Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 8416
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
FrankDrebin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246438 Üzenet linkje2017-12-25 15:52:26  Válasz a #246436. hozzászólásra

Köszi a tippet, szuper. Az a 200eur/8éj nagyon jó! Az is júni vége júli eleje volt? Én is így tervezem. Júni 28-júli 10 kb.

Figyelem majd. Esetleg az apartman nevére emlékszel?

# 8417
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246441 Üzenet linkje2017-12-25 16:58:23 

júni 23-tól volt asszem, Fraxa studioban voltunk
# 8418
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
FrankDrebin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246444 Üzenet linkje2017-12-26 16:49:47  Válasz a #246441. hozzászólásra Előzmény #246441

Köszünüm szépen. Nagyon jó, írtam is nekik. Remélem majd válaszolnak.

Hol találnék még ilyen szállásokat Lefkada szigetén (lehetőleg hasonló áron, mert ez így nagyon szuper)? Nincs valami gyűtőoldal?

# 8419
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246448 Üzenet linkje2017-12-26 18:00:12 

booking.com

Ha regisztrálsz bonusway.hu-n és onnan navigálsz át booking.com-ra, akkor még kapsz 4% visszatérítést is.

# 8420
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
FrankDrebin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246449 Üzenet linkje2017-12-26 20:27:03  Válasz a #246448. hozzászólásra Előzmény #246448

Köszönöm. Megtaláltam a Fraxát, csak ott már nem volt abban az időpontban szoba, így elsiklottam felette.

Tudnátok mondani Lefkada szigetén fakultatív programokat? Hajós kirándulások, egyéb programok? Mikre lehet számítani?

# 8421
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246451 Üzenet linkje2017-12-26 21:10:03 

Hajósok:
- hajós körút a nyugati partokra (Egremni, Porto Katsiki)
- hajózás Meganisire + Papanikolis (?) barlang + Skorpios sziget + titkos strandok
- Meganisi + Kastos + Kalamos + fókák szigete

Egyéb:
- Faneromeni kolostor + állatpark (őz, mókus, páva, stb)
- Cape Doukato világító torony + a sziklafalak
- Dimosari vízesés
- Agia Mavra erőd
- Profiti Ilias kápolna
- több különböző monastery

Lefkadán leginkább arra lehet számítani, hogy mint egy labirintusban minden nap úgy indultok el, hogy megnézitek a térképet és kiválasztotok egy strandot vagy érdekességet, majd odaérve csodálkoztok, hogy milyen eldugott, szép helyekre is visz út. A szigetet ha egy szóban kéne jellemezni, akkor a "vadregényes" lenne talán a legjobb.

# 8422
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246458 Üzenet linkje2017-12-27 10:53:33 

pár napja írta a Lefkadatoday.gr, hogy nagy valószínűséggel nem készül el a lépcső nyárra az Egremnin, habár az út teljesen kész van az első parkolóig és a lépcsőt is megtisztították a kövektől, de még nem adtak be olyan mérnöki tervezetet, amire a minisztérium rá tudna bólintani, azaz ami minden biztonsági előírásnak megfelel. És a természeti adottságok miatt kétséges, hogy egyáltalán van-e ilyen ugyebár.
Szerintem egy kis kenőpénz megoldaná a problémát. icon_biggrin.gif Azért a földrengés előtti lépcső sem volt egy masszív konstrukció.

# 8423
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246459 Üzenet linkje2017-12-27 12:08:13  Válasz a #246458. hozzászólásra Előzmény #246458

Gondolom a hajós-lobbi azért működik icon_smile.gif És a kenőpénzt ki adná kinek? Kinek az érdeke?!
# 8424
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
FrankDrebin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246467 Üzenet linkje2017-12-29 15:20:14  Válasz a #246451. hozzászólásra Előzmény #246451

Köszönöm szépen, nagy segítség vagy.
Még szeretnék kérdezni: Lygiát, Nikianát hogyan kell elképzelni? Van helyben jó strand, ahová a gyalog el lehet menni fürdeni és vannak helyben kajáldák, kisbolt, sétáló utca? (chicken souvlaki nagyon fontos icon_biggrin.gif )

A Fraxa szállásról is: képek alapján aggódom picit, hogy nem lesz-e kicsi. Az alsót foglaltam le, amj szabadon volt: franciaágy, kb mellette a hűtő és van bent egy fürdő. Ennyi. Ti milyenben voltatok? Nem tudom, hogy az a hűtő zavarna-e este, teljesen közel van. Nem tudom, hogy van-e szúnyogháló az ablakon, meg hogy elég lenne-e az a pici szoba.. Írtam pár szállásnak, de nem akarnak válaszolni.

Amit írtál, hogy január-februárban kerülnek fel szállások, amiket hamar elvisznek, azok még inaktívak és akkor aktiválják őket, azért lesznek láthatók? Egyébként elég durva, hogy mennyi minden már le van foglalva...

# 8425
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Birsalma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
149 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246488 Üzenet linkje2018-01-02 21:36:28 

Sziasztok!
Idén Lefkadára vesszük az irányt és minden nemű információt és tapasztalatot szívesen fogadok.
Apollon Travellel utazunk július 16.-ától.
a sun rise és a GATSOULIS apartman között vacilálunk. Melyiket ajánlanátok? Párommal a homokos tengerpartot szeretjük, a hatalmas nyüzsit annyira nem - pl mint Paralián - de mint Sartin éjjel az még belefér icon_smile.gif
Milyen árak vannak kint? Mennyi idő az út? Kibírható busszal?
Milyen fakultatívak vannak?
és még minden más.... icon_smile.gif

Segítségeteket előre is köszönjük!
Ha pedig képeket is tudtuk esetleg a két apartmanról azt nagyon megköszönjük icon_smile.gif

# 8426
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246491 Üzenet linkje2018-01-03 09:08:03  Lefkada.

Szia, Nagyon szeretjük Lefkadát s Nydrit is igy eddig minden évben eltöltöttünk kis időt napot a szigeten . Voltunk már a sun riseben 3 hetet egyénileg saját autoval. Én csak jót tudok minden szempontbol mondani rá ." es szobában voltunk 2-en de 3 agyas szoba. Erkélyajto szunyoghálos.szinte minden nap jön Ana tiszta az egész épület. Wifi müködik jól legalábbis ott. Negativ kb 20 perc séta a kikötöig. Gatsoulis bent van Nydribem az In market mellett ami nagyon jó bolt. egy csatorna mellett ami ki szokott száradni valameddig de igy is lehet szunyog. Az hogy a szobák milyenek nem tudom hallomást meg nem akarok irni,ismerösünk mindig ott vannak idén is igy lesz igy nem lehet rossz legfeljebb pár negativ dolog. Busz az Pargának megy s elöször azokat rakja ki és vissza felé is igy.a hosz változo hogy mennyi de nem rövid 20 ora körüli hogy irjak valamit. Nydrit azért is szeretjük mert van mozgás a sétálon este sok ember van .a sétálot lezárják minden nap egy adott időben. de mivel van elkerülő igy nem lényeg. rengeteg jó taverna van ahol jók is az ételek s az ár is jó. Nydri Beach partja hát ugy irnám elfogadható. Játszotértől a moloig. Homokosra meg azt irnám hogy gondolkodnom kell rajta hogy hol is van olyan. Nydriből át lehet kompozni 3eu körüli összegért Meganissire az is szép hely szép partal. Nyugati partra valo eljutás vagy fakultativ amik jó áron szoktak lenni. Amugy viszont jármű kell . Nydriböl lehet jobbra és balra is menni Vasilikinek s át a hegyen nem könnyü ut nagyobb auto nem is tud bizonyos helyeken elfordulni. Idegenvezető Paja nagyon rendes . Fakultativ nikolaos Kastos Kalamos, Egremni,porto.. és még van a kefaloniás de az emlékem szerint az más hajoval. egy hét nagyon gyorsan elmegy rengeteg látnivalo.
# 8427
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246493 Üzenet linkje2018-01-03 12:29:42  Idézet innen: #246467

FrankDrebin írta:
Köszönöm szépen, nagy segítség vagy.
Még szeretnék kérdezni: Lygiát, Nikianát hogyan kell elképzelni? Van helyben jó strand, ahová a gyalog el lehet menni fürdeni és vannak helyben kajáldák, kisbolt, sétáló utca? (chicken souvlaki nagyon fontos icon_biggrin.gif )

A Fraxa szállásról is: képek alapján aggódom picit, hogy nem lesz-e kicsi. Az alsót foglaltam le, amj szabadon volt: franciaágy, kb mellette a hűtő és van bent egy fürdő. Ennyi. Ti milyenben voltatok? Nem tudom, hogy az a hűtő zavarna-e este, teljesen közel van. Nem tudom, hogy van-e szúnyogháló az ablakon, meg hogy elég lenne-e az a pici szoba.. Írtam pár szállásnak, de nem akarnak válaszolni.

Amit írtál, hogy január-februárban kerülnek fel szállások, amiket hamar elvisznek, azok még inaktívak és akkor aktiválják őket, azért lesznek láthatók? Egyébként elég durva, hogy mennyi minden már le van foglalva...


Lygiában és a Nikianában is vannak kajáldák, souvlaki mindenhol lesz, kisboltok is vannak, sétálóutca viszont nem igazán van. A part nem annyira különleges, mint a nyugati parton, de lehet végig fürdeni. Kocsi nélkül szerintem Lefkada felejtős, helyben reggel lemenni csobbani egyet még ok, de kocsival 20-30 perc alatt el lehet jutni Lygiából egy-egy nyugisabb, vadregényesebb strandra.
A Fraxától pl. 2 perc séta a part, nem látványos, de lehet fürdeni is. Abban a szobában voltunk a Fraxában, amit írtál, a hűtő nem zavart, de a fürdő nagyon-nagyon kicsi, ezért nem tetszett annyira, szúnyogháló van az ablakon, klíma az árban van és jól műkszik, bár nem sokat használtuk, mert hűs a szoba. A szoba is nagyon kicsi, de igazából csak aludtunk ott, úgyhogy megfelelt, a teraszon lebzseltünk, ha otthon voltunk. Van felszerelt közös konyha is, szóval főzni is lehet, ha arra van igény.

A görögök nagyon ritkán válaszolnak az emailekre, nekem ez a tapasztalatom.

# 8428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Momóka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246502 Üzenet linkje2018-01-04 11:06:29 

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy van e a gyönyörű, nyugati partok között, vagy azokhoz viszonylag közel valami szép, homokos part, ahol szállást foglalhatnék gyerekkel. Fontos, hogy ne csak a part legyen homokos, hanem a vízben is homok legyen icon_smile.gif
Köszönöm

# 8429
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246504 Üzenet linkje2018-01-04 11:33:20 

Ponti Beach (Vasiliki nyugati oldala), keress rá Google Mapsen
# 8430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246507 Üzenet linkje2018-01-04 13:10:19 

amúgy jóváhagyta a minisztérium a Vasiliki - Porto Katsiki most még murvás út aszfaltozásának finanszírozását (600.000€), amivel ha elkészül az elkövetkezendő 10 évben, a menetidő 10 perccel rövidül az új útvonalon. Hasznos fejlesztés. icon_biggrin.gif Én mondjuk máshova tenném a pénzt, de mindegy.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 561 562 563 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu