Korinthoszi-csatorna
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#140913 Üzenet linkje2010-06-23 20:05:58  Válasz a #136978. hsz-ra

Annak, aki tömegközlekedéssel készül a csatornához: az isthmosi buszállomástól a híd 5 perces séta (letekintés, kitekintés mindkét irányba), a kirándulóhajó pedig egy kb. 35 perces könnyű séta. (Helyben lehet csoporthoz csatlakozni.)
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#136978 Üzenet linkje2010-06-02 14:54:09  Válasz a #117890. hsz-ra Előzmény #117890

Szia Ági!
Most olvastam az őszi válaszodat. icon_redface.gif Köszönöm utólag is, de akkor már pont kint voltunk Athénban, és végül Korinthos nem is fért bele az időnkbe. Ellenben idén ismét a listára került - immár Tolóból indulva. Abban a topikban kérdeztem róla most.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117890 Üzenet linkje2009-09-22 12:10:52  Válasz a #117881. hsz-ra Előzmény #117881

Szia. Onnan csak taxival lehet lemenni a hajoallomasra, busz oda nem megy.
Agi

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitsibog
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#117881 Üzenet linkje2009-09-21 22:22:20 

Pontikos írta:
Sziasztok!
Ha elővárosi vonattal megyek Korinthoszba, és az azonos nevű megállónál szállok le, hogyan tudok eljutni Isthmiába, ahonnan a kishajók indulnak a "csatorna-túrára"? Esetleg praktikusabb máshol leszállni, mással menni? (Csak tömegközlekedés jöhet szóba.)


Erre én is nagyon kíváncsi lennék!!Valaki...?

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114297 Üzenet linkje2009-08-15 15:48:42 

Sziasztok!
Ha elővárosi vonattal megyek Korinthoszba, és az azonos nevű megállónál szállok le, hogyan tudok eljutni Isthmiába, ahonnan a kishajók indulnak a "csatorna-túrára"? Esetleg praktikusabb máshol leszállni, mással menni? (Csak tömegközlekedés jöhet szóba.)

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82530 Üzenet linkje2008-10-05 20:33:52 

vojandi írta:
A galéria-nézetet választottam, asszem az közepes. De még csak most kezdtem icon_smile.gif

...olyan színe volt, mint a lefkadai képeken...

(Ügyes... icon_wink.gif icon_biggrin.gif - a galéria-nézetet még soha nem használtam icon_redface.gif ; a kis képre kattintok, akkor lesz közepes, újabb katt-nál nagy... icon_razz.gif )

A kijáratnak most ilyen színe volt, de messze látszik, hogy a nyílt vízé más; a két szín élesen elválik egymástól... A szín egyébként sokmindentől (időjárási tényezőktől, napszaktól, stb.) függ.


# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82527 Üzenet linkje2008-10-05 19:51:47 

A galéria-nézetet választottam, asszem az közepes. De még csak most kezdtem icon_smile.gif

...olyan színe volt, mint a lefkadai képeken, de az én kezdetleges képeim anno ősrégi gépemmel nem adják ezt annyira vissza:




# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82524 Üzenet linkje2008-10-05 19:45:44 

vojandi írta:
h.apci, az írásaiddal felidézed bennem az egész 2005-ös nyaralásom. A lesűllyedő híd minket bámulatba ejtett, de ami ott nekem a legjobban tetszett, hogy valami hihetetlen és szokatlan azuros kék árnyalata volt a tengernek!!!
Olvastam, hogy teljesen kész az albumod, így most elkezdem (darabokban) végignézni!

Korinthoszból a parti úton mentem végig, de nekem nem tűnt fel, hogy kékebb lenne a tenger - bár csodaszép volt icon_redface.gif ; igaz, addig már láttam annyi féle és olyan kékeket, hogy néha nem hittem a szememnek. icon_eek.gif

Utána elmentünk a közeli Loutarkiba (meglepett, hogy milyen nagy és felkapottnak látszó üdülőhely icon_eek.gif ), ott is normálisnak tűnt a víz szine. icon_confused.gif

(Az album képeit ha közepes méretben nézed, allata látszik, hol készült. Teljesen kinagyítva csk léptetve lehet élvezni, mert a "diavetítés" opcióval újabban ugrál. icon_evil.gif Egyszerre sok, de még részletekben is... icon_rolleyes.gif )




# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82520 Üzenet linkje2008-10-05 19:02:51 

h.apci, az írásaiddal felidézed bennem az egész 2005-ös nyaralásom. A lesűllyedő híd minket bámulatba ejtett, de ami ott nekem a legjobban tetszett, hogy valami hihetetlen és szokatlan azuros kék árnyalata volt a tengernek!!!
Olvastam, hogy teljesen kész az albumod, így most elkezdem (darabokban) végignézni!

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82519 Üzenet linkje2008-10-05 18:45:42 

Elmaradt a hajókázás a Korinthoszi csatornán icon_cry.gif , pedig készültem rá, kiírtam a sétahajó menetrendjét, sőt Agni Tolo olyan aranyos volt, hogy felhívta őket és pontosította azt, még hozzájuk is csatlakozhattam volna – a csoporthoz - a kedvezményes jegy érdekében, amit ezúton is köszönök. icon_razz.gif Sokat kivett belőlünk az előtte való kicsit strapás hét, meg tudtuk, hogy hazafelé még egy ugyanilyen hét vár ránk, így némi vívódás után a pihenés, az igazi nyaralás mellett döntöttünk Toloban. icon_smile.gif

Továbbutazva Athén felé persze megálltunk a csatornánál, de ezúttal a nyugati kijáratánál, ahol a víz alá süllyeszthető híd van, amin a bámészkodás (és persze fotózás) befejeztével át is keltünk. Éppen sikerült látni a híd lesüllyesztését és visszaemelését, a sétahajót, s egy kis vontatóhajót is először kimenni a nyílt vízre, majd visszafelé, amint vontatott egy hatalmas teherhajót. Érdekes és szép látvány volt.
icon_wink.gif icon_razz.gif
















# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59609 Üzenet linkje2008-05-07 10:41:33 

Methana benne van az érdeklõdési körömben, szeretnék kószálni arra felé...
A leírásod Josza erõsíti a kiváncsiságomat...


Jimkó

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59385 Üzenet linkje2008-05-05 22:52:59 

Szia josza2!

Igen, ismerem, én is körbejártam ezt a rész, csak nem fürüdtem, s a hajót Ermioniban késtem le. icon_lol.gif





Elnézést az off-ért! icon_redface.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59380 Üzenet linkje2008-05-05 21:37:39  Re:

h.apci írta:
... Jó lenne, ha a Hydrára menõ hajók még elmennének szeptember elején Porosig... Tudsz valamit?)


Szia H,apci!
Hál' Istennek nem megy Porosig a hajó elõ és utószezonban. Ha ment volna, mikor ott voltunk elestünk volna az egyik legszebb kirándulásunktól, ami magunk között szólva véletlenül történt. Node kezdem az elején.
Azt határoztuk el, hogy Methana érintésével, onnan hajóval eljutunk Aigina és Agisztri szigetére (amit csak Aigina érintésével lehet megközelíteni). El is indultunk Toloból egy szép reggelen, Tolóból a kijáratnál balra a tengerpartot követve, fantasztikus panoráma-dömping szegélyezte utunkra, majd Fanari érintésével jutottunk el Methanára.
Pont az orrunk elõtt ment el a hajó. Ha az említett szigeteket meg akarod nézni 10 óráig oda kell érkezni, mert akkor indul a hajó Aiginára. A farát még láttuk.
Megtudtuk a helyi matrózkocsmában, hogy a legközelebbi hajó 14 órakor indul. Így viszont már nem volt értelme elindulni. Akkor néztünk körül, hogy milyen szép helyen vagyunk. Egy hihetetlenül kedves kis falucska Methana. A falu bejáratánál csodálatos szálloda-gyógyfürdõ komplexum van, ami akkor szintén zárva volt. A gyógyvíz kénes szaga elvezetett a gyógyfürdõvel szemben, az út túloldalán lévõ tengerpartra, ahol kis fürdõház is van és át lehet benne öltözni. Ott folyik bele a gyógyvíz a tengerbe és ettõl tejfehér és kb 28-30 fokos ott a tenger. Ott fürödtek a görögök, akik nagyon kedvesek voltak. Gyorsan nagy locsipancsizás vette kezdetét, és vagy másfél órát fürödtünk. Tényleg elmúlott a kínzó hátfájásom. Nem vagyok nagy strandos (inkább utazós), de alig tudtam rászedni magam hogy kimásszak a vízbõl.
Elment az idõ és újabb uticélt határoztunk meg. Galatas felé indultunk és gyönyörû szerpentinen jutottunk el oda. Útközben meg-megálltunk fotózni, mert gyönyörû tájon vezetett az út. Galatasszal szemben kb dunányi szélességû tengersáv és szemben Poros festõi szigete. Kis átkelõhajóval jutottunk át. Nagy sétát tettünk a kedves kis fõvárosban fel a hegyre egészen a csúcson lévõ világítótoronyig.
Nekünk Poros sokkal jobban tetszett Hydránál és Spetsesnél. Megérte odamenni.
Üdv: Josza

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59152 Üzenet linkje2008-05-04 14:55:47  Válasz a #59098. hsz-ra Előzmény #59098

Szia AgniTolo!

Köszi... Magamtól is rájöhettem volna... icon_redface.gif Elég lesz a két sziget is... icon_wink.gif icon_lol.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59122 Üzenet linkje2008-05-04 12:56:45  Re:

AgniTolo írta:
Ha nincs rajta senki nem indul el...es ha nagyon esik, nagyon fuj akkor sem... icon_lol.gif
Az egyik buszos kirandulas resze a csatorna athajozasa, igy a jegy ara kb 11 E... a reszleteket most pontositjuk tobb irodaval....


Ez a pontosítás, remélem a Dias Zeuszra is vonatkozik.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu