Ausztria
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59097 Üzenet linkje2008-05-04 11:43:47 

Szia Ratio!

Sokmindenben egyetértünk egy-két dologban nem, de lényeg a "lényeg" amiben egyetértünk és ez a mérvadó.Anyám osztrák származású volt,jelenleg is van, illetve él "Wien"-ben rokonom és ennek ellenére nekem fényképezheti akárki,mondhat ódákat, az én érzetemet és véleményemet nem fogja tiszta falvaival,kerítés nélküli házaival,tisztaságával és általában semmivel elkábítani.Az had maradjon az õ véleménye.Nem kell és undorodom az "törzsbeli"osztrák lenézõ mosolytól és süket dumától.Az tény hogy sok magyar összepiszkolta már agyonsepert portájukat ,üzleteiket,még loptak is...Na de nem kell az általánosítás és ezt mint "fél"magyar kikérem magamnak.Szép ország az tény és evvel nálam vége mint a botnak... icon_lol.gif Egy jódlira még talán Tirolba elmegyek... icon_lol.gif

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59118 Üzenet linkje2008-05-04 12:36:40  Válasz a #59035. hsz-ra Előzmény #59035

Szia H.apci!
Sajnos régen, de voltam Grazban én is. Nagyon szép hely, de ezeket a „holdbéli” valamiket nem láttam. Mik ezek?
Látom az idei utazások helyszínét, Salzkammergut; Moondsee, de ha jól nézem, Meissenbe is mész? Ez a volt NDK Meissen? Mert akkor nagyon irigyellek. Mióta vágyom oda vissza. icon_lol.gif


Bár akkor már ez nem ide való téma, mert ez már nem Ausztria. Bocsi icon_redface.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59164 Üzenet linkje2008-05-04 15:52:24  Válasz a #59118. hsz-ra Előzmény #59118

Szia juhi!

Hát, ezektõl a holdbéli épületektõl elsõre nekem is fennakadt a szemem icon_eek.gif , de hát az én toleranciaképességem - építész lévén - jóval nagyobb az átlagnál... icon_wink.gif Nem is rosszak... icon_razz.gif Az egyik egy kultúrpalota, Kunsthaus, azaz amolyan mûvészetek palotája, a másik meg egy kis sziget a Murán egy kávézóval... Ügyes... icon_rolleyes.gif icon_arrow.gif Egyéb utazásaink icon_exclaim.gif icon_wink.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59166 Üzenet linkje2008-05-04 16:01:08 

atosz írta:
...Szép ország az tény és evvel nálam vége mint a botnak... icon_lol.gif Egy jódlira még talán Tirolba elmegyek... icon_lol.gif

Ne tedd, még elrontanád azt a csodálatos alpesi levegõt...!!! icon_evil.gif (Ez a minimum, amivel tartoztam! icon_rolleyes.gif icon_twisted.gif )

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59183 Üzenet linkje2008-05-04 17:34:54  Válasz a #59166. hsz-ra Előzmény #59166

Fû-ha!Kedves kümíjes v.éptész,de inkább Andersenkém.Én hozzád nem írtam egy árva sort sem.Meredek szöveget engedtél el egy kicsit nem gondolád..?!Miért teszel olyat ami a károdra válik..?!Rázd meg azt a hatalmas víztornyot, ami a nyakadon éktelenkedik amikor másokat elárasztasz fáradhatatlan hülyeségeddel... icon_evil.gif icon_twisted.gif Ez csak a kedvességem és szolidságom jele és a minimum amit irományodra reagálhatok... icon_lol.gif icon_evil.gif
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59189 Üzenet linkje2008-05-04 18:02:27  Re:

atosz írta:
Fû-ha!Kedves kümíjes v.éptész,de inkább Andersenkém... Rázd meg azt a hatalmas víztornyot, ami a nyakadon éktelenkedik amikor másokat elárasztasz fáradhatatlan hülyeségeddel... icon_evil.gif icon_twisted.gif Ez csak a kedvességem és szolidságom jele és a minimum amit irományodra reagálhatok... icon_lol.gif icon_evil.gif

Nem is számítottam másra; ennyire futja tõled... Igyekezni fogok, megígérem... Csak emlékeztetni szeretnélek a gázkamrás tréfádra, amit nekem címeztél... Szerencsére, s szerencsédre, nem vagyok érintett semmiféle formában, de záróra után jártam Dachauban, s láttam, amit láttam, a filmeket is beleértve... Aki ezzel tréfál, az egyéb aljasságokra is képes... Nos ézért neheztelek rád (hogy finom legyek), s ez nem múlandó. Azt hittem ez csak egy kisiklás volt, de már látom, hogy nem; ez vagy Te...

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59198 Üzenet linkje2008-05-04 19:02:54  Válasz a #59189. hsz-ra Előzmény #59189

Mivel ez egy utazási fórum, nem kivánok tovább reagálni a dolgokra.Hogy te neheztelsz vagy nem,hogy te mit hittél vagy sem, már nem foglalkozom vele,de nem vagy elfelejtve és ez nem fenyegetés, ez igéret... icon_evil.gif Én tisztában vagyok magammal és azzal amit leírok.A te minden megszólítást nélkülözõ,agyon pontozott rejtelmes válaszaid nagyon kevés értékre enged következtetni, a másoknak is szánt kétélû irkálásaidban.Ez vagy te... :wink:Ezek után még a sajnálat is távol esik tõlem.Ha kesztyût húztál én sem fogom megtagadni és gondold át mi a jelentése a buldog szónak.Az aljasság szó bántó számomra,de ha volt bõr a képeden ezt írni akkor ezt igyekezni fogok megfelelõen kompenzálni... icon_evil.gif Egyet írhatok még,butaságot követtél el avval az utolsó, a nem is neked szóló írásra történõ válasszal. icon_wink.gif
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71052 Üzenet linkje2008-07-11 15:16:10 

Szia h.apci!
Köszi a linkeket a blogon, azokat ma már mind megnéztem. Inkább mégis a Salzburger Land felé húz a szíven, annak a Salzburgtól délebbre esõ részeihez. Találtam egy remek lapot, talán már te is ismeted, de ha mégsem:
http://www.salzburger-saalachtal.com/de/Ausflugsziele/Ausflugsziele.htm
valami eszméletlen sok látnivaló akad errefelé, fõleg Lofer környékén!!!

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71057 Üzenet linkje2008-07-11 17:11:14 

Szia Andi!

Hát persze; jártam arra, sõt éjszakáztam egyszer a Gasthof Pass Luftenstein-ben ( http://www.luftenstein.at/index.php?hm=1&nm=gasthof ), ahol Mozartkugel várt a párnánkon érkezéskor! icon_eek.gif icon_lol.gif Remek a konyhájuk! Csak legyen jó idõtök! icon_rolleyes.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71079 Üzenet linkje2008-07-11 21:43:29 

Megnéztem a Gasthof honlapját. Szép, de nekem mégsem tetszik. Olyat szeretünk, amiben van kiadó szoba, konyhával együtt és nagy muskátlis erkéllyel icon_smile.gif De eleve sátorral megyünk most majd, nem tervezünk szálláshelyen alvást, csak ha roszz idõ lenne. Hát az elmúlt években kifogtuk, mindig a legrosszabb idõt. Most is már egy hónapja két napig kánikula van, két napig szakad az esõ, ez váltogatja egymást. Kiszámítani nem lehet.
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71081 Üzenet linkje2008-07-11 21:54:15  Válasz a #71079. hsz-ra Előzmény #71079

Nem mondtam, hogy tetszik! icon_eek.gif Ott aludtunk, mert az út mellett van és éppen ránkesteledett, s reggel mentünk tovább. icon_lol.gif
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71091 Üzenet linkje2008-07-12 10:04:02 

Jó, értem én. Egyelõre nem tudok dönteni, hogy a Lofer körüli környéken legyünk-e 4 napot (ami igazából csak három), vagy a Golling-Bischofshofen-St. Johann részen, mert ott aztán rengeteg látnivaló van. Azt hiszem, utóbbinál túl sok a látnivaló 3 napra. Egy nap azért túrázni is szeretnénk. Másrészt meg régóta szeretném megnézni a Hohenwerfen várát és az Eisriesenwelt-et. És mindkét területen sok Klamm (azaz szurdok van), amiket én imádok, amik így ki vannak építve fatákolmányokkal és be lehet járni a hasadékot a szûk sziklák között....Nehéz döntés lesz. Kempingplatz-ban szerencsére nincs hiány icon_smile.gif bár manapság már azok sem olcsók.
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71846 Üzenet linkje2008-07-16 18:54:10 

Hát nekünk ez a kirándulás most nem jött össze! icon_cry.gif Jól indult, de amint az várható volt, déutánra beborult, másnap meg leszakadt az ég (épp a Brenneren ért), s bár estére elállt, reggel kezdte elõrõl. icon_eek.gif A következõ napra valamit javult, de otthagytuk, mert már jött egy újabb front. icon_evil.gif A Zugspitzén két felelõtlen túrázó meghalt; reggelre meg friss hó volt és mínusz 5 fok! Nem erre vágytunk! icon_rolleyes.gif












# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71869 Üzenet linkje2008-07-16 19:53:48 

Üdv itthon h.apci!
Most pontosan akkor hol is jártatok? Mert nem egészen tiszta nekem, hogy hogy jön a képbe a Brenner-hágó. Számomra a Brenner az összeköttetést jelenti Itáliával, de Magyarországról jövet nem tudom, hogyan kerültetek oda icon_smile.gif
A képek nagyon szépek.
Sajnos itt végig ilyen volt az idõ.
Szerintem, te a Zugspiztés két halottal a Zugspitze-futóverseny két halálos áldozatára gondolsz (még másik hatvan ember volt életveszélyben, és a szervezõ voltz a hibás, mert tudott a rossz idõrõl, mégis megrendezte a versenyt). Az ember nem is hinné ezt, hogy elindul lent 30 fokban és ott fent eléri a vihar, és egyszercsak szakad a hó és csak 4 fok lesz. Velünk ez megtörtént tavaly a Karwendel-ferrata-n, szerencsére éppen a végén jértunk és gyorsan le tudtunk jönni a hegyrõl.
Leírnád az utad szakaszállomásait?
Mi közben Lofer mellett döntöttünk (az Sankt Martin bei Lofer-nél van a kemping), Kufsteintól keletre, Berchtesgaden alatt.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71877 Üzenet linkje2008-07-16 20:27:34  Válasz a #71869. hsz-ra Előzmény #71869

Villach felé mentünk, majd a Gailtal, át a Dráva völgyébe, onnan Dél-Tirolon át (a Dolomitok a felhõk miatt kimaradt; már itt nyûgös voltam), Brunico, Fortezza, Brenner (mert az egyetlen hágó, ahol még nem jártam, de most sem láttam belõle szinte semmit), aztán Innsbruck, Imst, Nassereith. Ez lett volna a bázis sok kiránduláshoz. Egy kicsit cseles megközelítése a végcélnak. icon_lol.gif

Igen, arról a versenyrõl van szó!

Jó fej vagy; elmeséled, hol van St. Martin, amikor kicsit elõbb tárgyaltuk ki, hogy éppen ott aludtunk, bár neked nem tetszett. icon_rolleyes.gif icon_wink.gif icon_lol.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu