Tolo
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 7666
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224262 Üzenet linkje2014-09-04 22:38:52 

Sziasztok !

Mi is megjöttünk már Tolo-ból. icon_smile.gif Próbálom röviden összefoglalni.
Apollonal mentünk, sofőrök segítőkészek voltak. Nem volt velük semmi probléma. Határokon szinte alig vártunk. mindenhol kb. 15-25 percet. Egész kényelmes volt a busz is, viszont Kamena Vourla után már sehogy sem volt jó icon_sad.gif Onnan ugye még jó pár óra hátra volt.

Sikeresen megérkeztünk, elfoglaltuk a szállást ( Limonia apartman ) szobával nem volt gond. Viszont a gyerekek jelezték hogy a wifivel gondok vannak. Ezt nem is sikerült megoldani,így a Culture Travelhoz mentek fel kicsit netezni. Illetve a lábmosót hiányoltam még. Így mindig vittünk fel vizet, a homok lemosásához.

Kedves kis halászfalu. Nincs nagy tömeg , el lehet férni. Egyszer voltunk a nagy strandon. Aztán a kikötőnél maradtunk meg, nekünk az jobban tetszett. Víz kellemes meleg volt. Az élővilág nagyon tetszett a gyerekeknek. Sok kisebb nagyobb, érdekesebbnél érdekesebb halakról számoltak be nekem. Illetve még 2x találtak csillagot is. No meg valami furcsa csiga szerű lényt, aki lilás színt nyomott ki magából mikor hozzáértek a hálóval. Aránylag lassan mélyült a víz. Béreltünk vízibiciklit is, azzal megkerültük a Coronis szigetet.

Tervben volt egy Athéni kirándulás. De mivel aznap irdatlan meleg volt,és a gyerekek sem akartak menni, így ezt kihagytuk. Voltunk Nafplioban, a piac nagyszerű volt icon_smile.gif A Bourtzi erődhöz is átmentünk. Gyönyörű kis város ez.

Étkezni általában a Tsirosban,az Akrogialiban, a Panoram étteremben, és a Thalassaban kerítettünk sort.
A péksütik is nagyon finomak voltak. Gorilla's nevű helyen pedig ittunk koktélt is. A legnagyobb adag fagyit pedig alig tudtam megenni!! Utána már csak kicsit vettünk... icon_biggrin.gif
Isteni volt a gyros, a muszaka,és a hal ételek is. Thalassaban Jorgos Tokai bort is kínált nekünk ajándékba.

Tolo roppant kedves hely. Valóban ég és föld az északi és a déli részleg. Nagyon tetszett mindenkinek ez a nyaralás.

Visszaút is rendben ment, viszont itt már teljesen bedagadt a lában mire hazaértünk. Ma már egy kicsit javult a helyzet. Szeretnék még több gyönyörű helyre eljutni, de ilyen messzire busszal soha többet ! icon_sad.gif

# 7667
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rozi56
Aktív fórumos
Aktív fórumos
86 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224275 Üzenet linkje2014-09-05 11:57:58  Válasz a #224262. hsz-ra Előzmény #224262

Szia yakumo18!

Örömmel olvastam a rövid beszámolódat a nyaralásotokról. Ami a lényeg Te is leírtad: az északi és a déli rész összehasonlíthatatlan. Mi több szigeten is voltunk már, és Tolo is másodszor került sorra - a Peleponnéssosnak is van valami sziget filingje - teljesen más.
Részemről pl. Sarti Korfu után nem volt olyan nagy durranás. ( bocs Sarti fanok !)
Sajnos egy hét nagyon kevés, nekünk még most is maradt ki látnivaló, remélem lesz még rá lehetőségünk. Üdv. Rozi

# 7668
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rozi56
Aktív fórumos
Aktív fórumos
86 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224277 Üzenet linkje2014-09-05 12:05:42 

Szia Katus!

Olvastam az élménybeszámolódat, örülök, hogy jól éreztétek magatokat. A fényképeid fantasztikusan jók lettek, gratula. Ennek láttán már mennék is vissza, pedig nekem is nyűg a buszozás. Az ízlésünk hasonló, nekünk is az Akrogiali volt a numero1, hely, kiszolgálás, muszaka cserépdényben stb. üdv. Rozi

# 7669
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224282 Üzenet linkje2014-09-05 13:57:08 

A lábdagadással nekünk is volt problémánk,sőt mire Szegedre értünk,mindenkinek be volt dagadva a lába.Pedig tavaly semmi ilyet nem tapasztaltam,most pedig oda is egy kicsit,haza pedig rettenetesen icon_sad.gif

Igyekeztem jó képeket készíteni icon_biggrin.gif

# 7670
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224294 Üzenet linkje2014-09-05 17:56:07 

Sziasztok,
nekünk idén ajánlották az Aspirin Protect nevű gyógszert, egyet egy nappal utazás előtt, egyet utazás alatt és egyet utána, tehát 3 szemet. Eleinte kételkedtem benne, de megkérdeztem a patikában és mondták, hogy ez tökéletesen jó, ettől nem dagad be a láb. És kipróbáltuk! Tényleg nem dagadt be, úgyhogy ajánlom Nektek is, ha gondoljátok.
Üdv/Molli

# 7671
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224299 Üzenet linkje2014-09-05 21:54:39  Válasz a #224294. hsz-ra Előzmény #224294

Köszi Molli !

Még nem tudom jövőre hová utazunk, de ezt nem fogom elfelejteni !! icon_biggrin.gif Tavaly pedig nem volt ilyen problémám icon_sad.gif Most már nem bízom a véletlenre ezt sem. icon_smile.gif

# 7672
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224302 Üzenet linkje2014-09-06 08:24:18 

Köszönjük a tippet,én is felírom,hogy jövőre hasznát vegyük icon_smile.gif
# 7673
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224304 Üzenet linkje2014-09-06 10:04:42 

Katus88 és yakumo18!
Örülök, ha segíthettem!
Üdv/Molli

# 7674
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tity
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224347 Üzenet linkje2014-09-08 16:19:07 

Sziasztok! Legnagyobb bánatunkra mi is hazaérkeztünk tegnap este Toloból. Nagyon jó időt futottunk Szegedig,fél 5kor indultunk Toloból és másnap fél 2kor már Szegeden voltunk, viszont ott 2 órát kellett várni még pár buszra.
Tolo gyönyörű kis falu. Ez volt a legszebb,legbarátságosabb hely,ahol eddig jártunk Görögországban. Valamint ennek tetszett legjobban a strandja. Itt nem kellett robogót bérelni többször is,hogy igazán jó strandon csobbanhassunk. Általában a nagy,homokos strandra jártunk el,csoda volt:) A keskeny résznél engem picit zavartak a hajók.
Az apartmanunk,mint már írtam a stella volt. Tágas volt, egy-két problémát leszámítva elégedettek voltunk vele. (nem volt hét közben törölközőcsere, nálunk két hét alatt egyszer sem takarítottak, csak egy hét után kaptunk új ágyneműt,de nekünk kellett lecserélni. A wifi katasztrófa, ne alapozzon arra senki,hogy ott lesz stabil internetkapcsolata.Cserébe viszont minden extraközel volt,nagyon jó volt a közös udvarrész,ott spanoltunk esténként:)
Nekem a kaja legjobban a tsirosban és az akrogialiban ízlett. A cserépedényes muszaka világlegjobb:) Viszont nem voltak valami kedvesek szerintünk a felszolgálók. A gyros egyértelműen a tsirosban volt a legjobb, igen jó fej volt a kiszolgálás,mindig köszöntek,ha már az utcán megláttak minket. Két hely volt még,ahol törzsvendégek lettünk,egyik a pizzázó a fagyizóval szemben, a pizza, a saláták minden isteni volt, és a kiszolgálás is szuper volt. Valamint az Esperando Cafe,a frappe itt volt a legeslegfinomabb, többször kajáltunk is itt, sárga székek vannak,elég messziről ki lehet szúrni.
Bocsi,hogy ennyit ecsetelem a tavernákat, de hátha valakinek jól jön az infó. Ami am. furcsa volt nekünk,hogy itt nem volt divat,hogy kaptunk ajándékot vacsora után (pl.ouzo, gyümi).Tavaly Kefalónián szinte mindenhol kaptunk. Nem mintha nagyon igényeltük volna, csak megemlítettem. icon_smile.gif
Fakultatívok közül Hydra gyönyörű volt (érdemes nem csak a kikötőben sétálni,hanem felmenni a házak közé,nagy élmény volt nekünk), BBQ hajókirándulás felejthető. Éjszakai Nafplio nagyon jó volt,szép volt este kivilágítva a város, maga a hajóút is jó volt,olyan romantikus:) Athén...hát azt nem érdemes kihagyni,ha már ott jár az ember;) Nagy élmény volt az Akropoliszt megnézni. Athénban szívesen eltöltenék am. több napot is,kicsit körbenézni:) Bár hozzáteszem nyaralásunk legfárasztóbb napja volt. Iszonyat nagy volt a hőség, és a tömeg az Akropoliszon,de mindenképpen megérte megnézni.
Nafplio gyönyörű város.Az éjszakai hajókirándulást is beleszámítva 6szor voltunk ott:D Megmáztuk a palamidi várat is,nem mondom,hogy pite, de megérte felmenni. Csodaszép volt a kilátás,fenn még egy jó másfél órát csatangoltunk. Mire leértünk remegett a vádlink rendesen:D
Béreltünk egy napra robogót is, megnéztünk pár strandot,aki teheti érdemes,nekünk mindig nagy élmény a tengerparti robogózásicon_smile.gif 20 euro volt 1 napra.
Az úton oda-és vissza is minden rendben volt, a sofőrök profik voltak,mint mindig. Hazafelé mondjuk Athéntól kb. 10 órán keresztül szakadt az eső,az elég kellemetlen volt. Egyrészt azért,mert félelmetes volt maga az út,hisz nem mentünk lassan,másrészt a leszállásoknál nem volt kellemes elázni,majd úgy visszaszállni a buszra.
Mindent egybevetve Tolo egy csodálatos kis ékszerdoboz,bármikor visszamennék,akár azonnal,nem érdekelne a hosszú úticon_smile.gif Az idegenvezetők korrektek,segítőkészek, bármiben állnak az emberek rendelkezésére. Ezúton is köszönjük nekik:)

# 7675
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tity
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224348 Üzenet linkje2014-09-08 16:21:48 

Jaa, és rengeteg a szúnyog!!!icon_smile.gif Erre mindenki készüljön.icon_smile.gif
Meg érdemes kicsit magasabbra is felmászni a hegyre, onnan néztük egyik reggel a napfelkeltét,felejthetetlen élmény marad:) (kutyikkal vigyázni,egyik luxusvillából kettő kijött és jöttek utánunk ugatva,elég para volt)
Lehet majd még jutnak eszembe dolgok,csak még nagyon frissek az élmények:)

# 7676
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224351 Üzenet linkje2014-09-08 17:55:17  Válasz a #224348. hsz-ra Előzmény #224348

Szia Tity!
Szóval még egy elégedett ember?
Mi is imádtuk Tolót, az egyik legkedvesebb hely, ahol eddig voltunk, és mi is viszamennénk, akár azonnal is. Nekünk csak az apartmanunkkal volt sok probléma, ez a Thetisz apartman 5-ös szobája volt, de egyébként minden oké volt. Mi két hete jöttünk haza, és mi nem találkoztunk szúnyogokkal, pedig felszerelkeztünk mindenféle folyadékkal, meg ilyenek. Úgy látom, a cserépedényes muszaka mindenkinek ízlett, nem hiába adta meg Kori a lelőhelyét. A Tsirosos gyros, hát....nem tudom, ettem-e már jobbat valahol, de tényleg!
És tele vagyunk élményekkel, minden nap gondolunk Tolora, és arra, hogy mennyire jól sikerült nyaralás volt ez. És olyan jó érzés elégedettnek lenni!
Üdv/Molli

# 7677
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224357 Üzenet linkje2014-09-08 19:19:58 

A szúnyogok sajnos nekünk is okoztak problémát icon_sad.gif Persze ettől senkinek sem ment el a kedve icon_biggrin.gif Valóban csodás hely !
Mi Tsiroson kívül mindenhol kaptunk ajándékot ( Dinnyét ) jól esett tőlük.

Illetve teljesen véletlen rábukkantam ma a telefonomban egy nagyon nagyon aprócska és kicsit sem profi videóra Tolo-ból. Viszont a tenger hangját nagyon jól esik vissza hallgatni rajta. Azért megosztom, hátha mást is hasonló jóleső melegséggel tölt el icon_redface.gif

https://www.youtube.com/watch?v=wkhAw3iTpPo

# 7678
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jistvan
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224360 Üzenet linkje2014-09-08 23:52:21 

Mi baj volt a Thétissel mi is oda megyünk?
# 7679
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224361 Üzenet linkje2014-09-09 05:56:32  Válasz a #224360. hsz-ra Előzmény #224360

Szia,
olvass vissza augusztus 28-ig, akkor már leírtam. És csak a Thetis 5-ös szobájáról írtam.
Üdv/Molli

# 7680
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224367 Üzenet linkje2014-09-09 11:24:11  Válasz a #224351. hsz-ra Előzmény #224351


KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 511 512 513 ... 536 537 538   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu