Tolo
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 7516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
79kori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
245 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221392 Üzenet linkje2014-07-22 10:15:32  Válasz a #221318. hsz-ra

Nem akarok én sem neked esni, csak halkan jegyzem meg, hogy eléggé érzékenyen érintett a Mükéné semmi kijelentésed.Én is romrajongó vagyok a párommal együtt, mi ezért is utaztunk 20 órát, hogy lássuk ezt is meg ezért jártuk be már kb. fél Görögországot, mert olyan érzéssel töltenek el a helyszínek, amit más országban még nem tapasztaltunk.Még most is beleborzongok.
Amikor mi ugrottunk át Mükénébe, elég nagy szél volt, így kellemessé tette a gyaloglást.
Vele szemben van az Agamemnon hegy, láttátok?Nekem Messinia hívta fel rá a figyelmem, na az is egy olyan dolog, amitöl el tudok ájulni icon_biggrin.gif
Epidaurosz pedig a másik hely, ami nagyon kellemes érzéseket vált ki belölem, nem érdekelt a meleg, sem más, vagy egy órát üldögéltünk a legtetején a fák árnyékában és nézelődtünk, fotóztunk icon_smile.gif Gyönyörű és hatalmas!
Én 2009-ben voltam Athénban, egyénileg, de nem emlékszem rá, hogy ott lett volna ekkora színház.
Azért remélem klassz volt a nyaralás!:

# 7517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
79kori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
245 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221393 Üzenet linkje2014-07-22 10:17:08  Válasz a #221351. hsz-ra Előzmény #221351

Hát igen, a világ pénze és ideje nem elég! icon_biggrin.gif
# 7518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221402 Üzenet linkje2014-07-22 11:02:13  Válasz a #221392. hsz-ra Előzmény #221392

Na most akkor már nem tudom kihagyni a történelmi adatokat sem, remélem nem off ez itt.
Hogy miért is különleges ez az anfiteátrum.
Az epidauroszi színház azzal emelkedik ki, hogy ez maradt fenn a legjobb állapotban (a legtöbb görög színházat újjá kellett épiteni, vagy részben restaurálni), 1881-ben fedezték fel, úgy, hogy több méter vastag föld boritotta be, ezáltal tudott ennyire ép maradni. A másik a mérete, többször bővítették még az ókor idején, a tények szerint kb. 13 ezer fő befogadására képes. Harmadsorban pedig a kiváló akusztikája miatt is különleges, még a legfelső sorban is tökéletesen hallani a lenti beszédet. A színház melletti ókori település pedig híres gyógyászati hely volt akkoriban.
Remélem nem haragszotok a száraz tényekért. icon_smile.gif

Egyébként mikor mi mentünk kocsival Toloból, délután indultunk el, és direkt egy borongós napot választottunk, strandolni úgysem tudtunk, mert bármikor eleredhetett az eső, gondoltuk igy jobb lesz mászkálni a színházban. Jól el is tévedtünk, mire megtaláltunk. icon_smile.gif (nem tudtuk, hogy az ókori Epidaurosz kicsit távolabb van a mai városkától)

# 7519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
79kori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
245 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221406 Üzenet linkje2014-07-22 11:24:37  Válasz a #221402. hsz-ra Előzmény #221402

Dehogy, én örülök is neki!

Na, mi ugyanigy jártunk, kóvályogtunk, de aztán sikerült megtalálni icon_smile.gif

# 7520
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221407 Üzenet linkje2014-07-22 11:33:57  Válasz a #221402. hsz-ra Előzmény #221402

Szia Messinia,
hallottam én is, vagy olvastam, nem emlékszem már, hogyha leejtesz egy érmét a színpadon, a legfelső sorban is hallani, köszi, hogy megosztod velünk a tudást! Örülök, hogy jól vagy!
Üdv/Molli

# 7521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221423 Üzenet linkje2014-07-22 13:30:38  Válasz a #221372. hsz-ra Előzmény #221372

Szia Rozi
Nagyon nagyon csodás volt az Eleanában, mi a földszint 3-asba voltunk aminek nagy az erkélye, egy nagy ágy és egy kicsi volt benne, de tiszta, és a kilátás mind nappal mind este valami csodás én este nagyon sokáig kint ücsörögtem és néztem a kivilágított szigetet a pálmafákon át és a tengert még a szúnyogok sem izgattak icon_smile.gif, még akkor is mikor nagyon fáradt voltam a kirándulások miatt, vettünk hazafele egy gyrost és kint megettem a panorámában. A felszerelés alap, pár pohár, tányér edény (ebbe tudsz kávénak vizet melegíteni mert vízforraló na az nincs, se mikró se szúnyogháló ami máshol van, de az erkélyen a Full HD-s kilátás minden pénzt és szenvedést a buszon megért icon_smile.gif). Mosogató szivacsot, hosszabbítót, egy folyadékos kapcsolós irtót (Vape piros van rajta kapcsoló így nem kell ki be húzgálni ezt az ajtó melletti konnektorba lehet berakni) és bele Herbes folyadék nekünk annak az illata bevált és jól írtja az összes rovart. Volt egy lapos is amit a hosszabbítóval a rezsó feletti konnektort kivezetve kihoztunk a szobába a pultra és oda a laposat be lehet rakni, és még mobilt vagy fényképezőt is lehet rá tenni. Kajákat, kávét mi nem vittünk, semmit, kint vettem egy 20 darabos Nescafé-t olyat amiből frappét is és presszó kávét is lehet csinálni, vettünk egy cukrot az nem fogyott el úgyhogy ott is hagytuk, vettünk még frappé készítő izét (műanyag zárható flakon és 1.20 és klasszul tudsz vele még cappuccino-t is csinálni) meg egy nagy tejet az is maradt ott. Mi nem főztünk, de ez az apartman nem is jó rá, de a szomszéd a lisztérzékeny gyermeke miatt főzött és a másik meg a cukra miatt hozott kajákat, de ha nincs ilyen problémád ne cipelj semmit mindent megkapsz, az árak kb. ugyan azok mint otthon, a szúnyogirtó az drága (és a gyógyszerek is azt minent vigyetek, égésre, hányásra, stb.) ami nem folyékony azt haza viszed vagy ami már nem fér be otthagyod a következőnek (minekünk így volt mosogató folyadékunk). Az ágy kicsit kényelmetlen rúgós matracú volt (ha van memória matracod amit kicsire össze tudsz csomagolni azt vidd el vagy ha hátfájós, vagy más eü. problémád van), de alapjában a fáradtság miatt nem érdekes. Egyszer szerdán hoztak új törölközőt, és 1 wc papírt az nem adnak minden nap, mi vettünk egy 8-as csomagot az elég volt végig. Vigyetek szemetesbe való zacskót mi olyat vettünk aminek füle van és sima átlátszó és ebbe pakoltuk a ruhákat, ha csomagoltuk a kaját és mikor cseréltük a wc papírtartó izét akkor is jól jött. Este késő és reggel nincs meleg víz ezért időbe kell lefürödni különben hideg a víz fürdéshez (napcellás melegítés miatt van), Wifi csak az ajtóban volt nekünk a szomszéd kislány a folyosóra járt netezni. Az Eleana mellett egy disco bár van ahol este zene van, sokáig és ez van akit zavar, engem nem zavart jó zene volt, hallgattam miközben néztem a szigetem icon_smile.gif. Mi nem kértünk légkondit és így is kibírható volt csak a redőnyös ajtót zártuk be így jött levegő is be. Ha elmentünk hosszabb kirándulásra vittük a pénzt és bezártuk az üveges és redőnyös ajtót is. Ha fürdeni mentünk vittünk egy nyakba akasztós műanyag izét abba a kulcs és egy törcsit a padra és a matrac és ennyi semmi macera, cuccolás, fürdés után be lezuhanyozni és az erkélyen napozni, vagy beülni az árnyékba (volt egy óra mikor semmi árnyék nem volt szinte úgyhogy ha tudtok vigyetek egy kis napernyőt, más is vitt láttam pl. hűtő táska helyett). Én az erkélyen egyszer láttam egy nagy valami bogarat késő este elszaladni, de bent semmit (remélem nem hoztunk haza semmit a bőröndbe), mi a szekrénybe nem pakoltunk ki mert büdi is volt meg volt egy plusz ágyunk arra pakoltunk, meg bőröndből szoktunk öltözködni illetve a pultra és fürdőbe pakoltunk cuccokat. Ha javasolhatom meleg cuccokat ne tegyetek semmi nem kell csak fürdőruha 2 db (van egy kis szárító csipesszel és kiöblíted, kirakod hamar megszárad minden, én tusfürdővel mostam őket nem kaptam kis mosószert, de nem is kellett), lenge ruhák, a kirándulásra laza pólók (az sok) és rövid nadrág pár, és magas faktorú naptej meg irix, a buszra egy kardigán vagy pulcsi a légkondi miatt. Hát kb. ennyi ami eszembe jutott most icon_smile.gif

# 7522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221425 Üzenet linkje2014-07-22 13:41:47  Válasz a #221392. hsz-ra Előzmény #221392

Szia 79kori

Igen láttuk a hegyet és valami csodás ez a táj végig fényképeztem a buszból is mindenhol, ahova csak mentünk, nekem a hegyen lévő szélmalmok is tetszettek okos megoldás és a szép szőlő, olajfa és narancsfa ligetek is csodásak.
Tényleg annyi minden van és nehéz szelektálni, mindenre nagyon sok idő és pénz kellene az tény icon_smile.gif
Én csak azt nem értem, hogy ennyi szépség mellett hogy lehetnek mindig csődbe a görögök, én ezt nem értem, talán az euró bevezetése túl korai volt náluk vagy nem tudom, mi lehet az ok, de tényleg minden adott a megélhetéshez, ha nem a turizmus akkor a szőlő, olajfa, narancs, dinnye, feta, stb-ből vagy a halászatból is megélnének, de hát jön a sok turista márciustól októberig ahogy olvastam, úgyhogy ez nekem egy rejtély.icon_smile.gif

# 7523
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221426 Üzenet linkje2014-07-22 13:47:16 

Az előző oldalon szó volt róla Athént esetleg ki lehet hagyni és északabbi területekről is me lehet nézni. Én voltam Paraliából és Tolóból is athénba. Mindenkinek javasolni és ajánlani tudom ha teheti Tolobol menjen el Athénba. Paraliából indulva reggel megérkeztünk és 13 órakor indultunk vissza. A jegyet csak az akropoliszra tudtam kihasználni mivel először voltam Athénba és a környékén nem voltunk azoknak a helyszÍneknek pl. akropolisz muzeum ahova a Toloi uttal vittek minket. Jó volt a Paraliábol indulo Athén is mert egy másik részérül lehetett megismerni Ahént de Tolobol is egy teljesen uj és ismeretléen arcát látam Athénak ami előtte kimaradt. Szerintem nagyon megéri Tolobol az Athén!
# 7524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rozi56
Aktív fórumos
Aktív fórumos
86 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221429 Üzenet linkje2014-07-22 14:22:26  Válasz a #221423. hsz-ra Előzmény #221423

Szia Veva! Köszönöm szépen, hogy ilyen alaposan leírtad a tapasztalataidat. Kaját mi sem viszünk, napernyőt szoktunk vinni a bőröndre csatolva, eddig nem szóltak érte a sofőrök, igaz nem 20 kilóra pakoljuk meg őket. Különben mi sem szoktunk bepakolni a szekrénybe, jó az a bőröndben, egyszerű cuccokat viszünk, azoknak nem lesz baja. Holnap még felhajtok ilyen folyadékos szúnyogírtót, lapkásat vettem, de biztos ami biztos, sőt spray is van. Még 3 nap és indulás, nagyon várjuk, remélem a határon nem szívatnak bennünket túlságosan, valamint, hogy a komfortosabb buszokból jut nekünk. Rozi
# 7525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221433 Üzenet linkje2014-07-22 14:42:47  Válasz a #221429. hsz-ra Előzmény #221429

Szívesen, én annak idején sok hasznos infót találtam, itt hát gondoltam kicsit viszonzom, ma még itthon vagyok és csak pihizek, holnaptól, már meló lesz icon_smile.gif
Hát reméljük, jó buszotok lesz a napernyőért nem szólnak. Tényleg nekünk semmi bajunk nem volt a Grand Toursz-al leszámítva a visszaúton a kényelmetlen buszt és a szegedi 2 órás ácsorgást. (odaúton mi álltunk a határon, de ez a határátkelés sara). Rakok fel képet majd ha rájövök hogy is kéne icon_smile.gif
[img][/img]

# 7526
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221439 Üzenet linkje2014-07-22 16:19:41  Válasz a #221429. hsz-ra Előzmény #221429

Sikerült felraknom képeket itt a link:
Tolo_és_fakultatívok_2014

# 7527
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221451 Üzenet linkje2014-07-22 19:03:15  Válasz a #221426. hsz-ra Előzmény #221426

Tomi! Nem azt mondtam, hogy ki lehet hagyni, hanem, hogy talán azt hagytam volna ki, ha választanom kell, mert oda szerveznek utat északabbról is. Ez nem ugyanaz. 20 éve én is Paraliáról voltam, éjfélkor indult a busz, és reggel úgy 8 körül ért Athénba. Tény, hogy onnan fárasztóbb, és valamivel kevesebb az idő is, de a többi, Toloból induló kirándulást viszont máshonnan nem szervezik. Nem mellesleg annyival többet nem tudsz eltölteni Toloból indulva sem. Ahogy nézem a képeimet fél 10-kor még lent voltunk az Akropolis lábánál, 1/4 4-kor meg túl voltunk az őrségváltáson meg a buszos városnézésen, és indultunk visszafelé, szóval közel azonos időt töltesz innen is, onnan is. Szerintem Tolo-ba felesleges ilyen korán visszaindulni, mert az csak durván 2 órás út.
# 7528
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221462 Üzenet linkje2014-07-22 21:05:11  Idézet innen: #221439

veva71 írta:
Sikerült felraknom képeket itt a link:
Tolo_és_fakultatívok_2014


Szia Veva!

Gyönyörűek a képeid!!! Nem bírtam betelni velük icon_biggrin.gif
Ezeket látván sajnos még lassabb telnek majd a napok icon_sad.gif

De biztosan mondhatom mindenki nevében, köszönjük a képeket !! icon_smile.gif

# 7529
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221636 Üzenet linkje2014-07-24 14:57:07 

Kedves Melus16
Nem szidtam én semmit, Tolo csodás (és egész Görögország is csodás), az Eleana apartman szintén és a Grand Tours-al sem volt bajom, az idegenvezetők pedig nagyon kedvesek és profik voltak és nekem személy szerint sokat segítettek (Ági és Rita is).
Én csak egyszerűen megállapítottam, hogy én kicsit megbántam a pénteki fakultatívot (mivel addigra igen csak fáradt voltam már), véleményem azért már csak lehet, nem?
És igen utána olvastam, és jártam ezért is nem érdekelt mit hadar a görög idegenvezető (vagyis engem érdekelt volna, de a lány menni akart).
Na a nagy meleg tényleg meglepett és nekünk még nem is volt kánikulánk (ezt is az idegenvezető mondta), úgyhogy éppen azért említettem, hogy ha valakinek egészségügyi gondja lenne az talán gondolja előbb át a szerda, csütörtök, pénteket mert én, bár nincs nagy e.ü. problémám, és viszonylag idős sem vagyok, de eléggé elfáradtam, bár így 3 nap pihenés után már örülök, hogy semmit sem hagytam ki icon_smile.gif
Na, csak a miheztartás kedvéért kedves mindenki aki itt nekem esett, a Mükénés magán véleményemért icon_smile.gif

# 7530
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221648 Üzenet linkje2014-07-24 15:55:54 

Csak csendesen megjegyzem, hogy a görög idegenvezetővel nekünk is voltak gondjaink, végül hagytuk a fenébe, egyedül barangoltunk, nézelődtünk. Először próbáltuk még követni, de amikor a lépcsőn felfelé cikázott az emberek között, hogy minél előbb felérjen, na akkor mondtuk hogy ennyi. Én nézelődni, fényképezni akarok, nem rohanni.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 501 502 503 ... 536 537 538   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu