Ausztria
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47160 Üzenet linkje2007-10-18 17:17:40  Ausztria

Sokak kedvence...szabad a pálya icon_smile.gif
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47353 Üzenet linkje2007-10-21 12:46:41  Shönnbrunn

Ha jól tudom, itt már többen is jártatok:


# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47360 Üzenet linkje2007-10-21 18:09:48  LINZ

Szeretem ezt a várost icon_smile.gif




# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47424 Üzenet linkje2007-10-23 16:03:50  Válasz a #47353. hsz-ra Előzmény #47353

Nem igazán kedvelem Ausztriát,de tény hogy vannak csodálatosan szép helyek ott is.Itt még nem jártam, 1x szeretném megnézni,amiért még nem láttam az az hogy Ausztriában van,és nem nagy kedvvel utazom oda. icon_wink.gif
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47445 Üzenet linkje2007-10-23 18:14:13 

Én nagyon szeretem Ausztriát. Elsõsorban a tájak (hegyek-tavak, szurdokok) miatt. De a városai is szépek.
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58248 Üzenet linkje2008-04-26 10:49:41 

Adósságot törlesztettünk; többrendbelit… icon_rolleyes.gif Nem tudom még megsaccolni sem, hányszor utaztunk Ausztrián keresztül akárhova, no meg Ausztriába is (alig van völgye, hágója, ahol nem jártunk), de a határ menti terület – Burgenland – mindig kimaradt. Ugyanígy Steiermark délkeleti – a szlovén határhoz esõ – része is. Egy kirándulást megér bemelegítésként, gondoltuk, meg hát ki bírja ki nyárig…? icon_confused.gif Kis panziókban vagy magánházaknál szoktunk megszállni (óriási és színvonalas a választék), de most valami mást szerettünk volna kipróbálni; "Urlaub am Bauernhof", ami olyasmi, mint a hazai falusi vendéglátás, de ha a különbséget zongorázni tudnám… icon_cry.gif Egy kicsit mû Bauernhof-ba már beleszaladtunk korábban, nem is tetszett igazán, bár az ellátás kifogástalan volt. Sokat keresgéltem, mire találtam valamit, mert itt is az a baj, mint nálunk, hogy általában nem adnak vacsorát, de konyha sincs… Végül találtunk a mi szempontjaink szerint súlyponti helyen egy igazinak tûnõt. Gyanúsan olcsó volt, de hát mi történhet; négy napot kibírunk. Kényelmes nagy szoba zuhanyzóval, balkonnal, WC a folyosón, félpanzióval 19 €/fõ/nap(ottani viszonylatban hihetetlenül olcsó)! icon_eek.gif Aggódtunk ennyi pénzért a kaja miatt… Kár volt; híztunk vagy két kilót… icon_redface.gif A reggeli négy személyre is bõségesen elég lett volna (ez nem túlzás!), a vacsora meg három fogásos és bõséges volt. A fekvése ideális; álomszép dimbes-dombos táj mindenfelé... icon_razz.gif

Steiermark kellemes csalódás; sokkal szebb, mint gondoltuk, de Burgenland nem; vannak szép zugok, de az összbenyomás… icon_confused.gif Talán túl jó a híre, s ezért többet vártunk…








Az arra alkalmas részeken komoly bortermelés, másutt almáskertek ameddig a szem ellát (védõhálóval a jégesõ ellen!). icon_eek.gif





Graz is megér egy sétát!









Még néhány kép az útról a FOTOALBUM-ban.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58992 Üzenet linkje2008-05-03 20:44:28 

Hát azért ekkora lelkesedésre nem számítottam… icon_eek.gif

Ha már Graz is szóba jött, s tettem is fel néhány képet, illetlenség volt megfeledkeznem a Herrengasse-ban található un. Landhaus megemlítésérõl. icon_redface.gif Középeurópa legjelentõsebb reneszánsz épületei között tartják számon. Árkádos belsõ udvara különösen impozáns. icon_razz.gif









# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59002 Üzenet linkje2008-05-03 21:11:42 

Ki és hogyan van vele nemtudom,de pár évem alatt nem szerettem meg és már nem is igen szeretem meg Ausztriát.Szép,szép de érzéseim mindig ridegek maradtak és ezt már nem valószinû,hogy valami megfogja változtatni.
Kb. annyira kedvelem az "sógorokat" is mint amennyire õk kedvelnek bennünket... icon_confused.gif Egy-egy!Mi a francnak mindig gyõzni..? icon_lol.gif
Hatszor jártam náluk,de úgy isten igazából már csak akkor éreztem jól magam amikor már magyar földön gurult a kocsim... icon_wink.gif

Atosz

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59032 Üzenet linkje2008-05-03 23:14:33  Válasz a #58248. hsz-ra Előzmény #58248

Szia h.apci (avagy H.apci)! icon_smile.gif

Ha már hiányoltad a kommenteket, itt vagyok én - csak eddig nem voltam itthon.
Nekem nagyon tetszenek a képeid, egyszerûen gyönyörûek ezek a zöld tájak, a szõlõtõkék és az épületek is.
Idén volt szerencsém 1-1 napot Ausztriában tölteni, nekem nagyon tetszett - persze tudom, ez nem sok, nem volt idõnk nagyon megismerni és bejárni.
A falvak olyan szépnek, rendezettnek és tisztának tûntek, a táj is lenyûgözött, és Bécs is nagyon tetszett [a közösségi közlekedése (inkább nevezném annak, mint tömegközlekedésnek), az épületek, a terek, a látnivalók, a tisztaság stb.]

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59035 Üzenet linkje2008-05-03 23:33:56 

Szia geot!

Hát igen... Sok oka van, hogy szeretem a német nyelvterületet, s az egyik éppen az, amit írtál. Nincs kerítés sehol icon_eek.gif , s ez sokmindenrõl árulkodik... De szép is lenne... icon_rolleyes.gif Szívesen járok vissza, ha rövid idõre is; az idén pl. - ha minden összejön - háromszor. icon_wink.gif icon_razz.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59039 Üzenet linkje2008-05-03 23:57:35  Válasz a #58992. hsz-ra Előzmény #58992

Nos, az átlag magyar ennyire lelkesedik az osztrákokért... icon_confused.gif icon_wink.gif
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59045 Üzenet linkje2008-05-04 07:24:34  Válasz a #59039. hsz-ra Előzmény #59039

Nem egészen. Kérdés, hogy milyen hatások érik az embert, milyen osztrákkal találkozik, ismeri-e annak véleményét, ...

Az ország gyönyörû, de ehhez a gazdagsághoz sok vér tapad (nem az övéké) - mondom én, akinek az ereiben osztrák vér is van.



Kufstein, 1999
Nézegetjük a táblát és látjuk, hogy igen drága a belépõjegy.
Magyarul beszélgetünk.
A jegyszedõ megszólal magyarul: "Magyar mehet ingyen"
Hát igen, ez nekünk nem annyira látni való, mint zarándokhely. A Habsburg birodalom ide zárta a magyar veszélyt.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59046 Üzenet linkje2008-05-04 07:29:25  Válasz a #59045. hsz-ra Előzmény #59045

St.Wolfgang
Milyen meglepõ, hogy mennyi magyar szót hall az ember, pedig jó messze van már.
Sajnos kevés képet készítettem és a hegytetõre sem mentünk fel a kisvasúttal, mert olyan sokan voltak, hogy 2 indulást is ki kellett volna várni, így maradt a séta a "faluban"
Csodálatosan szép ez a vidék is, pláne Bad Ischl-n kersztül.


# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59047 Üzenet linkje2008-05-04 07:41:38  Válasz a #59046. hsz-ra Előzmény #59046

És egy kis osztrák giccs icon_smile.gif icon_eek.gif

Bad Gleichenberg: Styrassic Park
Gyerekekkel persze más szemmel nézi az ember. Nekik is szánták.





Mivel közvetlen munkatársaim, így ismerem azoknak a nézeteit is.
Sajnos az osztrákok nagyrésze(azért nem mind) továbbra is még a balkán részének tartja a magyart. Így is áll hozzá.
Az okot azon honfitársaink adták, akik szemetelnek és lopnak. Sajnos odaát meg rendesen általánosítanak.
Dolgozom azon, hogy bebizonyítsam: náluk még különb emberek is vannak (tudásban, magatartásban) - és úgy érzem, az egyikre már hatással is volt (bár ez 4 évebe került icon_eek.gif )

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59061 Üzenet linkje2008-05-04 08:57:45  Re:

ratio írta:
St.Wolfgang... Csodálatosan szép ez a vidék is, pláne Bad Ischl-n kersztül...

Már bejártam egyszer kicsit felületesen, de most pl. ide (Salzkammergut; Moondsee, mint bázis) is készülök néhány napra... Gyönyörû, de hol van még akkor pl. Tirol...? (Azt majd a nyáron... icon_wink.gif ) Jogos a felvetés, de szerintem ne keverjük ide kedves ratio... Hova nem tapad vér ebben nyomorult világban? icon_eek.gif icon_cry.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
1 2 3 ... 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu