Korinthoszi-csatorna
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58858 Üzenet linkje2008-05-02 13:09:55 

Bocsánat, az 1,15 a menetideje, a honlapon ott vannak az indulási idõpontok!
# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58863 Üzenet linkje2008-05-02 13:50:20 

Köszönöm cilla! Én ezt nem találtam korábban, pedig kerestem... icon_rolleyes.gif icon_redface.gif Nagyon gyenge vagyok angolból, s még nem is néztem át alaposan... Elárulnád, hogy ez egy oda-vissza út, avagy... icon_confused.gif
# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58873 Üzenet linkje2008-05-02 18:15:45  Válasz a #58863. hsz-ra Előzmény #58863

Sajnos mi is az orosz nyelven nõttünk fel, és a német is jobban megy, mint az angol icon_sad.gif . Amúgy nem ültünk a hajón (aznap már elmentek), de legközelebb nem szeretném kihagyni. De úgy láttam, hogy ezek sima sétahajók, áthajóznak a csatornán, tesznek egy kört és visszajönnek. Volt még egy hajótársaság, akinek gyakrabban láttuk a hajóit, de azok nem tudom honnan indulnak. Ezek ha jól értem csak naponta egyszer, néha kétszer mennek, és csak akkor, ha elég ember van a hajón, szerintem ezzel csinálják a fakultatívokat, lehet hogy a Tolo topikban errõl többet tud valaki.
Sajnos csak ennyit tudok róla! icon_redface.gif icon_sad.gif

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58876 Üzenet linkje2008-05-02 18:27:32 

Már kezdtem örülni... icon_cry.gif Ha megtudsz valamit, ne tartsd vissza magad...! icon_wink.gif icon_lol.gif
# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58923 Üzenet linkje2008-05-03 11:06:56  Re:

[quote="cilla"]...szerintem ezzel csinálják a fakultatívokat...

Igen ezzel... es ha csoporttal mentek a jegy is olcsobb...
Ezek a hajok valoban csak naponta egyszer esetleg ketszer mennek, es oda -vissza kb egy ora alatt teszik meg az utat. Azert irtam, hogy kb. mert ettol akar jelentosen is elterhet az athajozas idotartama, hiszen a csatorna forgalma szigoruan egyiranyu, es ha varni kell egy kifele jovo hajora mielott mi bemegyunk, vagy a mogottunk halado hajot ki kell engedni a csatornabol mielott visszafordulnank akkor a menetido sokkal hosszabb is lehet, a rekord 2 ora 45 perc volt... icon_lol.gif

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58924 Üzenet linkje2008-05-03 11:30:54  Válasz a #58923. hsz-ra Előzmény #58923

Köszönöm AgniTolo!

Ezek szerint a napi egy járat menetrend szerint megy, ha esik, ha fúj icon_biggrin.gif , de ha összejön a csoport, akkor megrendelésre lehet különjárat is... Jól értem? icon_confused.gif Toloból talán van valami szervezett kirándulás keretében is csatornahajókázás? icon_eek.gif Ha igen ennek mik a kondiciói?

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58926 Üzenet linkje2008-05-03 12:02:04  Válasz a #58924. hsz-ra Előzmény #58924

Ha nincs rajta senki nem indul el...es ha nagyon esik, nagyon fuj akkor sem... icon_lol.gif
Az egyik buszos kirandulas resze a csatorna athajozasa, igy a jegy ara kb 11 E... a reszleteket most pontositjuk tobb irodaval....

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58929 Üzenet linkje2008-05-03 12:18:40  Válasz a #58926. hsz-ra Előzmény #58926

Köszi'! Ha konkretizálódik, térjünk vissza rá! Szeptember 7-tõl leszek egy hétig Toloban; hátha... icon_wink.gif icon_razz.gif (Más... Jó lenne, ha a Hydrára menõ hajók még elmennének szeptember elején Porosig... Tudsz valamit?)
# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58990 Üzenet linkje2008-05-03 20:33:02  Re:

AgniTolo írta:
Ha nincs rajta senki nem indul el...es ha nagyon esik, nagyon fuj akkor sem... icon_lol.gif
Az egyik buszos kirandulas resze a csatorna athajozasa, igy a jegy ara kb 11 E... a reszleteket most pontositjuk tobb irodaval....


Szia!
Mi a görög körútra megyünk, szeptember végén, lehet, hogy el tudnánk menni egy ilyen csatorna áthajózásra?

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59098 Üzenet linkje2008-05-04 11:44:50  Re:

h.apci írta:
(Más... Jó lenne, ha a Hydrára menõ hajók még elmennének szeptember elején Porosig... Tudsz valamit?)


Szia h.apci

Nem akarlak elkeseriteni, de az elozo evben meg nyaron sem mindig volt "haromszigetes" hajout, de remeljuk iden tobb lesz...Altalaban mi is max 2 hetre latjuk elore a hajok programjat , igy nem tudok semmi konkretumot mondani.Szerintem a harom sziget egy napra sok program, bar ha szerettek hajokazni akkor jo mert nezelodni ezen az uton nem sok ido marad icon_lol.gif

Szia Juhi

Ha koruttal jottok akkor eleg kotott a programotok, de ha ugy jonnek ki a napok hogy beleferjen ez, es ne maradjatok le olyan programrol amire elre befizettetek, akkor vegulis megoldhato, hajo meg megy szeptemberben is...

Agni

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59119 Üzenet linkje2008-05-04 12:40:32 

Szia Agni!
Sajnos valóban nem sok szabad napunk lesz, de talán ha megy, szervezetten busz Tolóból, talán összejön.

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59120 Üzenet linkje2008-05-04 12:45:09 

Most megnéztem, összsen 1 napunk van szabadon, a többin, Olympia, Spárta, Misztra, stb. programok vannak.
# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59122 Üzenet linkje2008-05-04 12:56:45  Re:

AgniTolo írta:
Ha nincs rajta senki nem indul el...es ha nagyon esik, nagyon fuj akkor sem... icon_lol.gif
Az egyik buszos kirandulas resze a csatorna athajozasa, igy a jegy ara kb 11 E... a reszleteket most pontositjuk tobb irodaval....


Ez a pontosítás, remélem a Dias Zeuszra is vonatkozik.

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59152 Üzenet linkje2008-05-04 14:55:47  Válasz a #59098. hsz-ra Előzmény #59098

Szia AgniTolo!

Köszi... Magamtól is rájöhettem volna... icon_redface.gif Elég lesz a két sziget is... icon_wink.gif icon_lol.gif

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59380 Üzenet linkje2008-05-05 21:37:39  Re:

h.apci írta:
... Jó lenne, ha a Hydrára menõ hajók még elmennének szeptember elején Porosig... Tudsz valamit?)


Szia H,apci!
Hál' Istennek nem megy Porosig a hajó elõ és utószezonban. Ha ment volna, mikor ott voltunk elestünk volna az egyik legszebb kirándulásunktól, ami magunk között szólva véletlenül történt. Node kezdem az elején.
Azt határoztuk el, hogy Methana érintésével, onnan hajóval eljutunk Aigina és Agisztri szigetére (amit csak Aigina érintésével lehet megközelíteni). El is indultunk Toloból egy szép reggelen, Tolóból a kijáratnál balra a tengerpartot követve, fantasztikus panoráma-dömping szegélyezte utunkra, majd Fanari érintésével jutottunk el Methanára.
Pont az orrunk elõtt ment el a hajó. Ha az említett szigeteket meg akarod nézni 10 óráig oda kell érkezni, mert akkor indul a hajó Aiginára. A farát még láttuk.
Megtudtuk a helyi matrózkocsmában, hogy a legközelebbi hajó 14 órakor indul. Így viszont már nem volt értelme elindulni. Akkor néztünk körül, hogy milyen szép helyen vagyunk. Egy hihetetlenül kedves kis falucska Methana. A falu bejáratánál csodálatos szálloda-gyógyfürdõ komplexum van, ami akkor szintén zárva volt. A gyógyvíz kénes szaga elvezetett a gyógyfürdõvel szemben, az út túloldalán lévõ tengerpartra, ahol kis fürdõház is van és át lehet benne öltözni. Ott folyik bele a gyógyvíz a tengerbe és ettõl tejfehér és kb 28-30 fokos ott a tenger. Ott fürödtek a görögök, akik nagyon kedvesek voltak. Gyorsan nagy locsipancsizás vette kezdetét, és vagy másfél órát fürödtünk. Tényleg elmúlott a kínzó hátfájásom. Nem vagyok nagy strandos (inkább utazós), de alig tudtam rászedni magam hogy kimásszak a vízbõl.
Elment az idõ és újabb uticélt határoztunk meg. Galatas felé indultunk és gyönyörû szerpentinen jutottunk el oda. Útközben meg-megálltunk fotózni, mert gyönyörû tájon vezetett az út. Galatasszal szemben kb dunányi szélességû tengersáv és szemben Poros festõi szigete. Kis átkelõhajóval jutottunk át. Nagy sétát tettünk a kedves kis fõvárosban fel a hegyre egészen a csúcson lévõ világítótoronyig.
Nekünk Poros sokkal jobban tetszett Hydránál és Spetsesnél. Megérte odamenni.
Üdv: Josza

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu