Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7546
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249087 Üzenet linkje2019-02-03 20:49:44 

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy volt már valaki Rethymnoból egyénileg Santorinin, vagy csak fakultatívval? Úgy esetleg olcsóbban ki lehetne hozni? Köszönöm előre is. A kompok weboldalát próbáltam nézegetni, de nem boldogulok vele.
# 7547
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249088 Üzenet linkje2019-02-03 21:23:33  Idézet innen: #248897

Jox írta:
Idén Pireausból mentünk, 6.5 óra volt az út Chaniába. Kabinban teljesen szuper.
Gythióbol nem rövidebb az út, hiába van közelebb, mert lassabb a komp. És álltalában csak szerdán közlekedik.

(Én mentem már Triesztből is komppal Korfura és Igoumenitszába is, az 24 órás út volt, kabin nélkül... na az durva volt.)



Na eldőlt, megpróbáljuk első repülős utunkat Kréta célponttal, Plataniason fogunk lakni.
Számolgattam, hogy csak az utazás autóval ( a krétai körözgetést nem számolva, mert az a bérelt autóval is ugyanúgy történik) üa.+díjak 100 fölött lenne, + kompozás az itt linkelt díjakat nézve négyünkre 140 körül jön ki. Ez együtt már fedezi a repülőjegy árát, és nem kell napokat vezetgetnem, hajókáznom. Továbbra sem a vezetés, hanem a nekünk hosszú hajózás riasztott el tőle. Mindegy, egy próbát megér.......... icon_biggrin.gif

# 7548
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249092 Üzenet linkje2019-02-04 09:05:32  Válasz a #249087. hozzászólásra Előzmény #249087

Felejtős.
Heti két komp megy Rethymnoból (azzal mennek a fakultatívok is), és nem lesz olcsóbb akkor sem, ha önállóan foglalod. Ha egyben veszed az utat, akkor a "csomagban" (jobb helyeken) benne van a transzfer szállástól kikötőbe oda-vissza, buszos közlekedés Santorinin.
Ha magad mész át, akkor eleve Santorinin autót kell bérelned, mert busszal nem lesz egyszerű a kis behatárolt idődben.
(Ha életedben még tervezed a Görögországba visszatérést, akkor én nagy ívben felejteném ez ezt a santorinis rohanást - drága, zsúfolt, kapkodós, meleg, és inkább valamikor rászánnék legalább három napot. De ez tök szubjektív.)

# 7549
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
CreteFan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249094 Üzenet linkje2019-02-04 18:56:08  Válasz a #249087. hozzászólásra Előzmény #249087

Anikó! Egyszerűen nincs értelme elmenni a Fantasztikus Krétáról átugrani Santorini szigetére. Santorini megérdemelne legalább egy teljes hetet, persze nem főszezonban. Krétán oly sok élmény érhet, több emberöltő nem elég a teljes megismeréséhez.
# 7550
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249095 Üzenet linkje2019-02-04 20:38:19  Idézet innen: #249094

CreteFan írta:
Anikó! Egyszerűen nincs értelme elmenni a Fantasztikus Krétáról átugrani Santorini szigetére. Santorini megérdemelne legalább egy teljes hetet, persze nem főszezonban. Krétán oly sok élmény érhet, több emberöltő nem elég a teljes megismeréséhez.



Santorinin mit lehet egy hétig csinálni? Akárhol nézem, van egy gyönyörű kilátás, de azon kívül egy kopár, kopasz semminek néz ki a képek alapján. szerintem elúnnám az életem ott......

# 7551
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249098 Üzenet linkje2019-02-05 00:09:28 

Nagyon köszönöm a tanácsokat, valószínű, hogy "szót fogadok" nektek és nem megyünk most át Santorinire. Inkább több napra autót bérlünk és bejárjuk, amit be lehet Krétán. A bakancslistámon úgyis szerepel Santorini, ha sikerül akkor majd egyszer oda tervezünk nyaralást. Köszönöm még egyszer.
# 7552
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249100 Üzenet linkje2019-02-05 08:56:17  Idézet innen: #249095

accord írta:
Santorinin mit lehet egy hétig csinálni? Akárhol nézem, van egy gyönyörű kilátás, de azon kívül egy kopár, kopasz semminek néz ki a képek alapján. szerintem elúnnám az életem ott......


Ha valaki nem csak autóval megy a-ból b-be és pipálgatja "a kötelezőket", ha valaki tudja értékelni a természeti csodákat is, és elmerülni a gondolataiban az okoskütyük bámulása helyett, ha még jelent számára valamit, hogy ott áll egy fantasztikus helyen, ami tényleg úgy néz ki, mint a könyvekben, és ezt nem találja mindennaposnak (mármint, hogy bármit elérhet és megkaphat a világban), akkor még egy hét kevés is lesz.
És mindezt úgy mondom, hogy Santorini nekem sem úgymond a szívem csücske hely, ahová bármikor vissza akarnék menni, viszont szvsz nagyon különleges, és bizonyos szempontból nem méltatlanul felkapott.

Fira és Oia, a kettő közötti túraút, a vörös strand, a fehér strand, a fekete strandok, az ásatások, a Skaros szikla, kiúszni az Ag. Nikolaos templomhoz, bejárani Thirassiát és Nea Kamenit...stb. Talán mégsem csak egy gyönyörű kilátás...

# 7553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249101 Üzenet linkje2019-02-05 08:59:24  Válasz a #249098. hozzászólásra Előzmény #249098

(Majd nézegesd a jegyeket Santorinire, pl. Athénból szokott lenni Ryanair olcsón, de kifogható egyben Aegean Budapest-Athén-Santorini is jó áron. Főleg, ha tudtok menni elő-/utószezonban.)
Jó nyaralást Krétán!

# 7554
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249103 Üzenet linkje2019-02-05 13:59:43  Válasz a #249100. hozzászólásra Előzmény #249100

Én szeretem a természet csodáit, napi 8-10-12 órát ott töltök. icon_biggrin.gif
Nincs kütyübámulás, a gyerekeim is heti 1 órát használhatják, még wifi sincs a lakásban, h ne azzal teljen minden nap, h a 4 tagú család a lakás 4 sarkában kuporog, és nyomkodja a szarokat, és nem beszél egymással. Sajnos manapság mindenütt ezt látni.
Bármerre megyünk, mi mindenütt a természetet keressük, nem vagyok egy városnéegető típus.
De valahogy Santoriniről minden kép arról szól, h van egy ház a sziklafal tetején, és nézik a lemenő napot. Bármerre nézegetek képeket, mindenütt máshol kopasz, fátlan, egyszínű táj van. Nagyon egysíkúnak, unalmasnak néz ki. Nem voltam még sosem, azért érdekelt, h mit lehet ott csinálni egy hétig.......Lehet nagyon szép, csak a képeken ez nem jön át nekünk. Egyszer majd sort kerítünk arra is, de most még Kréta 100-szor jobban foglalkoztat. icon_smile.gif

# 7555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249104 Üzenet linkje2019-02-05 16:16:22  Idézet innen: #249103

accord írta:
De valahogy Santoriniről minden kép arról szól, h van egy ház a sziklafal tetején, és nézik a lemenő napot.

Talán mert az az egyik leglátványosabb és legtöbbet fotózott csücske? icon_biggrin.gif Ha már annyival bővíted a keresést, h Santorini beaches, vagy egy térkép alapján beütögeted a településneveket, sokkal árnyaltabb lesz a kép.


Természetkedvelőként viszont Kréta bőven nyújt majd nektek látnivalót.

# 7556
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
CreteFan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249105 Üzenet linkje2019-02-05 19:40:23  Válasz a #249095. hozzászólásra Előzmény #249095

Egy intelligens papagáj erre azt ismételné: ostobaság, ostobaság…
Igen is van látnivaló bőven Santorini szigetén. Csak tenni kell érte. Nem elfeküdni itt vagy ott. Három alkalommal töltöttünk ott egy-egy hetet. Soha nem unatkoztunk. E4 path ismerős Krétán??? Ott is van hasonló.
Ettől függetlenül nem fogunk oda költözni. Inkább Krétára.

# 7557
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Havi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249107 Üzenet linkje2019-02-09 19:24:54  Kréta utazás

Samaria szurdokrol tud valaki infót??
# 7558
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
CreteFan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249108 Üzenet linkje2019-02-09 23:50:37  Válasz a #249107. hozzászólásra Előzmény #249107

Ha az északi részen vagy, akkor inkább szervezetten (irodával) ajánlott a teljes szurdok. Irodával egy nap alatt ok. Tehát Omalos falucskánál kilépsz a buszból, megcsinálod a túrát és Agia Roumeli-ből hajóval elvisznek Hora Sfakionba. Onnan pedig a busz elvisz a szálláshelyedre. Ha erős vagy, gyorsabban megcsinálod a többieknél és még időd is lesz csobbanni a Líbiai-tengerben.
Ha délen (délnyugat, pl: Paleochora vagy éppen Sougia) vagy, akkor jó a déli részről induló, úgynevezett „Lazy Way” túra, vagyis délről (Agia Roumeli) indulsz felfelé és az időd függvényében valamikor visszafordulsz. Hajóval visszatérhetsz Paleochorára, Sougiaba, Lutroba vagy Hora Sfakionba. Sokan mondják, hogy úgyis az alsó rész a szebb.

www.samaria.gr/en/home-2/

# 7559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249109 Üzenet linkje2019-02-10 10:14:48  Idézet innen: #249108

CreteFan írta:
Agia Roumeli-ből hajóval elvisznek Hora Sfakionba. Onnan pedig a busz elvisz a szálláshelyedre.

Vagy Paleochorába. Attól is függ, északon hol szállsz meg.

CreteFan írta:
Ha délen (délnyugat, pl: Paleochora vagy éppen Sougia) vagy, akkor jó a déli részről induló, úgynevezett „Lazy Way” túra, vagyis délről (Agia Roumeli) indulsz felfelé és az időd függvényében valamikor visszafordulsz. Hajóval visszatérhetsz Paleochorára, Sougiaba, Lutroba vagy Hora Sfakionba. Sokan mondják, hogy úgyis az alsó rész a szebb.


Ez így nem teljesen igaz. A lazy way azoknak való, akik nem tudnak egészségi okokból sokat (és időre) gyalogolni - mert akkor délről indulva, síkon gyalogolva lehet eljutni a híres vaskapuig, ami a szurdok leggyakrabban fotózott része, és egy kicsit bepillantást nyerni a szurdokba.
Ám közel nem ez a legszebb ... mert eleve ott kezdődik, h Roumeliből a bejáratig 3 km sima úton séta (vagy kisbuszos utazás) van. A szurdok fentről lefelé haladva gyönyörű, óriási hegyek, dús növényzet, változatos terep és a folyó/patak, amin többször is át kell kelni.

A KTEL szezonban Chaniából és Rethymnoból is indít buszokat Omalosba - visszafelé pedig Sfakiából (értelemszerűen a hajóhoz csatlakozva). Más kérdés, hogy árban nem lesz kevesebb, és még a szállásodtól is el kell jutni a buszhoz - én nem vagyok irodapárti, de ebben sztem kényelmes szervezett utat választani.

# 7560
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249110 Üzenet linkje2019-02-10 10:29:28 

Santorini:
nem kihagyni a z AKROTIRI asatasokat 12 meter magas vulkan por alatt van a varos ebböl assak ki az epületeket, döbbenetes latvany a fejed feletti (por) oldalfalak, utcak halal erdekes . van hogy lezarjak nyarra a tömeg miatt . elöfordul.

Kreta:
nem kihagyni: lemenni JERAPETRA-ba, Napoleon hazat megnezni, onnan indult az Egyiptomi haborujaba, majd athajozni 1 napra CHRISSI szigetere, ha meg csodat nem lattal itt a vizparton a millio !! 2 mm-es sarga kagylokkal kimosott vizparton csak amulhatnal, es a mögötte levö Zedrus fenyök Libanonbol szarmaznak atlag eletkor 300 ev !
en meg 28 evvel ezelött örömömre a teljesen ösi formajaban latam 2 alkalommal, valami egeszen különleges elmeny volt a mai napig . .. . .

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 503 504 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu