Görög zenék, elõadók
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Zenék
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29589 Üzenet linkje2007-05-31 00:32:04 

Kriszta! Köszi a Paparizu Lencsirõl az összefoglalót! icon_razz.gif
Anna Vissirõl akkor is szívesen álmodozik szerintem sok fiatal... (is! icon_cool.gif )Szerintem nagyon ász, ahogyan tartja magát, nekem nem tûnik mûvinek, inkább egy jól megmunkált sztárt látok benne - mint mondjuk Madonnában. S a két "csajszit" sem csak a kora miatt tisztelem... hanem amit sok éven át letett az asztalra! (Madonnának a legutóbbi koncert turnéjáról készült DVD-jét, ugyan nem láttam, de az egyik legkivállóbb rock-os koncertnek tartja ismerõsöm az életben!)
Nekem ez a mûfaj maga nem a kedvencem, de akkor is el kell ismerni, hogy ezek az elõadók nem piskóták!

Viszont az Egyik kedvenc "cigány-cifti" számom:
Magava Tout

Ez meg olyan... vicces icon_razz.gif :AMIN
A lányom kedvence: EISAI...
(Jelentem; a hasizmokat nem lehet plasztikázni! A nejem is hiába próbálkozott ilyesmivel a szülés után megnyúlt hasfalával... a sportot nem lehet megúszni... a szépségért szenvedni kell! Táncolva, lehet hogy könnyebb???)
Egyébb Anna VISSI nóták...



Legutóbb Stratos szerkesztette (2007-06-01 13:53:39), összesen 1 alkalommal
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29625 Üzenet linkje2007-05-31 11:32:17  Válasz a #29589. hsz-ra Előzmény #29589

Giorgos Giannias



Giorgos Giannias egy fiatal és szerintem nagyon tehetséges énekes. Sajnos az életrajza még túl rövid, és ennyi amit találtam róla.

Rodoson született, kis kora óta szerette a zenét. 18 évesen Athénba költözött és a Minos-Emivel kötött szerzõdést. A legnagyobb nevekkel dolgozott együtt Szalonikben is. 2001-ben Athénban eljátszotta Romeo szerepét.
Fiatal kora ellenére néhány lemezen már túl van:
2001: 3/4
2002: 18 Vimata
2004: 5
2005: Etoimazo taxidi
2005: Giorgos Giannias
2006: Gia mia vradia
2006: Se proto prosopo

https://www.youtube.com/watch?v=kFpkon-ht2Y

https://www.youtube.com/watch?v=smXh4aoEOyw&mode=related&search=

https://www.youtube.com/watch?v=AHH4DOfdSRo&mode=related&search=

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29665 Üzenet linkje2007-05-31 15:00:35 

Sziasztok!
Ismeritek Sakis Rouvast? Szerintem az egyik legjobb görög énekes, ha nem a legjobb icon_smile.gif



Kriszta35 írta:

Sakis Rouvas


1972. január 5.-én született Korfun. Nagyon hamar kezdett énekelni, zenélni. Szenvedélye volt még a torna. Különbözõ nemzeti díjakat szerzett. Kivételes tehetség volt, és a Hellenic National csapat tagja volt. 1991.-ben Athénban készített egy lemezt. A Polygramm volt az elsõ aki szerzõdést kötött vele, és megcsinálták az elsõ felvételeket. Csak néhány hónap után csinált egy kiemelkedõ dalt, és debutált vele a Thessaloniki Song Festiválon. A dal a Par’ ta volt és elsõ díjat nyert vele. Ez volt az elsõ tapasztalata, lelkes volt, és egy új Star született.
A 4. évben a Hellenic Music Awards díjakat nyerte meg: a legjobb énekes, a legjobb dal, és a legjobb színpadi teljesítést díjait, valamint sok egyéb díjat

1997. május 19.-én Sakis szervezett egy fellépést a török barátjával Burat Kuddal, kibékülési erõfeszítéseket tettek Törökország felé, Ciprus miatt. A hírekben akkor fõcímként mondták be.

2004-ben az Eurovision Song Conterten indult a Shake it dalával, amivel a 3. helyet érte, és az Antique után õ volt a legeredményesebb 2004-ig.

9 év elteltével is õ Görögország egyik legkeresetebb, és legszeretettebb mûvésze.

Az én kedvencem tõle az Ola Kala, ajánlom Nektek is.

Video: OLA KALA


# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29739 Üzenet linkje2007-05-31 22:42:16 

Köszi Kriszta!!! Végre egy magyar, aki ismeri és szereti. Nekem megvan tõle az összes CD, kivéve valami 2006-os válogatás DVD-vel együtt és 2006-ban megjelent új lemezét nem sikerült még beszerezni. A dalfordítós fórumba is írtam, ott Csevegtem is Stratossal róla. Ha gondolod olvasd el icon_wink.gif Gia sou

Ugyan én (-Stratos) szúrtam ide Kriszta korábbi írását... icon_twisted.gif de sebaj! icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
Sakis Videóinak Halmaza

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29747 Üzenet linkje2007-06-01 06:59:14  Válasz a #29739. hsz-ra Előzmény #29739

Szívesen! icon_lol.gif

Igaz a mi Stratosunk szokott kalózkodni a mi hozzászólásainkkal, de annyira szeretjük, hogy elnézzük ezt neki icon_lol.gif

Stratos: Na, azééért!!! icon_lol.gif kiss.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29758 Üzenet linkje2007-06-01 08:43:44 

Kali mera! Nekem Õ "a kedvenc", bár beszereztem zenéket rengeteg más görög, mai populáris zenésztõl is... azok sem rosszak, de... Annak idején a Bon Jovi zenekar fogott meg ennyire, miattuk, a dalaik miatt kezdtem el angolul tanulni... azóta le is vizsgáztam. Csak fordítottam, fordítottam és ment a dolog... valahogy most Sakis is ilyen. Bár görögül nehezebben mennek a fordítások és az egész tanulás. Magyar görög tankönyvet nem is lehet kapni. Eg oxfordi angol-görög tankönyvet tudtam beszerezni két kazettával! Ergo angolul tudok görögöt tanulni...hát nem könnyû icon_smile.gif magyar-görög szótárat sem lehet itthon kapni, azt is Thessalonikiben és Kateriniben vettem. Athéni kiadású kétnyelvû szótár, latin betükkel is oda vannak írva a görög szavak... profi dolog! Ebben csak az a nevetséges, hogy ott kint az útszéli könyvárusnál is lehet kapni, itthon meg az akadémia is csak Újgörög-magyar középszótárt képes kiadni, a Magyar-újgörögöt feletsd el. De még csak az utiszótár sorozatban sincs görög. Pedig rengeten utazunk oda...
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29763 Üzenet linkje2007-06-01 09:27:36  Válasz a #29758. hsz-ra Előzmény #29758

Most ez abszolut nem ide tartozik, majd Stratos átteszi máshova, de ide válaszolok neked. Purosz Alex, aki a szegedi görögök lapját is csinálja kiadott még tavaly egy kompakt útiszótárt, ami szerintem nagyon jó. Sok sok kifejezés és szó van mindkét nyelvre fordítva. A másik régebben volt itt egy Hadnagy nevû tag, szóval õ csinált egy online szótárt ami oda-vissza fordít. Ha érdekel akkor írj neki, a szótárt pedig bármelyik könyvesboltban megkaphatod. icon_wink.gif

Szerintem kezd el Te is a dalfordításokat, nagyon sokat lehet belõle tanulni, legalábbis nekem ez a tanulási forma bejött. Hallom a dalt, és közben fordítom, így a kiejtés, és az ismeretlen szó jelentése is rögzül.

Jó tanulást! icon_lol.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29766 Üzenet linkje2007-06-01 09:54:05 

Köszi! Tudom, hogy van két kis "szótár" a Kapd elõ sorozatban és az Újgörög utitárs, ezeket mind megvettem már annak idején és a kétnyelvû szótárt is még Kateriniben 2004-ben. Sõt kint vettem magyar túristáknak kiadott könyvecskét az öszzes hasznos kifejezéssel, szófordulattal. Nagyon jópofa könyv icon_smile.gif És a daszövegekkel is küzdöttem és küzdök is icon_smile.gif mint említettem, az angolt is így tanultam, szinte csak autodidakta módon jutottam el a nyelvvizsgáig is.
De jó, hogy rátok találtam icon_biggrin.gif! De komolyan! olyan jó, hogy másokat is érdekelnek ilyen szinten ezek a dolgok!

Szép napot

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29777 Üzenet linkje2007-06-01 11:44:10  Elli Kokkinou

Elli Kokkinou:

Athénban született, zenészcsaládban nevelkedett, már iskolás évei idején érdeklõdött a zene iránt. Miután befejezte az iskolát egy bandában kezdett zenélni, ez idõben grafikusnak is tanult. Elsõ zenei sikere 1990-ben érte. Azóta nagy görög sztárokkal lépett már fel együtt, pl: Anna Vissi, Glykeria, Paschalis Terzis, Tolis Voskopoulos.
1994-ben az USA-ba utazott, hogy zenét tanulhasson.
1996 után Elli két albumot adott ki a Sony Musicnál, de figyelemre méltó siker nélkül.
A nagy fellendülés 2003-ban érkezett el a karrierjében, amikor a sikeres zeneszerzõ Phoebus az új albumának összes dalát megalkotta. Ennek az albumnak a címe: "Sto kokkino" (In red)
Ez a mesés album volt Elli elsõ feloldódása. A dalok többsége jól ismert a görög zene kedvelõinek körében: Kosmotheoria, Masai, Sorry, Tha perimeno... a lemez platinalemez lett.

2004 októberében Elli a Heaven Music jelölésével forgalomba hozta az album egy kiegészített változatát, mely négy új dalt foglalt magában, valamint egy bonus dvd-t extrákkal és élõ koncertfelvételekkel.
2005 novemberében kiadta a SEX címû albumát, amely 11 új dalt tartalmazott. Ezek a dalok máig fent vannak a rádiók játszási listáján.
Elli Kokkinou ezen kívül a görög éjszakai élet nagy sztárja, egész évben szerepelt Athén és Szaloniki nagyobb zeneközpontjaiban.
2006 októberétõl a híres énekessel, Thanos Petrelissel is voltak közös fellépései.

Elli Kokkinou az utóbbi években Görögország egyik legsikeresebb elõadójává vált.

Elli videoklipp halmaza

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29778 Üzenet linkje2007-06-01 11:47:04 

Nemt tudom hogyan tudok ide képet beilleszteni, pedig azt is szerettem volna.
A kép linkje elé a [img] és mögé a [/img] jelet kell másolnod!

Ha meg Videó Linket kívántok "szépen" felrakni, akkor a kiválasztott link (https://...) elé

[url= - t kell beszúrni, és lezárni ezzel; ] majd közvetlen ez után írhatjátok a Video Elnevezését/Címét, s az egészet ezzel a jellel [/url] zárjátok le!

Üdv, és Köszi! Stratos

Addig is pár klippje (Kattints a Címre!):

Elli Kokkinou -SORRY

Elli Kokkinou - KI ALLO

Elli Kokkinou - Live - BEST OF - ÉLÕ Koncertfelvétel!!!

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Antero
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
630 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29782 Üzenet linkje2007-06-01 12:37:02  Re:

Kriszta35 írta:
Szívesen! icon_lol.gif

Igaz a mi Stratosunk szokott kalózkodni a mi hozzászólásainkkal, de annyira szeretjük, hogy elnézzük ezt neki icon_lol.gif


icon_lol.gif

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29785 Üzenet linkje2007-06-01 13:03:58  Válasz a #29747. hsz-ra Előzmény #29747

Imádlak Krisztám!
Való igaz!
Én szoktam kalózkodni a PIROS BETÛIMMEL!
Nézzétek el...!

Néha nem bírom ki... (miért is kelljen a válasz, vagy egyéb infók után kutakodni több hozzászólással arrébb?)

Kedves Antero! Neked Külön Bocsi! Igyekszem mérsékelni magam...!
Üdv! És Jó zenehallgatást!
Stratos

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29798 Üzenet linkje2007-06-01 13:58:09  Válasz a #29785. hsz-ra Előzmény #29785

Hatzigiannis Mihalis (ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ)



Mihalis Cipruson született. A Cyprus Music Academy-n diplomát szerzett zongorából, gitárból, és elméleti matematikából.

Már 3 platina albummal rendelkezik: Senario (1995), "O Mixalis Xatzigiannis tragouda Doro Georgiadi" (1996), "Epafi" (1998)".

1998. májusában õ képviseli Ciprust az Eurovision Music Contest-en a Gennesis dallal. Az elsõ 10 közé nem került be a versenyen.

Az utóbbi idõben nagyon termékeny volt. 2006-ban az Universalnál
kiadta a következõ albumait:

Filoikai ehthroi
Ola i tipota
Live
Oneiro zo
Monos mou
R20
Akatallili skini

Dalait szinte minden görög rádió nap mint nap játsza.
Néhány VIDEO KLIPJE (Kattints rá!):

Mihalis Hatzigiannis - Heria Psila
Mihalis Hatzigiannis - Oniro Zo
Mihalis Hatzigiannis - Monos Mou
Ola I Tipota

Nem tudom, hogy az énekes eme oldala mûködik-e...? https://www.michalishatzigiannis.gr/
https://www.heures-hindoues.de/hatzigiannis.htm

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Antero
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
630 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29799 Üzenet linkje2007-06-01 14:01:02 

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29845 Üzenet linkje2007-06-01 18:43:11  sarbel

Sarbel:


Sarbel Michael 1981. május 14-én született Londonban. Az édesapja ciprusi, zenész, édesanyja libanoni származású jogász. Sarbel családjával rendszeresen nyaralt Görögországban és Cipruson is.
Zenét, drámát és elõadómûvészeteket is tanult.
5 éves korától 16 éves koráig szerepelt az Angol Nemzeti Operában és a Royal Opera House Covent Gardenben.

18 éves korában Krétára költözött, ahol a Heraklion palládiumban énekelt. 21 éves korában még mindig Kréta szigetén élt, ekkor kapott szerzõdést a Sony BMG-tõl. A következõ évben rátalált a sikerre, nagyon népszerû énekes lett, valamint sexszimbólummá vált.

2005: megjelenik Parakseno Sinesthima albuma, közösen dolgozik a népszerû énekesnõvel Erini Merkourival, közös keleties számuk címe: Se pira sovara
Ez hozta meg az énekesnek az elsõ jelentõs rajongói tábort Görögországban, Cipruson és Libanonban.
A dal egy arab számon alapul (Sidi Mansour)
Ezután egy közös duettet is elkészítettek Irinivel, címe Agapi Mou Esi.
A Paraxeno Synesthima album aranylemezes lett, a cd egy bonus tracket is tartalmaz a Boro Boro c. számot, mely a MAD Award Ceremony mûsorában hangzott el. A Se Pira Sovara, a Sokolata és a Thelo Na Petakso számok slágerek lettek, késõbb videoklip is készült belõlük.
2006: Sarbel kiadja második albumát, címe: Sahara
Ugyanebben az évben duettet készít Natassa Theodoridouval , a szám címe: Na' Soun Thalassa
A Taxe Mou, a Sahara és az Enas Apo Mas nagy slágerek lettek.
Ugyanebben az évben a Mad Awardson szerepel a Thriller címû (Michael Jackson) számmal.
2007:
Sarbel népszerûsége nõtt. Helsinkiben õ képviselte Görögországot az eurovíziós dalfesztiválon Yassou Maria címû dalával.
A dalnak elkészült a görög és az angol változata is, de a fesztiválon az angollal indult. Ezzel a dallal a hetedik helyet szerezte meg Görögországnak.
Az eurovízió után Sarbel turnéra indult Ausztráliába.





Néhány klip:
https://www.youtube.com/watch?v=s3SN2ya6sI4 Se Pira Sovara

https://www.youtube.com/watch?v=W3FVb9NrmHA Enas Apo Mas

https://www.youtube.com/watch?v=gPpIEA7B_X4 Sokolata

https://www.youtube.com/watch?v=_Js95Y0YrHo Mi chica (élõ)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Zenék
<   1 2 3 ... 64 65 66   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu