Belföldi kedvenc helyeink
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47395 Üzenet linkje2007-10-22 21:17:40 

Hopp, egy képem mégis csak van a neten a szilvásváradi szállásról, ezt be tudom ide nektek tenni:


Ez a vár pedig Kisnánán van, fantasztikus állapotban és alig ismeri ember fia:

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47396 Üzenet linkje2007-10-22 21:20:17 

Ilyen a virágzó bodza a Szépasszony völgyáben:


szürkemarhák a Hortobágyon:

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47421 Üzenet linkje2007-10-23 15:49:08  Válasz a #47164. hsz-ra Előzmény #47164

Nekem jelen pillanatban Eger az itthoni kedvenc,de már nagyon részletesen leírtam mindent,úgyhogy ismételni nem szeretném magam.
Így hát csak azt tudom mondani hogy minden mennyiségben,és bármikor Eger,Eger,Eger.......... kiss.gif és természetesen a környéke!

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47425 Üzenet linkje2007-10-23 16:04:56 

vojandi írta:
Sziró ... én ide írnom az elérhetõséget:

Szia Andi!
Köszönöm a címet. Elolvastam a leírásod és megnéztem a képeket, nagyon tetszett.

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47432 Üzenet linkje2007-10-23 16:54:42 

A kedvenc helyem a Zemplén, ahol nagyon sok vár található, gyönyörû erdõk és patakok közt fut az út. A Bükk, a Mátra és a Börzsöny is gyönyörû. Pár évvel ezelõtt csináltunk egy vártúrát, ahol nem csak a Zemplénben lévõ várakat, hanem jóval nagyobb területet jártunk be nem egész 2 hét alatt. Megnéztük Kisnánát, Sirokot, Cserépváralját, Hollókõt, Szécsényt, Salgó és Somoskõ várát, Ónodot, Szerencset, Boldogkõváralját, Regécet, Füzért, Sárospatakot és Pácint. Egy nap átmentünk Szlovákiába is megnézni a betléri Andrássy kastélyt és Krasznahorka várát. Ezek a várak, várromok és kastélyok gyönyörûek.
Pácini kastélyt ki ne hagyjátok, nagyon szépen van berendezve. Sátoraljaújhelytõl kb. 30 km-re Záhony felé a határ mellett van. Nem nagyon ismert, mi is véletlen hallottunk róla.
Nagyon szeretem még Visegrád várát, a szigligeti, a cseszneki, a nagyvázsonyi, a sümegi, a kõszegi, a tatai, a drégelyi, a gyulai várat és persze a budai várat is.
Na és a kastélyokat is imádom, pl. a keszthelyit, a fertõdit, a gödöllõit. Lehet, hogy ez azért van, mert itt az alföldön nem túl sok vár és kastély akad.
Ha valaki tud még ajánlani, szívesen venném, egyszer sor kerülhetne rá.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47434 Üzenet linkje2007-10-23 17:06:19 

vojandi írta:

Ez a vár pedig Kisnánán van, fantasztikus állapotban és alig ismeri ember fia:

Kisnánán pont akkor voltunk, amikor Sárgabarack Fesztivál volt és a vár udvarán lekvárfõzõ versenyt rendeztek, kirakodó vásárral. Nagy üstökben fõzték a lekvárt az asszonyok, kékfestõ népviseletbe öltözve. Meg lehetett kóstolni, isteni fincsi volt. icon_lol.gif A falu apraja-nagyja ott serte-pertélt ünneplõben.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47444 Üzenet linkje2007-10-23 18:08:50 

Sziro!!! Te aztán nagy vár-profi vagy!!! Én jobban szeretem a váarakt, mint a kastélyokat. Valahogy jobban vonz az egyszerû régmúlt, mint a cicomás barokk stb....Kastélyban is inkább a szép gondozott kerteket szeretem. De a vár az igazi. Van egy vár...de ez már külföld, inkább beírom az Ausztria topikba.
# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47449 Üzenet linkje2007-10-23 18:51:16  Válasz a #47432. hsz-ra Előzmény #47432

Sziró!
Mi is szeretjük a várakat, a belföldön találhatók egy részét megmásztuk, de az általad felsoroltaknak kb. 80%-át láttuk csak. A legnagyobb élményt nyújtó a Salgó vár volt, melyet Salgóbányán megszállva kerestünk meg. Erre a várra gondoltál Te is? Egyszer olvastam valahol, hogy M.o. másik Salgó nevû vár is van, de azt nem ismerem.
Aztán elmentünk a Zemplénbe, megnéztük az általad említett 4 várat is, mostmár nem tudom, melyiket raknám az elsõ helyre. Ajánlod Pácin kastélyát az arra járóknak. Az is tetszett nekünk is, de ha nem veszed rossz néven, ajánlom, ha esetleg még arra jártok, onnan már nincs messze Borsi, ott a Rákóczi szülõházát is nagyon érdemes megnézni (szlovák oldalon van)!

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BOBOLYA
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47491 Üzenet linkje2007-10-24 10:33:19 

vojandi írta:
A Kamalduli-remeteségnél egyszer én is voltam. Meg akartuk nézni, de akkor zárva volt a látogatók elõtt.


Most már látogatható, meghatározott nyitvatartási idõben.
A toronyban lévõ óra negyedóránként zenél. Szélcsendes idõben áthallatszik a zenéje a munkahelyemre is, olyan közel van hozzánk.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47894 Üzenet linkje2007-10-31 10:18:38  Re:

szepeva írta:
Sziró!
Mi is szeretjük a várakat, a belföldön találhatók egy részét megmásztuk, de az általad felsoroltaknak kb. 80%-át láttuk csak. A legnagyobb élményt nyújtó a Salgó vár volt, melyet Salgóbányán megszállva kerestünk meg. Erre a várra gondoltál Te is? Egyszer olvastam valahol, hogy M.o. másik Salgó nevû vár is van, de azt nem ismerem.
Aztán elmentünk a Zemplénbe, megnéztük az általad említett 4 várat is, mostmár nem tudom, melyiket raknám az elsõ helyre. Ajánlod Pácin kastélyát az arra járóknak. Az is tetszett nekünk is, de ha nem veszed rossz néven, ajánlom, ha esetleg még arra jártok, onnan már nincs messze Borsi, ott a Rákóczi szülõházát is nagyon érdemes megnézni (szlovák oldalon van)!

Szia Szepeva,
dehogy veszem rossz néven, sõt hálás vagyok, ha valaki olyat ajánl, ahol még nem voltunk, nagyon köszönöm neked!

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47897 Üzenet linkje2007-10-31 10:25:23 

vojandi írta:
Sziro!!! Te aztán nagy vár-profi vagy!!! Én jobban szeretem a váarakt, mint a kastélyokat. Valahogy jobban vonz az egyszerû régmúlt, mint a cicomás barokk stb....Kastélyban is inkább a szép gondozott kerteket szeretem. De a vár az igazi. Van egy vár...de ez már külföld, inkább beírom az Ausztria topikba.

Szia Andi!
Nagyon köszönöm, de egyáltalán nem vagyok profi, csak szeretek utazni és bármit megnézni. Igazából nálunk apácska a nagy vár rajongó és az õ lelkesedése ragadt rám, én "csak" szerényen leszervezem az utat icon_rolleyes.gif persze nem mondom, hogy nem élvezem, sõt icon_lol.gif nagyon is élvezem!

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47910 Üzenet linkje2007-10-31 11:17:46 

Három hete a Diósgyõri várban voltunk. 21 éve jártunk ott utoljára és mondhatom, hogy nagyon sokat fejlõdött azóta. Már van panoptikum és a tornyok is be vannak rendezve, az egyikben magán kiállítás van, ami külön fizetõs. Az egyik torony tetejére fel lehet menni és élvezni a kilátást.
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Magdus62
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
305 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47934 Üzenet linkje2007-10-31 12:59:16 



Ez a vár pedig Hollókõn van.
Húsvétkor az egész falu egy kirakodóvásár.
Mindenféle kézmûvesek árulják a portékájukat.
Még a tojáspatkolást is meg lehet nézni.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47936 Üzenet linkje2007-10-31 13:04:17  Válasz a #47934. hsz-ra Előzmény #47934

Szia Magdus!
Nagyon jó kép, te készítetted? Már sokszor jártam itt, hangulatos hely. Sajnos húsvétkor még nem sikerül elmennem.

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47937 Üzenet linkje2007-10-31 13:07:11  Válasz a #47434. hsz-ra Előzmény #47434

Szia Andi!
A Kisnánai várat valamikor 15 éve láttam. Véletlenül kerültünk oda kocsival, de nagyon szép hely. Örülök, hogy láthattam.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 ... 14 15 16   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu