerencsere nyertunk, igy hat elindultunk a tenger fele. Ennek ket haszna volt: egyreszt eletemben eloszor megmartozhattam a gorog tengerben, masreszt elmondhattuk magunkrol, hogy valoban tengerszintrol indultunk, hogy feljussunk az Olympos legmagasabb csucsara, Mytikasra (2918 m). (Nem szeretnek illuziorombolo lenni, de ez a tengerpart kb. ugyanolyan volt, mint a horvat. Szep volt, de remelem, megyunk majd specibb helyre is.) Egy-két ora lazsalas utan elindultunk Litochoro fele, ami bo 5 km-re volt az allomastol. Megerkezesunk utan kb. a 3. probalkozasra megtalaltuk a nekunk valo szallast, es kenyelmesen elhelyezkedtunk, lenyomtunk egy-egy gyrost es setalgattunk ebben a nagyon hangulatos faluban (vagy kisvarosban?). Szombaton reggel h8-kor indultunk el. A falu szelen nagy csoport kutya verekedett ossze, es igen megtisztelonek tunt, hogy a 3 legerosebb csatlakozott utana hozzank - meg utana is volt tobb kemeny harc koztuk, hogy ki mehet a sor elejen, es ki hajtja majd a falkat. Persze kesobb nem volt olyan poen, mert a szuk emelkedok kellos kozepen megalltak, ahogy nekik tetszett... Az elso par ora seta alatt olyan volt a kornyezet, mint a Tordai-hasadekban, vagyis ket oldalt nagy sziklafalak, kozepen melyseg. Gyonyoru. Utana erdo par orat. 4-5 ora seta, papiron 800 meter szintkulonbseg (valojaban tobb, mert egyfolytaban le-fol kellett menni) utan megerkeztunk Pironiaba, ami az utso autoval is megkozelitheto allomas. Ezutan meg 3-4 ora es 1000 meter szintkulonbseg vart rank. Szoval kemeny volt, a vege fele mar szentsegeltunk neha... Megerkeztunk a 2/3-nal levo "refuge"-ba, ami egy 100 agyas menedekhely. Mivel nekunk elozetes foglalas soran nem jutott mar agy, varnunk kellett, hogy marad-e hely, lesz-e olyan, aki foglalt helyet, de megsem jon. F10 korul adtak ertesunkre, hogy lesz agyunk, igaz, addigra mar szinte mindenki lefejelte az asztalt. Reszben a faradtsagtol, reszben az aggodalomtol, ugyanis a tobbi gyakorlottabb turazo kezeben turabot, fejen sapka, kezen kesztyu (a turabakancsrol nem is beszelve, mert az a mi csapatunk par tagjan is volt). Egyszerubb meleg eteleket lehetett kapni (pl. teszta es husgomboc), amiket egy hangulatos, kandallos "nappali-ebedloben" fogyaszthattunk el. Ha nem lettunk volna hullak, kolcsonozhettunk volna mindenfele tarsasjatekot is. A halozsakokat es az egyeb folosleges dolgokat szerencsere ott hagyhattuk a hazban, igy masnap h9 korul kicsit megkonnyebbulve indultunk el, ezuttal kb 4 ora gyaloglas es 1000 meter szintkulonbseg vart rank a legmagasabb csucsig. Hat, be kell vallanom, kikoptuk a tudonket. Skolanal, az x. legmagasabb csucsnal megpihentunk, es sokan ugy dontottek, hogy nekik eleg volt annyi. Nehanyan meg tovabbmentunk Mytikasra, a legmagasabb csucsra, ahol mar nemcsak a labunkat, hanem a kezunket is hasznaltuk a maszasnal. Gyonyoru volt a kilatas, megert minden faradsagot. Meg vendegkonyv is volt, amiben a legtobb okos kulfoldi az Isteneket hianyolta, vagy csak egyszeruen megkerdezte toluk, hogy "miert pont itt??".

Ezutan elindultunk lefele, felvettuk a cokmokot, es irany Pironia, a parkolo. A terv az volt, hogy megkerunk valakit, vigyen el a vonatallomasig kocsival, vagy legalabb egy darabon abba az iranyba. Szerencsere osszeismerkedtunk egy fiatal gorog parral, akik eppen Thesszloniki fele igyekeztek, igy azt mondtak, elvisznek vegig, csak szeretnenek kozben megallni enni. Nagyon jol elvoltunk, vegul meg meg is hivtak egy gyrosra. Kikerdeztuk oket Gorogorszagrol, mindent elmondtak, amire kivancsiak voltunk. Megkerdeztuk pl., miert van annyi kobor kutya Thesszalonikiben (meg masutt is), mire a lany egyszeruen ezt valaszolta: "Annyi ciganygyerek is van, hogy a kutyak mar fel sem tunnek". Elgondolkoztam, hogy vajon csak nekem tunnek-e fel hamarabb a kutyak, de szerintem en meg tenyleg nem lattam sok keregetot. Milyenek a gorogok? Miutan fizettek az autopalyaert, diszkreten megkerdeztuk, miert nem a matricat hasznaljak, mert lattunk parat a szelvedon. A lany mondta, hogy mert csak regiek vannak, de ezutan ranezett a szelvedore, a homlokara csapott, es fajdalmasan felkialtott, mikor meglatta az idei matricat. Mikor beertunk Thesszalonikibe, ismet fajdalmas kialtas, mert eszrevettek, hogy mar villog az a lampa, ami a benzin hianyat jelzi. Jobb keson, mint soha... Szerencsere idoben elertunk egy benzinkuthoz. Mindenesetre tipikus gorogok voltak: nagyon kedvesek, segitokeszek, vidamak, jo humoruak, de hihetetlenul szorakozottak.

Mondanom sem kell, hogy a tura ota hihetetlen izomlazam van foleg a vadlimban, combomban es hatamban. Szerintem ha valaki leulne a koli lepcsojere, egybol kiszurna, hogy ki az, aki hetvegen az Olymposon jart.icon_smile.gif

Menjetek el Ti is, megeri!





# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2925 Üzenet linkje2005-10-19 21:11:53 

Szia Albatrosz !

Köszönjük az élménybeszámolót, érdekes volt.
Kíváncsian várjuk a továbbiakat is.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2932 Üzenet linkje2005-10-20 10:32:50  Élménybeszámoló

Szia Albatrosz!
Köszi az élménybeszámolót, mert így nem hiszem, hogy túl sokan másztuk meg az Olymposzt. Nagyon örülök, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat, mert ez egy más szemszögbõl mutatja be az országot. Legközelebb hová mész kirándulni?
Üdv.:

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albatrosz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2942 Üzenet linkje2005-10-20 13:31:15 

Nem tudom meg, mert tobb szempont is van: egyreszt ki kene hasznalni az oktobert, es tengerpartra menni, masreszt van "bejjebb" is olyasmi, ami erdekel (es mindenre nem lesz penzunk). Talan a Meteorakat nezzuk meg most hetvegen, de ez meg vita targya.icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
1 2 3 ... 12 13 14   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu